Összesen: 249 db hozzászólás
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.02.05 17:04:39 (66540) |
Valaki valamikor utánaszámolt, hogy egy átlagos 10 óra/túranap mellett (napi két akkumulátorral számolva 10 napi túrázás során 20 elemről/akkumulátorról van szó) hány gramm, ill. köbcentiméter többletterhet/-térfogatot kell "cipelni"? Csak mert egy 10 napos túra összfelszereléséhez képest ez a mennyiség röhejesnek tűnik nekem :-)[ előzmény: (66538) adalbert1977, 2013.02.05 16:49:38] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.02.05 10:34:14 (66532) |
Hááát... Minden annyit ér, amennyiért még hajlandók megvenni. Mondjuk én a Coloradomat szemérmetlenül olcsón vettem meg :-)[ előzmény: (66531) Bryan, 2013.02.04 21:46:34] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.02.04 11:04:16 (66522) |
Nos, első lépésben a Dakota jó választás. Alternatívaként szóba jöhet az Etrex 20, ami 9000 Ft-tal olcsóbb, vagy a 9000 Ft-tal drágább Etrex 30. Vannak, akik nem szeretik a Dakota érintőképernyőjét és vannak, akik az Etrex "joystick"-ját. Az Etrex-ek képernyője kisebb, viszont ennek köszönhetően az elemek élettartama is nagyobb. Az Etrex 20 (30) képes a Glonass műholdakat is segítségül hívni ott, ahol kicsi az égrelátás nyílásszöge és emiatt rossz a vétel (szurdokok, horhosok, meredek hegyoldalak, lakótelepek és egyéb vad helyek), viszont a Dakotának van beépített iránytűje, ami nagy segítséget jelent akkor, ha olyan helyen akarsz tájékozódni, ahol akadályozott a mozgás. (Ezt az etrexeknél már csak 70 eFt-ért kapod meg, a 30-as képében...) Nehéz a döntés, de azért nézd át ezt is:
http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/fn:termekek-osszehasonlitasa:garmin-etrex-30-p53268458,garmin-dakota-20-p39251906,garmin-etrex-20-p53268432/[ előzmény: (66521) Ricsi72, 2013.02.04 10:48:05] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.02.04 10:29:57 (66520) |
Túrázáshoz a túra gps a jó :-) Nagyon sokféle van. Ha definiálnád a főbb elvárásaidat és mondanál egy kb összeget, amit hajlandó vagy áldozni rá, akkor korrekt választ tudnánk adni.
A Dakotáról eltérőek a vélemények. Ennek ellenére szerintem egy nagyon jó ár-érték aránnyal rendelkező kütyü. [ előzmény: (66518) Ricsi72, 2013.02.04 10:05:15] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.31 08:58:58 (66497) |
+1
Nagy kihívás... A műholdakat itthon is fogja, de mit jelenít meg?
Sajnos az a helyzet, hogy a monopóliumok a GPS piacon is érvényesülnek. A Garmin a GPS-ek Microsoftja - ha használható térképhez akarsz hozzájutni, az ő terméküket kell megvenned. Persze, ha nem vagy egy térképészguru és nem konvertálgatod a formátumokat egymás közt.[ előzmény: (66496) magpet, 2013.01.30 22:41:46] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.29 08:20:56 (66487) |
Nekem 50 km -ig látható, viszont én typ-olt tuhut használok. A "probléma" gyökere nem a MapSource-ban van , hanem magában a térképben. A térkép kimenetkészítői nem látták szükségesnek, hogy a térkép objektumai ilyen szinten is látszódjanak, tehát vszínűleg nem is fordították bele az img fájlokba ezeket a szinteket. Megjegyzem, én sem tartom feltétlenül szükségesnek, bár a NG ilyen nagyításoknál is megjelenik. Egy Európa térkép persze nagyobb területet fog át, ott tényleg kellhet 100 km-es nagyítási szint a tájékozódáshoz.
