Összesen: 94 db hozzászólás
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.15 21:05:42 (78970) |
Rendben, örülök hogy működik :-) Csak azért kérdeztem, mert nálam akkor volt hasonló, amikor sok pontot akartam a készülékre tölteni - de a lényeg hogy most már működik :-)[ előzmény: (78968) repulos, 2022.06.14 12:46:16] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.19 17:46:01 (76151) |
Köszönöm! Gondolom akkor inkább a tracknek hihetek... Azt a készüléken meg lehet nézni, hogy hol tart éppen a track távolságadata, vagy csak a készülékből való kiolvasás után, számítógépen tudom ezt megnézni?[ előzmény: (76149) Mr Zerge, 2017.04.17 19:20:00] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.17 18:41:25 (76148) |
Sziasztok! Az mitől lehet, hogy 62s fedélzeti számítógépe rendszeresen rövidebb össztávot jelez a napi km-számlálónál, mint a valós, illetve a trackben rögzített adat? A legutóbbi tapasztalat: érzésre 20 km, trackadat: 20,9 km, fedélzeti számítógép: 17,3 km. Köszi, üdv |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2016.10.24 10:19:06 (75680) |
Szia! Ilyen nekem is elő szokott fordulni a 62s-készüléken, én ilyenkor újratöltöm a gpx-fájlt, a következő már menni szokott - ha véletlenül ezután sem, akkor megpróbálom kisebb méretű fájl másolásával. Az okát nem tudom, de így meg szokott oldódni :-) A fura karakterek általában ékezetes betűk nem megfelelő kódolásából adódnak, ez néhány ládikánál volt probléma pár évvel ezelőtt. Úgy tudtam megoldódott a probléma, de ezek szerint mégsem :-([ előzmény: (75679) BouLache, 2016.10.24 09:32:28] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2016.04.07 15:49:19 (74787) |
Köszönöm szépen! Esetleg tudnál segíteni, hogy azt hogyan kell pontosan? Vagy ha esetleg bárki tudja... Köszönöm előre is![ előzmény: (74765) olahtamas, 2016.04.04 14:47:38] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2016.04.04 14:23:50 (74764) |
6.16-os MapSource van a gépen (Win 8.1). A két térképet látom két külön ablakban, csak együtt nem. GPS-re is szeretném majd tölteni, de odáig még nem jutottam el... Köszi előre is![ előzmény: (74763) olahtamas, 2016.04.04 14:19:51] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2016.04.04 13:47:05 (74762) |
Sziasztok! Valószínű, hogy amatőr kérdés, de sajnos nem értek hozzá... Szóval, adott egy szintvonalak nélküli OSM Tasmania térkép útvonalakkal, és adott egy 5 méteres felbontású szintvonalas térkép (Contours Australia), amin semmi más nem található. Kérdés: hogyan tudom rávarázsolni az OSM térképet a Contoursra? Köszönöm előre is! Üdv |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.04 15:29:29 (74609) |
Persze hogy nem :-) Csak valószínűleg a kérdést értettem rosszul, mert úgy értettem, hogy egyáltalán a Mapsource fut-e Win 8.1 alatt. Erre írtam, hogy igen. Fáradok :-)[ előzmény: (74606) jekaeff, 2016.02.04 14:35:31] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.06 23:55:01 (72225) |
Egy megfigyelés még nem megfigyelés, nézd meg mondjuk a Csapás úti körforgalmat Várvölgy felé. Mivel az útminőség ott valóban felér egy csapással (végül is, tankkal még járható), ha ott is ragyákat látsz, kezdhetünk adatbázist építeni :-DDD[ előzmény: (72223) Mákos, 2014.10.06 22:30:20] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.02 15:28:09 (70327) |
Ha ládaleírást látsz a készüléken, akkor te is ggpx-et töltesz, ez a letöltésnél Groundspeak GPX-ként jelenik meg :-) Várom a tesztet :-)[ előzmény: (70320) griffs, 2014.01.02 08:30:22] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.02 02:56:36 (70318) |
geocaching fórum 69786, griffs írta:
"Nem tudom melyik topikba illene.
Tegnap a frissen letöltött ládák szövegállományai nem stimmeltek, a Garmin 78s-emen. Pláne a logokban, minden egyes ékezetes karakter helyén 3-4 egyéb karakter szerepelt. Mit ronthattam el?"
