Összesen: 40 db hozzászólás
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.21 21:12:22 (76086) |
Na a gmapsupp-ot sikerült feltennem, sd-re és úgy látok már legalább Hollandia térképet az etrexen. Annyi lenne még a kérdésem, hogy ha másik fajta térképet szeretnék feltenni, akkor ugyanígy csak az sd garmin mappájába bemásolom? Ha külön vannak az img-k, akkor van különbség a gmapsupp-hoz képest? Bocsi, a sok kérdésért![ előzmény: (76085) Old Eye, 2017.03.21 21:01:32] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.21 20:52:37 (76084) |
A hol az már megvolt sajnos...a hogyan tegyem fel a gps-re szeretnék megoldást találni. A letöltött exe-t telepítve a mapsource-ban nem a telepített térkép jelent meg. Most ezt a bbbike-os verziót próbáltam, de a gmapsupp.img-t nem tudja megnyitni a mapsource. Vagy hogy tudom feltenni?[ előzmény: (76080) Mr Zerge, 2017.03.21 07:53:53] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.21 06:56:35 (76077) |
Sziasztok! Hollandia térképet (pontosabban Amszterdam és környéke) szeretnék tenni a garmin vistamra. Csak OSM térképet találtam, amit sikerült viszonylag az adott területre szűrni, de nem tudom, hogyan tegyem fel a garminra. Ebben szeretnék segítséget kérni. Ha valakinek van más térkép ötlete, azt is várom! Köszönöm előre is!!! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2015.12.28 17:39:32 (74432) |
Sziasztok! Viszonylag friss Szlovákia turistatérképet honnan tudnék letölteni garmin etrex-re? Köszönöm előre is! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.20 21:55:48 (61026) |
Köszi, így már érthetőbb...és ezen fel lehet valahogyan tüntetni egy adott útvonalat? Gondolom nem, főleg, ha még html-be be is akarom illeszteni, igaz? :)[ előzmény: (61025) heyjoe, 2012.01.20 21:51:54] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.20 21:40:23 (61024) |
Azért hasznos lenne... :) Iframe? Nem értek hozzá, egy kicsit bővebb segítséget kérhetnék? Köszi![ előzmény: (61023) KiVi, 2012.01.20 19:09:10] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.11 09:43:13 (49683) |
Ajjajj...nem akartam én ekkora kérdést csinalni a dologból Egész egyszerűen azt szerettem volna megtudni,h normalis-e,h nem mutat egy állandó haladási sebességet, miközben állandó sebességgel haladok.:)
[ előzmény: (49679) R.Guszty, 2010.06.11 09:11:27] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.11 07:00:49 (49667) |
Sziasztok!
Az mennyire normális, hogy a vistank valamiért nem mutat egy állandó, aktuális haladási sebességet, hanem egy bizonyos tartomány között "ugrál"? Mondjuk haladunk kb 5km/h -val, akkor ő a 3-6,5 km/h -ig mindenféle értéket mutat. Esetleg valami beállítási probléma lehet, vagy ezt így kell elfogadni?
Köszönöm, köszönjük előre is a választ! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.30 11:06:25 (49339) |
Sziasztok!
S.O.S segítség kellene nekem: mapsource-szal megpróbáltam feltölteni a "térkép eszközzel" kijelölt térképszelvényeket a vistára, viszont valamiért az utak nem jelennek meg, csak a szintvonalak. Mitől lehet ez? Sajnos a betöltő-program hibát ír ki, olyasmit, hogy nem garmin módban van a kütyü, meg hogy be van kapcsolva. De hát be kell kapcsolva legyen, mert különben nem ismeri fel usb eszközként.
Gyors segítség kellen, köszönöm szépen előre is! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.04 21:26:45 (48760) |
Lehet, hogy nem idevaló a kérdésem, de megkérdezem, mert érdekel:
le lehet valahogyan tölteni az összegyűjtött com-os ládalistát, ami a Magyarországon elhelyezett összes com-on szereplő ládát tartalmazza? Ha van ilyenre lehetőség, akkor garminra fel lehet-e ezeket tölteni?
Köszönöm előre is, remélem nem kérdeztem butát. :) |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.04.16 20:43:26 (48346) |
Hát...mondasz valamit, viszont ez a külön-külön letöltősdi hogy nem jutott eszembe?
