Összesen: 3050 db hozzászólás
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.10.10 22:00:21 (20897) |
Főbb útvonalak benne vannak a TUHU-ben, szerintem település fő utca színtig használható
OFF
Bárcsak ott tarta a dolog! Sok-sok településen sajnos még egyáltalán nem megy át út, esetleg még a közelében sem. De mondjuk ezeknél általában azért nem, mert track sincs róla. Track meg általában arról van, ahol emberek és geocacherek járnak. Bár ahol nem járnak, arra meg végülis térkép se nagyon kell, nem igaz...? akkor meg végülis tényleg eléggé részletes a tuhu is :)[ előzmény: (20896) yoggi, 2007.10.10 21:26:27] |
|
Szab | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2007.10.10 21:51:10 (3670) |
Mondj egy olyan GPS márkát, amelyiket nem a távol-keleten gyártanak. Lehet, hogy van, de szerintem ritka. Manapság már szinte mindent arrafele gyártanak. És ez nem feltétlen jelent rosszabb minőséget. Náluk is van minőségbiztosítás. Meg van olcsó, gyenge minőségű dömpingáru is. Az csak egy dolog, hogy neked most épp az itthoni "kínai piaci" áruk jutottak eszedbe...[ előzmény: (3666) gammarus, 2007.10.10 21:23:32] |
|
Szab | hozzászólásai | Travel Bug és .com | válasz erre | 2007.10.10 21:45:13 (2671) |
A travelbug név nincs levédve, mint mondjuk a geocaching.hu? Mert ha igen, akkor nyilván egyértelmű, hogyha TB(azaz travelbug) akkor geocaching.com, és akkor szerintem nem keverhető mással.[ előzmény: (2669) bluemonday, 2007.10.10 21:09:51] |
|
Szab | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2007.10.10 14:16:54 (6835) |
19izsi73 ide rejtette: N47 48.349 E18 59.104
Aztán én ide: N47 35.480 E19 04.170
Pacotól úgy olvasom menet közben "elrabolták" úgyhogy a következő állomás a Margitsziget volt.[ előzmény: (6833) álomfogók, 2007.10.10 08:09:23] |
|
Szab | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.10.08 23:28:02 (24691) |
Az előbb még volt itt egy hsz valami veszprémi kesser tali és versenyről... Nagyon beindult ez a Nagy Testvér, pedig most igazán semmi nem indokolta szerintem. (Fórum moderálás elvei le vannak írva valahol, vagy csak úgy önkényesen, ami nem tetszik, az repül?) |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.10.08 17:08:46 (20863) |
Kinyerés: menü-beállítások-Interface-Csatlakozás, majd a .gpx-eket másold a vinyóra és nyisd meg mapszósszal.
60.000 pontnál...? háát hajrá. :))
Szóval javaslom előbb a .gdb-be konvertálást![ előzmény: (20857) pgyp, 2007.10.08 14:35:08] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.10.07 21:36:07 (20850) |
Mapsource tud vagdosni. Egyébként igen, kártyára simán megy a sok-sok pontos mentés, ha olyan a kütyü. Tegnapi túrám például kb. 40.000 pontos tracket csinált szakadás nélkül.[ előzmény: (20849) Saughassy, 2007.10.07 21:06:46] |
|
Szab | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2007.10.04 22:20:53 (6801) |
"az útvonal javarészt autók miatt forgalmas főúton halad"
"Egyébként negyjából az összes Velencei-tó körüli utat, még a földutakat is ismerem"
Nagyon ismerheted, ha ilyeneket állítasz. :))
Forgalmas? Hol? (Egyedül talán egy rövid szakaszon, ahol a 7es megy, de az se vészes, és amúgyis van bringaút).[ előzmény: (6794) Walker, 2007.10.04 16:03:27] |
|
Szab | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2007.10.02 22:14:37 (3640) |
Tök mindegy. Ládát keresni bármivel lehet. Szóval igazából az igényeidet és a rendelkezésre álló anyagiakat kell megmondanod, hogy bárki bármit javasoljon...[ előzmény: (3637) h.kingus, 2007.10.02 21:27:15] |
|
Szab | hozzászólásai | OFF | válasz erre | 2007.10.01 00:16:44 (8200) |
Az rendben is lenne. De akkor a feljebb lévő szövegeknél miért nem tudja. :) Szóval így kicsit fura volt. (Azóta átraktam az egészet magyarra, így jó az egész.)
