Megye/ország: Veszprém
Elhelyezés időpontja: 2019.10.05 17:00
Megjelenés időpontja: 2019.10.06 12:02
Utolsó lényeges változás: 2019.10.06 12:02
Utolsó változás: 2024.05.28 09:54
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+2V)
Elrejtők: Hörcsög
Ládagazda: Hörcsög Nehézség / Terep: 2.5 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 4500 m
Megtalálások száma: 176 + 1 sikertelen + 4 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.6 megtalálás hetente
Rejtés
Kettő virtuális pont jelszórészletekkel és egy valódi láda a végén szintén jelszórészlettel. A három jelszórészletet sorrendben egybe kell írni! A koordináta a végládára mutat. Figyelem, a megtett táv oda-vissza körülbelül kilenc kilométer! 1. pont: N47° 13.887' E17° 44.314'
A Hegyes-kő közelében a Gerence-patak mellett leled a 125-ös számú erdészeti határkarón a kis műanyag táblát. 2. pont: N47° 12.937' E17° 44.428'
A Fehér-kőnél keresd a turistaúttól karnyújtásnyira menetirány szerint bal oldalon egy jellegzetes háromágú fa hivalkodó gyökérzete között. Damilon lóg, ne szakítsd le, gondosan ereszd vissza!!! Elhelyeztem egy petlinget is a fánál, kis odúban kővel fedve keresd! 3. pont, azaz a végláda: N47° 12,771' E17° 44,650'
A turistaút mellett menetirány szerint kissé jobbra pár méterrel feljebb a domboldalon két fa ölelésében talajszinten. Fadarabokkal takarva. 16x11x6 cm-es, 680 ml-es átlátszó konyhai műanyag doboz.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés és parkolás
Bakonybélt senkinek nem kell bemutatni, megközelítése közúton két irányból lehetséges: Zirc (Győr-Veszprém) és Bakonykoppány (Pápa) felől. A faluba beérve a N 47° 15,120' E 17° 43,717' 280 m [GCKKBB+kereszteződés] pontnál kell déli irányba fordulni a Szent-kút, másik nevén Borostyán-kút irányába. Parkolni a Szent-kútnál kiépített parkolóban érdemes a N 47° 14,648' E 17° 43,896' 290 m [GCKKBB+parkoló] ponton. Lelkesebb turisták a faluban is parkolhatnak, így kicsit nagyobb a sportértéke a multinak. Viszont a megadott parkolónál tovább gépjárművel semmiképpen se menjünk!
Túránk helyszíne a Magas-Bakony Tájvédelmi Körzet, ezért a jelzett utakról ne térjünk le, ezt a rejtések sem indokolják! A nevezetes kövek megmászása természetvédelmi okokból nem ajánlott! Kerékpáros megközelítést NEM javaslom, az odavezető út helyenként eléggé technikás, köves! ha2 logja alapján a terepet nehézségét 3,5-re emeltem.
Útvonalleírás
A Szent-kúttól a sárga sáv , piros négyzet turistajelzéseket kövessük a széles makadámúton déli irányba. Széles hegyközi medencében haladunk szép kilátással a környező hegyekre. Tényleg az az érzésünk, hogy a Bakony "belében" járunk. Közvetlenül az első pont előtt megváltozik a táj, az eddigi tájképet felváltja az erdős völgyi útszakasz. Átkelünk egy rozoga fahídon a Gerence-patakon és rögtön jobbra térünk le az első pont eléréséhez N 47° 13,887' E 17° 44,314' 310 m [GCKKBB-1] Visszatérve ösvényünkre nagyon figyelni kell, mert pár méter megtétele után kettéválik a két jelzés iránya, mi jobbra fordulunk és innentől kezdve a piros négyzet jelzését követjük.
A fák között jobbra a Hegyes-kő magas sziklája tűnik fel, azonban a völgy másik oldalán is meredek sziklák meredeznek. Belépünk a Fehér-kő-árokba, több helyen kis gázlókon kelünk át. A völgy hamarosan kitágul, ligetes, zsombékos erdőn keresztül vágunk át. Keresztezünk több hegyi rétet. Széles, füves utunk követi a patakot, majd zárt erdőbe érünk, ahol a völgy is összeszűkül, ismét változik a táj, egyre kőgörgetesebb az utunk, szinte minden lépésre figyelni kell. Helyenként az év nagy részében száraz patakmederben halad az ösvényünk.
Az út mellett jobbra tornyosodik a völgy névadója, az impozáns Fehér-kő sziklaalakzata és a következő pontunk N 47° 12,937' E 17° 44,428' 380 m [GCKKBB-2] Olyan az ember érzése mintha a Bükk-hegységben járna. A dús vegetációs időszakban könnyebb lehet a kiszáradt patakmedret követni, mely hol egyenletesen, hol nagyobb szintkülönbséggel, de végig emelkedik. Figyeljünk, mert itt N 47° 12,830' E 17° 44,544' 400 m [GCKKBB+elágazás] letérünk eddigi jelzett utunkról egy jóval hiányosabban jelölt piros tanösvény jelzésre. Ettől kezdve tényleg a sziklákon kell haladni felfelé a patakmederben.
