Összesen: 5144 db hozzászólás
Paul | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.31 22:01:29 (4495) |
Köszi.Pont ezzel próbálkozom.De a geoláda rátöltés nem volt egyszerü de megoldottam. Kicsit bonyolultabb mint a locus.
[ előzmény: (4494) Mr Zerge, 2022.05.31 21:48:03] |
|
Paul | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.31 20:14:58 (4493) |
Sziasztok!
Keresek androidra offline térképet Szerbiához és Horvátországhoz.
Openmaps nincs.
Locust szeretnék haszálni de abban nem tudok olyat letölteni ami jó is lenne.
Hol tudok keresni?A FAQ-ban lévő linkek halottak...
Köszi. |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.27 21:44:23 (4492) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.12-es éles verziót.
Az előző (2.8.11-es) éles verzióhoz képesti változások:
- hibajavítások |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.27 21:37:47 (4491) |
Szia, már többen jelezték, hogy belefutottak ebbe a jelenségbe (görgetés közben visszaugrás a lista elejére). Nagyon sokszor próbáltam én is rekonstruálni ilyen szituációt, többnyire sikertelenül.
Lehet, hogy tényleg a távolság frissítés lesz a ludas. Ez most egy új infó, vagy inkább sejtés, meg fogom vizsgálni. Én eddig többnyire egy helyben (a fejlesztői laptop előtt ülve) próbáltam a dolgot, rengeteg sok próbálkozásból tán egyszer sikerült végre a saját szememmel is látni, hogy igen, meg tud történni a dolog.
De mivel megismételni nem sikerült, ezért nem tudtam behatárolni, hogy milyen körülményhez lehet köze.
Hány elemű a listád, amiben előfordult a jelenség? Gyanúm szerint sokan lehetnek a listában. Minél többen vannak, annál tovább tart a frissülő távolság adatok miatti lista újrarendezés, és annál nagyobb az esély, hogy közben volt (tovább)görgetési kísérlet.
Szóval elkezdek nyomozni célzatosan ebben az irányban.[ előzmény: (4489) Gabbence, 2022.05.27 19:07:36] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.27 21:26:12 (4490) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.9.2-es teszt verziót.
Az előző (2.9.1-es) teszt verzióhoz képesti változások:
- hibajavítások, főleg a track kezelés és a navigáció környékén |
|
Gabbence | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.27 19:07:36 (4489) |
Kedves Bigmick!
Egy régi probléma, hogy a ládalistában nem tudok rendesen legörgetni, mert állandóan fölugrik a tetejére. Az a tippem, hogy folyamatosan frissülnek a listában megjelenített távolságadatok, és ezért. Lehet ezt valahogy orvosolni?
Köszönöm a munkádat!
Bence |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.25 19:42:00 (4488) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.11-es éles verziót.
Az előző (2.8.10-es) éles verzióhoz képesti változások:
- apróbb hibajavítások
- igazítások |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.25 18:35:36 (4487) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.9.1-es teszt verziót.
Az előző (2.9.0-s) teszt verzióhoz képesti változások:
- apróbb hibajavítások
- igazítások |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.21 20:23:15 (4486) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.10-es éles verziót.
Az előző (2.8.9-es) éles verzióhoz képesti változások:
- hibajavítások
- kódoptimalizálás |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.21 19:55:14 (4485) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.9.0-s teszt verziót.
Az előző (2.8.9-es) teszt verzióhoz képesti változások:
- hibajavítások
- kódoptimalizálás
|
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.18 23:23:47 (4484) |
Szia, a térerő problémához valószínűleg nincs köze, most próbálom behatárolni, mi okozhatta.
Pár gyanús pontot már találtam, ezeket javítom, aztán hamarosan lesz új verzió.[ előzmény: (4481) Nemi91, 2022.05.18 16:12:21] |
|
Nemi91 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.18 16:12:21 (4481) |
Szia Bigmick
Ma navigáltam a programmal, ládáig el is vitt de azóta nem tudom elindítani( rá kattintok pillanatra előjön és eltűnt), térerő probléma volt az úton az után jelentkezett. Samsung s20 Android 12 fut a telefonon[ előzmény: (4478) bigmick, 2022.05.13 22:52:20] |
|
Gabbence | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.18 12:19:16 (4480) |
Kedves bigmick!
A frissítés után elromlottak a tuhu sminkek. Nagyon csupasz, csak utak, meg zöld foltok látszanak. Ennek mi lehet az oka?
Köszönöm!
Bence |
|
papay416 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.15 12:25:47 (4479) |
Nagyon nagyon köszönöm! Szuper. Most már tervez útvonalat. Minden szuperül működik. Köszönöm![ előzmény: (4478) bigmick, 2022.05.13 22:52:20] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.13 22:52:20 (4478) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.9-es éles verziót.
