Összesen: 1261 db hozzászólás
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.25 23:04:53 (56426) |
Az útvonalpont az egy olyan útpont, amelyik egy tervezett út valamelyik pontja.
A POI-hoz semmi köze, ill. csak akkor ha pl. egy kocsmát útba akarsz ejteni, és felveszed útvonalpontnak :)[ előzmény: (56415) oxyura, 2011.04.25 16:59:01] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.23 16:09:25 (56391) |
Ha rosszak a vételi körülmények, vagy egyszerűen csak fals adat érkezik valamelyik műholdról, akkor pár pillanatra átrakhat 50-100 km.-el is, és akkor felpörög a számláló.
Ezeket utólag a tracklogból érdemes kigyomlálni.
[ előzmény: (56388) apa71, 2011.04.23 15:50:53] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.23 15:50:21 (56387) |
Sajnos a Garmin útjai kifürkészhetetlenek, így hiába kapcsolgat az emberfia, ha a kikapcsolt alaptérképről is megtalálja az információt!
Ahány firmware és térkép, annyi féle verzió jöhet elő.[ előzmény: (56386) Vargapapamama, 2011.04.23 15:35:55] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.21 08:30:29 (56354) |
Csak a tisztánlátás végett:
A telefonodban van GPS-csak hozzá való kezelőprogramot keresel!
Tehát Symbian Series 60 oprendszerhez való programot kell letöltened.
[ előzmény: (56352) Hofi83, 2011.04.20 21:43:48] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.15 11:56:50 (56267) |
Azt hiszem érzékeny a GPX verziójára, de majd jön valaki és megmondja a tutit.
Próbáld mással kimenteni, vagy konvertálni.
[ előzmény: (56266) herrbert74, 2011.04.15 11:10:23] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.15 10:30:04 (56265) |
Az a baja egy általános papírtérképnek, hogy a vetületi rendszerét ritkán adják meg.
Aztán az utak vastagságai is idealizáltak lehetnek, tehát úgy van csinálva, hogy jól nézzen ki, olvasható legyen.
[ előzmény: (56263) halaszkiraly, 2011.04.15 09:48:12] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.09 19:49:39 (56155) |
De a legegyszerűbb leradírozni az egész garmin cuccost, ha már nagy a baj.
regeditben minden kuka ami garmin :)[ előzmény: (56154) olahtamas, 2011.04.09 19:48:35] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.08 08:25:12 (56131) |
Megnéztem, valóban az utak+felületek tartalmaz ilyen hibát.
Viszont a fullos telepítő nem.
Addig míg nincs meg a hiba oka, addig használd azt.
Sajnos az András féle listából én az 1-es és részben a 4-es ponthoz tudok erőforrást nyújtani...
[ előzmény: (56124) Ákibard, 2011.04.07 21:57:54] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.08 02:15:43 (56129) |
Mivel több 100 km jelzett turistaút vezet a határ mentén, én szoktam ott sétálgatni.
Meg autóval is szoktam járni a Hont - Bernecebaráti szakaszon.
Ha meg külföldre megyek, akkor úgy is OMP ill CN térképeket használok.
Persze ettől még a hiba az hiba, csak engem abszolúte nem zavar :)
[ előzmény: (56124) Ákibard, 2011.04.07 21:57:54] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.08 01:55:55 (56128) |
A műanyag kerek dugó barkácsolására gondoltam MacGyver módra :)
Kell egy darab műanyag rúd, egy fűrésszel levágni és befűrészelni a vezető hornyot, majd fúrni kell 4 lyukat és egy tetszőleges csatlakozóból átszerelni az érintkezőket.
[ előzmény: (56120) Vgyuri, 2011.04.07 19:46:28] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.06 14:44:12 (56106) |
A BG polygon az jó, és a NaviGuide-on nézve is jó.
Lehet, hogy a kütyük kicsit másképp kezelik ezt az mkgmap által gyártott kinenetet?
Mindenesetre nekem szimpatikus, hogy ha a határ közelében járok, akkor nem kapcsolgat állandóan ki a térkép.[ előzmény: (56103) diego, 2011.04.06 11:16:07] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.05 12:32:25 (56086) |
Na pont ez tűnt fel a kollegámnak is :)
Meg az, hogy az Északi összekötőn nem hajlandó áttervezni gyalogosan sem.
[ előzmény: (56085) Yoss, 2011.04.05 12:16:22] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.05 12:08:35 (56083) |
Lett a kollegámnak egy Nüvi 1350-es. Mikor érdemes frissíteni a benne levő térképet?
Elvileg csak egyszer tehető meg, az első bekapcsolástól számított 60 napon belül.
Mikor várható, hogy a City Navigator tartalmazni fogja az új magyarországi autópályákat?
|
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.01 07:26:02 (56005) |
Csak ha átváltok NG re vagy TG -re, úgy látom a profilt, ha kell.
De úgy is SRTM_HUN-t használok, ha ilyesmi kell :)
[ előzmény: (56000) jekaeff, 2011.03.31 20:15:29] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.29 07:52:31 (55958) |
Lehet, hogy én is rossz vagyok matekból, de én 4-nek számolom :)
Viszont ezen választékból én a Legend HCX -et választanám, a saját szempontjaimat figyelembe véve.
[ előzmény: (55952) gyuree, 2011.03.28 22:57:37] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.25 06:11:51 (55868) |
Hát a 3.1-es fw az már ölég idejétmúlt.
A felülír ha megtelt opció be van pipálva?
Én a helyedben azért frissíteném a FW-t.
[ előzmény: (55867) saldar, 2011.03.25 01:44:38] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.12 07:21:57 (55622) |
Miért érdekel a könyvtárszerkezet?