Nagyon szép a mohákkal díszített, páfrányokkal szegélyezett utunk, míg elérünk a multi harmadik, utolsó pontjához a népies, ízes nevű Szökrényes-kőhöz. A szikla és a környezete az eddigi "köveket" is felülmúlja látványával. N 47° 12,771' E 17° 44,650' 406 m [GCKKBB-3] Az öreg szálerdők aljában kanyargó turistaút még a legforróbb nyári napokban is kellemesen hűvös.
Ha időnk engedi és lelkesedésünk nem hagyott alább, innen már karnyújtásnyira van csak a Hajagok csúcsa, igaz elég nagy a ledolgozandó szintkülönbség, tót szóhasználattal élve "igényes" az út. Innen két úton is folytathatjuk a túrázást felfelé, vagy a Fehér-kő-árkon, vagy a Szökrényes-kő-árkon keresztül. Érdemes megfigyelni a két összefutó völgy merőben eltérő geomorfológiáját, azaz felszíni alaktanát!
Személyes ajánlásom - melyet le is teszteltem az, hogy a ládától a Szökrényes-kő-árkon folytatjuk az utunkat felfelé! Méltatlanul hanyagolt útszakasz, számomra is meglepetést okozott a völgy a kifejezetten sziklás, köves, páfrányos útvonalával. Az ismertebb Kő-árokkal lazán felveszi a versenyt. A haladás igen lassú és nehézkes, még a legszárazabb időszakban is számolni kell azzal, hogy a kis mélyedésekben állandó a víz jelenléte! Fent kiterjedt, szép füves réteken sétálhatunk és gyönyörködhetünk a Kőris-hegy és a Nagy-Som-hegy panorámájában. Majd vissza a Fehér-kő-árkon térhetünk a Szökrényes-hőhöz. A fehér-kő-árokban az ereszkedés igen meredeken indul.
Még egy kis földrajz
Hegyes-kő: a Gerence-patak mellett fekszik a Szömörke-völgy és a Fehér-kő-árok találkozásánál.
Fehér-kő: a Kő-kúti-árokban, vagy más néven a róla elnevezett Fehér-kő-árokban található. A neve szerepel már az 1037-es keltezésű béli apátság alapítólevelében is, mely földrajzi nevünk így az egyik legrégebbi földrajzi név az írásos emlékeink között a szintén közeli Odvaskővel és Kerteskővel karöltve. A Tatai Mészkő Formáció legnagyobb tömegű sziklaszirtje a Bakonyban. A völgy felőli oldala függőleges falú.
Szökrényes-kő: hívják még Szökrönyös-kőnek is (a Szekrényes-kő megnevezés fikció, íróasztal melletti alkotás). A Fehér-kő-árok és annak legnagyobb mellékvölgye a Szökrényes-kő-árok fogják közre. A képződmény a Tatai Mészkő Formáció második legnagyobb szirtje a hegységben. Érdemes megfigyelni a szirt függőleges falát és az alatta húzódó törmeléklejtőt, melyen szinte mindig friss szakadások láthatók. Az árokban gyakori árvíz rendre alámossa a meredek, meglehetősen instabil lejtőt, s a lösszel kevert kőzettörmelék leomlik.
Szökrényes-kő-árok: merőben más jellegű völgy, mint ahol az eddigi utunkat megtettük. Mély vízmosását roppant erős időszakos vízfolyás alakítja. A meder kőgörgeteges és hatalmas kőzettömbök között kanyarog. A völgy felső szakaszában többnyire állandó vízfolyás is található, melynek vizét a Mami-forrás több ága táplálja. A völgyben látható szürkésebb mészkő már a Tési Mészkő Formáció képviselője.
Hajag: négy hegyből álló (Mester-, Alsó-, Felső- és Középső-Hajag) hegycsoport. A Középső- (vagy Fekete-) Hajag 646 m-es csúcsán egykor négyemeletes kilátó állt. Megjelenése markáns, főleg nyugati és déli irányból tűnik ki nagy relatív szintkülönbségével. Keleti oldalról a Hárskúti-fennsík simul hozzá, mely a Dunántúl egyik legnagyobb átlagmagasságú területe a maga 450-500 méteres átlagmagasságával. A névadó falu a Dunántúl legmagasabban fekvő települése. Geológiai viszonyai nagyon változatosak, a földtörténeti középidőtől kezdve a kőzetek csaknem teljes sora megtalálható határában. A középidő triász időszaki kőzetei a Hajagok tömbjének alsó részén vannak a felszínen. A Hajagok tömbjének középső részét jura rétegek, felettük kréta kőzetek alkotják, így a teljes földtörténeti középidő megtalálható területén. A harmadidő eocén rétegei foltokban bukkannak elő, ez főleg Pénzesgyőr irányába jellemző. E helyeken jó eséllyel lehet találni a Szent László-pénze népies elnevezésű, az egykori tengerben élő egysejtű lény (Nummulites) megkövesedett vázát. E kőzettípusnál fiatalabb oligo-miocén kavics is nagy foltokban kerül a felszínre. A fent említett kőzeteket gyakran fedik el a negyedidőszaki löszös üledékek.