Az előző (2.7.17-os) éles verzióhoz képest módosult:
- hibajavítások, igazítások, komfortosítások
- kódoptimalizálások
- a végleg kimúlt openmaps.eu térképkínálata egy archívból elérhető maradt
- új, openstreetmap.org alapú Magyarország térkép (huntura) letölthetőségével bővült a támogatott térképszolgáltatók köre
- útvonaltervezés függetlenedett a brouter alkalmazástól, nem kell többé annak a telepítésével, könyvtárkijelölésével bajlódni
- az útvonaltervezés/navigáció le lett választva a térkép funkcióról,
most már önálló háttérszolgáltatásként működik (hasonlóan a track rögzítéshez)
akkor is, ha épp átváltasz másik funkcióra, vagy alkalmazásra,
netán hagyod elsötétülni a telefon képernyőjét, stb.
A navigáció ilyenkor is megy tovább.
Ha be volt kapcsolva a hangutasítás, akkor továbbra is mondja a következő fordulókat
[erdőben tök jó, mikor a zsebemből hangosan dirigál, hogy merre menjek :)],
kivéve, ha a telefonon épp beszélgetés zajlik
- a trackrögzítés és a navigáció által (háttérfolyamat lévén kötelezően) a telefon értesítési sávjába küldött értesítés
nem csak figyelemfelhívásra szolgál, hanem
-- a track rögzítés által küldött értesítésből magából le is állítható a rögzítés,
-- a navigáció által küldött értesítésből is leállítható a navigáció, illetve újratervezés is kérhető
|
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.12 22:21:03 (4476) |
iOS-en nincs. A GPX feltöltés úgy tudom azért nem ok, mert hivatalosan csak az indulásnál kaphatod meg a fájlt, hogy ne lehessen előre felkészülni.[ előzmény: (4475) HanDor, 2022.05.12 21:40:21] |
|
HanDor | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.12 21:40:21 (4475) |
Nem lenne hasznos, ha már a szervezők feltöltenék a pontokat Google Drive-ba és csak egy megosztási linket küldenének ki a nevezett csapatoknak. (lehet kicsit későn jött ez az ötlet...)
iOS-en nincs ilyen fajta gond?[ előzmény: (4474) petrot81, 2022.05.12 13:18:01] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.12 13:18:01 (4474) |
Sziasztok, egy tipp a hétvégi versenyhez:
Többen az alkalmazást fogják használni a versenyen, közülük néhányan belefutnának abba a hibába, hogy Android 11-től felfelé a telefon belső tárhelyéről nem tudnák megnyitni a versenyhez szükséges GPX fájlt. Nekik szól a következő tanács: Ha feltöltitek a fájlt a "felhőbe", pl. Google Drive, Dropbox, stb.., akkor onnan betallózva már be fogja tudni olvasni az alkalmazás a fájlt.
Ez a trükk természetesen minden egyéb gpx fájlra is érvényes. Sajnos az App 3-as verziójában használt pluginban ezt a korlátozást nem oldották fel, így nem is kerül fixálásra. A lassacskán készülő 4-es verzió újabb plugineket használ majd, ott remélhetőleg már nem lesz ilyen korlátozás. |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.11 00:36:57 (4472) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.9-es teszt verziót.
Az előző (2.8.8-as) teszt verzióhoz képest pár javítás történt:
- QR-kód olvasás újra működik (beolvasó funkció képernyőhátterét kezelő Google csomag változásához igazítva a programot)
- térképre bökve kijelölt pont esetében is működik a légvonalas rávezetés
- légvonalas rávezetés mutatásakor ismét látszik a jobb felső sarokban a célpont aktuális távolsága is
(korábbi verziókban ez megvolt, csak a CPU terheléses tesztelések során véletlenül kikapcsolva maradt)
Szándékaim szerint ez a verzió most már pár napon belül megy élesbe is. |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.10 21:49:10 (4471) |
Ez teszt verzió, amit csak a tesztelő csapat tagjai láthatnak.
Ha szeretnél te is beszállni a tesztelő brigádba, semmi akadálya.
Jelezd nekem, utána felveszlek a tesztelők listájára, majd küldök egy linket, ahol meg tudod erősíteni a szándékodat, utána pedig már hozzá is férsz a mindenkori legfrissebb tesztverzióhoz.[ előzmény: (4470) Feri0705, 2022.05.10 20:16:38] |
|
Feri0705 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.10 20:16:38 (4470) |
Kedves BigMick!
Samsung A52S Android 12-re szeretném feltölteni, tudnál segíteni, hogy hogyan tölthetem fel?
Üdv: Feri0705[ előzmény: (4469) bigmick, 2022.05.04 17:06:35] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.04 17:06:35 (4469) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.8-es teszt verziót.
Az előző (2.8.7-os) teszt verzióhoz képest pár hiba javítása történt meg:
- ládához manuálisan felvett új pont nem látszott a térképen
- frissen letöltött ládák közt néha előfordult rosszul adminisztrált (piros) letöltési dátum
- térképen a navi által megtervezett útvonal megjelenítése/menet közbeni frissítése időnként nagy CPU terheléssel járt.
