Összesen: 471 db hozzászólás
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.22 22:58:03 (43384) |
Csak egy ötlet: van a tengerszint feletti magasság (geoid nulla felülethez mérve) és az ellipszoid feletti magasság (elméleti forgás-ellipszoidhoz mérve). Ezek között lehetséges néhány tízméternyi eltérés (geoid unduláció).[ előzmény: (43381) LaLee, 2009.09.22 22:12:16] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.20 17:21:24 (43339) |
Oh, csak titokzatoskodtam :-)) Valójában nincs más extra teendő, mint: Fájl-> Hozzáadás...->{másik_tájegység_fájl}.img, mielőtt a track-kel tennéd ugyanezt. Azt, hogy melyik fájl melyik tájegységhez tartozik, egy sima bináris fájl-nézegetővel (pl. TotalCommanderben F3at nyomva) kiderítheted: az első 90 bájtban benne van egyszerű szövegként a tájegység neve.[ előzmény: (43338) kutyu, 2009.09.20 16:00:31] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.17 08:12:24 (43291) |
Megpróbáltam összefoglalni a tudnivalókat itt. Remélem, hogy használható. Vélemény, kritika jöhet bátran :-))[ előzmény: (43255) kutyu, 2009.09.16 07:55:23] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.15 22:20:24 (43241) |
Talán konkretizáljuk a feladatot: melyik tájegység melyik része érdekes? Vagy több tájegységről van szó? Esetleg feltöltötted már valahová a tracket, hogy lássuk, mivel állunk szemben? Elméletileg megoldható a probléma - de a részletek csak némi konkrétum esetében formálódhatnak...[ előzmény: (43236) kutyu, 2009.09.15 20:22:43] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.15 22:15:47 (43240) |
Az igaz, hogy abban nincsenek benne, de a MapEdit simán megnyitja a tuhu-s img-fájlokat, amiben meg benne vannak :-))[ előzmény: (43233) scele, 2009.09.15 20:07:04] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.15 10:12:39 (43218) |
Akinél otthon van egy Oregon 300 és hetekig ki sem mozdul vele... az már minden lényegeset el is árult magáról :-)))[ előzmény: (43216) Csigabiga, 2009.09.15 09:45:02] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.02 16:29:13 (43019) |
Nem tudom, hogy mennyire vagy otthon a C/C++ programozásban (én sajnos semennyire :-(( ), de elvileg itt, a GPSBabel forrásában benne kell lennie a különbségnek, hiszen mindkét formátumot írja/olvassa :-)) |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.21 19:39:04 (42870) |
Nem tudom, hogy mennyire vagy otthon az angol nyelv rejtelmeiben, ezért a link mellé pár szavas összefoglalót is kapsz:
Lehet térképeket tölteni rá. Egy egész ország nem fér rá, kivéve Liechtenstein, San Marino és hasonlók. Viszont néhány szelvénnyel megbirkózik, jelenleg kb. az ország negyede-harmada beszorítható a 8MB-ba.
...és végül itt a magyar nyelvű link :-)))[ előzmény: (42868) k6yst4, 2009.08.21 19:20:20] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.17 17:15:32 (42761) |
Ezen nem múlhatott az első magyar Antarktisz-expedíció sikere, hiszem egyértelműen a főkábelt megfejtés a helyes. A *fókabélt szó magyarul helytelen - helyesen toldalékolva fókabelet lenne belőle :-)))[ előzmény: (42754) Old Eye, 2009.08.17 15:32:52] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.13 21:57:31 (42689) |
Azzal sem sikerült - bár látta a kütyüt. Viszont: gugli mégiscsak a barátom. Erre a - kézenfekvő, bár eddig így nem próbált - keresésre második helyen adta ezt a linket, ahol - annak ellenére, hogy maga a termék már nem kapható - le lehet tölteni pontosan azt a verziót, amit kerestem. Hogy ne legyen túl egyszerű az élet, a másik csomagból felrakott GPSSerialPort_Setup.exe nem működött, azt levettem, az ehhez csomagoltat feltettem (közben két újraindítással). És: tá-dáá! Minden úgy működik, ahogyan kell.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a kérdések feltevését követő 24 órán belül mindkét problémám tökéletesen megoldódott![ előzmény: (42667) felazso, 2009.08.13 14:16:48] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.13 06:45:00 (42656) |
(továbbá @Csuhás, @kukacka): Köszönöm a segítségeket, megpróbáltam összefoglalni a tanultakat itt :-))[ előzmény: (42643) nemethadam, 2009.08.12 21:37:58] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.12 18:38:10 (42627) |
Bezony, ez sokkal közelebb van a valósághoz. Bizonyos zoom-szinteken a Garminok (nekem Legend C-n így van) a térképre raknak egy kört az aktuális pozíció köré. Ennek a körnek a sugara mindig sokkal nagyobb, mint amit pontosságként kiír az eszköz. Szerintem ez a realitás.[ előzmény: (42625) Csuhás, 2009.08.12 18:30:01] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.12 18:34:03 (42626) |
(egyúttal: @Csuhás) Természetesen a faq volt az első (amit a gugli kidobott :-)) ) - SiRF-módban a beállítások elvileg megegyeznek az ott leírtakkal, NMEA-módban is GSA=1. Arról nincs valahol konkrét dokumentáció, hogy a Russa melyik NMEA-mondat(ok)ból, milyen gyakran állapítja meg, hogy van-e navigációra alkalmas jel? Mert akkor tudnám, hogy pontosan mit és mire kell átállítani...
