Összesen: 585 db hozzászólás
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.24 10:49:27 (78974) |
Ezek így csak útpontok - a geocache leíirás nélkül.
Diego leírta a megoldást: hagyd ki a dologból a MapSource-t.
A ládaleírásos *.gpx-et (groundspeak gpx) egyszerűen csak kábelen át másold be a garmin\gpx mappába , és akkor a geocache menüben jelennek meg a letöltött ládaoldalak minden hozzátartozó információkkal együtt (pl: ládaleírás, hint, utolsó logok stb.
(Szóval a lényeg még egyszer: ne a MapSource-al töltsd át a Dakotába a gpx-et - csak simán, file-másolással)[ előzmény: (78968) repulos, 2022.06.14 12:46:16] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.26 23:23:52 (76861) |
Abban a telefonban sajnos nincsen beépített (valós) iránytű... hasonlóan jártam én is anno a Lenovo 8 magos csodamasinával az A608 goldenwarrior-ral... ...bár, eszerint viszont van benne compass...
Akkor passz... tapasztalatom szerint a g:hu jól működik.
[ előzmény: (76860) KaszapSándor, 2018.04.26 22:31:07] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.16 12:03:26 (76818) |
Az Oregon ANT+ protokollon kommunikál, nem?
Update: (bocs, nem ismerem a 600-ast - nekem csak O550-em van - az tényleg csak az ANT+t tudja - inkább nem kotyogok bele ;)
Wireless Capable: Bluetooth® and ANT
Now you can wirelessly transfer large files such as photos, geocaches, adventures, routes and Custom Maps between Oregon 600-series devices. Plus, new technology allows your routes, waypoints and tracks to transfer up to 50 times faster. Oregon is also ANT+ wireless compatible for heart rate, cadence, chirp™ and tempe™ sensors.[ előzmény: (76817) csaba159, 2018.04.16 11:59:52] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2018.02.15 14:06:21 (76707) |
Sajnos igen... próbálom még szerkeszteni - de csupa tizennyolckarikás dolgok jönnek vele együtt...
(sima képernyőmentéseket töltöttem fel gps-ről - de azt hiszem kellene keresni valami normális tárhelyet - mert ez a kepfeltoltes.com nem az... )
Úgy látom nem megy... Csak kettő trekkhez tartozó kmz-t töltöttem fel különböző nagyítási szintekhez tartozó képernyőképekkel - de inkább kiszedem a linket - mert ebben a formában nem vállalható... :o
Na mindegy, most beraktam a profiloldalamra a képeket - ott megnézhető :)
Hogyan tudom korlátozni a kép szélességét?[ előzmény: (76706) R.Guszty, 2018.02.15 14:03:40] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2018.02.15 13:54:00 (76705) |
Góbé vitrorlázógép kontúrjainak trekkeléséhez készített kmz Budakalász felett:
HQ logo trekkeléséhez készített kmz, Pomáz-Pannóniatelep között: (a piros pontokhoz került egy-egy munzee)
[ előzmény: (76704) CsZoli74, 2018.02.15 10:33:34] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2018.02.15 09:31:02 (76703) |
Igen - nekem még most is vannak fent ilyen (*.kmz?) fájlok a garminon - amiket anno különleges célokra készítettem (gpsgames: góbé, fenyőfa, bölcső, sas stb trekkel rajzolás, munzee: hatalmas "HQ" felirat 107 ha, majd ennek a kistestvére 44 ha méretben, Pomáz-Pannóniatelep között) szóval, kiseb területeket lefedő térképnek jó játék, de a katonai felmérés georeferálása szerintem is felesleges időpocsékolás (persze egy próbát még megér)
Az említett két ID24-es videót most nem találom, de keresés közben számtalan más videó bukkant fel ami ezzel a témával foglalkozik, magyar és idegen nyelven egyaránt[ előzmény: (76702) olahtamas, 2018.02.15 08:48:49] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.17 07:59:21 (76348) |
A feltöltött ládák helyszíne és a te pillanatnyi tartózkodási helyed között nem túl nagy a távolság? (Van valami limit, ami bizonyos ktávolságon túli ládákat nem jeleníti meg a készüléken)
Egy próbát megér: kikapcsolod a műholdak keresėsét a készüléken, és demo-módban odaugrasz az útpontok valamelyikéhez, és ott rányomsz a geocache keresésre.[ előzmény: (76347) Égetö, 2017.07.16 08:19:19] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2017.01.04 05:36:10 (75899) |
"... hogy rá lehet tölteni a geoládák koordinátáit" + a teljes ládaleírást, az utolsó logokat (amelyek mennyiségét beállíthatod a letöltéskor) megy egyéb hasznos információkat - szóval, kezeli a készülék a letöltött gpx által nyújtott minden szabványos lehetőséget. Találatot bejelenteni viszont nem lehet (online) az etrex-szel...[ előzmény: (75897) Pongi, 2017.01.03 21:08:19] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.14 08:30:00 (75284) |
Lehet, hogy több segítséget kapsz, ha elárulod milyen készülékre (xperia?) szeretted volna letölteni a POI-kat, és a letöltésnek milyen formátumával próbálkoztál eddig?[ előzmény: (75282) MirP, 2016.07.14 07:22:38] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.14 08:21:54 (75283) |
"A gawisp oldal linkjet, viszont lehet innen (publikusbol) torolni kellene ...."