Egyébként azért szeretem, ha minden megvan egy helyen, mert ugye nem mindig kiszámítható, hogy hova megyünk, viszont ha menni kell - hát ládázni is kell! :D
Köszi azért a tanácsot![ előzmény: (48345) scele, 2010.04.16 20:37:11] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.04.16 20:17:08 (48344) |
Ezek szerint nincs külön szűrése a ládatípusoknak... azt hittem, hogy van erre lehetőség, de így nem túl jó, mert át kell nézni kb 3000 ládát... :) [ előzmény: (48343) diego, 2010.04.16 20:14:34] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.04.16 20:06:56 (48342) |
Sziasztok! Garmin mobile xt alá szeretnék tenni geoládákat, a sylverrat faq-ban meg is találtam a nekem való bejegyzést, viszont elakadtam: hogyan állítom be a különböző ládatípusokhoz a megfelelő ikonokat mapsource-ban? Köszönöm előre is! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2010.03.19 20:58:34 (47446) |
A holnapi teljesítménytúra rövid track-je miért csak 7km-ként jelenik meg a gps-re feltöltve? Rosszul csináltam volna valamit? Tuhu-ról letölt mps formátumban, mapsource-ból gps-re feltölt. Mapsource-ban még jól jelenik meg, mire felér a gps-re 7km-re csökken, tehát a nyomvonala sem teljes kör... Mit lehet tenni? |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.30 11:29:25 (45372) |
Magpet: vista hcx-hez lehet kapni házat, vagy külső burkolatot (nem tudom hogy nevezik)? Tegnap este a kiskutyu megkóstolta a pár nappal ezelőtt beszerzett vista hcx-et. :-S
Már az is sokat jelentene, ha az oldalsó gumiburkolatot le lehetne cserélni...
Köszönöm előre is! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.28 12:51:56 (45306) |
Én is mapsource segítségetv szeretnék kérni. A gc.hu-s ládákat és azok segédpontjait szeretném feltölteni a gps-re. A sylverrat FAQ-ban olvasható módszer szerint a letöltött ládalistát a mapsource-ba betöltve gpx-ként kell elmenteni. Ez eddig ok, viszont valamiért állandóan hibát dob ki a mapsource a gpx mentése közben. Mi lehet a baj? Köszönöm előre is a segítséget! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.24 08:00:17 (45207) |
Igen, fel kellett volna ismernie sima usb meghajtóként, devalahogy mégse akarta.
Köszönjük a tippeket, végül egy sima windows restart segített :))
Még a ládák nincsenek rajta, ahhoz lehet, hogy kérünk még majd segítséget :))[ előzmény: (45199) Gabe, 2009.12.23 21:01:41] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.23 20:41:34 (45196) |
Segítséget szeretnénk kérni:
sikerült vásárolni egy vista hcx-et, nagy az öröm, viszont valamiért nem tudunk rá térképeket tölteni.
A mapsource a tuhu-ról letöltött verziót nem tudja megnyitni (.img). A másik probléma pedig az, hogy amikor csatlakoztatom a gps-t a géphez, a gép sem hajlandó felismerni.
Letöltöttem a közvetlen feltöltés gps-re alkalmazást, azzal sem megy. Nem látja, hogy csatlakoztatva van a kütyü.
Lehet, hogy az alapokkal nem vagyok tisztában. Kikapcsolva, vagy bekapcsolva kell feldugni a gépre?
Köszönöm a segítséget! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.18 11:22:51 (37308) |
Valami másnak is kell lennie, mert nem tudjuk bekapcsolni, csak reset, vagy akksi ki- be után.
Viszont most "túlélte" az éjszakát is töltődés nélkül, és lehet, hogy meg is van a hiba: lehet, hogy a power gomb nem érintkezik már túl jól, mert arra nem éledt fel, de a mellette lévőre igen. És ezt eddig nem is próbáltuk :D
Ha csak ennyi, akkor nem is kell másik :))[ előzmény: (37305) Mikulás trágársága elüldözött, 2009.01.17 23:08:07] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.17 21:53:16 (37302) |
Köszi- köszi a választ, és a többieknek is. Azért jó lenne valami olyasmit találni, ami 2-3-4 órát kibír töltés nélkül. De ha már ilyen segítőkészek vagytok, leírnám a hibajelenséget, amit a Mio180-as produkál:
az volt, hogy kb karácsony előtt feltettük tölteni, de nem kapcsolt be (elvileg) feltöltött akkuról sem. Rajtahagytuk a töltőn vagy 3 hétig, szóval lett volna ideje észhez térni, de nem tette. Vettem bele új akksit. Azzal működött, öröm, boldogság. Csakhogy pár óra múlva pikk- pakk, kikapcsolva találtuk. Csak a reset gombbal sikerült bele újra életet lehelni, aztán hol felvette a töltést, hol nem... Olyat is csinált, hogy az a led, ami elvileg csak a közelgő eseményekre figyelmeztet, villogott, miközben a kütyü nem kapcsolt be.
Éjszaka is töltőn volt, reggelre megint kakukk. Reset gomb, stb, működött. Ma egész nap be volt kapcsolva, mikor autóztunk, akkor töltőn volt, és kibírta így a napot. Viszont a töltést többször is csak másodjára- harmadjára vette fel, akkor is úgy, hogy a ledje először zölden világított (mintha fel lenne töltve), aztán fokozatosan váltott át narancssárgára.
Valaki találkozott már hasonlóval? Mi lehet a baj?[ előzmény: (37292) Dzsozy, 2009.01.17 10:34:30] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.17 00:46:09 (37287) |
Igen láma kérdésem lenne: ládázásra alkalmasak a Sirf II-es vevővel ellátott PDA-k? (Nem a PDA a kulcsszó, hanem a Sirf II.)
