Összesen: 1100 db hozzászólás
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.23 22:20:00 (71716) |
Az openmaps.eu a hazai adatokat a turistautak.hu-ról szedi le (még).
Azon is gondolkodj el, miért van egymás mellett a geocaching.hu és a turistautak.hu.
[ előzmény: (71714) karcsi9641, 2014.07.23 21:02:22] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.23 01:01:24 (71710) |
Most folyik az átállás. Hogy állnak a munkával, nem tudom.
Reméljük, az utolsó, turistautak.hu anyagából készült térképek elérhetők maradnak.[ előzmény: (71709) scele, 2014.07.22 18:20:58] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.26 13:04:09 (71404) |
Ne hozd egy szintre a geoládák koo-t a POI-k koo-ival! Más és más követelményt elégítenek ki.
A ládáid koo-hoz nem nyúlunk, POI-jaidéhoz azonban igen, ha kell.[ előzmény: (71403) Norbee97, 2014.05.26 12:31:26] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 20:59:24 (71370) |
Szia, Norbee97 :-) A térképszerkesztők egyike vagyok.
Valóban, általában azok a track-ek kerülnek azonnal berajzolásra egyben másnap megjelennek a kimeneteken, amelyeket maga a szerkesztő húzta. Hogy a többi mikor lesz feldolgozva, sok emberi tényezőn múlik - mennyire ismert a track beküldője (azaz ha tudjuk róla, kiválóan dokumentál, egyből lecsapunk rá), ha valaki éppen arrafelé szerkeszt és észreveszi a feldolgozatlan track-et, vannak közülünk, akik figyelik, ismert környezetükben hol jelenik meg új track, berajzolják. Sajnos, vannak köztünk olyan szerkesztők, kiket nem zavarja, hogy számukra ismeretlen tájon dolgozzák fel a beküldött anyagot - ezért kérlek, mindig ellenőrizd, úgy szerepel a térképen az új út, objektum, ahogy megtapasztaltad, ha nem, figyelmeztetéseidet fórumunkon várjuk.
Látom, már felvittél egy pár POI-t. Javasoljuk, amikor a track-et előkészíted feltöltésre, azokat az útpontokat, melyeket szívesen látnál a térképen, vidd fel magad a WEB-es felületünkön. Részben, mert ezek már másnap megjelennek a kimeneteken, részben, mert Te tudod a legjobban, mi is az. Ne félj attól, hogy elrontasz valamit! A nem térképszerkesztők küldte POI-kat ellenőrizzük és javítjuk, ha kell (előfordul, hogy töröljük, ezt mindig megindokoljuk a POI leírásában).[ előzmény: (71361) Norbee97, 2014.05.23 20:16:45] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.05 12:25:42 (71229) |
A kiterjesztés valóban 'img' kell legyen, de a fájlnévre nem lehet kikötés. Mivel GARMIN... ajánlatos csak ANSI alfanumerikus és maximum nyolc karaktert használni.[ előzmény: (71228) Old Fairy, 2014.05.04 22:10:12] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.18 12:40:57 (71062) |
Vagy börtönben. Nemrég Szarvaskőről Sirokra mentem az OKT vonalán. Vagy fél órát mentem úgy, hogy baloldalt két és fél méter magas kerítés, jobboldalt két és fél méter magas kerítés kísért. Egyre több a rács.[ előzmény: (71057) Csuhás, 2014.04.18 11:37:18] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.18 10:13:23 (71052) |
A túrázás egyébként arról is szól, hogy fel tudjuk találni magunkat váratlan szituációkban. +1
[ előzmény: (71051) majormezei, 2014.04.18 10:00:51] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.11 21:19:10 (71025) |
Végigolvasva a számotokra fontos szempontokat a Legend HCx jó választás.
Strapabíró, hosszú az üzemideje (két akku két átlagos túranapra elég).
Hátránya a kis kijelzô, de sokkal jobban látható, mint a Dakota 10-é.
Tapasztalat. Mindkét típust használom a terepen.[ előzmény: (71022) Bíbicke, 2014.04.11 12:51:11] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.02 14:46:37 (70990) |
Az info@turistautak.hu-ra kaptunk egy levelet Lawman új felhasználótól:
Tárgy: Kérdés!
Tisztelt Üzemeltető!