Nekem is van ilyen a 62s-en, kb. másfél-két hónapja, teljesen rendszertelenül, és csak egyes ládáknál. Gondoltam a logok ékezettelenítésére, de nem tudom hogyan kell :-) Bár persze régebben ment minden ékezetesen is...
Más. Békési ládázgatásom során sokat szenvedtem a Szőke-Kiss kolléga által rejtett ládikák ggpx-es leírásaival - konkrétan a megnyitási kísérleteknél minden esetben lefagyott a készülék, csak az elemkivétel-újraindítás segített. Számítógépen nézve az oldalakat, mindegyikben van egy "kullancsveszély" ábra. Elképzelhető, hogy az akasztja ki a készüléket? Esetleg másnak is van hasonló problémája? Ill. szeretnék megkérni egy 62s-készülékkel rendelkező kedves kessertársat, hogy legyen szíves letölteni egy ggpx-et egy ilyen ládikával, és megnézni, hogy neki működik-e! Előre is köszönöm! |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.12 21:09:33 (67675) |
Hát, ez nálam is előfordul néha a 62s-en, a pontos okát nem tudom. Ilyenkor újból letöltöm a fájlt, meg szokott oldódni az probléma. Magam eddig a fájlméret/pontok száma/leíráshossz hármas mentén gondoltam elhelyezni a problémát, de nálad ugye ez nem jöhet szóba az egy dobozka miatt.[ előzmény: (67674) KoLa, 2013.05.12 20:12:41] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.05 18:05:35 (66544) |
Kapacitást sajnos nem tudok mérni, de most kapta meg a második 4-es csomagot Eneloop-ból, és mind a 4x2-es szériánál ugyanez a helyzet, teljesen új korban is. A NiMh be van állítva. Először arra gondoltam, hogy a 15 perces gyorstöltést nem bírják az elemek, de az újakat "rendesen" töltöttem, és azokkal is ugyanez a helyzet. Plusz ugyanezek az elemek a Csix-ben hozzák az elvárható szintet. Már a legelső használattól fogva (2010) tapasztalom ezt... :-([ előzmény: (66537) magpet, 2013.02.05 16:46:16] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.05 16:35:45 (66536) |
Csak érdekesség, hogy az én 62s-em is rettentő sokat fogyaszt. Nomármost mások azt mondják, hogy nekik meg nem fogyaszt ennyit. 3/4-es háttérvilágításon, energiatakarékos üzemmódban (állandóan elveszi a képet...) 8 óránál ritkán bír többet (Eneloop-okkal...). Nem tudom, talán csak az én készülékem hibája... [ előzmény: (66533) adalbert1977, 2013.02.05 11:18:26] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.13 00:15:58 (65060) |
Örülök hogy végül minden jól alakult, nekem hasonló problémám volt a 62s-el, csak itt a .com-ról letöltött spoiler-fotók akasztották ki a masinát, ill. inkább az hogy túl sokat próbáltam egyszerre feltölteni :-) Reset után fájlkezelővel letöröltem az összes képfájlt, utána simán újra lehetett indítani. A nehézséget nálam főleg az jelentette, hogy ez külföldön történt, és akkor szembesültem először ezzel a problémával :-)[ előzmény: (65056) ametrin, 2012.10.12 20:13:54] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.01 14:45:20 (60799) |
A töltőről nem tudok nyilatkozni, mert nem olyannal töltöm, de én is Eneloop elemeket használok. A HR-3UTGA típust nyúzom már egy jó ideje, a nekem igencsak nagy fogyasztású 62s-emben 1-1,5 napot elmegy egy pár, teljes fényerővel, sok képernyőváltással, paperless-leírások olvasgatása mellett. Csak ajánlani tudom![ előzmény: (60797) walky, 2012.01.01 14:31:32] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.18 21:35:00 (59144) |
Itthon voltam és nem jössz be? Ehhhhh... Legközelebb legyél szíves megcsörgetni! :-)
Mi jót csináltál errefelé? Trackek, ládázás, netán kis utónyaralás? :-)[ előzmény: (59143) diego, 2011.09.18 21:16:10] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.18 20:03:32 (59142) |
