Összesen: 1261 db hozzászólás
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.09 09:47:31 (72029) |
Valamit félreérthettél, mert az adattartalom vizsgálatát azonos kinézet mellett kell végezni.
Ezt úgy lehet, hog ypl. az OSM_HIKING és az OMP_HIKING térképeket hasonlítod össze.
Ez ugyebár azonos dizájn, de más az adattartalom.[ előzmény: (72023) LionDaddy, 2014.09.08 21:55:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.08 21:26:38 (72022) |
De itt most épp arra akartam rávilágítani, hogy ha a kinézetet viszgáljuk, akkor azt ugyan azon adattartalommal nézzük.
Ami te mondasz, az meg az adattartalom összehasonlítása, amit meg természetesen azonos kinézet mellett érdemes összehasonlítani.[ előzmény: (72016) NagyKG, 2014.09.08 17:56:25] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.06 06:56:29 (71998) |
Igen de az OMP most készített OSM adattartalmú saját kimenetet OSM hiking névvel, tedd be annak a kinézeti képét is a sorba.[ előzmény: (71997) LionDaddy, 2014.09.06 00:16:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.05 22:38:07 (71996) |
Igen, csak a OMP térképen olvasható a Városnév :)
De próbáld ki az OSM hikinget, hogy ne az adattartalom, hanem a kinézet legyen az összehasonlítás lényege![ előzmény: (71995) LionDaddy, 2014.09.05 19:17:55] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.28 09:30:59 (71911) |
Egy gyenge alfa teszt állapot, van még mit finomítani rajta...
15 percnél tovább még nem sikerült fagyás mentesen használnom, sok funkció még nincs kész, az adatbázisáról meg jobb nem is beszélni.
És persze leírás sincs nagyon hozzá, kitalálni meg nem egyszerű a funkciókat.
pl. eszembe nem jutott volna élménypontként keresni a kidől fákat :)[ előzmény: (71908) Zahy, 2014.08.28 09:13:45] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.06 14:18:47 (71827) |
Túrázáshoz idén már 3 térképet töltöttem fel, az OSM, OMP és az SK-TOPO térképeket.
Nem tévedtünk el :)
Mellesleg jók arrafelé a turistajelzések, és az eligazító táblák is tartósabbak, mint nálunk...[ előzmény: (71826) tanker007, 2014.08.06 14:09:59] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.26 10:26:16 (71398) |
+1 Humán ellenőrzés nélkül ne tegyünk fel koordinátákat.
Ha pl. egy poi az utca bal oldalán van, és az utcát már több tucatnyian felmérték, akkor hiába mutat a mi általunk mért érték a túloldalra, gondoljuk át, hogy a hiba nem a mi készülékünkben van e?
Az okostelefon nekem is tett már 300 méterrel is mellé koordinátát és mástól is kaptam már ilyesmit...[ előzmény: (71395) alnibell, 2014.05.26 10:08:14] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.26 10:19:40 (71396) |
Azért azt is tegyük hozzá, hogy hiába a profi GPS, ha a használója nem tudja kezelni, ill. rosszul van beállítva.
Én is próbáltam okostelefont használni sima user szinten és bizony az sem adott tökéletes eredményt.
Az emberi tényezőnek meg semmi köze a GPS-hez, ha valaki lelkiismeretesen áll hozzá a turistautak.hu-hoz, akkor elolvassa a tudnivalókat és meg is próbálja a lényegesebb dolgokat betartani.
[ előzmény: (71390) Csigabiga, 2014.05.26 08:34:36] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.21 18:56:58 (71323) |
Én csak a GPS-t kapcsolom ki, mert ha netán elállítanám, akkor biztos elfelejteném visszakapcsolni, ami ugyebár szívás...
[ előzmény: (71322) Hev, 2014.05.21 18:52:53] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.01 12:15:02 (71197) |
Androidra tud valaki ingyenes offline GDB to GPX vagy KML konvertálót?
A GPSBabel sajnos nem fut Androidon nekem. |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.30 06:07:36 (71196) |
Esetleg kontakthibás vagy bepiszkolódhatott a légnyomás érzékelő szenzor.
Ezért nem hülyeség Fairy javaslata a vízbetétellel, hátha kimosódik :)
Bár ha már nem garanciális, én biztos szétkapnám, és megkeresném a szenzor érintkezőit.[ előzmény: (71183) btowen, 2014.04.29 21:44:14] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.28 14:31:01 (71155) |
A KMZ az nem más, mint a KML zippelve, akár winzippel is kibontható.
Ha KML már megvan és nem boldogulsz, akkor töltsed le Hajó oldaláról a kml2gpx programot :)[ előzmény: (71143) kutyu, 2014.04.27 17:55:34] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.12 06:10:10 (71026) |
Mindenki a sajátját dícséri :)
Csak az a baj, hogy a Legend már csak múzeumban kapható :D
A mostani modern megfelelője (Glonass+memória+ezmegaz) az az kb ez:
http://www.garmin.hu/termekek/etrex-20
Persze használtan biztos el lehet csípni, a legendet is, vagy valamelyik raktár mélyén még talán porosodhat.