Az lenne a kérdésem, hogy Iphone készülékre lehet-e letölteni térképet?
Köszönettel
Megkérem, nézzen be ebbe a fórumba. |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.25 17:29:13 (70937) |
http://www.turistautak.hu/garmin.php
Válaszd ki azt a térképet, amit szeretnél, annak telepítôjét töltsd le gépedre, csomagold ki, egy exe file-t kapsz, indítsd el.
Amint lefutott, indítsd a MapSource-t. Bal felsô sarokban list box, abban megtalálod a frissen telepített térkép nevét, klikk rá.[ előzmény: (70934) sütik, 2014.03.25 17:13:16] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.02.03 15:22:19 (70591) |
Hm... annyira lehet összevetni bármely magyar síterepet egy komolyabb alpesivel, mint Börzsönyt Himalájával...
Lehet külön magyar síterep térképet csinálni, de nem éri meg, mert, itt, nálunk a legnagyobb ködben sem lehet eltévedni léccel lábunkon.
(A síutak rajta vannak a turistatérképeinken).[ előzmény: (70590) csszi, 2014.02.03 15:00:07] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.31 20:21:12 (70583) |
Tedd fel magadnak a következő kérdést: "Elégedett vagyok-e kütyümmel?"
Ha igen, nem frissítesz, mert minek?!
Ha nem, megnézed, kell-e neked az a többlet, amit az új verzió nyújt. Ha kell, frissítesz. Ha nem kell, nem foglalkozol vele.[ előzmény: (70582) kissjani85, 2014.01.31 19:26:05] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.01 23:28:03 (70317) |
Azok az adatmezők, melyek számát a Dakota 10-en be lehet állítani kettőre vagy négyre vagy kikapcsolhatom őket, számított adatokat tartalmaznak.
A navigációt külön szoftver támogatja, külön, plusz adatmezőben küldi instrukcióit. Az eTerx-ekben ez adatmező megjelenítését ki lehet kapcsolni. [ előzmény: (70316) Nargoth, 2014.01.01 22:48:49] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.01 22:16:24 (70314) |
Köszönöm! Sajna, így elveszítem a megteendő úttal kapcsolatos számított adatokat, lemaradhatok az utolsó buszról :-)[ előzmény: (70313) LionDaddy, 2014.01.01 21:14:59] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.01 20:59:40 (70311) |
Egy béna kérdés... pedig, amennyire tudtam, utánanéztem...
Kaptam a Jézuskától egy Dakota 10-t. Üzembe helyezésével semmi gond! Már túráztam is vele!
Gondom az, ha bekapcsolom a navigációt, a képernyő felô részén megjelenik egy adatmező, mely fogja kezem, merre forduljak. Nem hiányzik nekem.
Ki lehet ezt egyáltalán kapcsolni? Hogyan? Nekem elég, ha látom a térképen a javasolt útvonalat.
Köszönöm a válaszokat! |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.09 14:08:10 (69907) |
majormezei bajtárs fog neked válaszolni, de most dolgozik, talán nincs is netje. Helyette, nevében kérem türelmedet![ előzmény: (69900) tau 0470, 2013.11.08 14:22:35] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.19 09:53:36 (69462) |
A siófoki Vilma utca valami okból nem kapott pontos úttípus meghatározástt, 'egyéb közút' típusként van jelölve.
Milyen legyen? Csak az tegyen javaslatot, aki ismeri. [ előzmény: (69460) jekaeff, 2013.09.19 09:43:20] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.17 13:03:44 (69428) |
Azért ne szóld le az eTrex 10-t :-) Az tény, nem hobbitka igényeit elégíti ki, de vannak, kiknek pont ez kell - a túrázóknak. [ előzmény: (69426) Bluedog, 2013.09.17 12:43:42] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.16 08:07:02 (69412) |
Szájbarágósan nem, de értelmezhető magyarságra lefordíthatom neked. Nem öt perc.
Az anyag összeállítója feltételezi, hogy az olvasó járatos
Java 1.6
srtm2osm 1.4
mkgmap r590
sendmap20 V4
cgpsmapper.exe V097c
Osmosis V0.29
STAX 1.2
lelikivilágában és bôven van tárhelye. Amúgy elsô blikkre úgy tûnik, házilagosan összedrótozott rendszer az egész. Idézem:
Az OSM Composer-t saját használatra készítettem, hogy a Garmin eTrex Vista HCx-emen a lehetõ legjobb topográfiai térképet lássam.