Ráktanya Tanösvény: 10,4 km hosszú, de csillagtúra jelleggel kisebb szakaszokban is bejárható. 15 db bemutatóhelyet vonultat fel. A piros tanösvény jelzést követve járható végig. A környék bővelkedik látnivalókban: sziklaormok, barlangok, víznyelők tarkítják az utat, de az állat- és növényvilág szépségeit is megleshetjük. Ami mégis kiemelkedő ezen a tanösvényen, hogy saját szemünkkel, természetes lelőhelyükön csodálhatunk meg mészkőbe zárt, ősi - elsősorban kréta-kori - leleteket. Útvonalunkra a harmadik pontnál fűzhető fel.
A multi által bemutatni kívánt mindhárom pont része a Magas-Bakony Turistája jelvényszerző túramozgalomnak, annak is "A Hajagok útja" névvel illetett túrája halad a mi útvonalunkon. Az igazolófüzet letölthető erről a linkről. Egy másik tematikus jelvényszerző túramozgalom pedig a 11. pontján a Szökrényes-követ érinti, ez az Öreg-Bakony bakancsosa névre hallgat. Az igazolófüzetet térítés ellenében ezen a linket lehet megrendelni.
Kellemes kikapcsolódást, jó szórakozást kívánok! :)
Gratulálok a P1-hez Tibi1983-nak!
Állapot: kereshető
4 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A 3. pontért nagyon meg kellett küzdeni, befelé és kifelé is. Nem látom értelmét, hogy ennyire bevitte a rejtő a mára már járhatatlan út nélküli helyre.
De azért hajrá kessertesók, próbálkozzatok.
Megtaláltam. Ládagazda segítségével lett meg az utolsó jelszórészlet. Innen is köszönöm a segítséget. Nem könnyű terep. Rengeteg a kidőlt fa, sok az aljnövényzet. Kullancsriasztó mindenképp javasolt. [Geoládák v4.5.9]
Hármas ponthoz oldalról a kerékpárútról levezető jelzetlenen ereszkedtem míg lehetett. Utána harc. Le a második pontig a P4-ig újra harcos, utána jó. P4 elágnál a volt egy favágó út, így azon visszakapaszkodtam. Majd a kerékpár után le az elsőig.
Újból erre jártunk.
Jártunk már itt szép őszi napon, októberben, majd pár év múlva tavasszal, áprilisban, most pedig egy napos téli januári napon. Mindig szép!
Miután sikerült letudni a három turistutas ládával kapcsolatos teendőket, végre a helyi ládákra is sikerült némi figyelmet fordítani. Először GCLika - GCPod szuszogtatós rövid túra egy kis esővel fűszerezve. Aztán pedig ez, a GCKKBB multi, aminek a vége durván hard-core. Már a 2. pontnál lazán 40 méterrel tovább vitt a GPS, amikor végre előkaptam a leírást, hogy tisztában legyek, mit is kell keresni. A harmadik pont előtt úgy 200 méterrel aztán szinte teljesen értelmét vesztette a leírás: se kereszteződés, se hangulatos ösvény, hanem a tovuhabohu. Fel a dózer úton, le 100 méternél, keresztül tökön és paszulyon, botorkálás köveken és ágdzsungelen át, majd egy intuitív találat. A kijutáshoz sem sikerült jobb megoldást találni a backtrakingnél.
Megleltem, köszönöm a rejtést!
A 3. rejtéshez vezető ösvény, gyakorlatilag járhatatlan!
Egy 80-100 m-rel hátrébb induló erdőírtás romhalmazán lehet felkapaszkodni a dombtetőre, majd ~80 m-t leereszkedni egy dzsumbujoson.
A 2. jelszó részlet meglehetősen kopottas.
Csehbánya felől gcrtek-kel a hátizsákomban. Ezért 3-2-1. sorrendben kerestem a rejtéseket. Még jó, hogy nem rejtett pontos multi....
Egy apróság: 1. ponton erdészeti határkaró.
A 3. ponthoz kissé küzdelmes most az eljutás. Itt most 4-es a nehézség.A láda közelében összeszűkülő völgyben szana-széjel kidőlt/bedőlt fák között kell araszolni. ( a rejtő igazán intézkedhetne a fák elszállításáról:)) Itt három túrázóval találkoztam, akik feladták a reménytelennek tűnő továbbjutást és inkább leültek a sziklákra piknikezni.
A 2. és 1. ponthoz már sétagalopp volt a menet.
Hegyes-kő után a Gerence-patak mentén felsétáltam GCJF rejtéséhez.
És a Bakonyba is megérkeztek a kakukkok.
Megtaláltam ;) nagy szép hely és csendes a végére kicsit küzdős is :D de ez külön tetszett.....nyáron megpróbáltam a másik irányból, de feladtam :) most télen az ajánlott útvonalon meglett :)
Ez nem volt könnyű, de meglett! Fordított sorrendben haladtunk, így átvergődtünk a Szökrényes-kő árkon. Először felülről próbálkoztunk, de nem lehet a szikla tetejéről lejutni a völgybe. (Persze nem olvastuk el végig a leírást, mert akkor tudhattuk volna.) Fentről szép volt a völgy, lent meg elég nehezen járható. Szóval izgalmasra sikerült. Köszönjük a rejtő munkáját.
Egy kalandos 23 km-es túra keretében kerestem meg. Rendkívül szép volt a patakmeder felső része az időszakos vízfolyással, sok kis zobógóval, vízeséssel.
