Összesen: 5861 db hozzászólás

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő


foltimokahozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 14:47:09 (5862)
Köszönöm. Figyelni, tesztelni fogom.
[előzmény: (5860) petrot81, 2026.06.23 19:57:07]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 06:46:19 (5861)
Köszi Tamás a gyors választ. Azt hiszem igazad lehet a dülöngéléssel, ha az összefüggésben van az ugráló jellel. Nekem sokszor ugrál, akkor szoktam átállni a GPS-ről a szememre meg a józan paraszti eszemre. Köszi a sok fejlesztést, de egy olyan szokásokhoz ragaszkodó öreglány, mint én, az már csak inkább kényelmesen érzi magát azzal, amit már megszokott. Csak az ne legyen, hogy egy idő után már elkerülhetetlen lesz a sok újdonság, azzal, hogy a régi már nem marad meg opciónak!!!!
[előzmény: (5860) petrot81, 2026.06.23 19:57:07]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 19:57:07 (5860)
Az 5.6-os verzió kap majd egy geolocation frisítést is, volt prá hiba, ami okozhatott beragadást. Ne felejtsük el, hogy a 4-es verzióban nem volt ilyen komoly háttérben is futó lokáció (volt, de egyszerűbb), ez is sok hibalehetőséget hozott be.
[előzmény: (5859) foltimoka, 2026.06.23 19:17:25]

foltimokahozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 19:17:25 (5859)
Köszi a megerősítést. Kicsit megnyugtat, hogy nem csak nálam van a GPS-es probléma. Illetve arra én is rácsatlakoznék, hogy korábbi verzióval ilyen probléma soha nem jött elő, telefont én sem váltottam.

[előzmény: (5855) species8472hu, 2026.06.23 15:37:41]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 18:35:30 (5858)
A dűlöngés nem az lehetett, hogy középre volt fixálva a pozíciód, a GPS jel ugrált és így folyton mozgott a térkép a középre helyezés miatt? Ezt tudnám elképzelni.

A térkép forgatása egyébként a Geoádák réteggel jó, mert ott forognak a feliratok is. Pont emiatt csináltam saját vektoros réteget. Ha rááll az agyad, sokkal jobb navigálni. Mondjuk én a régivel is elvoltam, azt sem értettem, hogy miért használják az aoo iránytűt az emberek, mikor a saját hely marker is mutatta az irányt..
[előzmény: (5857) emiGrant, 2026.06.23 16:12:57]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 16:12:57 (5857)
Tamás!

Ahogy megtudtam, hogy az egészet ki lehet kapcsolni azonnal kikapcsoltam. Lehet, hogy nem voltam teljesen világos amikor a múltkor aarról panaszkodtam, hogy fejjel lefelé van a térkép és dülöngél. Erre azt válaszolták sokan, azt hiszem Te is, hogy mivel úgy látom a térképet, ahogy mozgok, ha dél felé mozgok, akkor természetesen fejjel lefelé van. Ez mondjuk rendben van, de azért nem volt teljesen fair a tájfutó térképpel hasonlítani, mert azon olyan szöveg, mint egy Google vagy tuhu térképen van az azért nincs, és ezeken a térképeken az nagyon zavaró, hogy a szöveg is fejjel lefelé van. Teljesen lényegtelen már, mert minden újat amit ki lehet kikapcsolni, én kikapcsoltam.

Az egyetlen, amit viszont gondoltam elmondok Neked, azért hogy döntsd el, hogy hiba volt-e és nem egy új fícsör, az az volt, hogy ha teljesen mozdulatlanul álltam és a telefont se forgattam, az is teljesen mozdulatlan volt, akkor is részegen dülöngélt a térkép. Biztos gondoltátok, hogy viccelek amikor azt írtam, hogy tengeri beteg kezdtem lenni, de komolyan így volt. Ami pedig az almás telefont illeti, az rohadt drága és minimum egy félév lenne, hogy hozzászokjak 25 év Android után. Szóval marad a kikapcsolás, bár ha úgy hallom bárkitől, hogy ezek a problémák megszűntek, akkor esetleg ki fogom próbálni visszakapcsolni.
[előzmény: (5856) petrot81, 2026.06.23 15:50:37]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 15:50:37 (5856)
Az a bajom, hogy annyi gesztus van, amit már értelmetlen lenne egyesével tiltani:


- dupla koppintás: zoom in (click)
- két ujjal koppintás egyet: zoom out (click)
- dupla koppintás és drag: folyamatos zoom in/out (ez lett tiltva már)
- két ujjas döntés
- két ujjas forgatás (ez tiltható, ésszerű is)

Nem szeretnék ennyi fajta lehetőséget tiltani, inkább tanulják meg a userek, hogy ezek léteznek (ugyanígy google mapsben és a többi szoftverben is) és kezeljék aszerint.

Mondhatnám úgy is, hogy a Geoládák mostantól úgy viselkedik, mint a nagyok :)

A GPS vacakolást okozhatja az új plugin is, az is cserélve lett. Majd megnézem a repojában ,hogy írnak-e hasonlót.
[előzmény: (5855) species8472hu, 2026.06.23 15:37:41]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 15:37:41 (5855)
Köszi, akkor figyelek erre a megdöntős "fícsörre", mert nekem annyira nem jön be. Kb. kezelhetetlen lett tőle az egész térkép kezelése. Esetleg egy későbbi verzióban a térképbeállításoknál lehetne ezt is tilthatóvá, engedélyezhetővé tenni, ha nem nagy kérés. Mert most is csak véletlenül futottam bele a képernyő tapperolása közben, és vért izzadtam mire visszaállítottam sík módba a térképet, mer nem jöttem rá melyik gesztus idézte elő. :)
A GPS kérdés fura kicsit, mert korábban nem volt ezzel semmi gond, vagyis az előző verziók elvileg jól kezelték, közben nem váltottam telefont se. Nem tapasztaltam eddig se a pozíció befagyását, se a GPS jel elvesztését. Eddig csak annyi gondom volt, hogy ha úgy indítottam a appot, hogy még nem volt aktív a GPS, akkor újra kellett indítanom, hogy pozícióra álljon, de utána jó volt.
[előzmény: (5854) petrot81, 2026.06.23 14:42:20]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 14:42:20 (5854)
Ez nem bug, hanem feature. Két ujjal felfelé/lefelé lehet dönteni a térképet. Az 5.0-ás verzió bemutatójában mutatom is.

A GPS jellel nem tudom mit kezdjek. Már 20 mp-re van emelve Androidon a timeout, a GPS chip hidegindítása okozza ezt a gondot. Mondanám, hogy vegyél almásat, az megoldana minden gondodat, de nem mondhatom :)

Többek közt emiatt sem szeretem a droidot, gyártótól függően random hibák jönnek elő..

Ill. van egy trükk: ha bekapcsolod a pontok figyelését (távolság riasztás) és van is legalább egy pont, akkor a háttérben is fut a GPS, nem fogja kilőni a droid. Bár így meg jobban fogyaszt..

Úgy sejtem, hogy valami agresszív akksi kímélés gyilkolja ennyire a hardvert a háttérben, emiatt vannak ezek a megszakadások.
[előzmény: (5852) species8472hu, 2026.06.23 08:37:20]

Nargothhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 08:55:13 (5853)
Ugyanez S21-en. jó pár kilő-újraindít után nagyn nehezen kaptam vissza.
[előzmény: (5852) species8472hu, 2026.06.23 08:37:20]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 08:37:20 (5852)
De igen, nálam is jelentkezett a legújabb Geoládák verziónál, hogy "befagyott" a pozícióm, és nem volt hajlandó frissülni. Hiába nyomogattam a kis iránytűt, akkor se ugrott pozícióra. Sőt nálam még az alkalmazás újraindítása se segített elsőre, hanem ki kellett kapcsolnom a GPS-t, sőt még repülőgépes üzemmódba is tettem pár sec-re a telót, majd miután vissza aktiváltam a mobilnetet és a GPS-t, és újraindítottam az alkalmazást, akkor már ismét jól mutatta a pozíciómat, és onnan már szépen követte is.
Illetve belefutottam egy fura jelenségbe, amit még sosem tapasztaltam. Amúgy azt se tudtam, hogy erre van lehetőség, mert eddig még nem fordult elő sosem. Ahogy tapiztam a képernyőt, hogy ide-oda mozgassam a térképet, ill. zoomoljak rajta, egyszer csak megdöntötte a térképet, és ferde perspektívában láttam az egészet. És a legbosszantóbb az volt benne, hogy nem tudtam visszaállítani sehogy se sík, felülnézeti módra. Még az app. újraindítása se segített. Ugyanúgy indult el, ferde perspektívával. Aztán az segített, hogy az alkalmazás beállításaiban töröltem minden ideiglenes cache állományt. Utána helyreállt.
[előzmény: (5850) foltimoka, 2026.06.22 21:05:19]

BáthoryPéterhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 23:00:55 (5851)
A webszerveren állítsatok be rate limitet.
[előzmény: (5849) Fazék, 2026.06.21 16:29:48]

foltimokahozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 21:05:19 (5850)
Újabb észrevétel a GPS-es problémához: Nemcsak app váltásnál veszti el a jelet, hanem akkor is, ha a Geoládák van megnyitva, de mondjuk egy hosszabb séta miatt "elalszik" a telefon. Újra megnyitáskor előfordul, hogy csak az app bezárásával és újra megnyitásával jelöli a pontos helyzetemet. Az a baj, hogy nem is minden ilyen esetben viselkedik így, teljesen randomnak tűnik. (Másnál nincs ilyen hiba?)
[előzmény: (5807) foltimoka, 2026.05.29 17:15:52]

Fazékhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 16:29:48 (5849)
Igen, valamilyen LLM szkenneli a TUHU adatbázist, minden POI-t és minden track-et egyesével lekérdez :(.
Vagy a végére ér, vagy letiltjuk az IP címét, ... de nyilván lesz majd másik IP címe :(.
[előzmény: (5848) imi75, 2026.06.21 15:49:20]

imi75hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 15:49:20 (5848)
Napok óta időszakosan lelassul az oldal, pl. most is. Nem extrém lassú, de gondolkodik kicsit az oldalbetöltés előtt. Ezzel párhuzamosan a tuhu is elég gyakran dob "Nem érhető el az adatbázis" hibát ilyen-olyan keresésekre.
[előzmény: (5847) emiGrant, 2026.06.21 10:38:43]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 10:38:43 (5847)
Most már nekem is. Vszeg átmeneti probléma volt. Elég sokáig volt "átmeneti", de legalább megint műkszik. :)
[előzmény: (5846) Juju, 2026.06.21 07:31:48]

Jujuhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 07:31:48 (5846)
Nálam megnyîlik.
[előzmény: (5845) emiGrant, 2026.06.20 14:59:18]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.20 14:59:18 (5845)
Egy jó ideje nem tudom elérni a felhasználókat, mert akár perceket is lehet várni és semmi nem történik. Hol lehet a hiba? Nálam vagy a rendszerben?