Ez nálam működik, de semmi felelősséget nem vállalok és csak Windows-on teszteltem.
A forráskód nem nyitott, de [a rendszer] szabadon használható.
Más nyelvi változat létrehozható, de a fejlesztési nyelv német [marad]. Ha ezen változtatni szeretné, értesítsen![ előzmény: (69411) olahtamas, 2013.09.16 07:06:47] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 12:36:52 (69392) |
Tipikus emberi hiba, ha körtét hasonlítunk össze almával.
A turistautak.hu az, ami, az openmaps.eu az, ami, az openstreetmap.com az, ami. Mások a célkitűzéseik, mások az eszközeik, mások a lehetőségeik. Ha egy felhasználó hasonlítgatja össze ezeket a szolgáltatásokat, megmosolyogjuk, de ha az egyik rendszer apostola szólja le a többit - szánalmas.
Az OMP emberei is kikérik maguknak, ha egy kalap alá veszik az OSM-mel.
Másfélszáz rajzoló tíz év alatt. Vagy kéttucatnyian vagyunk aktívak. Mi sem vagyunk sokkal többen nálatok.
...én kezdtem el felrajzolni - Klikk bármelyik térképszerkesztô profillapján található 'Térképszerkesztés' linkre. [ előzmény: (69390) grin, 2013.09.15 11:26:16] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.12 13:43:26 (69377) |
Üdv, grin.
Bízom abban, most nem generálódik vita. Eddig egy sem vezetett eredményre. Elfogadjuk ajánlatodat:
Ha valakinek segítség kellene, privátban szerintem megtalál, ha tudok, segítek.
[ előzmény: (69375) grin, 2013.09.12 12:35:15] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 20:07:11 (69327) |
Okt 19-20 nekem foglalt. Börzsönyi Kék. Váltsunk majd körmail-re vagy nyissunk erre egy 'geo-esemény' POI-t.[ előzmény: (69326) -Atys-, 2013.09.05 20:00:30] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.28 09:18:59 (69122) |
Úgy tudom, az új eTrex sorozat mint hardver ugyanaz, mint a régi, csak a káva és a szoftver új.
A régi sorozat mindig is lassú volt, de akinek csak ez van kezében, hozzászokott, mint én.
Az új szoftver sokkal többet tud, kényelmesebb is használata, de tovább is lassítja a működést.
magpet majd helyretesz engem, ha tévedek. [ előzmény: (69121) kovaripeti, 2013.08.28 09:09:21] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.26 06:52:07 (69077) |
Kollégák! Kaptunk egy levelet. Egy hozzáértő, ha válaszolna a feladónak, jó lenne!
davidtrenker@hotmail.com
Hello, do you have maps of the Blue Trail that can be downloaded onto an Iphone?
Thanks
David
Köszönöm! |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.18 11:05:39 (68969) |
A GPS készülékek magasságbecsléseiről sokszor volt szó a fórumokon. A legjobb áttekintést Andreas írta.[ előzmény: (68960) bati.hu, 2013.08.17 12:24:05] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.13 11:50:14 (68929) |
Hazánk 27 tájegységre van felosztva. A Garmin kimeneteket előállító processz mindegyikből egy-egy IMG file-t készít, amelyeket egy TDB file kapcsol össze. Ha egy-több tájegység hibásan fordul le, TDB file nem generálódik. A MapSource, amikor a térképszettet előkészíti a kütyüre töltésre, ezekben az esetekben adja ki az amúgy értelmetlen hibaüzenetet (99 MB nem fér el 999 GB-n).
Sajnos, mi, térképszerkesztők nem jutunk a fordítások eredményeihez, nem tudjuk, mely tájegységet kell ellenőriznünk (lásd Bryan elôbbi hozzászólását).
Majormezei kollégánk manuálisan létrehozott egy TDB file-t, annak használatával a hiba orvosolható, de ez hosszabb távon nem járható út.
Ezért küldünk mindenkit az OMP oldalára, aki turistautak.hu adatain alapuló térképet kér. [ előzmény: (68927) Mr Zerge, 2013.08.13 08:37:08] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.12 23:49:21 (68923) |
Ne keverd az OpenMaps-t (Trackman, Peter68, pgyp, KiVi és még sokan mások) az OpenStreeMap-pel (Grin/Trometamol)!
