Összesen: 51 db hozzászólás
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.09.05 12:03:06 (74063) |
CacheFinder-nak igaza lehet. Néhány hónapja már volt ez téma, sőt én is jártam így. Ha jól emlékszem, Diego kolléga is szembesült ezzel a problémával, és hasonló eredményre jutott... távolságfüggő ha jól emlékszem. Bocs Diego, hogy belekevertelek, de szerintem Te tudod megmondani a tutit :) Ha rosszul emlékszem, akkor sorry....[ előzmény: (74059) GrayWolf, 2015.09.05 07:11:29] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.14 20:58:43 (73814) |
:) Az fontos lesz majd a saját ládád karbantartásánál :)
De most komolyba.... a ládarejtők az elrejtett "kincset" több alkalommal bemérik, átlagolják, hogy a keresőket minél pontosabb adatokkal lássák el. Egy "odadobott" útvonalpont ugyanolyan pontatlan a meghatározásnál, mint a keresésénél. Tehát ha a rejtő is téved 15-20 m-t, meg a kereső is ugyanennyit, hát akkor nem lesz egyszerű dolga a keresőnek :)[ előzmény: (73813) Laca 9999, 2015.06.14 20:49:24] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.14 20:18:57 (73811) |
...és nyilván az sem mindegy, hogy a "vízipuska" helye mennyire volt pontosan bemérve... [ előzmény: (73808) Laca 9999, 2015.06.14 14:06:23] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.13 23:20:34 (73807) |
Neked is köszi a segítséget! Akku dolgában igazad volt! Én tévedtem! Nekem csak egy "egyszerű" töltőm van, úgy hogy visszatérek régen bevált tartós LM-hez... Az legalább "korrekt" :) Megy ameddig megy, aztán kuka! [ előzmény: (73805) KoLa, 2015.06.13 23:04:10] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.13 23:16:02 (73806) |
Igazad van, nem Li akksi van benne, hanem NiHi... azt hiszem keresek egy veszélyes anyag gyűjtő pontot, és pont ott pontot teszek a dolog végére, és visszatérek a jó öreg tartós LM-hez. Köszi a segítséget![ előzmény: (73804) yano6ard, 2015.06.13 19:27:37] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.13 18:29:59 (73803) |
O.650 akksija egy ideje nem töltődik fel teljesen. A feltöltés megáll úgy az utolsó jelzés előtt, és onnan nem hajlandó tovább tölteni. Ha kimegyek, kb 1,5-2 óra, és lemerült. Megjegyzem soha nem volt valami combos. Már arra gondoltam, h. rákötök egy izzót, és a végletekig lemerítem.... de hát ez Li.-akksi! Vagy csak egyszerűen térjek át az elemre? Van valakinek valami ötelte? |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.29 20:30:48 (73598) |
73539 (diego) hozzászólást olvasd el, és a hozzá tartozó hsz-eket. Talán Nálad is hasonló gondok vannak... :)[ előzmény: (73597) petyo11, 2015.04.29 18:35:30] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.19 20:34:58 (73497) |
Az iránytű a láda irányára mutató nyilat jelenti... Tudod irány(ba muta)tű :) Pffff.... ez de rossz poén volt :D[ előzmény: (73495) Ferrit, 2015.04.19 20:19:21] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.18 09:51:19 (73474) |
Ládacsoportokat fel tudsz tölteni, ami nem nagyobb 8 Mb-nál. Így nem kell egyenként feltölteni, hanem pl. megyénként.[ előzmény: (73473) dzoli1, 2015.04.18 09:28:38] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.18 09:24:20 (73471) |
A teljes ládaleírás egészen biztos, hogy nem megy fel, csak úgy, hogy folyamatosan törlőd/töltöd, ehhez viszont gép kell. Szerintem - ha jól értettem - az elképzelésed nem tudod a Dakotával gép nélkül megoldani. Persze lehet, hogy másnak lesz ötlete....[ előzmény: (73470) dzoli1, 2015.04.18 09:13:13] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.18 08:42:24 (73468) |
Szerintem töltsd fel a teljes Mo. térképet a Mapszószról, majd a kiválasztott ládaleírásokat, (ami ne legyen 8 Mb-nál több, válaszd ki, és) direkt töltsd rá a Dakotára Mapszósz nélkül. A Dakota kezeli a gpx-et. A teljes Mo. láda + leírás nem fog ráférni, és nincs is rá szükség, hiszen az mindig bővül. Praktikus csak az általad bejárandó térség ládáit rátölteni. Szerintem :)[ előzmény: (73466) dzoli1, 2015.04.18 08:26:54] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.07 17:55:09 (73345) |
Visszajutottunk az elejére :) Ha olcsóbbat szeretnél, kompromisszumot kell kötnöd. Ha a "pénz nem számít" akkor jöhet a felbontás, jöhet a képernyő sebessége, bővíthetőség, villanykompass, meg a többi nyalánkság :) Mondjuk a képernyő sebessége csak akkor észrevehetően hátrányos, ha 100Km/h-val futsz, vagy ha a térképet akarod nagyítani, vagy görgetni. Mondjuk ez utóbbi gyakrabban előfordul :) Azzal egyetértek, hogy a felbontás sokat emelhet a láthatóságon, de olyan mint egy okostelefonon van, csak a 100e Ft feletti kategóriába keress... szerintem:) Szerintem is keress meg valakit, és fogd kézbe a kiválasztott típust! Egyet azonban ne felejts el. Ez túra GPS, "célszerszám" és nem okostelefon.