[ előzmény: (71025) Old Eye, 2014.04.11 21:19:10] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.26 05:45:55 (70943) |
"az a mondás járta, hogy a TuHu nem alkalmas navigációra"
Ez így ebben a formájában nem igaz!
Hiszen a turistautak.hu is útvonaltervezős, így navigálni is lehet vele.
Annyi a nehezítés, hogy nincs indexelve, így név szerinti keresést nem lehet csinálni vele.
Azaz Dobogókőt csak rámutatással, vagy közeli helyként tudod kikeresni és kijelölni célként.
[ előzmény: (70941) Zahy, 2014.03.25 22:40:06] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.22 05:53:57 (70928) |
Mi köszönjük, hogy megkerested, és megosztottad a megoldást!
Jó lenne létrehozni egy ilyen problémák és megoldásaik oldalt a wikiben.
[ előzmény: (70927) "J&J", 2014.03.21 22:10:33] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.26 21:43:08 (70554) |
+1
Bár vettem egy montana-t, az csak tartaléknak van, elsődlegesen a 60Cx -van használatban nálam is :)
Nem tudom megszokni a tapizós képernyőt, és nem is tudok egy gombnyomásra útpontot felvenni vele.
[ előzmény: (70551) Attibati, 2014.01.26 20:07:46] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.18 05:09:15 (70468) |
Van telefonom, normális nyomógombos, telefonálni SMS-t küldeni lehet vele,van fényképezőgépem, normális bridge rendszerű fényképezni lehet vele, van 2 GPS-em egy nyomógombos és egy tapizós.
Már ez utóbbit sem tudtam megszeretni igazán, mert bonyolultabb az útpont felvétele a nyomógomboshoz képest, amivel akár zsebben tartva a kezem is elboldogulok 1 kézzel.
És hiába tudnék vele fényképezni vezetés közben, akkor meg kell szakítanom a navigációt.
Nem beszélve arról, ha okostelefonom lenne, és még telefonálnom is kellene épp :)
De még is gondolkodom azon, hogy beszerezzek egy okoskodót, mert ha pl. menetrendet kell nézni, akkor célszerűbb, mint a laptopot elővenni a táskámból.[ előzmény: (70456) yoggi, 2014.01.17 20:51:32] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.02 09:38:00 (70323) |
A wlx témába van aki már belemélyedt jobban?
Nem tudom, hogy lehetne megoldani, hogy számoljak koordinátákkal.
pl. a LAT_DEGREES_FLOOR értéket megszorozni, hozzáadni, stb...
Nem találkoztatok már olyn kész WLX-el, amiben szerepel ilyesmi?
Akár egy "Slovakian Krovak S-JTSK coordinates" rendszerre átszámítás vagy más izgalmas dolog :)[ előzmény: (42217) sawkuk, 2009.07.28 22:53:51] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.22 05:45:28 (70224) |
Ha pl. a kütyü újraindul bekapcsoláskor, és még nem látja a műholdakat, akkor a gyári alapértelmezett helyre teszi magát, és onnan kezdi keresni a legközelebbi településeket az alaptérképről.
Nehéz látatlanul diagnosztizálni.
[ előzmény: (70223) Erdőjáró, 2013.12.21 21:51:10] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.12 12:54:43 (70170) |
Neked nem jelentkezett még olyan probléma, hogy betelt a memóriakártya, és a kütyü rendületlenül fényképezett tovább, csak ugyebár nem menti el a képet, és egy szóval nem szól, hogy halihó ne fényképezz, mert betelt a memória?
[ előzmény: (70169) diego, 2013.12.12 12:38:25] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.04 07:54:39 (70094) |
Valaki egyszer úgy gondolta, hogy az xx yy.zzz formátum könnyebben megjegyezhető/diktálható/stb.
Aztán ez lett itt az alapértelmezett megjelenítési formátum.
[ előzmény: (70093) R.Guszty, 2013.12.04 07:38:10] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.17 09:10:43 (69991) |
A 60Cx-nél az a garmin "betegség" van, hogy ha sok fájl van egy könyvtárban (valamennyivel 100 felett) akkor meghülyül.
Lehet ez irányban kell kereskedni itt is.
Hány fájl/könyvtár van a kártyán és a belső memóriában?
Lehet azzal is összefügg a dolog.[ előzmény: (69990) Kakukkos és Hajszál, 2013.11.17 08:41:56] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.10 18:33:00 (69911) |
Hát az új készüléknek nem kopottak a billentyűi, és nem is karcos :)
http://www.garmin.hu/termekek/gpsmap-62s
A BirdsEye nem egy nagy durranás, gyakorlatilag csak kis területre lehet használni.
vezeték nélküli megosztást meg csak akkor lehet kihasználni, ha van kivel.