Nosztalgia túra a 2019.10.13-i Kőről kőre Bakonybélben (GCKKBB) kirándulásunk nyomán, miközben a GCVB02 2. és 3. multipontot beiktattuk. Anno Szollosi73 házaspárral találkoztunk a parkolóban és együtt jártuk végig a pontokat. Ma kettesben voltunk. Későn értünk ide, mert kitértünk a a GCpant mozgóhoz és a parkoló már tele volt autókkal. Később kiderült, hogy egy kirándulós rendezvény kezdő és végpontja Bakonybél. Az erdőben végül nem volt tömeg, az Augusztin pihenőig nem találkoztunk senkivel.
Mindhárom pontot újból megkerestük és örömmel nyugtáztuk, hogy a jól átgondolt pontok rendben a helyükön vannak. Vérprofi. :-)
A logbookban megtaláltam a bejegyzésünket, a 4. 5. találat volt a Miénk.
Csodás, napsütéses időt választottam a Kövek útja nevű instant túrának, így ez a múlti adta magát.
Az ellenőrző kódokért mindhárom "követ" megmásztam, hát elég szuszogtató volt. ???? [Geoládák v3.12.10]
Kettesben, szép időben nyomtuk le a 2022 év számunkra utolsó találatát.
Tartottunk a sziklás, nehéz tereptől ezért a kutyánkat ezúttal otthon hagytuk - feleslegesen.
A rejtések kiválók, könnyen megtalálhatók. 9,5 km lett a táv, jól éreztük magunkat.
Bakonybéli kesingtúra 5.
Az esőnap miatti kényszerszünet után ma folytattuk ezzel a multival.
Az ajánlott parkolóban hagytuk Geopelt, majd körbesétáltuk a kis tavat és a kápolna környékét. Ezután az ajánlott útvonalat követve, a S, P4 jelzésen indultunk neki. Az első pontnál a patak medre tök száraz volt, de azért átkeltünk a kis fahídon (ami már nem rozoga...). Leolvastuk a faoszlopot és a S jelzést elhagyva már csak a P4-en folytattuk utunkat. A szűkülő völgyben a műholdak erősen fogyatkozni kezdtek öreg gps-em képernyőjéről, így hamarosan fel kellett raknom a Trimble antennát és a hozzá gyártott baseball sapkát. Innentől kezdve nem volt vételi problémánk az egész út során. A 2. pont jellegzetes háromágú fáját a patakmederben közeledve egyből kiszúrtuk, a petling és benne a jelszó is hamar meglett. A damilos rejtést mi sem találtuk, sőt, még azt sem, hogy eredetileg hol kellett volna lennie. Mindegy, araszoltunk tovább a mederben. Egyszer értünk olyan vállig érő dzsindzsába, hogy végül is kerülnünk kellett. A Szökrényes-árok valóban vadregényes és benne a haladás sem triviális élmény! Ennek ellenére nyuszit csak egyszer próbáltunk meg fogni - Dóri egy csúszós, de nem annak látszó nagy kőre lépett. Szerencsére sem neki, sem a nyakában lógó fényképezőnek nem lett baja! A láda is egész könnyen adta magát, pedig tartottam tőle, de jó kis helye van: védett, mégis könnyen megtalálható - már persze ha van műholdvétel... hála a fejem tetején figyelő antennának, nekünk volt. Logolás után a bejárt úton bukdácsoltunk, majd sétáltunk vissza a kocsinkhoz.
Bár tényleg 9 km lett a túra, nem éreztük annyira hosszúnak, talán azért, mert viszonylag kevés szintet kellett közben legyőznünk. Sok érdekes látnivalóval találkoztunk, monumentális sziklákkal és finom ívű rózsaszín kikericsekkel... jól éreztük magunkat, tetszett a hely és a leírás is informatív, lényegre törő. Köszönjük!
A Borostyán-kúti kis tó mellett egy padon megettük ebédünket, majd - mivel úgy éreztük, hogy még egy láda belefér a mai napunkba - a Judit forrás (GCJF) felé indultunk tovább.
NZs & Dóri
A jelszó tetszik, az útvonal kevésbé. Úgy tűnik, nem vagyok eléggé szurdok-függő... Szerintem vannak ennél a kettőnél szebb szurdokok is Magyarországon. Ráadásul az is rontja az összképet nálam, hogy sajnos rövidnadrágban indultam neki a mai egész-napos árok-túrának, arra gondolva, hogy a hosszú nadrág úgyis vizes lenne. Sajnos viszont víz szinte nem volt se Fehér-kő-árokban, a Szekrényes-kő-árokban is csak pocsolyák szintjén - viszont csalán és szeder, illetve egyéb susnya rengeteg - ígí súlyos vérveszteségekkel, totálisan összekaszabolt és bizsergő lábbal sikerült csak hazatérnem a bakonybéli "bázisra"... :-)
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. A bakonybéli Szent-kúttól, gyalog. Nagyon kellemes kis túra, változatos környezetben. A görgeteges patakmeder környezete nagyon impozáns, tetszett. A Gerencén jelenleg felesleges a kis fahid, porzik a meder :)
(Kis megjegyzés: a Középső-Hajagon nem kilátók voltak a tornyok - lásd GCBKHA)
3 napos bakonyi kalandozás második napján egy 35km-es túra keretében Évivel végigjártuk a környék összes ládáját. Csodaszép és változatos helyeket ismertünk meg. Bakonybél, Kálvária, Gerence-patak völgye, Fehér-kő-árok, Szökrényes-kő-árok, Augusztin pihenő, Kőszoros, Hajag-hegy, Középső-Hajag BARS bunker, Fekete-séd völgye, OKT szakasz Bakonybélig volt az útvonal. Ez a szurdok nagyon látványos, a Szökrényes részen átkelni nem gyors, de nagyon izgalmas, vizes és kalandos. Nagyn tetszett. A rejtések egyértelműek és jó állapotban vannak. Köszönjük a virtuális idegenvezetést.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Bővebben otthonról. [Geoládák v3.9.6] Imádom Bakonybélt és a Bakonyt! Jó volt újra felfedezni az ismerős környéket. Csend, nyugalom, béke. Köszi a rejtét !