[ előzmény: (68922) Yoss, 2013.08.12 23:11:39] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.12 09:26:37 (68903) |
Nem egészen.
A turistautak.hu a kimenetgyártások terén nyilván elmaradásban van, a jelek szerint behozhatatlanul.
Működését a adatbázisának fejlesztésére, karbantartására, adatszolgáltatásra kell[ene] összpontosítani. Ebben van az ereje.[ előzmény: (68893) Yoss, 2013.08.11 23:12:09] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.12 09:20:19 (68902) |
Igen, az OMP egy az egyben veszi át a turistautak.hu-ról a hazai adatokat, általában délutánonként.
Az átvett adatokat megszűrik, csak a természetjárókat szolgálókkal dolgoznak tovább, azokat még igazítják, egyszerűsítik.
Emiatt a kimenetek szebbek és a réteges megjeleníttetés miatt jobban konfigurálhatók, még ha ez többeknek nem fekszik. [ előzmény: (68900) Nargoth, 2013.08.12 07:11:39] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.08 10:38:56 (68854) |
Kollégák! Az info@turistautak.hu-n jelentkezett egy érdeklődő. Ide irányítottam. A levele:
On 8/8/2013 10:23 AM, Járfás Péter wrote:
> Sziasztok!
> Nem tudom tudtok-e segíteni abban, hogy akinek androidos készülése van,
> annak milyen programot érdemes feltenni a telefonra vagy tabletre, ami
> befogadja a turistaoldalak.hu oldalon található térképek valamelyikét?
> Válaszotokat előre is köszönöm!
|
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.19 19:06:22 (68603) |
Aki megteheti - ez csak anyagi khérdés - a következő térképszetteket teszi fel kütyüjére
- turistautak.hu/openmaps.eu (adattartalom ugyanaz, megjeleníttetés más)
- NaviGuide - nevében a definíció
- TopoGuide - nevében a definíció
És szituációfüggően kapcsolja be azt, amire szüksége van.
Jómagam terepen, ha a turistatérkép hiányos vagy domborzat alapján kell tájékozódnom, gyakran kapcsolok át TopoGuidera.
NaviGuide-ot nem használok, mert külön autós Nüvim van. [ előzmény: (68601) kerekiservice, 2013.07.19 18:12:34] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.19 17:40:28 (68591) |
Az elõállított img file nem bitmap jellegű kép, hanem térképobjektumokat leíró adatblokkok sorozata.
Valószínűsítem, hogy az img file-ok tartalmát értelmező autós útvonalkövető, -tervező és -megjeleníttető szoftverek nem kezelik se a szintvonalakat, se a turistaútjelzéseket. Autós felhasználóknak nincs rájuk szükségük.
Akik jobban ismerik ezt a területet, megmondják a tutit.[ előzmény: (68589) totharpa, 2013.07.19 17:28:59] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.19 13:27:55 (68583) |
Kaptunk egy levelet az info@... címre. Bemásolom. A levélírót meg erre a fórumra irányítom.
Kedves Mindenki!
Letöltöttem a
http://turistautak.hu/file.php?dir=maps&file=turistautak-garmin-loader-gmapsupp.img
linken található fájlt, és bemásoltam a \Garmin mappába,
gmapsupp.img néven.
A térképek között látszik, ki is választható, viszont a térképböngészés során sem turistautak, sem szintvonalak nem jelennek meg.
Nem tudom mit tudtam ezen a "bonyolult" műveleten elrontani, segítséget szeretnék kérni a használatához.
A GPS-em egy Garmin Nüvi 765T, teljes Európa térképpel (gmapprom.img) és egy NaviGuide 6.5 térképpel (gmapprom1.img).
Üdv. és kösz.
totharpa |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.18 20:49:16 (68581) |
Arra gondolok, ha kész vagyok bővítésével, megbeszélem a geocaching.hu nyitó lapjának szerkesztőivel, rakjanak be egy erre mutató linket.
Most még szegényes az 'étlap' - csak a szakaszok útvonalai és az összes ismert pecsételőhely POI.[ előzmény: (68579) olahtamas, 2013.07.18 11:16:22] |
|
|
|