Ha senki nem talál benne komolyabb hibát, hamarosan megy élesbe. |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.04 07:36:20 (4468) |
Szia,
sajnos a helyzet még ugyanaz, a szerveren valamiért nem kerül a helyére az alkalmazásból feltöltött kép.
[ előzmény: (4467) lesipeti, 2022.05.03 18:06:10] |
|
lesipeti | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.03 18:06:10 (4467) |
Kedves bigmick!
Most próbáltam először a képfeltöltés funkciót. Tisztelettel kérdezném, hogy fennáll még a gond, vagy valamit csinálnom kellene, hogy megjelenjen a fotóm a logom mellett?
Nagyszerű az alkalmazás, köszönet érte![ előzmény: (4288) bigmick, 2021.11.13 17:24:47] |
|
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.27 18:28:09 (4464) |
" a geoláda lényegesen megváltozott
Ezt bejelölve másféle értesítést kapnak a feliratkozottak. Ha a geoláda neve, rövid neve, koordinátái, típusa, állapota vagy jelszava megváltozik, bejelölés nélkül magától is ugyanez történik."
Avagy, ha a jelenlegi rejtő bepipálta (akármilyen okból) a kis négyzetet.[ előzmény: (4462) emiGrant, 2022.04.27 17:00:10] |
|
anettx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.27 17:41:25 (4463) |
Szerintem a megye lett átírva most Budapestre, a tegnapi 16:20 időpontú e-mailben még Komárom-Esztergom volt megadva.
Lényeges változásnak a fejlécben lévő adatok módosulása számít (azt hiszem).[ előzmény: (4462) emiGrant, 2022.04.27 17:00:10] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.27 17:00:10 (4462) |
Sziasztok!
Mivel nem lehetetlen, hogy a technika viccelt meg bennünket, ezért ide írom ezt a kérdést.
12:20-kor kaptam egy e-mailt, ami a következőt közölte velem:
Lényegesen megváltozott geoláda: 4898. Turistajelzések [GCTJEL]
Gyorsan felmegyek a ládaoldalra és semmi, de semmi változás nincs az oldalon tegnap óta. A láda kereshető, ugyanaz a rejtő mint tegnap és a Geomap térképen is sárga. Bár már nem emlékszem fejből a koordinátákra, de szerintem az is ugyanaz, mert a sárga tű ugyanott van a térképen, mint tegnap. Erre azért emlékszem ilyen pontosan, mert fontolgattam, hogy elmenjek-e érte. Végül nem mentem.
Első kérdés: lehet, hogy valaki elvitte és betegre állította és mégse változott semmi?
Második kérdés: minek kell megváltoznia ahhoz, hogy a lényeges változásnak minősüljön?
Harmadik kérdés: lehetséges, hogy a "betegre állító" új gombbal van valami bibi?
Előre is köszi a választ, ha kapok egyet, vagy esetleg hármat!! :) |
|
Firesanyi | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.25 19:10:42 (4459) |
A láda adatlapjának megnyitásakor rá bökök a láda nevére akkor csak a térkép, iránytű, jelölö és célpont lehetőség van.[ előzmény: (4458) bigmick, 2022.04.25 16:48:10] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.25 16:13:15 (4456) |
Szóval, android 11, g:hu+ 2.7.17
Ez a kombináció akkor tud működni, ha magában a brouter-ben előzetesen letöltötted az útvonaltervezéshez szükséges rd5 file-okat.
Android 11 előtt ezeket a g:hu+ is le tudta tölteni úgy, hogy a brouter tudta őket használni.
Android 11-től kezdve erre sajnos nincs lehetőség (oka: Google által elkövetett szigorítás az android rendszerben), emiatt a brouter-t külön elindítva tudod csak letölteni a szükséges file-okat (világtérképen lehet kijelölni azokat a területeket, ahol útvonaltervezést szeretnél).
Lesz g:hu+ 2.8, abban már egyáltalán nem fog kelleni brouter, önkiszolgáló módon fog működni.
De addig marad a fent leírt módszer...[ előzmény: (4455) papay416, 2022.04.25 12:56:18] |
|
papay416 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.24 23:05:48 (4451) |
Sziasztok! g:hu+ nem tervez útvonalat. Brouthert letöltöttem, a locus onnan hibátlanul tervez. Mi lehet a hiba. |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.21 10:20:50 (4448) |
Ha CSV-ben megvan, akkor tegyél fel egy QGIS-t, azzal megoldható a konvertálás. Vagy ha szereted a parancssort, az ogr2ogr is megfelel a célra.[ előzmény: (4446) R19-es Jozsi, 2022.04.18 22:05:02] |
|
R19-es Jozsi | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.18 22:10:42 (4447) |
Bakker ez a link nem nyílik. Saját listákba berakott olyan látnivalókat kellene átrakni BaseCamp-be, amik megjelennek a Googlemaps térképen és azokra rákattintva el tudom menteni saját listába. [ előzmény: (4446) R19-es Jozsi, 2022.04.18 22:05:02] |
|
|
|