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.19 12:51:33 (5844)
Egyéni preferencia. Nem egy gépről szoktam netezni, pl. munkahelyi gépről is, ahol mindig törölve vannak a cookie-k, előzmények, stb. A saját otthoni gépemen nem gond, mert bejelentkezve maradok, de ahol újra és újra be kell lépni, ott kicsit frusztráló tud lenni, ha ezt ráadásul 2x kell, úgy hogy amúgy ugyanazok a belépési adatok. De mondom, ezt csak egy kérdés/észrevétel volt. Olyan sűrűn nem használom ezeket a funkciókat amúgy sem, amennyiszer kell, akkor meg majd belépek külön. Nem tudtam, hogy külön szerverek. Azt hittem közös az adatbázis, és a szerver is, ha már ugyanazok a belépési adatok, de így érthető.
[előzmény: (5843) gusty, 2026.06.19 12:21:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.19 12:21:06 (5843)
2 külön szerver, 2 különböző domain-en, s természetesen különböző a session id is. De nem értem, a dolog működik, ha mindkettőn be vagy jelentkezve. Miért kéne, hogy akkor is működjön, ha a másikon nem?
[előzmény: (5842) species8472hu, 2026.06.19 12:02:43]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.19 12:02:43 (5842)
Igen, nyilván ha ott külön belépek, akkor jó. Meg ha bekapcsolom a tárolást, akkor meg is marad a belépési állapot.
Én arra gondoltam, hogy a geocaching.hu-n ha belépek, és mivel tök ugyanazok a belépési adatok, ezért nem oldható meg, hogy adja át a user belépési adatait automatiksuan a turistautak.hu-nak is?
Ne kelljen ott is külön belépni, ha már azonos a user kezelése a két oldalnak. Főleg, mert a geocaching.hu-s saját oldalon a linkek a turistautak.hu-ra mutatnak, ebből számomra az következne, hogy közvetlenül átirányítódik a felhasználó, és akkor ott mutatnia kellene mindent ugyanúgy, mintha belépve lennék.
És ennek oda-vissza célszerű lenne működnie, tehát ha belépek a turistautak.hu-n, és utána ugyanabban a böngészőben, és sessionben megnyitom a geocaching.hu-t, akkor ott is bejelentkezett állapotban lennék. De nyilván együtt tudok így is élni vele, ez csak egy praktikussági észrevétel volt a részemről :)
[előzmény: (5841) gusty, 2026.06.19 11:47:14]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.19 11:47:14 (5841)
Ha be vagy lépve a turistautak.hu-n, illetve ha ott engedélyezted, hogy tárolja a belépési adatokat, akkor működnie kell.
[előzmény: (5840) species8472hu, 2026.06.19 11:34:47]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.19 11:34:47 (5840)
A webes felülettel kapcsolatban lenne egy észrevételem, kérdésem. A felhasználó saját oldalán vannak az alábbi menüpontok, amik lényegében a turistautak.hu hivatkozásaira mutatnak:
- saját POI listád
- saját nyomvonalaid (track),
- saját logokhoz feltöltött nyomvonalaid
- új poi bejelentése
- új track feltöltése

Viszont - nálam legalábbis - ha ezekre kattintok, akkor úgy jelenik meg, mintha nem lennék bejelentkezve. A geocaching.hu nem adja át a user belépési adatokat a turistautak.hu-nak, pedig elvileg ugyanazzal a user névvel és jelszóval kell ott is belépni.

A turistautak.hu-s aloldalak "?owner=0" azonosítóval nyílnak meg. Ha a linkben a 0-t átírom a saját user ID-mra és frissítem az oldalt, akkor rendben megjelenik minden. Nem lehetne megoldani, hogy a user adatok automatikusan átadásra kerüljenek a turistautak.hu oldalnak is? Vagy ez csak nálam működik így valami cookie/session probléma miatt?

Csa.Csi87hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.19 06:51:04 (5839)
Szia - ez gyors volt :)

Nagyon szupi!
Reggel látom a frissítést. Megnéztem a beállításokat. Látom ki van lőve - oohh -mondom- nagyon helyes !
Térképen próbálkozok. Továbbra is csinálja.... Ekkor Larry Page biztos elkezdett csuklani...

Visszamentem a beállításokba: bekapcs-kikapcs. (tipikus informatikus megoldás)
Újra próba. És müxik! Pontosabban .. pont hogy nem müxik :)
"Dupla kopp & rángat" már nem zoomol!