A fórummodi lapról másolom ide O'eye linkjét megnyugtatásul, hogy ha a garmin fórumain is megtűrik a gawisp linkjeit, akkor talán nekünk sem kell aggódnunk miatta: https://forums.garmin.com/archive/index.php/t-5705.html
(Sajnos van rá szükség néha, hogy a kiforratlan frissítés után vissza kell állítani az utolsó - még jól működő verziót...)[ előzmény: (75281) vrobert82, 2016.07.13 22:23:58] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2016.06.03 08:57:25 (75082) |
Szerintem meg nem "össze-vissza" hanem az adott ponttól való távolság tekintetében emelkedő sorrendben :)[ előzmény: (75081) leve2002, 2016.06.02 20:51:25] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 14:47:16 (75002) |
Csak rémlik (egyáltalán nem vagyok benne biztos), de mintha a Garminok esetében a georeferált kép-csempék feltöltésénél lenne egy 100 Mb-os limit... igaz, az jpeg-ből képzett kmz-re (kml?) vonatkozik, lehet, hogy png-ből lehet valahogy tömöríteni jpeg-be (8 Gb -> 0,1 Gb, tehát durván század részére :-/ kéne...)[ előzmény: (74998) z_mitya, 2016.05.23 11:20:28] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2016.04.04 06:32:50 (74758) |
Akkor nincs tippem az okra... kikerülő megoldásként esetleg érdemes lenne gpx-ről gpx-re "konvertálni" gpsbabel-lel. Nekem az szokott segíteni a munzee-oldalról letöltött gpx esetén, amit nem hajlandó "simán" megnyitni a mapsource-om.[ előzmény: (74757) Marton Zoli, 2016.04.04 04:37:28] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2016.01.19 13:24:17 (74533) |
Na, akkor ismét:
Részletesebben: nyomtatáskori állapotához képest a szoftver teljesen átalakult, sokkal többre mész a készülék nyomkodásával.[ előzmény: (74532) ha5lv, 2016.01.19 10:53:05] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2016.01.07 20:54:06 (74492) |
Mást (akár a későbbiekben is) azért még érdekelhet, hogy erre a témára hányféle megoldást hoznak össze itt a játékosok. Visszakeresve a sztringre akár még hasznunkra is válhat ez a párbeszéd. Ezért fórum a fórum (személy szerint én örülök neki, ha ilyentől pezseg a fórum és nem a "gittrágásról" meg a mindenre alkossunk új szabályt, ha úgy látjuk nem működik a meglevő, no meg a +1 meg ++1 bejegyzésektől - ismétlem, ez csak a személyes véleményem)[ előzmény: (74490) V_Gabor, 2016.01.07 19:37:29] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.12.29 23:49:27 (74450) |
Te tudod... Nekem nagyon kellemes élményeim voltak wherigózásból eredően... Konkrétan a Naplás-hard egy nagyon jól megírt cartridge, amikor én végigjátszottam jókat mulattam rajta, ahol futni kellett, és én lesétáltam a távot - visszaküldött az előző helyszínre, hogy ismét próbáljam meg... A jelszó egyik részét egy nagyon valószínűtlen helyen találtam meg a játék irányításával, de ezt sajnos nem írhatom le, hogy hol... Tulajdonképpen milyen kütyüd van, mert az Oregon 300-tól fölfelé 550-ig mindegyik tudja különösebb barkácsolás nélkül a wherigót, és androidra is lehet lejátszó appot tenni (WhereYouGo) mindkettő platformon próbáltam, és például ramgab, varosi és sunboy cartridge-i mindenféle akadás nélkül lefutottak mindkét gépen. Magpet játékai egy része gond nélkül, mások folytonos mentés-visszatöltéssel - de végigjátszható (a börtönszigeten nem tudtam végigmenni) de van még néhány jópofa és ötletes cartridge a gc.com-on amit érdemes legalább megnézni mielőtt kijelented, hogy nem érdekel. De most már abbahagyom a wherigo melletti korteskedést, mert féligmeddig off itt a kütyük fórumon...[ előzmény: (74444) nmaria, 2015.12.29 18:20:15] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.08.06 18:11:41 (73985) |
Válaszd a R.Guszty által leírt USB módot: Beállítások->Rendszer->Interfész->Garmin spanner" - ekkor a csatlakoztatáskor megkérdezi a gps, hogy USB adatátvitelre számítson, vagy csak külsö tápkábelként értelmezze az USB kábelt.[ előzmény: (73984) ther, 2015.08.06 08:14:09] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.29 00:50:10 (73847) |
Kérlek fejezd be ezt a személyeskedést!