(Egyébként abban reménykedtem, hogy a PDA enciklopédiában másodikként említett (ingyenes) GPSProxy képes arra, amire a GPSGate - mármint, hogy kiküszöböli ezt a jelenséget. De nem. :-( )[ előzmény: (42623) sawkuk, 2009.08.12 18:14:18] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.12 18:08:51 (42622) |
A qstarz-vásárlás ötletén erősen gondolkozom - a RoyalTek megtartása mellett... Akkor lenne nálam SiRFII, SiRFIII és MTK chipsetes kütyü is - a Legend C mellett, természetesen... :-D[ előzmény: (42620) Csuhás, 2009.08.12 18:04:05] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.12 17:52:24 (42617) |
Visszaolvastam kb. 1000 hozzászólást - néhány órányi sikertelen guglizás után - de két problémára nem találtam választ:
1. RoyalTek RBT-1100. Remekül működik, mint külső GPS, különösebb komplikáció nélkül. Ám sehogy sem sikerül rábírnom arra, hogy dataloggerként mutassa magát. Hogyan lehet ezt megoldani? Elvileg létezik egy direkt ehhez a szériához készült program (RoyalTek BT GPS logger, 1.5.5.115, May 26, 2004), de sehonnan nem sikerült megszerezni (honlapjukon csak más verziók vannak, speedshopnál semmi). Ha valaki rendelkezik ilyen termékkel, kérem, hogy ossza meg velem.
2. Mitac Mio DigiWalker A501+ Russa 1.1(28.15) A beépített SiRFIII-as GPS használatával teljesen jó vételi körülmények között is 6-10 mp-enként közli, hogy 'Van GPS-jel.' - és kb. percenként, hogy 'GPS-jel megszűnt.' Track-rögzítésnél rengeteg apró szakasz kerül a logba. Milyen beállításokkal (SiRFTech) küszöbölhető ki ez a jelenség? (Esetleg szívesen vennék egy használaton kívüli GPSGate programocskát, azzal jó eséllyel megszűnne ez a kellemetlenség.)
|
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2007.11.18 22:17:41 (22270) |
Javasolni szeretném, hogy készítsen az Egyesület egy védjegy-licenszelési politikát, ami akár az automatizálés alapját is jelenthetné. Ebben nagyon pontosan körül kell írni a magáncélú használatot, amibe szerintem csak az olyanok férnek bele, mint pl. saját csereajándék, saját láda/logbook-dekoráció /:-)/, saját autóra népszerűsítő matrica, saját póló.
Ha valaki (akárcsak részben is) értékesítésé céllal készít(tet) védjegy-hordozót, akkor valamilyen értékarányos licenszdíjat kellene fizetni. Szerintem max. 20% reális lehet, de itt tényleg nincsenek piaci infóim. (Pl. egy nettó 180 Ft értékű kulcstartónál 36 Ft nem a világ.)
Várhatóan elég sok ilyen igény lenne, ezért javasolnám egy letölthető szabványos lincensz-megállapodás elkészítését, amit azután a kitöltve, a kiviteli tervekkel vissza lehetne tölteni. Így az engedélyezés gyorsan menne, nem lenne felesleges plusz papírmunka.
Talán meg lehetne határozni azt is, hogy bizonyos tárgyak készíttetésének jogát az Egyesület fenntartja magának, tehát ilyenre nem ad licenszet.
Összességében azért annak az alapelvnek kell érvényesülnie, hogy a védjegy felhasználásából elsősorban a védjegybirtokos "keressen", hiszen az "ő" ideje, pénze, munkája hozta létre értékként.
(De IANAL :-)[ előzmény: (22269) magpet, 2007.11.18 19:29:17] |
|
|
|