Tehát ne törd magad a megfelelő MS keresésével :-)[ előzmény: (66485) avar.laszlo, 2013.01.28 23:48:32] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.27 15:31:31 (66482) |
Hm. Van egy gps trackerem, ami olyan gpx-eket produkál, amiket még a mapsource sem fogad el - GpsBabelen keresztül kell átfuttatnom.
Ha küldenél 1-1 gpx-et privátban, akkor talán meg tudnám fejteni a DaVinci kódot.[ előzmény: (66481) Bojsza család, 2013.01.27 13:23:19] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.27 11:05:05 (66479) |
És a gpx headere is ugyanaz marad?
Szerintem a Creator= paraméter változását érzékeli a site és nem hajlandó mindent benyelni.[ előzmény: (66478) Bojsza család, 2013.01.26 19:33:34] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.26 10:53:47 (66446) |
SRTM felbontás kb 90*60 m. Ennek ellenére még a TG sokkal jobb felbontása sem volt alkalmas a bevágások, szakadékok, horhosok és vízmosások megjelenítésére. Ezeket a vonalakat vszínűleg a 1:10000 felbontású katonai (vagy EOTR???) térképekről varázsolták rá a mostani verzióra.
Amúgy rendelkezem feloldott, hivatalos verzióval ;-) Csak sajnos az eredeti TG-m nem átlátszó és kitakarja a tuhu-t, ezért merészeltem saját használatra belebugyválni.[ előzmény: (66445) piret, 2013.01.26 10:47:47] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.26 09:20:19 (66441) |
+1 !!!!
Bárcsak a mienk lenne ilyen. Mindössze egyszer, Zemplénben kaptam rajta a TG-t, hogy a szintvonalazása kevésbé korrekten ábrázol egy lapos hegytetőt, mint a tuhu. Ezen kívül mindenhol százszor jobban teljesített.
Mellesleg - kivonatoltam a TG-ből a szintvonalakat, bevágásokat, horhosokat, magassági pontokat, készítettem belőle egy különálló térképkészletet és néha azt használom a tuhuval összekombinálva a kütyümön. A kettő együtt verhetetlen.[ előzmény: (66436) Juju, 2013.01.25 13:10:18] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.25 13:05:48 (66435) |
És micsoda élvezet volt, amikor a játék hevében megjelent a szöveg, hogy a folytatáshoz cseréljünk floppyt... Loading....................................[ előzmény: (66434) CacheFinder, 2013.01.25 09:25:52] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.25 07:40:19 (66432) |
Nézzük csak, hogyan készült a TG:
Valának az 1:50000 katonai térképek. Valljuk be, a részletgazdagság és a precizitás ilyen felbontásnál nem felel meg a MapSource 20 m-es felbontásánál elvárhatónak...
A térképész katonák fogták magukat és manuálisan digitalizálták őket: vagyis szkennelés, georeferálás, vektorizálás (többnyire manuális). Beleértve a szintvonalakat is! Így keletkezett pl. a DDM-50 domborzatmodell is, ebből a térképből.
A kész anyagot egy-az-egyben elpasszolták annak, aki megvette és most TG-ként értékesíti.
Az utcák nemcsak azért hiányosak, mert a térkép régi, hanem az eredeti térkép nem követelte meg a feltüntetésüket.
Pontszerű objektumokból talán csak a magassági-háromszögelési pontok helye került pontosításra - valószínűleg nem a szkennelésből származik, mivel 3-5 m pontosságú... |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.23 08:12:22 (66363) |
Ha egy gmapsupp.img-t küldök, az elég lesz neked? Vagy készítsek telepítőkészletet?
