WAP:
A láda egy diafilmes doboz, amely nem tartalmaz ajándékot. A rejtek átköltözött egy termetes juharfa gyökereihez.
Pótjelszó:
N 48° 3,349' E 20° 45,430' 177 m [GCseta+Pótjelszó] WAP end
A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Elérhetőség:
Autóval, biciklivel: Az egykori Verebes-tanyán barlangból kialakított Sziklakápolna megközelíthető a Juno szálloda és a Barlangfürdő felől is. Mindkét irányból a Strand melletti Görömbölyi útra jutunk, ahol tábla mutatja az irányt a Fenyő, majd Brassói utcán át a Sziklatemplomig. (Az úton továbbhaladva - a Bacsinszky András úton - eljuthatunk Görömbölyre).
Tömegközlekedve: 2-es busszal a városközpontból, majd gyalog a fent említett módon.
Nagyon sokan látogatják Miskolc-Tapolcát, főleg (csak) a híres, nevezetes barlangfürdőt és az előtte elterülő parkot. Ezért úgy gondoltam, hogy mutatok még valamit azoknak, akik csak a fent említett helyeken jártak, vagy szeretnének járni.
Érdemes letenni az autót és egy kicsit gyalogolni Tapolca dimbes-dombos utcáin.
A diafilmes dobozt egy juharfa gyökerei közt keresd, megtalálás után jól rejtsd vissza. Mérete miatt, csak a jelszót tartalmazza!
Parkoló: N 48° 3,347' E 20° 45,433' 185 m [GCseta+parkoló]
A Sziklakápolna
A Sziklakápolna belülről is megtekinthető:
Vasárnap: 09:40-től 10:45-ig
Szentmise: vasárnap és ünnepnap 10 órától
Alkalomadtán) esküvő esetén is
A kápolna udvarára a faragott kapun keresztül bármikor bejuthatunk, a kapu rögzítőjét egyszerű kezelni. Esetleg ha valaki bemegy az udvarra az mindenféleképpen óvja a tisztaságot. Távozás után kérjük a kaput rendesen bezárni!
A kápolnáról:
A Sziklatemplomot 1935-ben szentelték fel. Az akkori ún. Verebes-tanyán, két barlangból alakították ki, amelyeket eredetileg juhászok használtak akolként, ember- és jószágszállásként. A barlangot évszázadokkal ezelőtt emberi kéz vájta a tapolcai tufába, s szűk bejárata 6x8 méteres alapterületű helyiségekbe nyílott, magasságuk is csak közelítette a két métert.
Aki körbesétál a főhajót ölelő alagútrendszeren, lenyűgözi a látvány, a további 'praktikus kihasználás' lehetősége, s minden bizonnyal érdekli, hogyan alakult ki a templom mai látványa. A barlang belmagasságát csak úgy lehetett növelni, hogy az egész térség szintjét több, mint két méterrel süllyesztették. A templom közel huszonöt méter hosszú főhajójának első részében a korábbi, eredeti üreget kiboltozták, jobbra kialakították a mellék oltár helyét, a bal oldalt pedig úgy formálták meg, hogy ott a kórus elhelyezhető legyen. Az előcsarnok mellékoltára és fülkéi csúcsívesek, a főhajó kiképzése pedig a gótikát követi.
A főhajótól balra eső részben - ez volt a korábbi másik üreg - alakították ki a sekrestyét úgy, hogy innen földalatti folyosó nyílik félkör alakban az oltár mögé. Néhány év elteltével ezt bővítették. A felszentelést követő fél évtizedben a templomhajót teljesen körbevájták. 1940-re készült el a Sziklakápolnát övező, körbefutó barlangfolyosó. A föld alatti, s megvilágított folyosó közepén kisebb térség öblösödik. Olyan az ember érzése, mintha egy ókori katakombában, föld alatti temetkezési helyen járna. Ez az érzés fokozódik, hiszen a falakból szabályos, boltíves mélyedések nyílnak és sötétlenek. Erről a különleges építményről annyit tudhatunk még, hogy főbejáratát 9 méter magas ás 18 méter széles támfalba alakították ki. A támfal tetején elhelyezett műkőkereszt Kun József, jeles miskolci szobrászművész alkotása, de ő volt az, aki kimunkálta a belső tér csillagboltozatát is. A díszes, évszámos kaput Süveges Árpád lakatosmester, a harangokat pedig Szlezák László, budapesti harang- és ércöntő készítette. A templombelső kialakításán számos jeles mester dolgozott, közülük is említsük meg Meilinger Dezső festőművészt, a szentkép alkotóját. A templom főhajóját mozaikkal burkolták, de aki körbesétál a barlangi alagútban, az eredeti, porló mésztufát láthatja.
A Sziklakápolna látogatóinak alkalmazkodnia kell a szertartások rendjéhez, mert a templom nincsen nyitva állandóan, felügyelet nélkül nem látogatható.
Forrás:
www.miskolctapolca.hu
Pótjelszó található a parkoló jobb csücskében, egy zöld fémdoboz hátulján:
N 48° 3,349' E 20° 45,430' 177 m [GCseta+Pótjelszó]
2008.03.26.
Megszűnt a multi, hagyományossá alakítottam. (Közkívánatra "drive in")
2008.07.11.
Logbook csere (kedves satírozós barátunk miatt), ládakarbantartás.
2008.08.29.
Sajnos a láda tartalmát ellopták, csak a doboz maradt meg. A dobozt beszedtem, pótlása folyamatban.
2008.09.17.
A ládát pótoltam, mikrocache lett belőle! A rejtekhely pár méterrel odébb került.
2022.08.06.
A ládát pótoltam, új rejtekhelyre költözött.