Jujj, nekem erről mindig a lellei templomos sorozat egyik pontja jut eszembe... Na ahhoz fogható rejtéssel azóta sem találkoztam, pedig azért láttam már egyet s mást :-DDD[ előzmény: (59138) ID24, 2011.09.18 18:40:40] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.26 12:37:17 (58042) |
Igen, a MaxTech valóban nagyon jó, ezt én is meg tudom erősíteni. Bár alapvetően újratölthető Eneloop elemeket használok, azért tartalékban mindig ott van a kocsiban vagy a túrazsákban két darab a MaxTech, vagy a HighEnergy-típusból. Mindkettő nagyon jó, ajánlom mindenkinek.[ előzmény: (58041) Ruttkay, 2011.07.25 22:28:39] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.08 00:14:09 (57800) |
Jó lenne tudni, hogy pontosan hogy néz ki ez az útszakasz (távolabbi képek), ill. hogy ténylegesen nincs-e a másik végén egyirányú utca-tábla. Anélkül ennek így nem sok értelme van, mert -cáfoljatok meg ha nem így van, de - tudtommal behajtani tilos táblát csak az egyirányú utca másik végére tesznek, máshova nem. Ha van egyirányú utca tábla, ez így akkor is maximum azt figyelmeztetheti a kerékpárosokra, akinek amúgy is joga van oda forgalommal szemben behajtani, pl. megkülönböztető jelzéseiket használó járművek. Az ilyen járművek rendszeres áthaladása talán magyarázná a táblát. Itt nálunk erre jó példa a Szalasztó utca, amely nyugat-keleti rányban egyirányú. Viszont a mentőállomásról ezen az egyirányú utcán ellenirányba haladva lehet a legegyszerűbben nyugat felé elhagyni a várost - ezért a mentősök gyakran használják ezt az utat forgalommal szemben is.[ előzmény: (57799) jekaeff, 2011.07.07 21:52:03] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.07 20:51:12 (57793) |
Persze, mert a Jekaeff által is bemutatott tábla nem ott van :-) Keszthelyen az egyetlen ilyen a Vak Bottyán utca. Ha pl. jössz a rendőrség után a körforgalom irányába, akkor balra benézve a Vak Bottyán utca elején láthatsz ilyet. A Szalasztó-Kastély, ill. a Lehel-Kastély példát azért hoztam, hogy ott is benézek az egyirányú szakasz felé, hogy esetleg onnan nem jön-e valaki. És most az új forgalmi rend miatt már a Sörház-Deák Ferenc u. sarkán is a Sörház felől jőve balra is szoktam egyet kitekinteni. Milyen fura, hogy kétirányú a közlekedés a Deák felső szakaszán :-D[ előzmény: (57792) Mákos, 2011.07.07 19:42:59] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.07 16:13:23 (57789) |
Nem, ez olyan, hogy van rajta egy kivéve felirat, plusz egy kerékpár piktogram van rajta, meg két nyíl felfelé, ez utóbbi opcionális, bár általában rajta van. A jobbra-balra nyíl elsőbbségadási (Stop vagy háromszög) tábla alatt lehet, és a kerékpáros átmenőforgalom elsőbbségére figyelmeztet. Ill. lehet még kerékpárosokra figyelmeztető és egyéb veszély tábla alatt is (külföldön), amikor a kerékpárút autóutat keresztez, és a kerékpárosnak kell elsőbséget adnia a közúton haladó forgalomnak. Ilyenkor a közúton haladót figyelmét hívják fel a keresztező kerékpárútra, és rendszerint társul hozzá egy sebességkorlátozó tábla is.[ előzmény: (57786) jekaeff, 2011.07.07 15:15:40] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.07 16:01:47 (57788) |
Bizony-bizony, csak és kizárólag akkor, ha külön tábla engedélyezi. Keszthelyen egyetlen ilyen utca van, ez szépen meg is van jelölve. Én amúgy autóval menet mindig kinézek az egyirányú utca felé is; egyrészt, mert nemegyszer jött már kerékpáros onnan (szabálytalanul!), másodsorban mert megkülönböztető jelzést használó jármű jöhet onnan (Keszthelyen a Szalasztó utca - Kastély utca kereszteződése tipikus példa), és nem utolsó sorban egy januári élményem miatt, amikor is a Lehel utca - Kastély utca kereszteződésében a Lehelről a Kastélyra balra fordulván egy kamiont (!!!) láttam balról, az egyirányú utcából jönni, a forgalommal szemben... Na azt nem felejtem el soha... (Mákos, Corax, ti tudjátok miről van szó :-))[ előzmény: (57784) ID24, 2011.07.07 15:09:12] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.14 21:43:38 (57335) |
