Összesen: 453 db hozzászólás
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.15 18:45:36 (64708) |
Ha viszont személyesen veszed át az üzletben, akkor pont annyiba kerül, amennyit olahtamas írt.[ előzmény: (64707) tibi88, 2012.09.15 18:26:36] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.14 18:32:24 (64687) |
Vagy ha esetleg még semmihez sem társítottad a .gpx kiterjesztést: katt a file-ra kétszer majd felugrik egy ablak: A Windows nem tudja megnyitni ezt a fájlt. Ekkor két lehetőséget ajánl fel:
1.: A webes szolgáltatással megkeresem a megfelelő programot
2.: Kiválasztom a telepített programok listájából
A második kell neked![ előzmény: (64686) Bryan, 2012.09.14 18:28:13] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.14 18:28:13 (64686) |
A vezérlőpultban keress egy ilyet: Mappa beállításai\Adott fájlkiterjesztéshez társított fájltípus módosítása (magyar win7 alatt). Innen szerintem mennie kellene a dolognak.[ előzmény: (64679) diego, 2012.09.14 17:24:04] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.14 17:11:19 (64677) |
64 bites?!? Nem hinnem hogy lenne, de nincs is ra szukseg, nekem ket ilyen gepen is tokeletesen mukodik honapok ota.[ előzmény: (64674) diego, 2012.09.14 16:03:10] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.03 21:02:31 (64562) |
Nekem is felkeltette az kíváncsiságom. Esetlen rendelhetnénk külföldről is (ha még nem lenne magpet-nek ilyen). Vélemény?[ előzmény: (64560) scele, 2012.09.03 20:27:35] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.14 13:42:46 (64232) |
Sziasztok!
Nincs valakinek esetleg egy totálkáros Oregon 450-ese kölcsönbe néhány napra? |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.20 18:05:55 (63868) |
A Hogyan formázhatom a szöveget a ládaoldalon és a fórumban? részre keress rá.[ előzmény: (63867) Bryan, 2012.07.20 17:33:18] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.20 17:33:18 (63867) |
Érdemes lenne elolvasnod a FAQ-t mielőtt legközelebb egy 50 soros linket raknál ki...[ előzmény: (63864) agyorgy, 2012.07.20 17:03:23] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.10 13:44:08 (63731) |
Jelentősebb módosítások/bővítések: Lehetőség házszámon belüli keresésre (például Kossuth utca 5a, 5b), frissített TopMap térkép használata.[ előzmény: (63711) Bojsza család, 2012.07.09 21:34:26] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.09 10:02:34 (63683) |
Létezik. Én egy ideig a munkahelyemen így használtam a térképeket. Hátránya, hogy a térképeket nem tudtam frissíteni.
Erre a célra én a VMWare ThinApp nevű alkalmazást használtam, illetve ezzel tettem portable-vé a mapsurce-t és az alá feltelepített térképeket.[ előzmény: (63679) yoggi, 2012.07.09 09:38:09] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.17 21:42:20 (63449) |
A 6.0-ás GPS sw már az 5.60-asban is megvolt, bár az egy eléggé hibás verzió volt még, tele hibákkal.[ előzmény: (63448) diego, 2012.06.17 21:32:16] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.16 21:43:02 (63441) |
A garminoregon wikispaces oldalán valahol a Discussion Forums/Oregon menüben találtam/jött RSS-en keresztül.[ előzmény: (63439) yano6ard, 2012.06.16 21:21:02] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.15 14:43:02 (63428) |
Köszönöm Discover-nek az ötletet, bár az ő javaslata szerint sem működött a dolog :(
Neked pedig a új szoftverrel kapcsolatos infót köszönöm, azzal viszont már tökéletesen működik![ előzmény: (63426) Andreas, 2012.06.15 14:18:26] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.15 14:05:04 (63423) |
Elsősorban az Oregon x50-es gps-el rendelkezőkhöz lenne egy kérdésem.
Képes gpx ládaleírást töltöttem le csak teszt képpen az oldalról, mindent oda másoltam ahova kell, a képeket mégsem látom. Van valami spéci beállítás, amit el kell végeznem a gps-en esetleg, vagy valamit nagyon rosszul csináltam? |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.01 21:40:43 (63228) |
Elirtam :) Azért gondolom nem teljesen hülyék, hogy mindent egyből cseréljenek :)[ előzmény: (63225) Yoss, 2012.06.01 21:00:15] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.05 12:42:19 (62697) |
Ne várd el tőlünk hogy kitaláljuk, nálad milyen eszközt takar a GPS szó. Többségünknél ez a szó célszerszámot jelent...
Pontosan ezt írtad: "Ha vészhívás kell, GPS-ben van GSM modul, amin tárcsázható a 112- gond esetén"
A te gps-ed nem csak gps, hanem ezek szerint egy pda, amiről a nagy többség tudja hogy pontosan mi is...[ előzmény: (62686) Photographer, 2012.05.05 10:51:35] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.04 20:02:59 (62681) |
Egy ideje élvezettel olvasom szinte az összes hozzászólásodat :) Néha az egyik hozzászólásoddal tökéletesen ellent mondasz egy korábbinak.