Miután kellően ki vagy okosodva, én kiszállok a "tanácsadók" sorából! Sok szerencsét a vásárláshoz. Azért írd majd meg hogy döntöttél! Most már kíváncsi vagyok :D[ előzmény: (73344) juliostefano, 2015.04.07 10:50:47] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.06 20:30:48 (73338) |
Ha kell a bővíthetőség, ha kell a barometrikus magasságmérő, ha kell az iránytű, akkor vedd a 20-ast. Ha ezek nem fontosak, akkor vedd a 10-es. :)
Nekem volt D.10-em, semmi bajom nem volt vele, nem hiányoztak a felsoroltak.
Csak azért írtam típust, mert mindenki óvatos a típusmegjelöléssel, talán helyesen. Senki nem szeretne később utálatos félrevezető kessernek tűnni. Úgyhogy vedd úgy, hogy ez az én véleményem, döntened Neked kell! Szeintem... Keress a közeledben egy kessert, aki megmutatná Neked, kézbe vehetnéd, és dönthetnél. Szerintem ez a legjobb megoldás :)[ előzmény: (73336) juliostefano, 2015.04.06 20:20:54] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.06 20:04:03 (73334) |
DAKOTA 10 Szerintem. Memória bővítés nélkül is bőven elég a készülék memóriája a térképhez. Viszonylag nagy képernyő. Nincs iránytű, de azért nyugodtan lehet vele túrázni. Egyszerű kezelhetőség... Ha később a ládázáshoz is kedvet kapsz, kezeli a ládaleírásokat (gpx) Ja, és viszonylag olcsó! Ez is egy vélemény, de Te majd eldöntöd :)
http://www.garmin.hu/termekek/dakota-10
[ előzmény: (73332) juliostefano, 2015.04.06 19:39:31] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.05 08:37:45 (71820) |
Köszönöm Yoss, és gusty a válaszokat! Ritkán terveztetek útra, inkább csak légvonalban, ezért is volt furcsa az eset... legközelebb ránézek, hátha mégis én hibáztam....[ előzmény: (71819) gusty, 2014.08.05 07:11:54] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.04 21:20:38 (71817) |
Sziasztok! Találkozott már valamelyikőtök olyan esettel, amikor térképes kijelzőn a láda távolsága még ... mondjuk 2,5 km, majd az iránymutató "nyíl"-ra váltva közli, hogy 15 m. Legutóbb így jártam.... A kocsiban már bekapcsoltam... majd kb 3 km-t gyalog tettem meg. Talán a sebességem változását "reagálta" le rosszul? (O. 650) |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.11 22:05:18 (71677) |
Az előző tulajdonosa lehet, hogy kapásból az összes kérdésedre tudna válaszolni... és ezt nem bántásból mondom.[ előzmény: (71670) turbolali, 2014.07.10 20:01:04] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.03 09:55:48 (71210) |
Köszi...., de sajnos nem ez (lehet) a probléma oka, mert nincs bekapcsolva. :([ előzmény: (71209) diego, 2014.05.02 16:45:07] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.02 15:41:34 (71208) |
Sziasztok! Oregon 650-nél második alkalommal fordul elő, hogy a célpont távolsága, a térkép-képernyőn még több km, ami nem is nagyon akar(t) fogyni, míg az iránymutató képernyőn már a helyes távolságot mutatja.... és "fogyasztja". Igaz, hogy egy régebbi firmware van rajt, de nem akartam a sok negatív tapasztalat miatt frissíteni. Lehet, hogy mégis szükséges lesz? Mi a véleményetek? |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.26 09:27:14 (70534) |
Ládázás szempontjából biztosan nem visszalépés, hiszen erre a túra GPS-ek a célkészülékek. Pl. a DAKOTA 10. Strapabírók, hosszú üzemidővel bírnak, vízálló (IPX7), A DAKOTA 10-ről azonban tudnod kell, hogy a kijelző felbontása nem jobb egy okostelefonnál, ahhoz egy jóval, drágább modellt kellene választanod. Szerintem a kijelzője sem nagyobb..., de ez nem okostelefon, hanem túra GPS :)[ előzmény: (70533) igelkott, 2014.01.26 08:58:52] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.20 21:20:56 (65571) |
A letöltések számát 500-ra állítottam.... de valamiért ez túl sok volt :) Célirányosabban, kevesebbet fogok a későbbiekben feltölteni, mert úgy nincs gond... Köszi Neked is a segítséget!
