Összesen: 1261 db hozzászólás
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.23 11:50:36 (58623) |
Mondjuk az eddigi információim alapján sem cseréltem volna le a 60Cx-emet, de ha még ezt a lehetőséget is leszedték, akkor már végképp nem veszek 62-est...[ előzmény: (58622) szucsattila, 2011.08.23 11:43:01] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.19 13:34:30 (58576) |
A 60Cx-en az enter után meg lehet adni, hogy oda akarsz e menni (alapértelmezés) vagy tárolni akarod a pozíciót.
Ez utóbbi waypointot tesz le.
[ előzmény: (58573) szucsattila, 2011.08.19 11:55:20] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.15 06:54:57 (58466) |
A 60Cx-en Mark az aktuálisba Enter a markerhez teszi.
Gondolom a 62-esnél is így lehet nem?[ előzmény: (58464) szucsattila, 2011.08.14 22:42:47] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.13 09:16:33 (58419) |
Ebben a kategóriában (átlag túrázós GPS) ez normális!
Aki geocachingel régebben foglalkozik, az az utolsó 20 méteren általában elteszi a GPS-t és szemmel keres :)
Sem a rejtő, sem a kereső legtöbbször nem rendlkezik geodéziai pontosságú GPS eszközökkel.
Szerintem pont az ölné meg a geocache-t ha cm pontosan megmutatná![ előzmény: (58418) Sickboy, 2011.08.13 09:02:00] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.10 07:10:40 (58326) |
A csak csiganyál alapján történő navigálás az kicsit zsákutca több szempontból is:
1. a rögzített csiganyálat ki kell tisztítani a kóválygásoktól
2. nincs referencia az elágazásoknál, tehát ha egy elágazásnál felhasználáskor kicsit jobbráb mutat a kütyü, akkor hiába kellene ott jobbra kanyarodni, a delikvens könnyen balra kanyarodhat.
3. ha netán elkavar az illető, vagy elfáradt és vissza akar buszozni, akkor jól jön a térkép.
Én mindenesetre webesen megtervezett itinereket nyomtatnék ki, és az onnan leszedett tracklogot szűrném megfelelően. Esetleg az itinert kicsinosítgatnám kézzel.[ előzmény: (58323) szantocs, 2011.08.09 23:27:09] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.09 10:13:57 (58305) |
Érdekes koncepció, arra mindenképpen számítani kell, hogy ha egy átlagember kap kézbe egy ilyen kütyüt, azt nem fogja egyből kezelni.
Egy rögtönzött pár órás tanfolyamot is érdemes tartani szükség esetén.
Amúgy a Legend HCx jó választás.[ előzmény: (58302) szantocs, 2011.08.09 08:14:07] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.04 17:36:01 (58209) |
1. Mapsource-t elindítod
2. Balaton kör tracket megnyitod
3. Feldarabolod, vagy szűröd, hogy felférjen
4. felküdöd GPS-re.
[ előzmény: (58208) Satya64, 2011.08.04 16:55:50] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.04 16:45:39 (58206) |
Az első lépés úgy is az, hogy félreteszed a GPS-t és feltelepíted a PC-re MapSource-t:
Töltsd le és indítsd el ezt (jobbklikk - mentés másként):
http://turistautak.hu/download/mapsource-update-directory.reg
Ez eltárolja a registryben, hogy a C:\Program Files\Garmin\MapSource könyvtárban van telepítve a (még nem létezõ) elõzõ MapSource verzió. Ha máshová szeretnéd hogy kerüljön, akkor szerkeszd át a fájlt, vigyázz a .reg fájl idézõjelein belül használatos dupla backslashekre: C:\\...
Fontos! Hozd kézzel létre a .reg fájlban megadott útvonalat!
Ezután frissítsd (a még nem telepített) MapSource-ot:
http://www.turistautak.hu/download/MapSource_6137.exe
Aztán térképet is rá kell tenni innen:
http://www.turistautak.hu/garmin.php
Legegyszerűbb az elsőt feltenni.
Aztán ha ez már mind megvan, akkor veheted elő a GPS-t, hogy feltöltsed rá a térképet.
[ előzmény: (58204) molnar.m, 2011.08.04 16:32:53] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.03 07:33:31 (58183) |
Nálam az MS 6.13.7-nél megállt az idő, azóta csak véletlenül, vagy próbából tettem újabb programot fel, de egyik sem bírta pár napnál tovább...
[ előzmény: (58182) ID24, 2011.08.03 07:09:47] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.31 19:30:47 (58127) |
Vagy vissza kéne forrasztani azt a kis gombelemszerűséget, és akkor lehet nem felejtené el.
[ előzmény: (58123) Old Eye, 2011.07.31 09:17:52] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.30 22:22:46 (58118) |
Itt lehet azt is beállítani, milyen zoomszinten jelenjen meg egyáltalán a csiganyál.
pl. ha 5 méterre van állítva, akkor nagyobb zoom tartományokban nem látsz csiganyálat.
[ előzmény: (58116) olahtamas, 2011.07.30 22:19:39] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.29 14:16:29 (58092) |
Jah szabvány, csak abból is van jó sok!
Nekem is csak harmadikra sikerült a megfelelőt rendelnem :)
Így van legalább 3 fajta kábelem, ebből egy olyan is, amihez még nem találtam kütyüt :D
[ előzmény: (58089) scele, 2011.07.29 13:54:34] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 22:15:50 (57749) |
Teljesen mindegy, hogy mit veszel ha nem tanulod meg használni...
A GPS az nem az a műfaj, amit megveszel csütörtökön és pénteken azzal indulsz európai körútra.
Az első és legfontosabb, megfelelő GPS-t választani a feladatra.
