Gabe (2798): valahogy úgy érzem, nálunk elég sok természetvédelmi terület van (mondjuk az ország, vagy még inkább a hegyvidékek összterületéhez mérve)
-én leginkább erre válaszoltam, köszönöm, hogy időközben mások „megvédtek”.
Szia Kulisz! Amióta hazajöttem, még nem is találkoztunk, remélem, ez nem várat sokáig magára…
A Minisztérium „ökoturisztikai” terveiről (ami miatt lentebb „tollat ragadtam”), pl. a nemzeti parkok látványosságairól egységes honlap, stb. csak annyit, hogy a háttérintézményében egy közel 10 éve jól működő ökoturisztikai osztályt most januárra sikerült tökéletesen szétverniük. Ennek az egységnek az ökoturisztikai tevékenységét több más minisztérium, határon belüli és kívüli szakmai szervezetek is elismerték, ezt díjakkal is kifejezték, csak a saját „munkáltatója” nem. Ezért mondom azt: mézesmadzag, pontosabban álszentség.
Hegy a HNP területén: pl. egy ismert (különösen a német turisták körében): Szálkahalom :-)
De beszélgethetünk az itteni mikroformákról, vagy a Hoportyóról is, ahova más oly sokszor terveztünk csúcstámadást – mindig meghiúsult…
„nekünk még elég sok természeti értékünk van. Viszont a németeknek már elég kevés, mégis példamutatóan vigyáznak arra a kevésre is, mi meg még mindig szemetet hordunk az erdőkbe...”
Igen, ez a lényeg, és éppen ezért bosszant, amikor honfitársaim, akik pl. a Magas-Tauern Nemzeti Parkba látogatva természetesnek veszik, hogy belépődíjat fizetnek, itthon ugyanezért hőbörögnek. Nem szeretem a kettős mércét.
A Tokaj-Eperjes NP-nál „előbbrevaló” a Szatmár-Beregi vagy a Szigetközi... (az előbbi évek óta "napirenden" van, a második kampányfogás -lett volna)
A 10% szép szám, de nem az a lényeg, hogy mennyi nemzeti parkunk van, hanem hogy hogyan viselkedünk ott, illetve más, nem védett természeti területen.
A norvégok alanyi jogáról még csak annyit, hogy persze szerencsésebb helyzetben vannak, ha azt tekintjük, hogy az érzékeny területek sokkal nehezebben érhetőek el, eszébe sem jut senkinek quaddal kószálni arrafelé… De nem csak arrafelé. Náluk a hagyományos (emberi erőn alapuló) sportok jobban értékeltek, mint a technikai, motorizált sportok. A mountain-bike ott is elismerten gondot okoz, de különbség, hogy a korlátozásokat ott betartják…
Mindaddig, amíg ez így van, nem őrültség a „mindenki joga”. És miért lenne másképp?
Bocs, már megint túl sokat beszéltem.
És bocs, ha ezt OFF-nak találtátok.
Babar
[ előzmény: (2803) guess.who, 2005.01.21 13:04:41] |