Összesen: 471 db hozzászólás
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.08 01:05:56 (60158) |
Értem, az 1. és 3. kérdésre válaszoltál is. De mi a helyzet a másik kettővel?
- Milyen formátumban szerezted meg a geoládák adatait? (Amit írtál, az nem formátum, hanem szűrési/kiválasztási feltétel.)
- Milyen "összes infót" szeretnél látni?
(Jól értem? Egyelőre a MapSource-szal bajlódsz vagy már a Vistára töltéssel próbálkoztál és ott nem teljesültek az elvárásaid?)[ előzmény: (60156) domazala, 2011.11.08 00:01:52] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.07 23:27:11 (60155) |
Az ördög a részletekben lakik...
- Milyen geoládákat töltöttél rá?
- Milyen formátumban szerezted meg a geoládák adatait?
- Melyik szoftver látja csak POI-nak őket?
- Milyen "összes infót" szeretnél látni?
Segítséget kérek, mit csináljak?
Kicsit olvasgasd a FAQ-ot. (Link feljebb.)[ előzmény: (60154) domazala, 2011.11.07 23:01:28] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.17 19:29:35 (59563) |
hanem az, hogy tud-e valaki megoldást a problémára.... ?
Talán nem kapott túl nagy hangsúlyt, de ezen már túl vagyunk: nem tudunk gyors megoldást. Ezért taglaltuk a "workaround"-okat.[ előzmény: (59557) Bojsza család, 2011.10.17 18:17:37] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.07 18:02:54 (59390) |
1. Ezt a linket mindenképpen mentsd el: http://sites.google.com/site/jekaeff/ (Itt a CSIXgpx lehet hasznos Neked.)
2. Érdemes megtartani valami félreeső könyvtárban az eredeti gpx-eket is - egy százötven forintos cédére nagyjából egy évnyi mennyiség elfér. A mindennapi használat közben persze a gdb-k a nyerők, ahogy írtad.[ előzmény: (59388) Erdőjáró, 2011.10.07 17:31:33] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.09 14:33:23 (58884) |
Az egészet törölni pl. az Út computer képernyőnél Menü-> Lenulláz...-> Össz. útpont törlés-> Alkalmaz lépésekkel.[ előzmény: (58882) luxusmoszkvics, 2011.09.09 13:08:14] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.09 09:05:03 (58877) |
Nincs benne véletlenül rögzített tracklog, saját útpontok? Azokból valószínűleg el lehetne indulni, hogy mégis ki lehet a gazdája...[ előzmény: (58875) Péter60, 2011.09.09 08:19:21] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.08 23:00:14 (58866) |
Egyszerre kell feltölteni a két csomagot. TuHu: szelvényeket kijelöl, majd OMP: szelvényeket kijelöl. Ezután küldés a készülékre.[ előzmény: (58864) Ákibard, 2011.09.08 22:37:22] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.07 20:39:05 (58819) |
Ha a Térkép nézetben MENU-t nyomsz, majd Térkép beállítás-t választasz, akkor elvileg látszania kell a telepített térképeknek. Itt ki-bekapcsolhatók. (Remélem, hogy 62-nél is így működik. Nálam még 60CSx van - de talán nem írták át teljesen a UI-t...)[ előzmény: (58818) Bernie, 2011.09.07 20:10:03] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.04 18:43:50 (58730) |
Ott még sajnos nem tartunk: a hozzászólásban, amire válaszoltam, azt írta, hogy nem tudja feltölteni sehová a képernyőmentést - erre adtam tippet. Ha látjuk, amit ő lát, talán okosabb tanácsokat tudunk adni.[ előzmény: (58729) Old Eye, 2011.09.04 18:03:13] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.04 17:23:52 (58727) |
Bocsi, de nem Neked szólt a hozzászólás. :-))) (Természetesen Te nem tudod szerkeszteni bear790611 logját - ő viszont igen...)[ előzmény: (58723) Old Eye, 2011.09.04 16:19:33] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.03 11:00:47 (58713) |
Nem tudnál a MapSource képernyőjéről egy mentést mutatni? (PrintScreen-nel vágólapra másolod és Ctrl-V-vel beilleszted valamilyen egyszerűbb képkezelőbe, mint pl. IrfanView. Elmented és feltöltöd valamilyen tárhelyre - ide meg bemásolod a linket.)
Látatlanban elég nehéz diagnosztizálni...[ előzmény: (58712) swiki, 2011.09.03 10:57:38] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 20:55:09 (58567) |
Csak azért kérdeztem a térképet, mert a korábbi Garmin kimenetünkben volt hibás tájegység, ami hasonló hibát generált.[ előzmény: (58565) halaszkiraly, 2011.08.18 17:23:59] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 17:08:18 (58564) |
Látatlanban én sem - de miután megkaptam a fájlt és belekukkantottam, már tudtam, hogy mire/kire kell guglizni. :-))[ előzmény: (58563) jekaeff, 2011.08.18 17:03:06] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 11:17:58 (58541) |
Azt nem tudom, de a stable-ben levő 1.0.0-val is mennie kellene az alap win programoknak. Egyébként én is magamnak fordítottam le a wine-t, mert nem volt egyszerűen telepíthető/kompatibilis bináris csomag Lenny-re.[ előzmény: (58540) norbinator, 2011.08.18 11:12:40] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 11:03:49 (58539) |
Némi kerülővel ugyan, de ki tudod bontani: wine alatt simán mennie kell mindenféle zip kicsomagoló programoknak. Pl. ez nekem bevált.[ előzmény: (58538) norbinator, 2011.08.18 10:57:54] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 10:49:45 (58537) |
Az exe csomag tartalma gyakorlatilag megegyezik a zip csomaggal. Csak annyi a különbség, hogy a kitömörítés és a helyére pakolás az előbbinél automatikus. (Pl. windows-os gépen a frissítéshez is bőven elég a zippelt: a régi helyére elég bemásolni az új fájlokat.)
