Megye/ország: Budapest
Elhelyezés időpontja: 2025.07.04 18:00
Megjelenés időpontja: 2005.08.12 17:30
Utolsó lényeges változás: 2025.07.05 12:11
Rejtés típusa: Mozgó geoláda
Elrejtők: ha2 >> elvitte: Toronyvadász107
Ládagazda: Silvius Nehézség / Terep: 1.0 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 50 m
Megtalálások száma: 3058 + 43 sikertelen + 342 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.9 megtalálás hetente
Mi a mozgó célja? Kísérteties helyeket látogat
Hová lehet rejteni? - - - -
Kötelező tovább vinni? Nem
Továbbvitel, újrarejtés szabályai: - - - -
Mikor lehet újra megtalálni? Ha már új helyszínre költözött, és közben volt más megtalálója is.
Esetleges egyéb tudnivalók: Ha tudod, akkor éjjel vagy alkonyatkor rejtsd vagy keresd :).
Ez egy mozgó láda. Ha tovább szeretnéd vinni, keress neki egy kísérteties helyet. Ha nem tudsz ilyet, hagyd a helyén!
Egy szellemes mozgóládának utaztatásához keresek vállalkozó szellemű geoládászokat. Ez az utazó doboz arra hivatott, hogy a történelmi Magyarország különlegesen izgalmas, akár kísérteties helyeit mutassa be a többieknek. Nem titkolt célja, hogy újabb és újabb helyekre költözve, összeállítson egy különleges "útikönyvet" hazánk kevésbé ismert, sokszor egészen eldugott helyeiről. Ezért kérjük azokat, akik felkeresik ezt a ládát, feltétlenül készítsenek fotókat a helyszínről, és az új rejtekhelyről részletes beszámolókat, tájékoztatókat is írjanak a láda logba. Aki csak megtalálni szeretné ezt a ládát és nincs ötlete hová vigye, az inkább hagyja az adott helyén, hátha a következő ládász azért érkezik, hogy egy még izgalmasabb tájra vigye.
Milyen helyekre is szeretne utazni a szellemjáró?
Elsősorban kísérteties helyekre:
- elhagyott várak, kastélyok, romok
- különleges hangulatú, ódon temetők, ősi temetkezési helyek
- kegyhelyek, Mária-jelenések helyszínei, remeték lakhelye
- furcsa történelmi helyszínek (akasztó-dombok, csaták helyszínei, furcsa események színterei)
- kedvenc íród, filozófusod, tudósod, egyéb nagy szellem szülőfaluja, lakhelye, esetleg halálának a helyszíne
- katasztrófák helyszíne
Szóval olyan rejtekhelyeket keressetek, ahová önmagában talán nem érdemes egy hagyományos geoládát tenni, vagy van is már egy másik láda, de a hely szelleme mégis megihletheti az erre fogékony ládászokat. Talán valakinek még kísérteteket is sikerül látnia egy borongós őszi alkonyon.
Persze nem fog tiltakozni a láda, ha olyan helyre viszed, amelynek nem történelmi vonatkozása van. Mire gondolok?
- különleges természeti helyek, valami furcsa, nehezen magyarázható természeti képződmény
- (már lezajlott) természeti katasztrófák helyszínei
- gabonakör, vagy babonakör, luca szék gyártó műhely
- pogány emlékhelyek
- ide esett egykor egy meteor, itt láttam egyszer valami nagyon hihetetlent (persze le kell írni mit)
- itt raboskodott, bujdosott valaki hosszú ideig
Amennyiben lehetséges, igyekezzetek a ládát alkonyatkor, vagy éjszaka megkeresni. Ezért ne rakjátok soha olyan helyekre, ahonnan könnyű lepottyanni.
FONTOS! FIGYELMESEN OLVASD EL!
A geoládák egy speciális fajtája a mozgó/vándorló láda, ez a doboz is ilyen, tehát
a.) A GCSPIR-t meg lehet találni többször is, de nem egymást követően
b.) a megtaláló a ládagazda mellett gazdájává válik a bejelentés után a ládának, míg azt más meg nem találja
c.) költöztetéskor, mint telepítő kell eljárnia; megadva az új koordinátákat, az új jelszót és a leírást (pipákat is jobb szélen!), de nem módosítva a többi adatot. Fontos, hogy az újratelepítésnél helyezz el egy külön logot a láda oldalán, amelybe mindenképpen írd be a láda új koordinátáit. Ezzel biztosítod azt, hogy az általad megjelölt kísérteties helyet akkor is meg lehessen látogatni, ha a már tovább utazott.
