Pótjelszó a tájékoztató tábla hátulján, illetve a régi helyén.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Ezt a ládát időszakosan átvettem, mert kötődöm is a helyhez. De, ha szeretnéd gondozásodba venni, szólj! A rejtés és a ládaoldal is megújult! Tapiapi
QR: A pótjelszó QR kódot tartalmaz. Ezzel gyorsíthatod a logolást. Ha olyan alkalmazást használsz (Geoládák, g.hu+) amelynek van QR-kód olvasója, akkor automatikusan kitölti a logolási felületet. Ha nincs az alkalmazásban, akkor a telefon fényképezője egy jegyzet file-ként beolvassa a jelszót és elmentheted magadnak, hogy otthon belogolj.
Ládakarbantartás
2017.11 07. A láda rejtője régóta elérhetetlen, ezért szabályaink szerint egy új, karbantartást és aktualizálást vállaló ládagazdához került. [Admin(kectam)].
2017.11 07. Ládakarbantartás, új ládát tettem ki.
2023.01 11. Ládakarbantartás, új ládát tettem ki..
2023.07.02. Ládakarbantartás, új láda és új pótjelszó.
2023.12.28. Ládakarbantartás, új láda és új helyen.
2024.05.28. Ládakarbantartás, új láda és új helyen.
Polgár város történelméhez szorosan hozzátartozik a központtól néhány száz méterre, a dombon álló barokk stílusban épült Kálvária kápolna. A legenda szerint a város közepén elhelyezkedő, korábban temetőként működő több hektárnyi területű kálváriadombot az 1873. évi kolerajárvány megszűnésének emlékére, fogadalomból építették meg. A Kálvária domb további együttesét képezi a térben hatásosan elhelyezett 12 stáció melynek fülkéit kívülről vasöntvények díszítik, belülről sárgaréz dombormű található a keresztút ábrázolásával melyek pontosan felidézik a Bibliában leírt jeleneteket. Még a stációk után 1874-ben építik meg a siralomvölgyet és Golgota három keresztjét is. A stációkat később 1969-ben, majd 1994-ben újítják fel.
A bejárattól balra egy háromszögű obeliszk látható, amelyet Dr. Kovács Mátyás kanonok polgári jobbágyszülők gyermeke állíttatott szülei emlékére 1841-ben. Az obeliszk felső részén egy-egy domborművet láthatunk, amelyeken, Szent József a gyermek Jézussal, Krisztus feltámadása, Szent Erzsébet a koldussal van ábrázolva.
Továbbhaladva jobbra bazaltkőből készült kereszt látható, készítője ismeretlen. A Szűz Mária tiszteletére emelt kápolnát a pestistől való szabaduláskor Polgár települése állíttatta 1769-ben. A későbbi felújítás a Kálvária építésének idejére (1873-1874) tehető, amelyet a polgári hívek 1954-ben újjáépítettek a Mária év emlékére. A kápolna oltárképe a 12 éves Jézust ábrázolja. Az előző "Mária bemutatása" műemlék oltárképet korábban elvitték, azóta sem került vissza. A kápolnával szemben a "Fájdalmas Szűz" kőből faragott szobra áll. A szobor 1907-ben eredetileg a hármas kereszt szószéke elé lett helyezve. A Hétfájdalmas Mária szobor mindig segítője, bátorítója és védelmezője volt Polgár hitben élő lakosainak. A gyalogos út végén 13 lépcsőn lefelé menve következik a siralom-völgye. Ez már egy mélyebb fekvésű hely, kb. 600 m² a területe. A sziklába vésett sír egyik oldalán Szent Mihályt szobra áll, mészkőből készült kivont karddal, pajzsán a szokásos "Quis est ut Deus?" (Ki olyan, mint Isten?) felirattal. A sír másik oldalán lévő szobor Máriát ábrázolja. A siralomvölgy mögötti szabad terület után a Kálvária-domb legmagasabb pontja következik egylépcsős emelvénnyel, szószékkel, és hármas-kereszttel Ez a szabadtéri misék színhelye. A hagyomány szerint a szeptemberi kálvária búcsún csak fekete ruhában lehet megjelenni. A nagy járványok idején tették ezt a fogadalmat, amikor szinte állandóan szólt a lélekharang, és a település folyamatosan gyászolt.
Golgota kereszt fényében
Kártik Emerencia mindössze 9 éves volt, amikor családja elhatározta, hogy visszatérnek Amerikából. Három aprócska ágat egy akác, hárs, és egy királytövis ágat hoztak magukkal az új élet szimbólumaként. Az egy hónapig tartó hajóút során a vizes anyagba betekert faágak gyökerét szájukban összegyűjtött vízzel itatták. A polgári kálvária hármas keresztje mellett gyökeret eresztett hársfa immár magyar földön folytatta növekedését hosszú évtizedeken át "teremte" a hit gyümölcseit. Kártik Emerencia nővér 93 éves korában távozott közülünk. A kezükkel ültetett hársfa, amely mintegy szimbólumként összekapcsolódik a nővér életével, végérvényesen a helyére került ide: N 47° 52,438' E 21° 6,770' 95 m [GCPOKA+Rk.templom]. Mert Krisztus áldozati oltárt és szentségtartót készítettek belőle, hogy örökre szolgálja az Urat.
Megtaláltam, köszi!
A QR kóddal logoltam, miután rájöttem, hogy nem a benti táblák hátulján kell keresni.
A tujáknál épp hajléktalanok wc-ztek...
A láda az a kis szürke lenne, ami gyorskötözővel van a kerítésre rögzítve?? Ha igen, akkor azért ebből nem sok mindent vihettek el azok a "gonosz" gyerekek, akikről Kitti undorító hangvételű logja szól. Na meg talán a keresőnek kellene odafigyelni, hogy ne vegyék észre...
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Sajnos velünk egyidejűleg 3 gyerek is meglátta és odajött. Sajnos a szemükben olyan sötétség volt, hogy hiába is magyaráztuk, hogy mi a játék és mit találtunk, nekik egy volt a lényeg, bármi is van benne, viszik.
Végül vitték is...láttuk. Visszamentem szólni, nekik, hogy tegyék vissza a tartalmát, de valószínűleg a papírt tették csak vissza.
Emiatt az incidens miatt már a jelszót nem is kerestük meg...eljöttünk, a mi gyermekünk megijedt tőlük. Sajnálom, hogy a "kisebbség " még ezt a játékot is el tudja rontani.
Kérjük a megtalálás elfogadását jelszó nélkül most. [Geoládák v4.5.10]