Délután megyek is egy karikát a Desin, hogy kiprószáljam a trackelést is :D
[előzmény: (5838) petrot81, 2026.06.18 14:33:43]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.18 14:33:43 (5838)
Megvan a hiba, a track pontokat optimalizálja az app, viszont az időbélyegek nem követték a takarítást.. 5.5.0-ben javítva lesz ez is.
[előzmény: (5832) Csa.Csi87, 2026.06.17 12:54:09]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 16:18:19 (5837)
Köszi a jelzést javítottam a markeres bugot. Megy majd ki az 5.5.0-val
[előzmény: (5836) species8472hu, 2026.06.17 15:40:39]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 15:40:39 (5836)
Jelentem, nálam a korábban említett kizoomolás probléma most az új verzióval (5.4.1) megszűnt. Az alábbi beállításokkal használom, így teljesen olyan, mint a korábbi 5.3-as verziónál (hátha segít másnak is).

- Saját hely rögzítése középen: ki (mert így tudom ide-oda mozgatni a térképet, anélkül, hogy mindig visszaugrana a pozíciómra, ha kell a kis iránytűvel pozícióra tudom ugrasztani)
- Térkép irányba forgatása: ki (nekem a folyamatos É-nak tájolás a megszokott, nem szeretem ha ide-oda forgatja a térképet)
- Kézi forgatás blokkolása: be (ha ez ki van kapcsolva, akkor dupla érintésnél (zoom) azonnal fordít egy picit a térképen, ami elég zavaró tud lenni)

Viszont egy újabb bugot fedeztem fel most: A térkép rétegeknél van külön Geoládák réteg, és az összes többi. Én jellemzően az OSM Mapnik réteget használom turistautak.hu fedvénnyel (ezeket szoktam meg). Ha átváltok Geoládák rétegre, az összes geoláda jel eltűnik a térképről, és hiába váltok utána vissza másik rétegre, nem is jönnek vissza. Csak ha újraindítom az alkalmazást, akkor jönnek vissza a láda jelek. Ez csak a Geoládák rétegnél van, a többinél nincs ez a hiba. A többi réteg között nyugodta váltogathatok, pl. néha átrakom Google Satelite-re, akkor nem tűnnek el a láda jelek.

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 15:23:58 (5835)
Mozgó loggolást azonnal javítottam, amint kaptam értesítést a problémáról. Ez tegnap délelőtt volt.
[előzmény: (5832) Csa.Csi87, 2026.06.17 12:54:09]

Csa.Csi87hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 15:06:30 (5834)
Oohh valóban, dupla kopp után, ha nyomvatartom .. akkor zoomol...

Ahogy rázkódik a canga .. ez simán előfordulhat...

Rákerestem .. és még csak ki sem lehet kapcsolni .. fene a jó dolgukat!
[előzmény: (5833) petrot81, 2026.06.17 14:28:10]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 14:28:10 (5833)
Szia,

- a gpx-et megnézem.
- mozgók: ez szerintem valami API gond lesz, mivel a weboldal más kóddal megy, mint az appok. Emiatt lehet, hogy a weben bement. Gustyval kellene konzultálni erről.
- kizoomolás: nem lehet, hogy te is a "double tap, hold & drag" gesztust csináltada? mikor a második koppintásnál lent marad az ujjad és elhúzod. Ez utd nagyítani és kicsinyíteni, de ez natív funkció, google maps is csinálja

[előzmény: (5832) Csa.Csi87, 2026.06.17 12:54:09]

Csa.Csi87hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 12:54:09 (5832)
Szia Tamás,

Most szerettem volna visszanézni a hétvégi trackeket.
Kíváncsi lettem volna az átlag sebességekre, de egy olyan hibát vettem észre, hogy az időbélyegzők nem jók.

A szekszárdi jubileumi túrát biztosan nem teljesítettem 25 perc alatt, a mecsekit pedig 42 perc alatt.
A szekszárdi esetében még nagyjából stimmel az indulási idő, de Hosszúhetényből csak 15kor indultam.