A mai Bakony-kör végén a Fekete-Séd folyásától nem jelölt utakon a második pont közelébe lyukadtam ki. A jól járt ösvénynek megörülve indultam a völgyben felfelé, csodálva a helyet, ahol még nem jártam korábban. A középső tisztás szélén visszaúton testközelből kb. méteres zöld hüllő sziszegett rám, de azért közben angolosan távozott. Én pedig egyre szélesedő úton nyargaltam az első pont, majd tovább a falu központja felé, ahol már csak egy utcai kút hűs vize hiányzott a teljes boldogsághoz. :)
Némi logisztikát és agyalást igényelt, hogy a mára kinézett ládákat hogyan tudjuk egy olyan túrába belesűríteni, hogy ne gyalogoljunk túlzottan sokat és a sötétedés réme se fenyegessen. Így végül a bakonybéli kálváriától indultunk neki a mai túrának, ahol véletlenül egy teljesítménytúrába botlottunk. És ha már így esett, akkor igen régi ismerősökkel is sikerült összefutnom. Ám ők sem tudtak elcsábítani a mára eltervezett túrától. Az erdő felé indulva igen látványos volt a napsütésben gomolygó pára. A kis híd jól jött a patak felett. Nélküle is biztosan megoldottuk volna valahogy az átkelést, de így kényelmes is volt. Az első sziklákat itt láthattuk. Igen tekintélyes, mondhatni. Kár, hogy nem tudtunk közelebbi kapcsolatba kerülni velük. A második pont felé tartva már a tavasz hamisítatlan hírnökeit is észrevettük az avartakaróban: hóvirágot és babérboroszlánokat. A második ponton mi csak az utólag kirakott petet találtuk meg, a damilos verziót nem, pedig öten kerestük. Az itteni sziklaalakzat még az előzőn is túltett látványosságában. Innen már nem volt messze a harmadik pont, ahová a fehér kövekkel "kirakott" mederben gyalogolva jutottunk el. Ebből az irányból jó meredek volt a Szökrényes-kő. Megküzdöttünk vele mindannyian. Odefent összefutottunk Webberékkel, akik a tt-n indultak, s ők a másik oldalról másztak fel, így ereszkedhettek le a ládához. A mai kalandra Borzas jött velem.
Bakonyi barangolás alatt találtuk meg a ládát csoportosan kitkat0123, tabletta, fa-peti, macikupac, Niki és Petyabá társaságában. Hu-s és com-os ládát se hagytunk megtalálás nélkül. Szép napsütéses téli időnk volt, kellemes volt a túra a szép tájakon. Minden pont gyorsan meglett.
Köszönöm a rejtést!
Ládaellenőrzés, karbantartás. Kicseréltem a törött dobozt, a szemetet is kivettem belőle. A második ponton elhelyeztem egy plusz petlinget, a rejtő fa gyökérzeténél kis odúban kő mögött keresd. A Szökrényes-kő-árokban ereszkedtem le, nagyon vadregényes!
Ezt a túrát már jó ideje tervezgettem, most végre sikerült összehozni. Ennél szebb időt kívánni sem lehetett volna: szikrázó napsütés, friss hó, fagy...
A második pontnál nem találtuk a damilt, de rejtői segítséggel megoldódott a dolog.
S természetesen a javasolt Szökrényes-Kő-Árkon folytattuk utunkat. Valami meseszép és egyben kalandos is volt.
Köszönjük a rejtést, ha ez nincs, tán sose jöttünk volna erre a szép helyre!
sereszaki, Kata, Mariann, Judit
Ez király volt. Végig jártuk multi pontjait, majd fel az árkon a makadám útig és onnan vissza a sárga csíkon a hídig, így 9,2 km lett. A köveket már ismertük, de a Szökrényes-kő-árkot most jártuk először. Nagyon tetszett, köszönöm a rejtést.
Nagyon kellemes kirándulás volt. A patak meder szerencsére szinte száraz, nem volt gond a sokszori patak átkelés. A völgyben néhol alig látszik az út a magasra felnőtt aljnövényzetttől. Másutt kellemesen belátható ritkás völgyben vezet a piros jelzés. Látványosak az utat szegélyező sziklák.
