Összesen: 4143 db hozzászólás
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2008.10.03 12:17:57 (2559) |
~20km + ~800m szint becsléseink alapján 8 óra alatt teljesíthető (még nekem is talán...)
így legkésőbb 17(:30)-ra mindenki a bázison lesz.
azért hagyjatok nekem is pörit.
jah, és:Kanalat hozzál! :o)[ előzmény: (2558) Old Eye, 2008.10.03 12:12:35] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2008.10.02 20:49:45 (2532) |
off
most értünk haza egy laza 100km-es körről. vacsi, helyszínelők, utána küldök trekket. semmit sem tapasztaltunk, de a kánon hamar felidegesített... (n200, n660, hcx, csx, laptopon nroute)
szerintem user error lehetett, vagy csak nem sikerült rekonstruálnunk...
on[ előzmény: (2530) magpet, 2008.10.02 20:46:03] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2008.10.02 18:06:04 (2526) |
hogy mi alapján kalkulál, azt nem tudom, de (amíg volt igo-nk) mindig előbb (néha fél órával...) értünk oda mindenhova, mint amennyit mondott. a nüvi-nél már nem így van... érdekes módon, ez +-5 perc pontossággal eltalálja... :o)[ előzmény: (2525) Old Eye, 2008.10.02 17:59:20] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.10.02 12:10:31 (34354) |
@magpet!
a hiba, ami miatt felhívtalak
(a többiek kedvéért: usa vista hcx-re pontokat másoltam mapsource-ból, majd usb hátértár módban a gpx track-eket szedtem le róla, és vissza akartam kapcsolni normál üzemmódba, hogy még pontokat pakolásszak, ehhez megnyomtam a bekapcsoló gombot, mire a képernyő alján elkezdett egy zöld csík futni, és elszámolt szépen lassan 100%-ig, és újraindult a kütyü. az összes beállítást visszaállította eredetire, angol nyelvvel, mintha akkor bontottam volna ki a dobozból (ez sajnos a gumicsíkra nem igaz rajta... :-) ), és a rajta tárolt térképeket is letörölte, valami minimális méretű (párszáz bájt) fájl volt csak a garmin mappában a kártyán...)
további fejleményei: miután beszéltünk, aznap többször kapcsolgattam ki-be, próbáltam mit bír, de nem történt semmi, normálisan működött, egészen délutánig. akkor elkezdte, hogy a pontosság a szokásos 3-4m-ről megnőtt ~50m-re, és kóválygott a réten is körbe-körbe. egy újraindítás után megint 3m, és pontosan a tuhu úton ment. kb 1 óra múlva kezdte megint, összesen 3x. azóta nem csinálta.
most nézem a gpx track-eket, amikor kiresetelte magát, akkor van benne vmi gixer, de kézzel ki tudtam javítani, inkább olyasmire hasonlít, mint amikor kimerül az elem, és lezáratlan tag-ek maradnak benne... a többi normális (a kóválygástól eltekintve).
azóta itthon használom, próbálgatom, de semmi gondja nincs... :-)
lehet, hogy a debreceni műholdak nem kompatibilisek a pécsiekkel? :-D |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.09.24 11:30:48 (34110) |
:-D
Az orosz készülék két szempontból pipálja le a külföldi gyártmányt: mínusz 30 és plusz 50 fok közötti hőmérsékletet visel el, és jóval nagyobb. A lap szerint szó szerint teljesítették Vlagyimir Putyin kérését: egy ekkora készülékkel ugyanis Conny aligha kóborol el messzire.
erről eszembe jut egy vicc az amerikai, a japán és a szovjet lehallgatókészülékről... :-)[ előzmény: (34109) kulisz, 2008.09.24 11:26:21] |
|
|
|