Összesen: 49 db hozzászólás
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2024.03.11 16:30:05 (5103) |
A süti kezelésnél lehet a probléma, nálam a Firefox-l jól működik. Más oldalaknál is elfelejti a bejelentkezést, beállításokat?[ előzmény: (5102) Mr. Fülixáj, 2024.03.11 12:06:46] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.07.20 22:03:06 (4987) |
A ládák leírását nem ládaoldalanként, hanem csoportosítva szoktam letölteni - .txt fájl típust választva - (pl. megyénként).
Az új ládaoldal szerkezetben viszont az ilyen letöltésben sem a "Rövid leírás", sem a "További segítség a rejtéshez" mező nincs benne.
Lehetne ezeket bele venni a txt letöltésbe? Esetleg választhatóan? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.07.05 19:31:20 (4963) |
Nekem egyszer valami jelszónál okozott gondot speciális karakter, ami az asztali gépen jó volt, de az androidos telefonon hibás jelszót dobott. Végül az egyik karaktert meg kellett változtatni a jelszóban, hogy mindkét helyen jól értelmezze.[ előzmény: (4961) bigmick, 2023.07.05 15:46:21] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.07.03 08:39:15 (4954) |
Nálam viszont megjavult a jelenség. Tegnap frissítettem a Samsung böngészőt a Samsung alkalmazások oldalon. Ettől elmúlt a probléma.[ előzmény: (4953) Csigabiga, 2023.07.03 06:17:42] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.07.01 20:40:30 (4950) |
Samsung S10, legfrissebb oprendszerrel. Pár hete hiába van bejelölve a jelszó mentése opció, mindig elfelejti a bejelentkezést. Viszont nem kell mindent begépelni, ha rákattintok a névre, bedobja a nick nevet és a jelszót is, és beléptet.
Mivel keveset netezek a telefonon, a gyári Samsung böngészőt használom.
Mi lehet a jelenség oka?
Váltsak másik böngészőre?
Az asztali gépen Firefox fut, teljes megelégedésemre, jó ennek az Android appja is?
|
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 19:59:18 (4715) |
A geomap térképnek van még egy jól használható szolgáltatása, ha egy külföldi helyet akarok jobban megismerni, oda vonszolom a térképet és a különböző térképek közt váltogatva ugyanazzal a nagyítás (terület) nézetben minden térkép információja megnézhető nagyon gyorsan, könnyen.[ előzmény: (4714) gusty, 2023.01.26 19:52:46] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.31 08:32:49 (4675) |
Kipróbáltam az általam használt beállításokra.
Tökéletesen működik!
Óriási PIROS pont a fejlesztésért![ előzmény: (4674) gusty, 2022.12.31 02:24:52] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.11.20 09:35:01 (4640) |
Nálam is csinált ilyet a Firefox. Térkép megnyitásakor is, de aztán egyszer csak megjavult.[ előzmény: (4639) anettnori, 2022.11.20 09:13:40] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.09.05 15:41:13 (4603) |
Rég múltban lehetett a láda megjelenés elöttre logolni megtalálást, szabadon lehetett a láda sorszámot beírni, pl. az 1000. láda megjelenésekor még csak 996 láda létezett, ha pontosan emlékszem.[ előzmény: (4602) Fazék, 2022.09.04 22:13:56] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.08.24 19:38:22 (4585) |
Most figyeltem fel arra, hogy a geomapon a láda ikon fölé állva a kurzorral, nagyon kis karakterekkel írja a láda fő adatait. A CTRL + gombbbal persze állítható a betű méret, de akkor a legközelebbi belépéskor a beállított 120-130% -nál is a kis mérettel indul, mint az előzőekben.
Legfrissebb Firefox, 3. típusú láda ikon jelzés.[ előzmény: (4582) gusty, 2022.08.24 09:44:49] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.09 11:20:14 (4514) |
Nem hiszem, hogy ezzel függ össze, nálam is a legfrissebb, 101-s verzió fut. (64bites). Nálam automatikusan frissült, nem volt gond a 100-s verzióval sem.