"Ha vészhívás kell, GPS-ben van GSM modul, amin tárcsázható a 112- gond esetén"
Ezzel nagyon kíváncsivá tettél! Légy olyan kedves mutasd már meg, hogy ezt a funkciót hogyan tudom előcsalogatni a Garmin Oregon 450-es GPS-emből (vagy akármelyik másik GPS-ből).
"Nem is értem, miből gondolják a GEOCACHING Szabályzatot készítők, hogy mindenki rendelkezik mobiltelefonnal! Nekem speciel van, de nem használom, illetve nem is lehet elérni. Sosem volt még nálam telefon túrázás közben; az ember kikapcsolódni megy, vagy időnként fontossá is akar válni akár az erdő mélyén!"
A mai világban elég nehéz elképzelni, hogy valakinek nincs telefonja. Neked pl. miért van mobilod, ha nem is használod? Ez is egy érdekes ellentmondás. Milyen eszközzel játszod a játékot?[ előzmény: (62637) Photographer, 2012.05.04 11:22:19] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.13 09:50:20 (62440) |
Nálam is ugyanez a probléma (win7 & Win Xp alatt is!), de csak a omp layeres verziójával. Volt egy időszak amíg jól működött, de néhány napja ismét megjelent nálam is ez a hiba :( |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.02 13:11:39 (62341) |
Annyira nem volt égetően szükség a nyomvonalra, csak a rövidre mentünk, de azért alaposan felbosszantott ez a "vacak" :) Szerda reggel indulás előtt megnézem a kütyüt, nem szeretnék induláskor hasonlóan járni (bár akkor még orvosolhatom a dolgot, közvetlenül otthonról indulok). Egyébként ezt már úgy is eljátszotta velem az oregon, hogy a cucc nem a memória kártyán volt hanem a belső memóriában.[ előzmény: (62340) diego, 2012.04.02 13:05:23] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.02 12:17:12 (62338) |
Hétvégén ismét megviccelt az Oregon 450-esem. Napokkal korábban felraktam a TT rövid útvonalát és egy jövő heti túrám nyomvonalát néhány ládának a leírásával gpx formátumban, viszont a TT-n a rajtban szembesültem a ténnyel, ezek a feltöltött nyomvonalak nincsenek rajta a gps-en (pedig feltöltés után megnéztem, és beállítottam, hogy látszódjanak a térképen!). Szerencsére "nagy baj" nem történt, csak követni kellett túratársaimat :)
Otthon hazaérve kiderült (amit persze már korábban is tudtam), hogy a file-ok, amiket korábban felraktam a gpr-re (mem. kártyára) rajta voltak a készüléken, de valamiért mégsem látta azokat. Átmásolva a mem. kártyáról a készülék memóriájába, ismét látszódtak ezek (de jártam már fordítva is, belső memóriába feltöltött file-ok egyszer csak eltűntek onnan).
Járt már így más is rajtam kívül? |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.21 16:52:36 (62204) |
Az Oregon 450-nél én is csak a gps menűben láttam a helyes magasságot, azt nekem sem sikerült kiraknom a térképre. Igazából mind1 is volt, nekem tökéletesen elég volt az is, hogy a tracklogban a "helyes" adat szerepelt :)[ előzmény: (62203) jekaeff, 2012.03.21 15:37:37] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.15 08:41:27 (62045) |
Nem emlékszem semmi extrára. Lehet hogy a gps egy kicsit eltávolodott az ablaktól (az ablaktól távolabb drasztikusan lecsökkent a gps pontossága és a látott műholdak száma is).[ előzmény: (62044) zakany, 2012.03.14 21:58:41] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.14 20:08:38 (62031) |
Beállítások menün belül: Magasságmérő, azon belül: Barométer üzemmód, majd: Fix magasság.[ előzmény: (62030) Dzsó.bácsi, 2012.03.14 19:06:08] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.09 19:55:57 (61897) |
Most néztem egy speedtest-et a telefonommal, a következő eredmények születtek (Bp, VIII. kerület):
2G (Edge):
Le: 23.5, 21.9, 25.8 kBytes/s
Fel: 9.1, 9.2, 10.6 kBytes/s
3G (Hspa):
Le: 216.9, 122.5, 330.7 kBytes/s
Fel: 194.3, 188.8, 190.9 kBytes/s
Nem tudom hogy DonRazzino mire akarja a telefonján használni a netet, nálam az esetek 99%-ban ki van kapcsolva a 3G (így tovább bírja az akku): netezésre, e-mailezésre tökéletesen elég.[ előzmény: (61875) diego, 2012.03.09 08:28:58] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.07 14:29:36 (61839) |
Köszönöm! Nálam tuti ez lesz a megoldás! Xp-s gépen megnéztem, erre a bill. kombinációra ez az állapot jött elő.[ előzmény: (61838) KiVi, 2012.03.07 14:21:13] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.07 14:06:34 (61836) |
Hasonló cipőben járok én is otthon (Win7-es gép) már néhány napja :( Openmaps-es frissítés után az összes térkép így néz ki sajnos. Nem segített rajta az sem, hogy az összes térképet/garmin-os alkalmazást töröltem és újratelepítettem, továbbra is ugyanez a helyzet. Az munkahelyemen (xp-s gép) semmi gond nincs eddig frissítés után. Azon gondolkozom, hogy system backupból "újra telepítem" a gépet :([ előzmény: (61835) Old Fairy, 2012.03.07 13:44:43] |
|
|
|