Ide vezet a folyamatos terepi használat. A csix-em nem tudta tartani a lépést ezzel az extrém kesserkedéssel, előfordul az ilyen :-))) |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.05 21:27:09 (56093) |
Telepített térkép van a GPS-en vagy a kártyán, és azt akarja, hogy ezt ne cseréld le az OMP-re. Eddig nem írt ki ilyet? Mert ugye térképeknél úgy van, hogy amit éppen küldesz, az felülírja az előzőt. [ előzmény: (56091) Ákibard, 2011.04.05 19:35:52] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.24 21:34:22 (55861) |
Na, akkor a kollégák leírták a nevét is, ami nekem nem jutott eszembe :-) Azért még ne küldd vissza, hátha kikapcsolható. Van ahol igen, van, amelyiken nem.[ előzmény: (55857) Zsolti, 2011.03.24 21:26:56] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.24 21:18:11 (55856) |
Nem a chip, hanem szerintem ez olyan mint az autós navigációnál, hogy ugye ha kb. 5 km/h alatt van a mozgási sebesség, akkor nem változik a koo, ha afelett, akkor pedig igen. Az e-trex ugyebár túrázós GPS, ami a kis elmozdulást is rögzíti, függetlenül attól, hogy nem mai darab. [ előzmény: (55854) Zsolti, 2011.03.24 20:45:37] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.09 16:04:42 (55570) |
Tintásoknál sajnos tendencia, hogy egyre nevetségesebb kapacitásúak a tintapatronok. Persze takarékosabban is bánnak a tintával az újabb kütyük, de ENNYIRE azért nem. Régen 25-30 milliliteresek voltak az otthonra szánt tintapatronok, manapság 6-10 milliliteres sem ritka. :(
Az enyémbe 4 ml-es kazetták kellenek... :((((
[ előzmény: (55559) jekaeff, 2011.03.09 13:21:46] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.15 22:33:38 (54514) |
Mapsource. Leböksz egy útpontot, majd jobb egérgomb, nyomvonal indítása. Alul megadja az irányt és a távolságot. Majd az így keletkezett második pontba leböksz egy újabb útpontot :-)[ előzmény: (54510) diego, 2011.01.15 22:20:51] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.08 20:26:10 (54217) |
Grat, akkor ez a része megvan :-)
Fájl menű/megnyitás, fájltípusnál az mps kiválaszt, megnyit. Aztán átvitel menű/küldés a készülékre, útvonalpontoknál ott a pipa, majd küldés gomb. Átvitel kész, készülékben megnéz majd örül :-)))
Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, segítünk! :-)[ előzmény: (54204) Paramedic, 2011.01.08 18:33:44] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.04 15:47:54 (54083) |
Csakis a ráolvasás :-)
Nekem is kellene valami csodatétel: 62s, ggpx: térképről ládaikonra rámegyek => enter => listából láda kiválaszt... és itt lefagy a rendszer, se előre, se hátra. Viszont csak bizonyos ládáknál csinálja ezt: pl. a GCBAFA vagy a GCGYKL. Új ggpx letöltése nem segít. Lehet valami a leírásban, ami zavarja? Nem a kis kullancs-ábrák az oldalakon, mert máshol meg nem akad ti tőlük :-))[ előzmény: (54082) zakany, 2011.01.04 15:19:09] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.16 21:22:39 (53584) |
Hopsz. Erről meg azt írja a wiki, hogy:
"Az android olyan robot vagy szintetikus élőlény, ami az ember formáját és viselkedését utánozza"
Hát engem jobb ha nem utánoz, elég egy is belőlem :-) Asszem a számítástechnika (sem) az én világom. Maradok inkább az XP-nél :-)[ előzmény: (53581) Moles, 2010.12.16 19:44:09] |
|
|
|