Szekszárdi track - Mecseki track
_____
Mozgó ládánál többszöri megtalálást nem enged belogolni. Weboldalon keresztül kellett megoldjam...
A GCFA mozgót a verseny idején találtam meg először, és most szombaton csak egyéb logot engedett volna.
_____
Ez az ugráló térkép bug engem is érint. Biztos vagyok benne, hogy nem jobb szélen érintem meg véletlen a zoomot, de .. esetleg okozhatja többszöri koppintás a térképen. A telefon a kormányra van felrögzítve, és ha menetközben megpróbálom huzigálni jobbra-balra a térképet.... néha kizoomol egész európára.
_____
Térkép betöltési problémáim is voltak, de minden féle cache törléssel ez megoldódott.

+++++
Csak hogy ne csak negatívumokat írjak: nekem tetszenek az új funkciók.
A kép feltöltés már nagyon hiányzott.

#####
Geoládák: v5.4.1
Telefon: Samsung A32
Android: V13

maerlynhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.14 12:53:47 (5831)
Én is belefutottam már ebbe, gyanús is volt. Még egy tipp, miért futnak ebbe bele sokan: egy ideje az androidon már ki lehet kapcsolni a hagyományos, gombos navigálást (a képernyő alján a vissza meg a home gombokora gondolok) és ujjmozdulatokkal oldható meg - a képernyő széléről befele húzás a vissza mozdulat. Ezt csinálom, amikor kilépni akarok az appból.
[előzmény: (5823) petrot81, 2026.06.13 21:17:40]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.14 11:20:31 (5830)
Kedves Tamás!
Én mindig értékelem, amikor valami használható új van az app-ban. Erről nem tudtam, azért álltam, mint egy hülye és nem tudtam használni. Mint lentebb is írtam, most már értem, ki fogom próbálni és ha hasznosnak találom, használni is fogom. Ha még mindig valami baj van, akkor elküldöm neked amit kérsz, hogy hátha kiderül a probléma oka. Köszönöm a munkádat, bármit írtam, nem kritikának szántam.
[előzmény: (5828) petrot81, 2026.06.14 08:49:13]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.14 11:17:28 (5829)
Én is mindig forgattam a térképet, amikor még aktív voltam, de a papírt praktikus forgatni, a telefont kevésbé. Ha úgy működik, hogy magától fordul, az klassz lesz, de én állva láttam, nem mozogva, így nem értettem miről van szó. Ahogy legutolsó kommentemben említem, legközelebb ha megyek ládázni ki fogom próbálni. Ha kényelmesnek és hasznosnak találom, akkor fogom használni, ha nem, ki fogom kapcsolni.
[előzmény: (5827) fehérkút, 2026.06.14 07:03:38]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.14 08:49:13 (5828)
Légyszi próbáljátok meg képernyő videón elküldeni, még jobb, ha másik telefonnal veszitek fel, hogy azt is lássam hova kattintotok :)

Ez a csúszkás zoom dolog is olyan, hogy egy kézzel sokkal könnyebben lehet így kezelni, mint nyomogatni a +/--t (bár korábban is lehetett 2 ujjal). Vagy a forgatható térkép: régen sokan kérték, most, hogy van, így meg másokat zavar :D

Mindent nem akarok paraméterezhetővé tenni, mert így is túl sok már a beállítás.
[előzmény: (5825) lbtibsz és Krisztiék, 2026.06.13 22:10:45]

fehérkúthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.14 07:03:38 (5827)
Nekem ( mint tájfutónak) meg nagyon jó, hogy végre befordul a térkép irányba! (egyébként müködik a kikapcsolása is ha nem tetszik) Tájfutónként is mindíg irányba forgatom a térképet!!
[előzmény: (5826) emiGrant, 2026.06.13 22:55:57]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 22:55:57 (5826)
Köszi! Majd ki fogom próbálni ezt a forgatást, amire persze nekem, mint tájfutónak semmi szükségem, de majd meglátjuk. Az, hogy fejjel lefelé van az miért van? Az is ehhez kapcsolódik?
[előzmény: (5824) petrot81, 2026.06.13 21:19:29]