Az előző logokban olvasott kullancs veszély miatt gondosan befújtuk magunkat kullancs riasztóval, talán ennek köszönhetően nem találtunk kullancsot a bőrünkön.
Két napos ládászás a Bakonyban és a Balaton-felvidéken 54km gyaloglással.
A Hárskút melletti Hudi tanyáról indulva jártam végig, bónuszként GCFA is utamba került.
A völgy felső részén magas növényzet szegélyezi a keskeny ösvényt, szerencsére csak kevés csalán van közte.
A sziklák lombmentes időben még látványosabbak lehetnek.
Csoportos kutyás kirándulós hétvége egyik találata, nyáron őszies időben. Szép környék.
A jelszó 3. részét csak következtettem. Sajnos a hatalmas aljnövényzet és az eső miatt meghiúsult a keresés. Ezek mellett pedig a csoport sem várt rám, így csekély idő maradt a kutatásra.
Miután megtaláltuk a végládát, továbbmentünk felfelé a Szökrényes-kő-árkon. A piros T jelek eltűntek, de nem lehetett eltéveszteni, gyakorlatilag a patakmederben kellett menni. Kevés víz csak a felső felén volt benne. A legfelső részen viszont elég szűk lett az árok, sok fa is bedőlt, így kimentünk, és toronyiránt közelítettük meg a susnyásban a murvás utat összeszedve pár kullancsot. Igazi vadregényes bakonyi völgy, like-olnám a ládát, ha lehetne itt ilyet.
Sajnos a láda törött, volt nálam egy kicsi doboz, de abba nem fért bele a füzet. :(
Ha már itt voltam, feltekertem Augusztin-tanyáig, onnan gurultam le a murvás úton a kálváriáig. Nem könnyű terep, főleg ha nedves minden. A Szökrényes-kő-árok nekem járhatatlannak tűnt, nem is próbálkoztam a ládától feljebb menni.
Idézek a ládaoldal leírásából: "Túránk helyszíne a Magas-Bakony Tájvédelmi Körzet, ezért a jelzett utakról ne térjünk le, ezt a rejtések sem indokolják! A nevezetes kövek megmászása természetvédelmi okokból nem ajánlott! Kerékpáros megközelítést nem javaslom, az odavezető út helyenként eléggé technikás, köves!"
Minden a szabályoknak megfelelően van kihelyezve, de ha -feleslegesen - kardoskodni akarsz a természetvédelem mellett, inkább a jelvényszerző túramozgalmat vizsgálgasd meg, aminek a teljesítéséhez sokkal jobban el kell hagyni a jelzett utat...
Félre ne értsd, imádom és védem a természetet, de ezt nem fotelhuszárként kell megtenni és nem a geoládászokat kell ütni...
Sporttársi üdvözlettel és zöld szívvel: Hörcsög :)
Hárskút felől biciklivel. GCEVB-t is beleszámolva 28 km tekerés, 700 méter szint. Hárskút felől fel a Rák-tanyáig, onnan a sárgán élmény-zúzás le a völgybe az 1-es ponthoz, innen még biciklivel majdnem a 2.-ig el lehet menni, majd gyalog a 3. Visszafelé újra boldog gurulás, akkor még a Kápolnáig, majd a végén a feketeleves, azaz a murvás úton feltekerni az Augusztinig, ja, és még kis gurulás vissza Hárskút széléig, az autóig.
Köszönöm a rejtést, szuper a hely. A nap második multija volt, GCELVB már kipipálva, GCAUG (Augusztin pihenő) maradt még hátra.Jó kis nap kerekedett, 22 lett a vége és egész nap egyetlen egy túrázóval találkoztam. Social distancing kimaxolva.
Családi kiruccanás kellemes tavaszi napsütésben.
Ajánlott parkolóból a hídig, onnan körtúrával először a piros, majd vissza a sárga jelzésen egy sziklás patakmeder átkötéssel folyásiránnyal ellentétesen a ládatalálat után.
Tetszett a multi, no meg a kiruccanás a tavaszba, jó látni az ébredő természetet. Végül 10,5 km lett a túra.
GCBKOK után továbbhaladva begyűjtöttük ezt a multit is! Izgalmas sziklaképződményeket mutat meg a rejtő, amiért maxima köszönet!
A leírás a második és harmadik ponton sokat segített, mivel a jel a szűk szurdokokban ide-oda ugrált! A harmadik pont megközelítése nem egyszerű, az út elég nehezen járható.
GCWALK után levezető túraként. A végén már olyan izmomról is tudtam amiről eddig nem.
Csodás időben mesés helyeken jártunk, már csak a sör hiányzott. Mindegy milyen.
Bakonyi multiládavadászat 1/3
Nagyon tetszett ez a völgy, sehol senki, kivéve a ládánál találkoztam kesserekkel. Mentem tovább a patak mentén egészen a nagy kidőlt fáig, onnan inkább felkaptattam a gerincre és úgy folytattam utam GCAUG és GCELVB felé. A pontok rendben vannak, a jelszavak jól olvashatóak.
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél. [Geoládák v3.2.1]
22 kilométeres gyalogtúra Bakonybél környékén.
A szokott helyen a bakonybéli faluház parkolójában hagytam a kocsit. Az első pontig szinte végig jó minőségű makadám út visz. A patak feletti híd nem valami bizalomgerjesztő, de még engem elbírt.