[ előzmény: (65552) Nargoth, 2012.11.20 06:43:22] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.19 22:43:24 (65551) |
Természetesen nem mapszósszal akarom rátölteni a Dakotára a ládákat, hanem csak egyszerűen letöltöm a szűrt ládákat, és bemásolom a Dakotába (Windows intéző, v. TotalCommander). Még sincs ott minden. Pl. a GCKASI sohasem jelenik meg, pedig 20 km-re sincs. A szűrésnél még megvolt, aztán eltűnt... ??
A Geocaching oldalon szűrt, és még látható ládák amikor lementem Groundspeak gpx-ben, és megmutatom a BaseCamp-nak már nem teljes lista van rajt, tehát a letöltés sem lehet teljes, ettől fogva az átmásolás sem....
A térképes történet a Turistautak.hu oldalon történő tervezésnél van. Itthon nem működik, bent a munkahelyemen meg igen.... tehát nem én bénázok...
Na lassan feladom.... Azért köszi! :)
[ előzmény: (65544) diego, 2012.11.19 20:44:37] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.19 20:28:35 (65540) |
Szóval a ládaletöltésnél a kiválasztott/szűrt ládacsoport hiányosan, néhány, vagy több láda nélkül töltődik le. Következésképpen a Dakotába áttöltött ládák is hiányosak. A turistautas oldalon a tervezés során kijelölök egy pontot, ami teljesen máshol jelenik meg a térképen.... káosz.... Eddig azt hittem, hogy a gépem zakkant meg a Win7-től, mert egy kicsit kevés volt már ehhez. Azóta új gépen ugyanez a helyzet állt elő. Egy ládász kollégánk javasolta, hogy próbáljam meg a BaseCamp-al. Nos a letöltött ládák a BaseCamp-ban megnyitva is hiányosak. Látszik, hogy nincs minden kiválasztott láda benn, aminek ott kellene lenni. Szóval nem tudom mi a probléma :([ előzmény: (65539) diego, 2012.11.19 19:59:10] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.19 18:37:40 (65537) |
Sziasztok! A régi sz.gépemen az XP alatt szépen működött a "Turistautak.hu"-n az útvonaltervezés, a letöltés, a láda le-, és feltöltés. Most Win7 alatt egyik sem működik rendesen. A ládaletöltés "hiányos", a "Turistautak.hu"-n az útvonaltervezés sem megy. Kijelölök egy pontot, és máshol jelenik meg. Mi a fene lehet a baj?????
Ha tudtok segíteni... na az jól lenne :) Előre is köszi! |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2010.03.18 19:39:13 (47419) |
Olvass bele az "apróhirdetések" topik utolsó Isten tudja hány kommentjébe! Erről megy a vita kb.[ előzmény: (47418) Trackman, 2010.03.18 19:31:01] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.26 17:29:41 (42106) |
OK! Szval megspórolták az útvonaltervezést a Venture-ből... Így már érthető a különbség. Az árazonosság még mindig...azaz még inkább nem :) De mindegy is :) Azért köszi!
[ előzmény: (42105) magpet, 2009.07.26 17:16:19] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.26 12:59:01 (42103) |
Kíváncsiskodom... Már többször is gondolkodtam rajt, mi a különbség az eTrex sorozat Legend, ill Venture készüléke között. Szerintem semmi, de akkor miért lesz a Venture "belépő" készülék, míg a Legend meg nem. Csak mert sárga? Persze lehet ezt magyarázni, de én az azonos kiadásúakra gondolok. Pl Legend Cx vs Ventuer Cx. Úgy éreztem a Legend irányába "javul" a készülékek megítélése. Most meg mit látok!? A "bót"-ban a Legend Hcx ugyanannyi mint a Venture Hc. Pedig ugye az "x" a bővíthetőséget jelenti. Akkor most meg a Venture a tutibb... mert hogy "kisebb" memóriával azonos áron lehet hozzájutni?