Különben meg rosszul tudod: ezt a döntést nem a vezetés hozta meg, hanem szavazás útján a tagság...[ előzmény: (73846) alnibell, 2015.06.28 23:17:05] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.27 22:42:00 (73841) |
Szerintem nagyon nem lőhetsz mellé, ha az info@geocaching.hu-ra küldesz levelet. Biztosan helyes irányba állítanak, és kapsz választ is minden kérdésedre.[ előzmény: (73832) Biga Cubensis, 2015.06.27 16:26:51] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.27 22:33:41 (73840) |
A kérdező egy szót sem említett a turistautak.hu-val kapcsolatosan... Szó szerint ez volt a kérdése lényege: AR okosszemüvegre szeretnék fejleszteni geocaching programot
Az odbl licenszet úgy látom csak te keverted bele a thread-be...
...hogy egyértelmű legyen (szintén idézet): "...gondolok itt ládakeresésre, bejelentésre, adatok letöltésére." - térkép említését csak én nem látom?[ előzmény: (73838) Old Eye, 2015.06.27 21:42:35] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.09 22:44:41 (73789) |
:)))) Gondolom nem hardver-tesztelés tapasztalatait szeretnéd róla közzé tenni, akkor viszont nem is itt, hanem az apróhirdetésben lett volna a megfelelő helyen. Egy hozzávetőleges ár is jó lett volna, csupán a pozícionálás végett.[ előzmény: (73788) peterpan, 2015.06.09 21:03:51] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.01 22:30:30 (73752) |
Ja, rájöttem, hogy nem is erre voltál kíváncsi, hiszen ezzel nem az időt vágod ki, csak az utat. Az idő bélyegek változatlanok maradnak[ előzmény: (73751) halaszkiraly, 2015.06.01 22:27:05] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.01 22:27:05 (73751) |
Én ezt MapSource segítségével szoktam végezni. A nyomvonal tulajdonságainál állítsd be, hogy a kijelölt pont legyen a térképen középen. Ha közben shiftet nyomsz, a le-fel nyilakkal több pontot is ki tudsz jelölni folyamatosan, majd delete.[ előzmény: (73750) LionDaddy, 2015.06.01 22:03:47] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.27 23:14:34 (73572) |
:) jé és tényleg... valamiért nekem a hozzászólásból a 20-as maradt meg nem a 10-es. Akkor ugyanúgy gondoljuk... :)[ előzmény: (73571) perRetZ, 2015.04.27 20:00:42] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.27 16:46:18 (73567) |
...pedig a Dakota 20-ban is van 3 tengelyes iránytű A kijelzője a Csx-nek jobban látható, mint az érintős Dakotáé. Pontok felvétele, el- és átnevezése a Dakotán sokkal egyszerűbb, mint a gombos CSX-en. Geocaching szempontból a Dakota jobb, hiszen teljes leírásokkal együtt lehet beletölteni a láda gpx-eket, míg a CSX-el ügyeskedni kell, hogy elférj a 32 karakterbe. (A fent linkelt teszt szerint a gc.hu leírásai nem működnek, de ez nem igaz - innét ugyanúgy teljes leírást, sőt fotókat tartalmazó teljes leírást is lehet feltölteni a készülékre) Barometrikus magasságszenzor szintén mindkettőben van. A CSIX kiforrott (értsd további frissítések már nem készülnek hozzá) mondjuk ez lassan a Dakotára is elmondható... :)[ előzmény: (73557) perRetZ, 2015.04.27 15:15:04] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.03.05 17:44:14 (73098) |
Igen, a LCD működik így nincs para - meg is rendeltem a cuccost, csk még márciusban kellett volna pontos munzee telepítéshez a kütyü... Na, majd megoldom valahogy másként. :)[ előzmény: (73097) scele, 2015.03.05 17:41:26] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2015.03.05 17:39:53 (73096) |
Így jártam költözéskor: :(
Már megrendeltem Hong Kong-ból a pótalkatrészt - viszont április közepére ígérték a szállítást...:( |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 22:58:02 (71652) |
Nem tuti amit irtam, szerintem probalgasd a nagyobb HC kartyat is - nem kizart, hogy gond nelkul hasznalja, csak uzemelesbiztonsag szempontjabol kisebb kockazatot jelent egy 2-4-es uSD[ előzmény: (71651) Ákibard, 2014.07.06 22:52:38] |
|
|
|