lbtibsz és Krisztiékhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 22:10:45 (5825)
Ez a probléma nálam is gyakran előjön. Észrevettem a jobboldali csúszkát, először én is arra gondoltam, hogy azt érinthettem meg, de hiába kerülöm azt, a világtérkép jelenség mégis rendszeresen előfordul.
És mindig csak kicsinyít, még soha nem nagyított.
[előzmény: (5822) Marton Zoli, 2026.06.13 20:01:18]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 21:19:29 (5824)
Ha dűlöngél, akkor szerintem be van kapcsolva az irányba forgatás. Az app követi a telfon irányát és úgy tudja forgatni a térképet. Kattints a kék saját helyzet ikonra, ott tudod bekapcsolni, hogy ne forogjon, vagy akár tiltani is a kézzel való forgatást. Egyébként érdemes lehet bekapcsolni, mert a Geoládák vektoros térképréteggel sokkal jojbb így a navigálás.
[előzmény: (5821) emiGrant, 2026.06.13 19:55:36]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 21:17:40 (5823)
Igen, pont most akartam írni, met más is erre futott rá :)
[előzmény: (5822) Marton Zoli, 2026.06.13 20:01:18]

Marton Zolihozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 20:01:18 (5822)
Nem arra zoomol ki-be, hogy a képernyő jobb oldalát tapogatod? Ott középen van egy le-fel nyíl az a zoom vezérlő. De ha nem a nyílnál húzod hanem lent vagy fent rányomsz a képernyő jobb szélére akkor egy mozdulatra tud nagyot zoomolni ide-oda.
[előzmény: (5819) species8472hu, 2026.06.13 16:59:36]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 19:55:36 (5821)
Szia Tamás!

Nekem hasonló problémám van, de eddig azt hittem, hogy a telefonom bolondult meg. Ha esetleg tényleg az app, akkor leírom, hogy nálam mi van:
Telefon: Samsung Galaxy A56 5G
Android 16
Amikor rákattintok a Geoládákra bejön a térkép de fejjel lefelé és olyan enyhén, mint egy részeg ember, dülöngél. Én még a mágneses erők hirtelen Észak - Dél átváltozására is gondoltam, de az nem valószínű. Tudnál segíteni?

Ja, és nálam is van olyan egész Európára ugrálás meg vissza.
[előzmény: (5820) petrot81, 2026.06.13 17:39:17]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 17:39:17 (5820)
Milyen telefonod van, milyen android verzióval? Sajnos a droid egy agyrém, minden gyártó beletesz valami saját dolgot, ami simán fejreállítja az appot. A képernyőugrás az új android verzió edge-2-edge méretezése lehet, de azt támogatja az app.

Ez a térképugrálás meg fura.. Adnroidot csak emulátorban tudok tesztelni, ott nem láttam ilyet, de tény, hogy nem is nagyon kattintgatom ott, csak muszájból tesztelem. Almás telefonnal tökéletesen megy minden.

Esetleg próbálj meg egy Google Chrome-ot frissíteni.


Ha tudsz küldeni képernyővideót azt megköszönöm, a névjegy menüben ott a címem.
[előzmény: (5819) species8472hu, 2026.06.13 16:59:36]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 16:59:36 (5819)
Nem hiszem, hogy erről lenne szó. Egy sima érintésre egyszerűen hirtelen kizoomol teljesen, úgy hogy az egész "világ térkép" látszik a képernyőn. Utána győzök visszazoomolni Magyarországra. Aztán elég egy rossz mozdulat és ismét kiugrik maximális méretre. Elég bosszantó, korábban nem volt ez.
Meg még egy furcsaságot vettem észre. Az elején a képarány valahogy nem stimmel. Össze van nyomva a betöltő képernyő is, amin a geocaching logo van, meg utána a térkép is egy pár pillanatig, aztán helyreáll magától. De indulásnál valami gond van a képaránnyal.
[előzmény: (5818) petrot81, 2026.06.13 11:49:56]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 11:49:56 (5818)
Van egy olyan feature a térképen (nekem is úgy szóltak róla :D), hogy ha gyorsan koppintasz kettőt és a másodiknál lent hagyod az ujjad és fel/le mozogsz, akkor ki/be zoomol. Nem egy ilyennel találkoztál?