Feltehetőleg neked valami autós ájgószerűség kellett volna inkább.
Persze túrázós GPS-el is meg lehet oldani, de ahhoz kell némi rutin.
[ előzmény: (57735) slybacsi, 2011.07.06 19:25:59] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 11:42:34 (57720) |
De én továbbra sem értem, minek track konverzióval bíbelődni!
kivi megadta a választ az indexen:
"Tölts fel egy tuhu-t, vagy omp-t, MS-ben az útkereszteződésekbe 1-1 útvonalponttal csinálj útvonalat (route) s ezen navigálj. A route-ot találták ki navigációra, nem a track-et."[ előzmény: (57710) slybacsi, 2011.07.06 09:15:06] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 06:08:27 (57705) |
Könyörgöm írjad már le, hogy mit szeretnél :P
Mert microSD kártyára ugyan úgy kell tracket tölteni, mint sima SD-re (pl total commanderrel) :)
szóval mit szeretnél elérni?
Milyen GPS, milyen firmware verzió?
Honnan akarod microSD-re tölteni az adatokat?[ előzmény: (57697) slybacsi, 2011.07.05 21:58:50] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.01 15:04:54 (57653) |
Én a fullos turistautak.hu-t szoktam használni, és ha valami hiányzik róla, akkor azonnal bejelölöm :)
Persze a gépéesen ott csücsül a TopoGuide/NaviGuide is, és ha kell róla valami információ, akkor gyorsan átkapcsolok arra.
[ előzmény: (57648) tanker007, 2011.07.01 14:12:49] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.29 11:04:35 (57632) |
Sajnos a jelzéseket néha megrongálják, és a felújításukra nincs túl sok jelentkező.
A tájékozódáshoz egy jó térkép feltétlenül szükséges.
A turistautak.hu térképei elég naprakészek és pontosak, ráadásul ingyenesek.
Azt, hogy milyen módszerrel követed az utakat, az már erősen pénztárca és hozzáállásfüggő.
Aki odafigyel és jól tájékozódik, annak bőven elég egy 100 Ft-os iránytű is.
Aki kényelmesebb, és inkább a tájban gyönyörködve sétál, netán beszélget közben, annak nem árt egy GPS, amit elővehet alkalomadtán.
Aztán vannak a trekkelők, akik figyelnek is, és mindent rögzítenek amit tapasztalnak a terepen, nekik nem árt a terepálló, és nyomógombokkal felszerelt készülék, hiszen valószínűleg a másik kezükben ott a fényképezőgép.
Végül, de nem utolsósorban ott vannak a kütyümániások, akiknél a GPS/Fényképezőgép/PMR/PDA/diktafon/Laptop/Zsebretehető atomreaktor/stb. van a kezükben :)
Szóval szerteágazóak az igények és a felhasználások, így mindenkinek meg kell találnia az optimális megoldást.
[ előzmény: (57629) Pisti87, 2011.06.29 08:34:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.17 03:56:08 (57414) |
Az lehet megoldás, hogy kigyűjtöd azokat a POI-kat, amelyek érdekelnek és csak azt töltöd fel waypointként.
Ezután a Térkép Pontok beállításoknál beállíthatod, hogy a térkép pontok pl. csak 20m -es nagyításban látszódjanak, a saját útpontok meg 800km-es nagyításban is látszódjanak.
Ennél több pont esetén a POI loaderrel lehet bajlódni, amivel feltöltött pontok feliratmérete a saját pontban beállított lesz.
Aztán ha ez sem jó, akkor jöhet a saját térkép készítése :)
[ előzmény: (57409) nagykata, 2011.06.16 21:33:19] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.15 12:26:08 (57355) |
Hogy ez nekem 9 éve miért nem jutott eszembe :)
Akkor visszavittem az autós (12V) antennát, és vissza is vették szerencsémre.
[ előzmény: (57351) Csuhás, 2011.06.15 10:08:36] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.15 06:13:16 (57344) |
mcx az még rendben volna, az még egy fontos kérdés, hogy hány voltos az antenna !!!
A kézi garminokhoz általában 3.3 Voltos kell.
|
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.03 11:19:14 (57164) |
Sajnos a leírások Garminéknál elég szűkszavúak.
És tudom nem könnyű végignyomkodni az összes menüt, de nem nagyon van más választás.
Nekem nem Dakotám van, így nem tudom a konkrét választ, de valahol a térképbeállításoknál kell menüt nyomni gondolom.
A legeldugottabb helyeken is elő lehet néha csikarni extra menüket. [ előzmény: (57155) FDorka, 2011.06.03 09:37:38] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.02 05:42:39 (57122) |
Milyen firmware verziók vannak rajta?
Amúgy magas házak között mindenképp szerencse kérdése, hogy melyik műhódakat fogja meg a kütyü.[ előzmény: (57120) gergogyerek, 2011.06.01 22:32:29] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.09 18:42:34 (56712) |
A pénzt GPS esetén lehet helyettesíteni kompromisszumokkal!
Használt, korszerűtlen,térkép nélküli, számítógépes kapcsolat nélküli GPS már 5000 Ft-tól szerezhető.
Ennél már csak az iránytű, és a sok számolgatás a még olcsóbb.
[ előzmény: (56710) Jani64, 2011.05.09 18:35:49] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.06 12:53:03 (56655) |
Ha nagyon akarsz finomítani rajta, akkor a nyomvonalat szűrni kell annyi pontra, ahány pontból álló útvonalat képes kezelni az XT, aztán visszakonvertálni útvonallá, így talán jó lesz az eredmény.[ előzmény: (56653) nagypista, 2011.05.06 10:10:08] |
|
|
|