d.) a láda elindítója adja meg a láda célját, a költöztetésre vonatkozó tematikát és fenntarthat magának bizonyos teendőket a ládaoldallal kapcsolatban is
e.) a mozgó ládát tovább vinni nem kell - ha ezt a ládagazda ki nem köti -, de ezt akkor célszerű jelezni a láda oldalán a megtalálói logban.
f.) Ha megtaláltad a ládát és tovább viszed, a dobozban találsz kis kártyákat, ezek közül egyet vegyél ki, értelemszerűen töltsd ki és hagyd ott a téged követőknek, hogy ne túrják szét a környezetet, hiszen a már tovább költözött.
g.) Ezenfelül igyekezz a megtalálás tényét minél hamarabb bejelenteni az interneten (wapon). A megtalálást a saját nevedben bejelentheted a szokásos módon; kapsz rá egy pontot. A láda leírásának elején feltétlenül változtasd meg az állapotot: "NEM KERESHETŐ"-re, hiszen a láda áthelyezés alatt áll.
h.) Csak akkor vidd magaddal a ládát, ha megfelelően kísérteties helyet tudsz neki és oda nemsokára (pár napon belül) el is tudod vinni!
j.) Újratelepítéskor mindenképpen ügyelj arra, hogy a láda ne kerüljön védett természeti területre és lehetőleg minél ötletesebben rejtsd el. A logfüzetbe feltétlenül írd be az új koordinátákat és az új jelszót. Majd az interneten a láda szerkesztői oldalán is jegyezd be ezeket, valamint módosítsd a láda állapotát kereshetőre. Mindenképpen tölts fel egy egyéb logot a ládához, ahová több fényképet is elhelyezhetsz. Ne felejtsd az egyéb logban a koordinátákat megjeleníteni!!! Végezetül tölts fel egy képet a ládaoldal bal szélére is, mint a láda X. állomása.
A GCSPIR tulajdonképpen az emberi lélek csodálatos mivolta előtt tiszteleg és annak valamennyire megfogható, megtapasztalható csodáit, helyszíneit hivatott sorba venni, ahogy azt Ti diktáljátok.
Ezt a ládát természetesen többször is meg lehet találni, ha valakinek újabb és újabb ötlete adódik.
NAGYON FONTOS! Hogy a ládát ne helyezzétek védett, vagy magán területre, minden szabályt tessék betartani. Továbbá ne vigyétek veszélyes, nehezen felkutatható helyekre sem. Ha mégis átlépitek vele a határt, a történelmi Magyarország határain kívülre semmiképpen se vigyétek. Lehetőség szerint csak akkor rejtsétek el városokban, ha a rejtés biztonságáról meggyőződtetek, de inkább falvakban, vagy azok közelében, a természetben találjatok neki új szállást.
Természetesen a láda díjazza, ha a szellemes hely mellett szellemesen is rejtitek újra el. A láda egyik célja, hogy egyszer bekebelezhesse a hazai geoládászat egyik mitikus vándor szörnyetegét, az Ádáz Ládász Sárkányt.
A GCSPIR egy 450 ml-es műanyagdoboz.
A láda Csobánkán látta meg a napvilágot, az elhagyatott Hubertus-kápolnánál. Ezt a kis kegyhelyet a XIX. században építették, sajnos mára már teljesen elvesztette ezt a jellegét. A község nem használja semmire, Csobánka északi végén, egy pici dombon enyészik. Margit-liget szomszédságában már a század elején kiépült a Szent Hubertus-nyaralótelep. Az itt élő művészek és építészek ingyenes munkával járultak hozzá a telep csinosításához. A Kápolna-dombon található a "lourdesi" barlang amely fölé 1904-ben emelték a domb csúcsán álló Hubertus-kápolnát. A kápolna a II. világháborúban tönkrement, igaz 1972-ben újjáépítették, de az enyészet nyomai mára már ismét látszanak rajta.
Állapot: beteg
12 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Elvittem.
Úgy gondoltam, hogy ha már ilyen közel van hozzám, odamegyek, becsöngetek és egyszerűen elhozom, de nem lett ennyire könnyű. Nem csöngettem (szerencsére), kb. 10 perc múlva bejutottam és kerestem a ládát, de nem találtam. Felhívtam a rejtőt, kiderült, hogy rosszul adta meg a címet és 5/b helyett 5/a-ban van a láda. Kimentem, majd vártam megint 10 percet, mire be tudtam menni. Mikor bejutottam, azzal szembesültem, hogy az udvar közepén ketten beszélgetnek és emiatt nincs esélyem feltűnés nélkül keresni. Ezért felmentem a főlépcsőházban az első emeletre és onnan felmértem a terepet. Mivel már beszéltem a rejtővel, pontosan tudtam, hogy hol a láda, úgyhogy miután rájöttem, hogy középen a két beszélgető ember nem itt lakik (mert a gyrososban dolgoznak és a dolgozók ebbe az udvarba járnak ki cigizni), végigmentem az első emeleten és a melléklépcsőházban jöttem le, aminek az aljában volt a láda. Gyorsan kivettem a rejtekhelyről és elhagytam a házat.
