Összesen: 97 db hozzászólás
Lapozás: előző | 1 | 2 | következő
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.30 23:12:30 (4294) |
Bejelöltem víznek és ráírtam, hogy mocsár. Nem jártuk körbe :)
Mondjuk nem értem a logikát, mert tóra meg kertre is van POI. Az se pontszerű.[ előzmény: (4293) Old Eye, 2011.11.30 22:58:48] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.25 09:56:19 (4281) |
Kérdés: van egy pihenőhely (pad+asztal) + tűzrakóhely + esőház, ugyanoda 3 POI? Vagy csak pihenőhely és nevében jelezzem a 3-at?
Nem nagyon értem, hogy egy turistatérképen jelölt pihenőhelynél ezek a "pihenőhely tulajdonságai":
kávé, tea szendvics meleg étel mi a csudának vannak. Autópálya melletti pihenőhelynél a kávé/tea/szendvics/meleg étel megjelölésére csinálok büfé POI-t.
|
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.09 14:48:48 (4261) |
Akkor eztet is javítsátok :)
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=19011
Hát a térkép szerint nem messze áll meg a busz (K+ jelzésen 400 m). Én csak arra gondoltam, hogy a pecsételőhely leírásnál, mivel még az OKT füzetben (ha jól emléxem, mert nincs itt nálam) 18-as buszmegálló szerepel, legalább a neten legyen javítva a busz száma. Az OKT stemplis fórumon olvasgattam vissza, hogy vajon honnan, milyen busszal lehet most odajutni.
Több POI-nál a pecsételőhely nevében benne van, hogy hol van, lehetne ennél is:
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=1851
pl. így: OKT pecsét (Rozália téglagyár)
De ha segít: Megközelítés 218-as busszal, Óbuda-Szentlélek tér (Árpád-híd budai hídfő) autóbusz-végállomásról.[ előzmény: (4256) Ákibard, 2011.11.09 14:17:01] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.26 09:28:44 (4227) |
Az én kütyüm alapból nem mutatja a POI ikonhoz tartozó feliratokat a térképen, csak akkor, ha előtte kijelölöm útvonalpontként.[ előzmény: (4222) olahtamas, 2011.10.25 16:23:26] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.25 16:00:10 (4221) |
Jó kérdés, hogy ha egy pihenőhelyen van tűzrakóhely, padok és asztalok, akkor az melyik kategória. Szerintem pad = pad, pihenőhely = asztal + pad, esetleg mellé lehet külön tűzrakóhelyet is megjelölni, ha van olyan (bár sokszor szokott lenni).
Ötletbörze: netán a pihenőhely tulajdonságait lehetne bővíteni a tűzrakóhellyel. A kávé/tea/szendvics/meleg étel pedig már inkább a büfé kategória. Tehát ha van 1 pihenőhely (pad+asztal) és mellette kávé/tea/szendvics/meleg étel, akkor legyen az utóbbiak forrásának büfé POI.
Ha jól emlékszem már folyt itt korábban eszmecsere arról, mit érdemes külön-külön POI-nak megjelölni (akár ugyanazt az intézményt külön POI-ra felvenni, pl. kocsma + OKT bélyegzőhely).
Nekem térképhasználóként fontos, hogy mindkettő jól láthatóan elkülönüljön (külön-külön mindkettő fontos lehet), talán emiatt nem árt a két POI-t pár m távolságra megjelölni, nem pont ugyanazon a KOO-n.[ előzmény: (4220) olahtamas, 2011.10.25 13:03:30] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.29 09:36:16 (4115) |
bocs, de nem tudtam megállni:
ha felteszitek a szöveget, javítsátok:
vityiló --> vityilló
vica versa --> vice versa[ előzmény: (4113) Mákos, 2011.07.28 23:31:35] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.18 22:09:52 (4101) |
Azonnal a kocsmának veszem az irányt amúgy is. :D (Sajna 10 közkútból 8 el van zárva. :-/)[ előzmény: (4097) Arti (junior), 2011.07.18 21:41:24] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.18 21:37:10 (4095) |
Hátha egy turista nagyon megszomjazik útközben. :)
Engem speciel térképhasználóként nem zavar a sok POI. De pl. elzárt közkutat (kék csap) minek megjelölni? Úgysincs benne víz, tehát rendeltetésszerű használatra nem alkalmas. Esetleg tájékozódási pontnak...[ előzmény: (4093) Arti (junior), 2011.07.18 20:58:53] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.17 22:33:29 (4085) |
A Gellért-hegyen van jónéhány játszótér, nézegettem Mapsource-ban a környékünket, és nem sokat láttam bejelölve. Nekem annyira nyilvánvaló, hogy nem foglalkoztam vele. Majd egy kutyasétát rászánok és végignyomkodom. Egy másik sétát meg a környékbeli kocsmáknak, boltoknak, azt is láttam, hogy van 1-2 bejelölve, de messze nem teljes a lista.