Sajna, csak a Garminomon van rajta...[ előzmény: (66362) Zahy, 2013.01.22 23:50:52] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.07 06:52:59 (66227) |
Ezzel egyetértek, azonban az osm-mel nem árt óvatosnak lenni: nem tudom, milyen forrásból szerzi az adatait (ránézésre műholdasból), de egyes utakon, amit feltüntet, csak fullfelszereléses terepjáróval indulnék neki.
Városban viszont nagyon jó, a POI-jai szintén.[ előzmény: (66226) yoggi, 2013.01.06 15:05:51] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2013.01.06 12:50:01 (66224) |
Csak éppen jobban jár az openmaps, vagy a turistautak.hu változattal. Magyarország tekintetében mindenképp. Szerintem...[ előzmény: (66222) halaszkiraly, 2013.01.06 12:37:57] |
|
majormezei | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2013.01.04 13:34:28 (14161) |
:-)
A profiloldalodon van egy beszúrt objektum, ami a http://only-free-counters.net oldalra mutat. (Ez valamit számol a neve alapján... Megtalált ládákat, oldal látogatottságát, vagy valami ilyesmit.) Nem látom, mi lehet az, mivel a vírusirtóm blokkolja - hála istennek. Meg kéne nézned, melyik külső hivatkozásod mutat erre az oldalra és azt törölni kéne. Mivel nagy a látogatottságod, ezért ez indokolt lenne ;-)
Legyen szerencséd a csixszel. Én is itt találtam meg az Egy Kütyüt (alias Drágaszágom).[ előzmény: (14157) Pilis50, 2013.01.04 13:03:04] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.12.20 18:27:06 (66033) |
No igen, a sokoldalú dolgok semmit nem tudnak tökéletesen megcsinálni. Az okosteló egy svájci bicska ;-) Lehet rajta telefonálni, netezni, navigálni, ébreszteni, az alkalmazások folytán egy rahedli dologra képes - univerzalitása miatt azonban minden egyes téren van nála jobb eszköz. Svájci bicskával nem állnék neki egy szekrénysort összeszerelni...
Azonban elismert négyévszakos túrázóink is vannak, akik okostelefonnal navigálnak és esküsznek rá:
http://geocaching.hu/images.geo?id=21326&group=45273&table=images
Gondolom, nem kell bemutatnom :-)[ előzmény: (66032) Old Eye, 2012.12.20 17:04:15] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.12.20 14:13:09 (66030) |
Na, azért egy geoláda megtalálása nem harcolja le annyira a telót, mint egy 50 km-es teljesítménytúra :-) A BT GPS kapcsolat pedig kevesebb energiát szív le, mint a beépített gps. Autónál ott a szivargyújtó, motornál is kéznél van az energiaforrás. Hosszabb túrázáshoz viszont tényleg nem ajánlanám, oda egy hardcore terepi kütyü illik inkább. [ előzmény: (66029) magpet, 2012.12.20 13:04:57] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.12.14 17:28:30 (65969) |
Szerintem nem cookie problem. Nekem azt írja, hogy nem szereplek a szerkesztők listájában. A süti meg a Sajátgépen van ugyebár.[ előzmény: (65968) zakany, 2012.12.14 15:18:09] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.12.13 13:57:43 (65933) |
Hát, Garminon '..' jelzésű az út.
Amúgy a jelenség érdekes - ennél csak a tz-vel megrajzolt kilométeres utak a jobbak. (Alsó-Tiszavidéken találkoztam ilyen űberkúl megoldásokkal.)[ előzmény: (65931) Bryan, 2012.12.13 13:33:05] |
|
majormezei | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.12.13 08:32:56 (65905) |
A GC pontokkal az a baj, hogy azonos típusba fordítódnak az irányjelző táblákkal :-( (????) Terhát az irányjelző táblák is csak pontként látszódnának... Ezt még végiggondolom.
Tudnál küldeni screenshotot a fordított fekete L betűkről?
Nagyon kösz az észrevételeket![ előzmény: (65904) olahtamas, 2012.12.13 08:09:55] |
|
|
|