Sajnos a garmin így találta ki, de a Mapsource amúgy kényelmesen kezeli a térképeket és minden egyebet ami a túrázáshoz kell, csak hozzá kell szokni.
Viszont háttértárként nem célszerű használni a készüléket, csak a kártyára logolt GPX-ek leszedésekor.
[ előzmény: (55617) apa71, 2011.03.11 21:19:58] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.06 14:53:18 (55460) |
tibbigeo is kompetens személy, és jól is mondta !
pl. egy jó beállítás a PI, azaz 3.1415926 méterenként :D
Persze ez GPS függő is !
Nekem 60Cx-em van, ennél akár a 1,8288 méteres (2Yard) sem okoz gondot, utólag úgy is megszűröm, bár felesleges ilyen sűrűre állítani, az tény.
Viszont a kártyán elfér, és nem kér enni, valamint nem is szabdalja össze, tehát nyugodt szívvel használom.
Viszont feltöltéskor szigorúan szűröm 3 vagy 4 méterre, a részletezettségtől függően.
[ előzmény: (55450) diego, 2011.03.06 12:19:34] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.06 12:11:31 (55448) |
Akkor egy kis összeesküvés elmélet:
Direkt tették bele a bug-ot, hogy gyengítsék a turistautak.hu projektben valók részvételét, ezzel akarnak előnyre tenni szert :)
[ előzmény: (55446) totzoli65, 2011.03.06 11:27:08] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.06 11:24:59 (55445) |
Na igen, a jól bevált 60C(S)x és generációja, még nem akar okosabb lenni senkinél, egyszerűen logolja a kártyára a koordinátákat :)
Aztán jöttek az okosságok, ami miatt nekem egyből kiesett a pixisből az "új generáció".
Persze aki ezekkel kezd, annak még van esélye, hogy ehhez szokjon hozzá, csak én szeretem inkább a bevált dolgokat.
Mesélték nekem, hogy be lehet állítani valahogy, de elvesztettem a fonalat.[ előzmény: (55441) jana.hu, 2011.03.06 10:49:15] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.05 18:10:56 (55433) |
Nekem mondod :)
Én eMap-al kezdtem, 128M-s kártyát vettem hozzá, hogy a TG és NG is beleférjen, akkor még nem volt turistautak.hu. Vettem hozzá Garmin USB kártyaolvasót is és külső antennát, így mindösszesen majdnem 300kHuf ment a projektbe, és egy olyan GPS-em lett, amin ha megnyomtam menet közben a zoom gombot, akkor várni kellett egy percet, mire kirajzolta az új térképet, ráadásul sűrű erdőben bot végére téve az antennát hajkurásztam a műhódakat.
Most max. múzeumba vennék meg a készüléket, bár néha még nosztalgiából bekapcsolom, mert amikor már volt 60Cx-em, kölcsönadtam egy évre, és be sem kapcsolták, akkor úgy lemerült a belső akksija, hogy alig bírtam életet lehelni bele.
[ előzmény: (55432) halaszkiraly, 2011.03.05 17:59:22] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.05 17:21:51 (55428) |
Melyik autó a jobb, a trabant, vagy a német :)
Szóval pontosítsad picit a típust!
A 12 csatorna az ok, de milyen a vevő chipkészlet és az antenna ?
[ előzmény: (55425) eidos, 2011.03.05 16:37:07] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.05 16:26:20 (55424) |
Én nem vennék ma már olyan GPS-t, amelyikbe a 53.7 MB méretű színes turistautak.hu térkép ne lenne feltölthető.
Persze aki hajlandó sok kompromisszumra az ár érdekében, annak még jó lehet a régi készülék is, csak számoljon azzal, hogy a készülék lassú, fekete-fehér a kijelzője, és sűrű erdőben fel kell mászni a fa tetejére, ha műhódat akar látni :)
[ előzmény: (55421) eidos, 2011.03.05 15:22:13] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.03 17:19:03 (55411) |
Jó választás, elsősorban HCx-et nézz, annak jó a vevője és színes térképekkel töltheted tele a Micro SD kártyáját, valamint csiganyálat is jól húz.
Viszont a régi eTrex (kis sárga) már eléggé elavult, vigyázz bele ne fuss !
[ előzmény: (55410) TelepiBanda, 2011.03.03 17:08:40] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.20 21:09:41 (55272) |
"A lényeg, hogy gpx legyen, és a GARMIN\GPX mappába tedd"
No és eztet én honnan tudjam, amikor a kezem alá dugnak hirtelen egy olyan GPS-t amit még nem próbálgattam soha.
Eddig minden GPS elfogadta, ha Mapsource, vagy g7towin vagy más programból küldtem a waypointokat.[ előzmény: (55265) diego, 2011.02.20 13:18:12] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.20 11:12:54 (55263) |
Énhozzám is ma került először egy ilyen államnevű bigyó, és csak némi bénázás után tudtam feltölteni rá a waypointokat, mégpedig úgy, hogy bedug, aztán USB háttértár leválaszt, aztán már lehetett küldeni a pontokat...[ előzmény: (55262) Mengyán, 2011.02.20 10:42:04] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.17 11:02:10 (55182) |
Én is itt szívok a w7-el, mert én hülye feltettem, hogy kipróbáljam :)
Az a kedvencem, amikor egy 4-5 mély könyvtárrendszerben sok fájl közül mondjuk ki akarok választani egyet, akkor mire leérek a megfelelő helyre, kihullik a hajam a sok rendereléstől, pedig a feladat akár dos-ban egy NC-vel 3 másodperc lene, de így mire odaérek legalább 3 perc....
[ előzmény: (55181) piret, 2011.02.17 10:49:46] |
|
|
|