[Geoládák v4.5.10]
Újrarejtés: holnap (07.10) valahol Veszprém megyében.
Kedves legutóbbi rejtő, ez így nagyon rossz ötlet volt, kérlek, rejtsd újra valahol máshol, ami nem magánterület.
(Bejutottam az udvarra, de az egyik ablakon rosszindulatú néni kiabált ki, hogy mit keresek, nem akartam tovább feltűnést keltve matatni az udvaron... Hétvégén reggel meg nem akartam a kaputelefonon segítséget kérni)
Viszem.
A régi Manréza épülete a budapesti II. kerületi Labanc úton épült 1927-32. között.
Gyermekkoromban az idősebbek még így nevezték a környéken monumentálisnak tűnő épületet.
Rákosiék az államosításkor, a szerzetesrendek 1950. évi feloszlatásakor, vették el az egyháztól. Ekkor kapta meg a Határőrség Országos Parancsnoksága. Gyorsan dupla szögesdrótkerítés is került a nagy telek köré. Manresa egy spanyolországi település, ide érkezett Loyolai (Szt.) Ignác egy rövid pihenőre, de amiből közel egy éves tartózkodás lett.
Újrarejtve. Budapest II. ker. Margit krt. 5/a bérház udvarában, lépcső alatt. (A dobozba új logbook költözött.)
Kapucsengő: 43 hétköznap 8-20-ig. Vagy várni ha jön lakó.
TFTC! infó zéró:( 30 perc keresés után vittem [Geoládák v4.5.10]
-------------
2025.07.01. újrarejtve Dobogókőn, úthoz közel nagy fa tövében.
Manréza Ignáci Lelkiségi Központ területén lévő elhagyatott épület közelében.
Ezt a mozgót duplán is megköszönheti Dr Ladának a walkingoló csapat. Egyrészt, mert elhozta az eseményre, másrészt meg az elrejtésig (azaz kb. féltávig) cipelte is. GCM001-gyel ellentétben ezt már az elején eldöntöttük, hogy hová fogjuk kirakni. Végül, ha nem is sok, de legalább kevés keresgéléssel sikerült egy klassz sziklaüreget találni az éjszaka közepén a gellérthegyi lépcsősor metén, nem messze Szent Gellért szobrától.
A 37. GCWALK esti sétája közben rejtettük el a ládát, a Gellért-hegyen. Térdmagasságban, a sziklafal oldalában lapul a láda.
A rejtés helyszínének az apropója Szent Gellért legendájához fűződik.
Szent Gellértet a legenda szerint 1046-ban a mai Gellért-hegy tetejéről, egy hordóban legurítva ölték meg a pogánylázadók. A hegyet, melynek tetején ma a Szent Gellért szobor áll, a püspökről nevezték el.
A történet szerint Szent Gellért püspököt, aki a kereszténység terjesztésében játszott fontos szerepet, a Vata-féle pogánylázadás résztvevői ragadták el, hurcolták fel a hegyre, és taszították le onnan. A legenda szerint ezután a holttestét a pesti Boldogasszony templom elődjében, majd Csanádon temették el. Végül 1083-ban szentté avatták.
A Gellért-hegy ma Budapest egyik legkedveltebb turisztikai célpontja, ahonnan csodálatos panoráma nyílik a városra, és a Citadella erődítmény is található rajta.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.10]
A #37. GCWalk alkalmával kerestük meg ezt a ládát is. Köszönöm a lehetőséget Dr.Lada kessertársunknak, hogy elhozta magával a ládát a túrára.
Nem olyan régen megtaláltam már ezt a mozgó ládát Pécsen, így elsőre nem voltam benne biztos, hogy logolhatom-e újra, de a többiek megnyugtattak, hogy már lehet, mivel új helyen van, és azóta jó pár új logja is van már.
A láda rejtésével a szomorú véget ért Szent Gellért szellemének kívántunk emléket állítani, akit anno legurítottak a hegyről. Szelleme talán még most is ott jár a hegyoldalon.
Megtaláltam. Köszönöm!Kerékpáros túra közben Szalmasival. Két mozgó is volt a Kopáncsi katolikus templom kertjében, a Szellemjáró GCSPIR és Kedvelt helyeink GCM001. Így abszolút megérte Tótkomlóson leszállni a vonatról és a nem túl jó minőségű úton kitekerni, majd innen még 40 km-t megtéve Battonyáig kerékpározni. A láda maradt.