Nehezen vettem észre az erdészeti jelet, pedig szinte kiverte a szemem. Az erdei utak kissé sárosak voltak, de azért jól lehetett haladni. Két esetben hatalmas agancsú szarvasokkal is találkoztam. Csodálatos volt ahogy szinte a talaj felett repülvaátszaldtak előttem. A 2. pont is simán meglett, már messziről kiszurtam a leírás alapján a rejtekadó fát. Az utolsó 150 méter a 3. pontig kicsit küzdelmes volt de arjtés itt is könnyen meglett.
Tovább a gcelvb láda felé mentem volna a kiszáradt patakmederben, de látva a körülményeket a P4 felé indultam inkább.
Visszafelé egy lovassal találkoztam, aki a három napja elkóborolt kecskéit kereste.
LefüLELVE
Bakonyi lazulós kalandozás közben, az ősz ajándékaként
Csodálatos napsütésben, csodálatos helyen, csodálatos túra közben - hát kell ennél több?
Remek túra, izgalmakkal telve: a láda után egy darabig követtük a tanösvényt a patakmederben, háááát, ezt senkinek nem ajánlanám egy osztálynyi kölökkel. Egy idő után mi magunk is jobbnak találtuk visszavonulót fújni, de nem bántuk meg, hogy legalább próbálkoztunk :D
Köszi a rejtést
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
Nagyon szeretem Bakonybélt, azonban a multiláda pontjainál korábban még soha nem jártam. Vasárnap ebéd utánra terveztem a túrát, de a fiaim (tanulniuk kellett) és a férjem (vigyázni kellett a fiúkra) sem akart kimozdulni otthonról. Így végül a bátyám kísért el, aki ezidáig soha nem jött velünk túrázni. A nagyon pontos leírás megkönnyítette a keresét, mindhárom helyszín és rejtés nagyon tetszett!
Hosszú kihagyás utáni első ládázásunk. Bakonybéli 3 napos pihenésünk alatt kerestük fel. Bár egész nap zuhogott az eső, ez nem tartott vissza minket. Nagyon szép, emlékezetes túra volt, ahogy csúszkáltunk a vizes faleveleken. Köszönjük!
Talán az utolsó felhőtlen, 20 fokos nap ez a mai idén és nem volt kedvem kihasználatlanul hagyni. Telekocsival indultunk tehát: Lillu, Zsuzsi, Bal3 és jómagam.
Ez az új kis multi volt a mai nap fő programja. Bakonybél végén parkoltunk és indultunk a bő 10 kilométeres túrácskára. Szép idő, jókedv és csodálatos őszi szinek. Egyszer melegünk volt, másszor az erdős részen cidriztünk. Nagyon klassz volt! A pontok mind rendben, a helyszínek szépek, a sziklák óriásiak. Köszönöm az éményt Hörcsögnek!
Amúgy is erre volt dolgom, örültem a láda megjelenésének. Csodaszép völgy, a vége egészen vadregényes. A P4-en mentem fel a turistaházig, majd a S sávon vissza, az meg egy szép gerincút, bár a nyomvonala mindegyik térképen pontatlan.
A rejtések is szuperek, csak a végláádáért kár. Az alatta levő avarból kiáll egy kis kő; ez még nem törte volna össze a ládát, de valaki véletlenül valószínűleg ráterhelt, és ez elég volt az első repedésnek/lyuknak. Érdekes, hogy utánam már 14-en megtalálták, ezek szerint más nem vette észre. Sajnos én nem készültem cserével, bár ekkora ládát valószínűleg úgysem vittem volna.
Gyönyörű őszi /nyári??/ időben sikerült megkeresnünk a ládát. Korábban már jártunk erre, mert a leírásban említett két jelvényszerző túrát is teljesítettük. Érkezéskor kicsit elszontyolodtunk, mert épp egy teljesítménytúra közepébe csöppentünk, így mindennek mondható volt a környék, csak csendesnek nem. Szerencsére már az utolsó csoportok hagyták el a szentkutat, így viszonylag nyugiban mentünk az első pontig, ami simán meglett. A második pontig rengeteg szép őszi kikericcsel találkoztunk, sokat fotóztuk őket. A harmadik pont is simán meglett. Tetszett, hogy akár GPS nélkül is megtalálhatóak , leírás segítségével a pontok. De hát Hörcsög ládáknál ez már csak így van.
Köszönjük a rejtést!
RIPTOR, Gabi
Remek időben, remek rejtések, varázslatos őszi színek, és egy váratlan találkozás. Minden összejött a mai napon, és a terepviszonyok is barátságosabbak voltak, az előzetes várakozásunkhoz képest.
Köszönjük a rejtést!
Pisti, Jenő
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
Ismét egy igényes Hörcsög rejtés. Köszönjük, hogy megmutattad a helyet.
Bár jól ismerjük a Bakony térségeit, de errefelé még nem jártunk.
Csodás az erdő ősszel, és az időjárás is a legoptimálisabb volt.
Mi a láda után, túránkat folytattuk felfelé a nehezen járható, de annál izgalmasabb árokban. Majd fentről visszafelé a sárga jelen jöttünk, mely az első pontig vezet vissza.