Eddig egy Mio 180-ast használtunk, de elég furcsán viselkedik, azért keresgélünk max 20ezerért utánpótlást... És ennyiért nem nagyon van Sirf III-as kütyü. Köszi a választ! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.11.19 21:45:45 (35677) |
Ezek szerint tök mindegy, hogy nmea-ban, vagy sirf-ben van... Köszi a segítséget, eddig sirf-fel próbálkoztunk, hátha nmea-ban jobban fog üzemelni. Elképzelhető, hogy a sirf mód miatt navigált fáziskéséssel az igo még korábban?[ előzmény: (35676) KoLa, 2008.11.19 21:41:06] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.11.19 21:28:19 (35674) |
Ja...felmerült időközben még egy kérdés: furcsa dolgot csinált az igo, konkrétabban azt, hogy egyáltalán nem határozta meg pontosan a pozíciót. Kb 15 km-t téved. :) Csatlakozik a műholdakhoz, sőt az útvonalat is mutatja, és érzékeli a mozgást, csak nem stimmel a térképpel. Ez mitől lehet? |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.11.19 21:03:29 (35669) |
Sziasztok! Meg tudná mondani valaki, hogy mit kell tartalmaznia az igo8 sys.txt fájljának, hogy rendesen menjen az igo és a russa is? Tudom-tudom sylverrat FAQ-ban le van írva, de a jelenlegi txt tartalmaz még [interface], [rawdisplay], [debug], stb. sorokat is. Köszi: Zoli |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.23 19:26:40 (34950) |
Igen, itt. És csak autó/motor van. pontosabban Autó/??tor.
Vajon miért?
Köszi Tibor69, de már ez van fent, és így sem változott semmi.
Mindegy, végülis nem annyira nagy baj, csak érdekes.... [ előzmény: (34935) qtatom, 2008.10.23 13:52:47] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.23 11:10:14 (34928) |
Szia!
Nekünk is most lett Russa, és nekünk is elveszik 20 m után a távolságot jelző mező. Mi ezen nem is nagyon estünk kétségbe, mert ha már ilyen közel vagyunk a ládához, akkor szerintem semmi szükség rá.
Ugyebár alul a térkép bal sarkában (nem a műszerfalon) jelzi, hogy pl 5 méterig nagyítottunk, ott van egy vonal is, ami a valóságban 5 m. Ennek alapján azért ilyen nagyításnál ki lehet következtetni, hogy közted és a ládaikon között hány m van még. Remélem, hogy ez is segít valamelyest...
De én is kérdeznék egyet. Nekünk csak légvonalban hajlandó tervezni a Russa, ami nem annyira nagy segítség, ha a távolságra lennénk kíváncsiak. R.Guszty tanácsolta, hogy az "automatikusan az utakat követve" mellett át kell állítani a járművet gyalogosra. De nekünk ott nincs alternatíva, csak autós/motoros mód. Ez miért lehet? Enélkül soha nem is fog úton tervezni? Köszi előre is, és bocs az esetlegesen buta kérdésért.
|
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.12 15:36:29 (34545) |
Köszönjük szépen! Az a baj, hogy nekünk csak autós/ motoros üzemmód van, amit nem tudunk átállítani. Az útkövetést bejelöltük, de ettől nem változott semmi :( azért koszi mégegyszer![ előzmény: (34544) R.Guszty, 2008.10.12 15:31:58] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.12 15:24:23 (34543) |
Meg tudjátok nekünk mondani, hogy lehet beállítani a Russa-ban, hogy a távolságot az uton mérje? Igen, gugli a barátom, de egy hirtelen ötlettől vezérelve jöttünk el a Pilisbe, és mobilról netezek. A Russa meg még uj nekünk. Elore is köszönjük a választ! |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.05.25 18:34:16 (30143) |
Igazából a garanciát nem szeretném elveszíteni, ráadásul nekem elég bonyi ez a russa-s dolog. Odáig eljutottam, hogy elindult, de amint át szeretném állítani a nyelvet, előugrik egy fatal application error ablak, majd kilép... :( Nem tudom a megoldást, már elég sok mindent kipróbáltam. Az lehet baj, hogy egy már telepített verziót tettem fel a memóriakártyára? Azért tudtam scak így, mert activesync-kel nem tudom feltenni rá...
Navitelből nincs "olcsó" verzió? :/[ előzmény: (30142) SylverRat + Bogee, 2008.05.25 18:17:06] |
|
NitiZoli | hozzászólásai | válasz erre | 2008.05.25 18:00:49 (30141) |
Sziasztok!
PNA-hoz milyen programot tudnátok ajánlani kifejezetten geocachinghez? Russa-t sehogy nem tudom működésre bírni, gps tuner állítólag nem megy pna-kon (winCe miatt), a nonigps-t meg egyszerűen nem tudom feltelepíteni... Ki mit tudna tehát ajánlani? Eddig sima igo-val kesseltünk, de elég sokszor félrevezetett minket. :(
Köszi előre is! |
|
|
|