Pl. ez is rossz helyen van:
http://turistautak.hu/poi.php?id=812
Nevada Étterem - helyesen: Nevada Pub, ez a Mészöly u. sarkán van, ami a térképen szaggatott vonallal van berajzolva, az egy utca, csak lépcsőben végződik, azt is be kéne mérni pontosan.[ előzmény: (4080) Old Eye, 2011.07.17 21:05:09] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.17 15:49:25 (4075) |
Terepszemléztem Galyatetőn a POI-kat:
Gertrúd Presszó
http://turistautak.hu/poi.php?id=38603
Ez van a legjobb helyen (pont a bejárat előtti pontra mutat). De kéretik átnevezni Gertrúd étterem és vendégház-ra, mert az utóbbi megnevezés pontosabb, és átrakni a típust cukrászdáról étteremre.
Gertrúd étterem és vendégház
http://turistautak.hu/poi.php?id=8986
Ez sincs rossz helyen, viszont itt részletes a leírás.
Ezt a POI-t úgy látom, innen az adatbázisból töröltétek (nekem miért hozza fel a mapsource?)
Gertrúd Vendégház, hely: N47 54.930 E19 55.409
- ez a Nagyszállóra (Hunguest Hotel Galya) mutat, valószínű a feltöltő összekeverte a pontokat.
Mivel vendégház és étterem együtt - én meghagynám mindkét POI-t egyiket vendéglő, másikat vendégház típusra.
Friss képeket és étlapfotót hamarosan feltöltök. |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.29 20:53:25 (3994) |
Ezt a POI-t egészítsétek ki: http://turistautak.hu/poi.php?id=21314
Nevet kapott, Gánti kilátó (Rigó szikla)
Emléktábla: "A Duna szoros szerelmesének, Prof. Dr. Gánti Tibornak (1933-2009) kedvelt pihenője, emlékére, nagymarosi tisztelői és mihályhegyi barátai."
Képeket linkelek hamarosan, ha szeretnétek mellé tölteni. |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.28 10:17:02 (3993) |
Majd legközelebb megnézem, de biztos vagyok benne, hogy az a POI a szálló területén van.
A szálló honlapján van egy elég jó légi felvétel:
http://hotel24.hu/content/hotels/hunguest_grandhotel_galya/110.jpg
És nem hinném, hogy két Gertrúd nevű vendéglátóipari egység lenne Galyatetőn, igaz, mi az étterem-vendégháznál tovább nem néztünk alaposan körül (és a hotelt sem jártam körbe, csak bementünk stemplizni).[ előzmény: (3989) olahtamas, 2011.05.28 03:02:49] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.27 22:32:36 (3987) |
Jártunk ott, csak nem nyomtam POI-t. Kábé egy órát ücsörögtünk benne... :)
A tracket megnéztem, az alapján írtam, melyik a jó POI. Gondolom úgysem lényeges, hogy pont a küszöbre mutasson a pont.
Ez a POI teljesen jó helyen van, a track alapján:
Gertrúd Étterem és Vendégház
N47 54.983 E19 55.424
http://turistautak.hu/poi.php?id=49586
Színes, szagos fotók is vannak róla. A kaja árfekvés is stimm, nem (sokat) emelkedtek az árak 2008 óta.
Itt pedig a feltöltő ír részletesen a szállásról, és szintén vannak képek is:
Gertrúd vendégház
http://turistautak.hu/poi.php?id=8986
De ez a POI nincs jó helyre téve, a Nagyszálló mellett nincs más semmi.