Így egy 10 kilométeres kört tettünk, változatos, szép terepeken.
Gondoltuk, hogy ötletes rejtésekkel szép helyre vezet minket ez a láda, Hörcsögtől ezt vártuk.
Gondoltuk, hogy egy friss ládánál egy ilyen meleg, napos hétvégén nagy az esély, hogy összefutunk kessertárssal, de hogy pontosan egyszerrre érkezünk tablettával, na ezt azért nem gondoltuk.
A végládánál vonzottak a nagy sziklák. Kár, hogy nem kellett felmászni rájuk.
Köszönjük, hogy megismerhettük ez a szép helyszínt a maga valójában és a gondosan kidolgozott ládaoldalon keresztül is.
A parklóban összefutottunk tabletta kessertárssal, így együtt jártuk végig a multit.
Szép őszi időben szép helyeket mutattak a pontok. Nagyon tetszik a ládaoldal gondos kidolgozása.
A láda apropóján egésznapos bakonyi kirándulás Piroskával, gyönyörű őszi időben, régi indián emlékek nyomában.
Bakonybél, Borostyán-kút - Pipa-rét (táborhely az 1. pont közelében) - Négy-szarvas-tisztás (a Gerence-patak mentén, 40 év alatt sajnos teljesen begazosodott, feltúrták a disznók, pedig milyen szép volt itt) - Tüskék-sziklája (Hegyes-kő, 40 éve még fiatal erdő, bozót volt az oldalában, jó kilátás volt innen, vártam már itt a hajnalt, láttam innen a Pipa-réten játszó, hempergőző rókát) - Fehér-kő - Szökrényes-kő - Hajag (pilóta-emlékmű, öreg fák, egy kalandos éjszakai bajnokság és egy 3D földalatti bunkertájfutás emléke) - Tiszta-víz - Borostyán-kút, kálvária, 24 km. Mind a három kőre felmásztam.
Utána kávé és wifi a bencéseknél.
Vasárnapi kiruccanás Bakonybélbe az új hu-s ládáért. Szabinával kikutattuk. Lehetne több pontos is... A jelszó lehetne "erősebb"... Egyébként pöpec rejtések, a táj is szép, láda nélkül biztos nem jövünk erre. Találkozás NZs-ékkel és kis tere-fere a gc-s dolgokról, ahogy illik :)
Megvan!
Remek túra volt nagyon szép időben és kellemes társaságban. N.Zs- ékkel majdnem egyszerre értünk az ajánlott parkolóba, és bár mi picit előbb nekiindultunk hamar beértek minket és a túrát együtt teljesítettük. Végig beszélgettük az utat, majd egyszer csak a végládánál voltunk, elrepült az idő. Nagyon szimpatikus párt ismerhettünk meg, örülünk, hogy találkoztunk. Logolás után ők tovább mentek, mi visszafordultunk, és célba vettük a kocsit.
A multi nagyon tetszett, pontos koordináták, jó rejtések, klassz útvonal.
Köszönet.
Szuper napunk kerekedett a pontok mentén, és azon is túl. Az út elején szollosi73-ékkal futottunk össze és a nagy beszélgetés közben, hipp-hopp, már a végládánál voltunk. Naná, hogy a ládákról volt szó és szóba kerültek petheovacka com-os rejtései is. Itt aztán elváltak útjaink. Ők visszafelé mentek, mi tovább a "nehezen járható" Szökrényes-kő-árokban. Tömény élmény volt. A sziklák, kövek mindig rabul ejtenek, így igen lassan haladtunk... Az Augusztin pihenőt rendeltetésszerűen használtuk, majd Anti leheveredett egy padra... Ekkor jutott eszembe, hogy tegnap letöltöttem végre a telefonos applikációt, így itt ki is próbáltam. Műkszik.
Visszafelé a -en menünk, ahol időnként a fejünk tetejéig ért a gyim-gyom. Kidőlt fákon másztunk át, vagy éppen törpejárással bújtunk át az ágak alatt. 2011-ben jártunk ezen a részen, de szerintem most vadabb lett.
Az ajánlott parkoló felé vezető célegyenesben szembe jöttek petheovackáék. Emlegettük, megjelentek.... Velük is beszélgettünk egy kicsit, majd ki jobbra, ki balra távozott. Jó kör volt. Köszönjük az újabb izgalmas helyszín megismerését.
A képek nagy része a "nehezen járható" szakaszon készült.
[Geoládák v2.2.5]
Éppen egy tihanyi túrán voltam, mikor megjelent a láda, nem akartam félbeszakítani, utána meg rögtön indultam Baranyába, így csak most jutottam el a ládához. A helyszínt jól ismerem, bár én Hárskút felől szoktam jönni, egy hosszabb körtúrára felfűzve.
Köszönöm a rejtő munkáját!
A láda megjelenése után pár perccel lehettem, mikor beléptem az oldalra, és észrevettem az új rejtést, a ládaoldal gyors átolvasása után azonnal indultam, még a vasárnapi ebédet is elhalasztottam. :)
Az erdő kezdi őszi arcát mutatni. Sajnos a nagy szárazság miatt a patakok teljesen kiszáradtak!
A rejtések nagyon tetszettek, ismét egy nagyszerű multi Hörcsögtől! Gratulálok!