Böngészőn kívül más összetevő (videó kártya, alaplapi videó kezelő) a hibás?
[ előzmény: (4513) bigmick, 2022.06.09 11:14:57] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.10 21:34:45 (4347) |
Kísértetiesen hasonlít a freizeitkarte térképre ha ott használom az Outdoor Contur TYP-t. Annak egy hibája, hogy negyedévente frissül. Ez mennyi időnként frissül? Nem látok erre utalást.
[ előzmény: (4345) V_Gabor, 2022.01.10 20:58:54] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.05.20 07:50:55 (3390) |
A Google mapos letöltésnél jól beállítható a letöltési sablon. 4 karakter sorszám, GC nélkül, 4 karakter név, 2 karakter a láda pont sorszáma. A 10 karakteres Garmin megjelenítésbe éppen belefér.[ előzmény: (3389) becko, 2020.05.20 07:26:35] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.05.06 15:31:36 (3374) |
Én is látom. Olyan mintha egy pillanatra pár pixellel odébb, vagy más méretben töltődne be a belső keret, és utána ez felülíródik. Ettől van egy rángatódzása a betöltődésnek.[ előzmény: (3373) Pongi, 2020.05.06 14:55:29] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.02 21:47:39 (3131) |
Ha nem Libreofficeban nyitom meg, hanem elöször a txt szerkesztőben és egyszerűen csinálok egy mentést, utána már a Libreofficeban is jó lesz.
Bár nem értem miért.[ előzmény: (3129) Mr Zerge, 2020.02.02 21:39:01] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.02 21:39:01 (3129) |
Letöltöttem ládalistát Google mapból szűrve, txt-ben mentve, mint régen.
Ezt kaptam (részlet):
Vonattal, majd gyalog a Nyugatiból 59 perc alatt meg�rkezel Szobra, a szobi vasútállomáson (a v�gállomás �s határállomás) szállj le, majd a gyalogos felüljárón (a vonatról leszállva látod) kelj át, onnan a K�ztársaság utca v�g�n�l a f�ldúton haladj tovább nyugatnak, Szlovákia irányába, mindig kiss� |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.01.31 07:18:29 (3110) |
A szerver átállás óta jelentkezik a probléma, és a geomap/Openstreetmap az érintett.
Az előzmények törlése után is.[ előzmény: (3108) Old Eye, 2020.01.30 23:33:56] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.20 11:36:04 (2787) |
Többféleképpen települnek fel a térképek. A vezérlőpult / programok törlése funkcióval többnyire törölhetők.[ előzmény: (2785) karcsi9641, 2019.10.20 11:01:46] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.21 13:52:06 (2514) |
A bal felső sarokban a térképek legördülő listájában benne van?
Ha a telepítés sikeres volt, akkor ott kell lennie.
Utána a Mapsource milyen ZOOM-n áll, és a föld melyik részét mutatja?[ előzmény: (2513) Wsky, 2019.07.21 12:45:19] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.04.14 19:07:41 (2409) |
A + jelre kattintasz, akkor állítható, hogy mit mutasson. Amiket felsoroltál, azért nem látszanak, mert megtaláltad és alapesetben a meg nem találtakat mutatja, de ez is átállítható.[ előzmény: (2408) Bakszakáll, 2019.04.14 19:01:24] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.02.26 13:34:31 (2281) |
Nálam is a Firefoxban kicsit elmászik a beállítás, mintha nem mindenre figyelne, hogy is volt előtte.[ előzmény: (2280) Fazék, 2019.02.26 12:15:23] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.02.24 17:35:21 (2269) |
A nyitó oldalon a bal felső sarokban az országos térkép, valamint a Garmin GPS-re kattintva nem nyíltak meg a Garminos térképek.[ előzmény: (2268) Old Eye, 2019.02.24 17:26:37] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.02.24 14:50:20 (2263) |
Fut valami nagyobb ügyködés a szerveren vagy kezd bedögleni? Folyamatosan romlik a sebesség. Egyre inkább türelem játék a webes felület. Tegnap a tuhu többször adatbázis hibát jelzett. |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.02.04 18:59:46 (2200) |
Ugyanúgy feltelepítve is tud különböző gépen eltérően viselkedni.