Csak elmélkedtem... de ha van ésszerű magyarűzat.... :) |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.10 19:43:30 (20009) |
...és persze ezzel együtt (visszavert jelek) "rosszabb" is bizonyos helyzetekben, illetve téves adatokat is szolgál(tat) :) Mindezekkel együtt én is a HCx-et venném :) ....tudod csak az ördög :)[ előzmény: (19953) Erdőjáró, 2007.09.09 17:13:46] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.08.16 19:08:52 (19260) |
Szerintem meg csak szoktasd magad a dunántúli gyakorlathoz! A határozott névelő "arról szól", hogy konkrét személyről beszélünk, nem általában Andrásokról :) Lásd (véleményem szerint) az angol nyelvtant... Bár az is igaz, hogy ....."Magyarok vagyunk neeeem?" by Király Linda :)[ előzmény: (19242) tibbi, 2007.08.16 11:20:32] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.08.13 21:26:47 (19114) |
A Find, nekem símán Keresés-ként jelenik meg, akár rámegyek, akár nem.... (ezek szerint nem egyformák a Venture-k? ..persze ez is lehet!) A Mark viszont Mark marad akár így, akár úgy.... [ előzmény: (19112) tibbi, 2007.08.13 20:32:02] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.15 20:31:56 (17284) |
Nem kell úgy leszólni a Legendet! Nekem is az volt az első, és tuti bejött! 8 mega Fejér, Veszprém, Zala, Somogy, Tolna NaviGuide utcaszinten.... És annyira nem lassú! Legalábbis kezdőnek nem! Persze nem vitás, Neked a Venture Cx kell... nem a Legend Cx! A sárga szinnel meg lehet barátkozni :) Kábel egy ezres, memkártya... aranykártyapontokért... :)[ előzmény: (17258) diego, 2007.05.14 20:43:48] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.03.23 20:09:23 (15581) |
Az elektromos térkép... a NaviGuide ... ha autós tájékozódáshoz használod, utcaszintű, sőt házszámszintű... tehát nem csak a főbb utak...
A lottó jó 5let... de én nem bízok benne :-)..inkább rádumálom tibbigeo-t egy kis retrora... hátha belemegy a cserébe :-)))[ előzmény: (15580) yoggi, 2007.03.23 19:59:38] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.03.23 19:54:42 (15579) |
Nem akarom ismételni a sokkal hozzáértőbbeket... a PDA az PDA, a térképes kütyü meg tök jó túrázni :-) Persze igazad van nem "ócsó" de a jó cuccért nem kell sajnálni a lét :-))[ előzmény: (15578) yoggi, 2007.03.23 19:48:39] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.03.23 19:27:55 (15577) |
Áll a "bót" :-)) ...segítek keresni egy olcsó csikszet, de ha nagyon olcsó, lecsapok rá! Yoggi?[ előzmény: (15576) tibbi, 2007.03.23 19:17:55] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.03.23 19:16:55 (15575) |
Karcmentes, áprilisig jótállással, gyári adatkábel, + USB átalakító, NaviGuide-re nyitott. Nagyon vigyáztam rá, autózáshoz is használtam, kb 20 ládánál volt velem, amióta megvettem. ... Negyven alatt nem adom. Tudom, hogy soknak tűnik, de nem kótyavetye... :-) [ előzmény: (15574) yoggi, 2007.03.23 19:04:36] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.03.23 18:53:23 (15572) |
Köszi! Valószínűleg előbb utóbb én is lecserélem a Legendet, de olyan megalázóan kevés az a pénz amit adnának érte..., hogy még gondolkodom rajt! [ előzmény: (15533) tibbi, 2007.03.23 11:34:07] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.03.22 22:47:48 (15521) |
Köszi az infót! Gondoltam, hogy ez csak valami vakítás :-)) ...persze miután megvettem! A Venture cx ről sok jót írtak már itt! Te haszáltad már a Legendet is, és az új Venture-t is. Úgy a 10-es skálán melyiket hová tennéd? A vételkészség tekintetében a cx tényleg sokkal jobban ott van? A PMR-n próbálok keresgélni, de leginkább BiharyG-vel futok össze... persze ha előtte telefonon megdumáljuk :-)))[ előzmény: (15520) tibbi, 2007.03.22 21:37:52] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.02.28 22:00:10 (14912) |
Mindent tudsz! Mostmár csak a pénztárcádat kell megkérdezni mi a véleménye :-)[ előzmény: (14908) rugy, 2007.02.28 21:45:05] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.02.27 22:09:48 (14895) |
Néhány évvel (vagy húsz ) ezelőtti rádiós és TV antennás időszakom tapasztalataiból állítom, hogy érdemes ezeket a nem túl profinak tűnő megoldásokat kipróbálni.... sokszor meglepően jó eredmények születnek! Sok sikert![ előzmény: (14894) tibbi, 2007.02.27 22:04:50] |
|
MikSi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.02.27 21:46:55 (14892) |
Kezdő vagyok PMR ügyben... de mi lenne, ha előbb kipróbálnád ezt: www.garazs.de/radio/pmrant.html
[ előzmény: (14886) tibbi, 2007.02.27 14:03:45] |
|
|
|