A kerek 20-as id-t sikerült elcsípnem úgylátom. :)[ előzmény: (8197) KiVi, 2007.10.01 00:06:52] |
|
Szab | hozzászólásai | OFF | válasz erre | 2007.10.01 00:04:33 (8195) |
érdekes ez a "saját adatok" :)
...
* Copyright note
* Links
* Saját adatok
(márminthogy angol..angol.. magyar)[ előzmény: (8194) KiVi, 2007.10.01 00:02:14] |
|
Szab | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2007.09.30 21:26:44 (6730) |
Csak a pontszámodban van különbség.
Nem. Ha megtaláltamot logolok, akkor legközelebb nem töltődik le a ládika, amikor bepipálom, hogy csak a "még meg nem talált" ládákat mutassa.[ előzmény: (6721) Brogan, 2007.09.30 19:38:57] |
|
Szab | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2007.09.30 20:32:37 (6728) |
Legalább látszik, hogy valamennyire megy nekik a hu-s oldal kezelése is. Ha magyarul nem is tudnak, a koo-kat legalább látják. Szóval nem is akkora gond ez a hu-com koo. eltérési para, ha van a com-os oldalon egy link a hu-sra...[ előzmény: (6725) Hajo, 2007.09.30 20:20:43] |
|
Szab | hozzászólásai | OFF | válasz erre | 2007.09.30 19:19:06 (8188) |
Éjféltől tényleg lesz valami térkép elérhető ott?
Ez a számláló egyébként elég idegesítő. Ahányszor csak ránézek az ugrik be róla, hogy már csak ennyi idő van hátra a hétvégéből.. :)[ előzmény: (8187) KiVi, 2007.09.30 12:09:11] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.30 19:11:47 (20523) |
Válasz TOPÁZ geocaching fórum #24514-re:
A POI Loadernek GPX-et kell beadni. De nem azt a GPX-et, amit innen letöltesz. Töltsd le innen Mapsourceba(GDB vagy MPS) aztán a Mapsourceban "mentés másként" és ott válaszd, hogy GPX-nek mentse. Az így előállított GPX-et már fogja szeretni a POI Loader.
[ előzmény: (24511) kpcs, 2007.09.29 16:39:15] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.29 19:17:52 (20494) |
Az én PDF-em ezt írja a Geko hard resetre:
Geko: Press down all the keys except the DOWN key and hold that for 5 seconds.
(A lefele gombon kívül nyomj meg mindent egyszerre és tartsd úgy 5mp-ig.)[ előzmény: (20487) usakal, 2007.09.29 12:07:19] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.27 00:10:55 (20426) |
Peugeot 206
Ennyire nem árnyékolhatja le a kocsi.
Pedig valószínűleg ez a gond. Egyes francia autóknál jellemző, hogy a szélvédőben fémszál van, ami leárnyékolja a jelet.[ előzmény: (20425) Moo, 2007.09.26 23:41:33] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.25 22:33:12 (20377) |
Megnéztem, de nincs is elrontva, csak az N és O felcserélve. Ha valakinek ez gondot okoz, akkor annak már úgyis mindegy. :)[ előzmény: (20374) Mr Zerge, 2007.09.25 21:25:40] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.23 21:17:36 (20365) |
Milyen programmal próbáltad? Legegyszerűbb talán Mapsource-ot használni, mert azzal a térképeket is fel tudod tölteni. De ha csak pontok, trackek le/fel töltéséről van szó, akkor lehet easygps, gps trackmaker, mgps és még ezer más progi. De valami progi kell, mert csak úgy magától a windows nem kezeli.[ előzmény: (20362) kakukKata, 2007.09.23 12:40:49] |
|
Szab | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.09.20 20:59:13 (1739) |
Szerintem bejelentheted egyébbel is átmenetileg. Aki rajzol az majd úgyis tud tipust váltani. [ előzmény: (1738) Erdőjáró, 2007.09.20 20:52:57] |
|
Szab | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.09.19 20:49:53 (24252) |
Én pl. szívesebben mennék úgy, abban több a kihívás.