""double-tap, hold, and drag gesture" néven lehet megtalálni.
[előzmény: (5817) species8472hu, 2026.06.13 09:49:23]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 09:49:23 (5817)
Nálam az 5.3.0-s frissítés óta elég hekktikásan működik a térképi navigáció a Geoladák appban. A képernyőn az ujj-gesztusokat furán kezeli. Ide-oda forog, ugrál a térkép, sőt időnként egy sima érintésre teljesen kizoomol és a teljes világtérképet mutatja (5000 km-es léptékben). Nálam nem működik jól jelenleg a pozícióra ugrás sem. Azaz amikor ráböktem az iránytűre oda ugrott az aktuális pozícióra és irányba is állt. Ez most nem működik, csak beforgatja északnak a térképet.
[előzmény: (5816) petrot81, 2026.06.12 11:13:25]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.12 11:13:25 (5816)
Ide is bemásolom, ha esetleg valaki nem látta volna a Geoládák app Facebook oldalán:

"Fontos változás az útvonaltervezés funkcióban

Az alkalmazás az útvonaltervezéshez az OpenRouteService szolgáltatását használja. Itt más szolgáltatásokhoz hasonlóan API kulccsal történik az azonosítás.

Az OpenRouteService 2026 augusztusában megszűnteti a jelenlegi végpont működését, mert más url-en történik majd a kommunikáció. Mivel eddig egy beépített API kulccsal működött az app, néha belefutottunk a limit okozta szolgáltatás-kimaradásba. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy ha már úgyis hozzá kell nyúlni a kódhoz, akkor ez a funkció is megváltozik:

1) Az alkalmazás beépített API kulcsának használata a Google helykereséshez hasonlóan havi előfizetéshez lesz kötve. Valahogy szűrnöm kell a usereket az API felhasználási limit miatt (jelenleg ez az egyetlen járható út) és nem utolsó sorban szeretném jutalmazni az app támogatóit is. Nekik tehát semmi dolguk nem lesz, az útvonaltervezés továbbra is működni fog.

2) Aki nem havi támogató (vagy az, de érez rá indíttatást), az tud saját API kulcsot regisztrálni ingyenesen a https://account.heigit.org/signup oldalon. Ha regisztráltok, rögtön kaptok is egy kulcsot, amit be kell másolni majd a "Beállítások / API kulcsok" menüben a megfelelő mezőbe. Ezzel működni fog a tervezés."

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 17:25:49 (5815)
Sziasztok!
Én már azt hittem, hogy minden hibát láttam, de a mai új nekem. Belogoltam 7 találatot ma, de a profil oldalamon kettő hiányzik. Rákeresve mindkettőre, zölden jelenik meg. Én hibáztam valahol?
UI: probléma megoldva. Dátum volt rossz.

Katulyakutatókhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 14:37:24 (5814)
Köszönöm az infót. Vissza is küldtem a telót, mert op. rendszer frissítés után, nem ment a pozicionálás benne.
[előzmény: (5813) bigmick, 2026.06.09 19:50:54]

bigmickhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.09 19:50:54 (5813)
Javában készül az app legújabb, 3.0-s verziója, amely már fog tudni menni 16-os androidon is.
Reményeim szerint pár napon belül megjelenik a teszt változat (szűkebb körű béta-tesztelőknek), majd, ha nagy baki nem lesz benne, akkor utána kiadom hamarosan a nyílt verziót is.
[előzmény: (5812) Katulyakutatók, 2026.06.09 16:16:48]

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő

Egy lapon megjelenő sorok száma:

új hozzászólás | témák listája

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]