A papír nélküli geocaching még érdekes lehet annak, aki sűrűn ládázik.
[ előzmény: (69910) kutyu, 2013.11.10 14:36:32] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.02 17:35:14 (69847) |
Kinek-kinek igénye szerint.
Lehet neked elég, de aki egy mező túloldalán szeretné meglátni, hogy van e kerítés, vagy járhatónak tűnő út, annak kell az erős lámpa.
[ előzmény: (69846) Old Eye, 2013.11.02 16:35:14] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.25 19:23:54 (69521) |
Hétvégén jól kibabrált velem a Montana650.
Elkezdtem komolyabb mennyiségben fényképezni vele, és amikor betelt a memória, nem szólt egy kukkot sem, simán fényképezgettem tovább vele a "semmibe", azaz nem rögzítette a képeket, és úgy csinált, mintha fényképezne.
Szóval vigyázzatok, ez is egy jól sikerült Garmin bug... |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 22:52:50 (69410) |
Ha nem akarod szétszedni jobban, akkor ne is tedd, de akkor tovább tarthat a teljes kiszáradás.
Valami langyos szellőt lehet adni neki, hogy felgyorsuljon a folyamat.
Persze ne 2 cm-ről 1000Wattos hajszárítóval, hanem csak óvatosan távolabbról, hogy azért kb. 50 fok fölé ne nagyon melegedjen.
Nekem fűtési szezonban ázott be, és a teljes burkolatot levéve tettem a fűtőtestre úgy, hogy alá egy rongyot tettem.
És persze az elemet ki kell venni.
[ előzmény: (69409) hodoaat, 2013.09.15 22:36:39] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 22:17:15 (69408) |
Amikor nekem beázott, akkor 2 napig szárítgattam szétszedve, majd kapott egy új házat, és azóta is használom.
[ előzmény: (69407) hodoaat, 2013.09.15 21:58:19] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 18:37:09 (69405) |
Elnézést, azt hiszem pongyolán fogalmaztam :)
Szóval nálam csak azzal van probléma, hogy turistautakat tartalmazó, Garmin GPS-re tölthető térképet keresek, tehát lássam, hogy egy úton, milyen gyalogos turistaút vezet, és persze tervezhessek utat, a legközelebbi buszmegállóig.
Biztos van megoldás, és talán nem is bonyolult, de biztos nem a bookmarkjaid között keresném, hanem az
http://www.openstreetmap.hu/letoltesek oldalon.
Ott van szépen Androidra: Magyarország turistatérkép - rátét réteg
Na ez kellene Garminra nekem (gondolom) azaz lássam a turistajelzéseket a környékemen ha a Garmin GPS képernyőjére nézek.
Valahogy így: http://waymarkedtrails.org/hu/?zoom=16&lat=47.85041&lon=19.05686&hill=1
Csak persze a GPS képernyőjén.
[ előzmény: (69390) grin, 2013.09.15 11:26:16] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.15 07:53:43 (69389) |
Az itteni csapat nagy része Garmin GPS-t használ, így az egyik fő motiváció a trackeléshez és a rajzoláshoz, hogy amit készít, azt utána egyszerűen tudja használni a saját GPS-én.
Az OSM-nél egyelőre a http://wiki.openstreetmap.org/wiki/HU:OSM_Map_On_Garmin lehetőség van, ami lássuk be, hogy egy egyszeri user számára már kínaiul van.
Olyan, mint régen a windows felhasználónak volt nehézkes, hogy a linuxban is, hogy egy sima CD behelyezésekor mountolni kellett, hogy láss valamit.
Valami ilyesmi kellene Magyarul:
http://raumbezug.eu/ag/internet/osmGarmin.htm
Esetleg kicsit csicsázva, hogy MapSource telepítő is lenne benne.
Az openmaps-ban azért a magánfelhasználás az nem tilos, így a "mindenre" jelző picit erős :)
Én is jobban örülnék, ha valóban "openebb" lenne, de nem akarok én senkit megerőszakolni az ügyben.
Azt, hogy hányan vagyunk, a rajzolók közül itt látható:
http://turistautak.hu/updates.php?users
Én szurkolok az OSM-nek, hogy legyen elég fejlesztői erőforrása, és valósítsa meg mindazt, ami a turistautak.hu rendszerében elkészült, és akkor jóval nagyobb eséllyel fognak ott is rajzolni azok, kik itt tevékenykednek.
Én is próbáltam rajzolni OSM-ben és pár vonalat sikerrel be is húztam, tehát a rendszer megtanulható, de nem nagyon fér bele az időmbe, hogy a felméréseimet berajzoljam, amikor még a turistautak.hu-ban is el vagyok maradva magamtól.
[ előzmény: (69387) grin, 2013.09.14 23:47:01] |
|
|
|