(Bár megfordult a fejemben egy pillanatra az is, hogy alacsony vízállásnál Siófokról eléggé be lehet sétálni, aztán meg úszni... :))[ előzmény: (24249) Mikulás, 2007.09.19 20:36:01] |
|
Szab | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.09.16 11:57:27 (1707) |
5 poi-d van, amiből szerintem kettő gyanus auto. Padlernek meg 6! Úgyhogy nincs is igazad. :)
(Egyébként ti ennyire mp-ben poi-ztok? Mert enyhén szólva kevésnek tűnik ahhoz képest, hogy tuhut szerkesztetek.)[ előzmény: (1705) tibbi, 2007.09.15 22:11:57] |
|
Szab | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.09.16 11:53:20 (24094) |
Nem kötelező minden ládát megkeresni. A logokbol meg szinte biztos, hogy kiderül milyen a környék, így fel lehet rá készülni.[ előzmény: (24092) czipan, 2007.09.16 10:19:02] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.08 13:52:33 (19910) |
Vagy esetleg olyanra gondol, hogy az autopályáknál, körúton és egyéb osztott pályás utaknák külön van berajzolva a két irány, és mivel annyira messze vannak egymástól, így látszik. Bár azokat nem sávnak nevezik. :)
[ előzmény: (19909) piret, 2007.09.08 13:19:52] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.07 22:49:15 (19882) |
többsávos úton a megfelelő sávban jelzi az elhelyezkedésed
Ez nekem új. Az igo komolyan képes arra, hogy megmondja a Hungárián melyik sávban vagyok épp? Akkor rég láttam igot. És biztos a GPS pontossága is jelentősen lecsökkenhetett mostanság ha már ilyenek megvalósíthatóak. :)
Igo-t keveset láttam, szóval nem tudom mire jók azok az "IGO-nál használt kis jelzőtáblák".
Én látom rosszul, vagy igazam van?
Igazad van és én látom rosszul. :)
[ előzmény: (19875) kovacsistvan, 2007.09.07 22:00:39] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.07 22:48:41 (19881) |
Ez természetes. A GPS-be csak azt a 2-3 pontot tölti át, ami alapján tervezted az utvonalat. Ha azt akarod PC-n is látni, amit majd a térkép nélküli GPS-eden fogsz, akkor a Mapsourceban állísd légvonalban tervezésre és kattogtasd végig úgy az útvonalat.[ előzmény: (19879) diego, 2007.09.07 22:44:41] |
|
Szab | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.09.07 22:32:53 (19877) |
Azok a képek kicsit réginek tűnnek és nem is lehet abból sok következtetést levonni szerintem. Ha gondolod tölsd le a legfrissebb, v4.5-ös NG-t innen, telepísd, aztán nézegesd inkább azt. (unlocknak DEMO-t beírva PC-n gond nélkül nézegetheted, de GPS-re csak ha megveszed.)[ előzmény: (19876) kovacsistvan, 2007.09.07 22:23:38] |
|
Szab | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.09.07 22:19:03 (23738) |
Az kizárt, mert az túlságosan is jó hely lenne nekem a közelsége miatt, így eleve a vonal másik végét nézegettem. :))[ előzmény: (23736) KiVi, 2007.09.07 21:50:08] |
|
Szab | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.09.07 21:49:04 (23735) |
Komlóskát sejtheti szerintem, ha abból indulok ki, hogy ő is rajzol tuhut és így gyakran szokta nézegetni a feltöltött trackeket.[ előzmény: (23734) yoggi, 2007.09.07 21:38:16] |
|
|
|