A fenti banner nem Garmin készülékkel készült, hanem minden valószínűség szerint MapEdittel - így a turistajeleket illetően nem igazán mérvadó. :-))[ előzmény: (58535) norbinator, 2011.08.18 10:44:34] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.13 14:57:26 (58426) |
Szerintem ez nem a tuhu, TopoGuide és társaira utal, hanem arra, amikor kalibrált jpeg-eken mutatja, hogy merre jársz.[ előzmény: (58423) jekaeff, 2011.08.13 11:19:48] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.30 22:20:04 (58117) |
Nem a sűrűségét, hanem azt, hogy mennyi látszik belőle. Pl. lehet az utolsó 1000 vagy éppen 10000 pont.[ előzmény: (58115) Old Eye, 2011.07.30 22:12:39] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.30 21:45:59 (58111) |
Milyen színnel van beállítva a csiganyál megjelenítése? Nem lehet, hogy "üti" a térkép színe?[ előzmény: (58110) Old Eye, 2011.07.30 21:37:06] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.07 12:37:37 (57771) |
Szerintem LESZ eltérés a két útvonal között.
Ezt felesleges tesztelned: ebben - saját tapasztalataim alapján is - egyetértek. :-)) Viszont az olyan szélsőséges nézetekkel, hogy a GPS nem alkalmas útvonaltervezésre, mert mindig/legtöbbször rossz eredményt ad, nem tudok azonosulni. Azt tudjuk, hogy az eltérő algoritmus (számítógép vs. kütyü) miatt eltérő erdeményt kapunk. Azt is tudjuk, hogy térképhiba miatt (még MapSource-ban) is előfordulhat szuboptimális eredmény. De ez (számomra) nem jelenti azt, hogy használhatatlan a funkció.
(A MS-ban megtervezett útvonal változtatás nélküli, nagypontosságú megjelenítése a kütyün valószínűleg nem kapott prioritást Garminéknál. Lehet, hogy azt gondolják, hogy az igazi cél eljutni egyik pontból a másikba - az útvonal mellékes. :-)) )[ előzmény: (57762) jekaeff, 2011.07.07 09:25:05] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 23:22:13 (57754) |
Jó, akkor nem hülyeség. Tehát: "a Garmin navigációk erdendően nem alkalmasak útvonaltervezésre, a jó módszer a számítógépen történő tervezés." :-)))[ előzmény: (57753) Yoss, 2011.07.06 23:13:03] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 23:01:20 (57751) |
Hát, egy ilyen kinyilatkoztatással elég nehéz bármit is kezdeni. Különösen annak fényében, hogy a thread indítójának "eredeti céljáról" szinte semmi nem derült ki. :-))
(Ettől függetlenül hülyeség, amit írtál: akkor tervez légvonalban, ha úgy állítod be, olyan a térkép - esetleg nincs út. Ha lesz egy kis időd, less bele egy route-ot tartalmazó GDB-be: meg fogsz lepődni :-) )[ előzmény: (57743) diego, 2011.07.06 21:17:45] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 20:38:16 (57738) |
Ezt azonban nem fogja megenni a gps, hanem légvonalban összeköti a pontokat.
Ez így nem pontosan igaz. Ha ugyanaz a térképtermék (útvonaltervezés bepipálva) van fent a GPS-en, mint ami a MapSource alatt, akkor a kütyün is úton tervez - csak éppen (a más algoritmus miatt) nem ugyanazon az úton.[ előzmény: (57736) diego, 2011.07.06 19:44:46] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 08:26:08 (57708) |
Erre volt az a válasz, hogy ne egyszerűsítsd 500 pontra, hanem darabold 500 pontból álló szakaszokra.[ előzmény: (57707) slybacsi, 2011.07.06 08:09:12] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.06 07:30:17 (57706) |
Igazad van. Kipróbáltam és csak akkor látszik a visszatöltött track, ha ACTIVE LOG-ként a GPS memóriájába töltöm. Pedig de szép is lett volna, ha működik...[ előzmény: (57702) jekaeff, 2011.07.06 00:26:32] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.05 22:25:44 (57701) |
És igen: elképzelhető, hogy megoldható az, amivel próbálkozol.
A track neve legyen vmi ilyesmi: 20110629.gpx, formátuma: Garmin GPX.
Másold be a memóriakártya gyökérkönyvtárába. (Pl. így: F:\20110629.gpx)
A GPS-en pedig állítsd be, hogy mutassa a track-et: Főmenü-> Beállítások-> Térkép-> Térkép beáll.: Trackek -> Track pontok 10000.
...és meséld el, hogy mire jutottál! :-))[ előzmény: (57697) slybacsi, 2011.07.05 21:58:50] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.05 00:30:31 (57684) |
Show Hint: Displays the hint for the cache if there is one. Szabad fordításban: ha van segítség a ládához, akkor megmutatja.
(forrás)[ előzmény: (57683) zsedely, 2011.07.05 00:23:57] |
|
|
|