Az épület az első koordinátán helyezkedik el.
Kívülről nem fotóztam le, itt van még róla néhány kép:
http://www.belfoldiszallasok.hu/?szallasid=1097
Ez a POI:
Gertrúd Presszó
http://turistautak.hu/poi.php?id=38603
A koordináta nagyjából stimm. Cukrászdának van bejelölve, pedig a süti nem jellemző, a tócsni annál inkább említésre méltó. :) Kép, leírás nincs hozzá:[ előzmény: (3986) Old Eye, 2011.05.27 19:55:11] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.27 19:48:53 (3985) |
Ez törlendő, teljesen rossz helyen van:
Gertrúd vendégház
N47 54.930 E19 55.409
Ezt ajánlanám az étteremnek meghagyni:
(ha csak 1 maradhat, akkor ez)
Gertrúd Étterem és Vendégház
N47 54.983 E19 55.424
Ezt pedig "magánszállás" kategóriába:
Gertrúd Presszó
N47 54.984 E19 55.415
A neve pedig legyen Gertrúd Pihenőház és Grill Presszó.
A gugli által talált weboldaluk sajna nem megnyitható.
Mellette van még 1-2 ojjektum, amit be kéne mérni, pl. egy kis vegyesbolt.[ előzmény: (3983) FDorka, 2011.05.27 09:52:48] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.27 09:52:48 (3983) |
Most voltam ott. Galyatetőn 1 pld. Gertrúd pihenőház/panzió/vengédház/turistaszállás van. Ez.
Korrekt kisvendéglő, tehát én érdemesnek tartanám 2 POI meghagyását pl. a két bejárat felől, délről a parkoló felől nyílik az étterem, hátulról (északabbról) pedig a turistaszállás.
Ha legközelebb arra járok (folytatjuk a Kéket onnan), megnézem és pontosítom az adatokat, most (múlt hétvégén) azért nem foglalkoztam vele, mert már fenn volt a poi.
Néhány kép: https://picasaweb.google.com/haverok.bulik2/PitbullInBlue#
Majd talán a 7végére felkerül a track is és az új poi-k.[ előzmény: (3979) olahtamas, 2011.05.27 06:26:27] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.26 13:01:43 (3970) |
"Ha csak éttermet vagy csak panziót keres valaki az adott kategóriában, hogyan találja meg?
Jelenleg csak úgy, ha két külön POI van felvéve..."
- Én is ezért vaciláltam. Aztán győzött a lustaság, az eredmény POI típus "Szikla" lett, és beírtam a nevébe, hogy "Szikla, kilátás".[ előzmény: (3967) felazso, 2011.05.26 09:22:27] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.26 12:53:32 (3969) |
Hát, én nemtom melyik a régi, melyik az új, de egységesíteni kéne. Pl. étterem helyett mondjuk "vendéglátóhely" vagy "vendéglátóipari egység" azon belül lehessen választani, hogy kocsma/cukrászda/étterem/büfé.... Vagy külön POI kocsma/cukrászda/étterem/büfé - mert ez így nem egyértelmű.
Én a plusz infókat, amit tudtam, a megjegyzésbe beírtam pl. tegnap felrakott kemencei palacsinást asszem "büfé" kategóriába soroltam, így nem jöttek fel a plusz mezők mint pl. a cím, nyitvatartás, úh. azt alá írtam a megjegyzéshez.[ előzmény: (3966) Old Eye, 2011.05.26 09:18:57] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.25 22:34:13 (3962) |
"XYZ eszpresszó" - azért merült fel bennem a kérdés, mert most töltöttem fel egy "Művelődési házat" :)
Pl. beírok egy "cukrászda" kategóriás POI-t, nem tudom ugyanazokat a +infókat megadni, mintha először bejelölöm "étterem" kategóriába (cím, weboldal stb.), majd aztán megadom, hogy "cukrászda".
Szerintem ebben az esetben lehessen megadni hasonló kategóriákat, mint az étterem besorolásainál. Pl. cím, weboldal stb. - a rántott hús ára mondjuk kocsmánál nem játszik, bár lehet olyan étterem, ami kocsma is, pl. Márianosztrán a Hangulat presszó.