Én a 6.16.1-t használom, hibátlan térkép kezelés, de az egyik gépen akkor lett jó a gpx mentés, ha a Topoguidot feltelepítettem a térképekhez.
Hisztis program, és a Garmin tényleg nem törődik vele.[ előzmény: (2199) V_Gabor, 2019.02.04 17:56:37] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.06 08:38:35 (2123) |
Eléggé zavaró, hogy Budapest, illetve szorosan vett vonzáskörzetével együtt 7 beteg mozgó van már napok óta, pedig most még eléggé évvégi jellegű volt a héten a város.
Nem lehetne/kellene egy új process, ami 3 nap, egy hét stb. után egy udvarias emailban felhívja az aktuális mozgón ülő játékos figyelmét? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.23 22:33:38 (1835) |
Én is papíros ládázó vagyok. A google térképen beállítom a kívánt területet (megye, láda típusok, stb.), txt formátumu letöltést csinálok.
Utána szövegszerkesztővel kigyomlálom a felesleget, alapadatok maradnak meg, + gyakorlatilag a ˇWAPˇ -t nyomtatom csak ki.
Egy oldalon 6-7 láda minimális anyaga elfér, ami a kereséshez okvetlenül szükséges.
Persze egy kis szabad idő kell ehhez.[ előzmény: (1834) Szilágyiék, 2018.09.23 14:04:57] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.28 11:22:15 (1470) |
peterpan oldalát megnézve hirtelen valami idegen rádiós oldalra ugrik a böngészőm (Firefox 59.0.1 64 bit).
Valaki hozzáértő megnézné, javítaná, törtölné????????????????????????????????
Az AVG és a Defender sem jelez veszélyt, de elég ijesztő. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.03 12:17:28 (953) |
Idézek a FAQ-ból:
A térképrészlet megközelítõleg 75.0 MB, de csak 1914.1 MB áll rendelkezésre a célhelyen. Válasszon kisebb térképrészletet, és próbálja újra.
Ezt a hibajelenséget a beinstallált térképek hibás TDB file-ja okozza. Néha elõfordul, hogy a térkép file-ok közül az img-k frissülnek, de a TDB nem. A file létrehozási dátumánál lehet ellenõrizni.
Megoldás:
megvárni a következõ térkép kiadást, hátha abban már frissül a file.
visszatenni az utolsó mûködõ verziót.
Ezt a TDB file-t csak a Mapsoure használja. Ha GPS-be szeretnéd tölteni a térképet akkor egy másik programmal (sendmap, stb ) hibától függetlenül megteheted.[ előzmény: (950) Bernie, 2017.09.03 10:46:11] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.26 20:56:07 (938) |
Két gépen is fut nekem WIN10-n a Mapsource.
Elöször lefutattam a GPSMAP60-hoz kapott Trip&Waypoint Managert.
Utána jöhettek a térképek és egy frissebb Mapsource .exe (6.16.1-t használom).
Nagyon jól fut.[ előzmény: (937) Bernie, 2017.08.26 19:54:14] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.03 06:12:34 (864) |
Valószínüleg a velem is előfordult eset jött elő, pár napja a legördülő Google térképen nem reagált a ládaikonra kattintva.
Újra megnyitva az oldalt már ismét működött. [ előzmény: (863) Old Eye, 2017.08.02 21:34:22] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2016.09.06 19:06:53 (68) |
Talán itt megfelelő helyen jelzem, hogy a Garminra tölthető: gyalogutak *2 jelű térkép érdemben nem használható.
Ennek átlátszó fóliaként lenne értelme, pl. OSM-l együtt látva és használva.
DE, mivel nem átlátszó és felső rétegként van jelen a GPS-n, takarja a másik térképeket.
Így felesleges. |
|
|
|