Még kérdés: van egy POI szikla+kilátás, mit csináljak 1 POI két névvel (most így csináltam), vagy külön-külön POI sziklának és kilátásnak?
[ előzmény: (3959) Old Eye, 2011.05.25 21:23:07] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.25 20:59:29 (3958) |
Kérdésem lenne:
Miért van külön POI kategória a büfé, étterem, kocsma, kávézó, cukrászda stb. - és az "étterem" kategórián belül is meg lehet adni az étterem típusát, itt viszont felkínál különböző kitöltendő hasznos infókat mint kaja ára stb., a többi kategóriánál pedig nem. |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.13 23:20:44 (3925) |
Köszi, a túra már megvolt, ahogy minden évben :) Idén nem levendula lett, hanem tavaszivirágos. Hamarosan jön a track is.[ előzmény: (3924) Old Eye, 2011.04.13 22:39:08] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.13 22:21:27 (3923) |
http://turistautak.hu/poi.php?id=12508
Tűzrakóhely padokkal van itt megjelölve.
Most voltunk itt (és tavaly is), a gémeskút még áll, de tűzrakóhely, padok és játszótér nem rémlik. :( Át kéne adminisztrálni a pontot gémeskúttá. És talán ugyanezzel a koordinátával (vagy mellette) ingyenes parkolót is megjelölni. |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.07 17:10:03 (3922) |
Gúglival rákerestem, mert kíváncsi lettem. A mai "Magyar helyesírás szabályai" könyv 1984-es kiadású, jól emlékeztem, akkor változhattak a szabályok. A táblák tuti régebbiek.
Amúgy ha vki régi Pilis útikönyben utána tudna nézni az általam feltöltött két pilisi forrás múltjának (Szénégető/Mogyorós-forrás, meg a Kerekes-kút), örülnék ha beírná mondjuk a POI-hoz, kommentálva. Teljesen jól járt (turista)ösvények vezettek a forrásokhoz, nem vadcsapás és nem is erdészeti út. Valaha nyilván vitt arra turistaút, de jelzés nyoma már nem látszik.[ előzmény: (3921) Bryan, 2011.04.07 16:41:08] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.07 15:50:42 (3920) |
Na, így lesz a helyesből hülyeség.
A tulajdonnevek írása
A földrajzi nevek
176. Ha egy földrajzi név egy földrajzi köznévből és egy eléje járuló (egyelemű vagy egybeírt többelemű) közszóból vagy tulajdonnévből áll, a nagybetűvel kezdett előtaghoz kötőjellel kapcsoljuk a kisbetűvel kezdett utótagot. – Az -i képzős származékokban a kötőjelet meghagyjuk. Ha az alapforma előtagja tulajdonnév, ennek nagy kezdőbetűjét megtartjuk, egyébként az alakulatot kisbetűvel kezdjük.
http://hu.wikisource.org/wiki/A_magyar_helyes%C3%ADr%C3%A1s_szab%C3%A1lyai/A_tulajdonnevek_%C3%ADr%C3%A1sa
Halvány emlékeim szerint valamikor a 80-as évek (derekán?) variálták át a földrajzi nevek helyesírását. Ha vkinek van régebbi helyesírási szabályai könyve, utánanézhetne. Valószínűleg a régi feliratok forráson, tornyon stb. még ebből az időből származnak.[ előzmény: (3904) Bryan, 2011.04.03 08:50:18] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.07 12:20:55 (3919) |
A POI "gazdájaként" hadd döntsem el a vitát: mindenkinek igaza van, és senkinek se.
A forrás "Kerekes-kút" névre hallgat. Lehet, 1976-ban még volt kereke, most már csak nyomokban felfedezhető valami kút káva féleség a forrás kifolyó fölött.
A földrajzi nevek helyesírásáról Bryan-nek ajánlom tanulmányozásra:
http://www.bebte.hu/documents/foldrajzi_helynevek.htm
A Cartographia Pilis térképen kötőjellel szerepel, azért írtam én is így. Valószínűleg a forrás foglalásakor (vagy amikor a tábla készült), még külön kellett írni helyesírásilag (vagy ők vésték helytelenül a táblára).[ előzmény: (3914) Bryan, 2011.04.03 14:22:09] |
|
|
|