Megye/ország: Pest
Elhelyezés időpontja: 2015.11.12 14:00
Megjelenés időpontja: 2015.11.14 19:14
Utolsó lényeges változás: 2015.11.14 19:14
Utolsó változás: 2016.02.03 08:00
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Kokó
Ládagazda: Kokó Nehézség / Terep: 2.0 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 3800 m
Megtalálások száma: 260 + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
A forrás közelében jellegzetes fán rejlik a 15x10x6 cm-es doboz.
A ládába TravelBug nem helyezhető. A megközelítés legegyszerűbb módja, ha valahogy eljutunk Kosdra a "Kosdi pihenő"-höz. N 47° 49,010' E 19° 10,925' 185 m [GCFBF+parkoló] A Vácról induló busz a Bányai utca elején tesz le, és innentől nincs más tennivaló, mint követni az ajánlott útvonalat. Kezdetnek tökéletes a zöld körtúra jelzés. Hamarosan elérjük GCKBE dobozát. A szépen felújított emlékmű megtekintése után kövessük tovább a jelzést egészen a kék letérésig N 47° 49,702' E 19° 10,499' 325 m [GCFBF+1elágazás]. Az OKT nyomvonalán haladva jutunk el a következő letérőnkhöz, a Török-réthez. Szükség esetén igénybe vehetjük az esőházat is. Utunkat a Pest megyei piros első szakaszán folytatjuk, A Gyadai-rét kevésbé látogatott részét a N 47° 50,610' E 19° 10,000' 245 m [GCFBF+2elágazás] ponton hagyjuk el, ahol egy kis mezőn átvágva térünk át egy jelzetlen erdei útra. A forrás már csak 350 méter.
Természetesen elindulhatunk Ősagárd vagy Katalinpuszta felől is, de a lesétálandó távolságból nem nagyon tudunk faragni.
A Farkas-bérci forrásról nem sok információt lehet szerezni, ami leginkább űrhajós hősünknek és az ékezettelenítésnek köszönhető. A legjobb példa talán a TuHu oldalán tűnik fel.
A felbukkanó morzsák is csupán a régi túraútvonalon menedéket nyújtó Farkas-bérci pihenőt említik. (Talán új tulajdonba került, és az állagmegóvás érdekében elterelték a túrasztrádát.) Hiába, ha valami nincs szem elött, akkor az rejtve marad.
A forrás jelenleg merítős forrásként működik, de ha csak 20-30 centimétert emelkedne a vízszint, akkor már kifolyós forrás lehetne. A kiépítéséből erre lehet következtetni. Az eredeti foglalás a múlt évezredre tehető, de a felújítására csak az elmúlt években került sor.
Remélem sikerül nyerni a forrás vizéből, de ha mégsem, akkor legalább egy jót sétáltok!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.10]
Ott van a láda a helyén. Talán csak annyi, hogy a térképen (appban google terep) szerint az ér túl oldalára esik a koo, valójában a forrás felőli oldalon van a láda. Pár méter az eltérés.
Ősagárdról tettem egy kis késő-délutáni sétát, cél a láda + a rét volt. De a láda sajna nem lett meg. a GPS nekem leginkább az út és a forrás közé mutatta valahol a pontot, de ott leginkább se jellegzetes fa, se láda nem volt. (a forrás melleti fát tüzetesen átnézve csak rengeteg hangyát találtam. arra gondoltam, hogy talán a dróton lógott, de meglógott - bár mivel néhány napja előttem már valaki simán megtalálta, nem valószínű) Ha lett volna térerő és újra meg tudom nézni a mellékelt képeket, szerintem meg lett volna, mert a rejtekadó című fotón lévő fára szerintem vetettem 2 pillantást, de annyira messze volt a térképen jelölt GPS-től, hogy nem néztem át tüzetesen :(
Az elmúlt napok esőitől volt víz bőven az ösvényeken, néhol bokáig cuppogtam a sárban. Ennek ellenére a forrásban most sem volt annyi víz, hogy elérje a kifolyót, még egy merítéshez is jó mélyre kellett volna nyúlni a kútba. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy nézhetett ez ki, amikor foglalták, mert akkor még biztos jó ötletnek tűnt...
A Gyadai rét most is gyönyörű volt, jól esett a naplementében, harmatos fűben gyalogolni rajta egy kicsit.
Fotók alapján kérnék egy elfogadást.
Megtaláltam barnanyával, köszönöm a rejtést! PMP közben. A láda, és a logbook is vizes belülről, de tudtam bele írni. A forrásból sajnos most se folyik a víz, de a belsejében van. [Geoládák v4.5.8]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.3]
Magyarkútról indultam. Jó saras volt. A kéken elég sokáig, aztán Gyadai tanösvény. Először karika volt a terv, de nem jött ki a lépés. Szóval Rejteni vágyó tanösvény pontjai teljesítve és a piroson rám sötétedett. Izgalmas volt, egyszemélyes nyomvonal, cuppogós talajjal. Sokat nem láttam belőle, jöhettek a lámpák. Éles forduló balra. A forrás kifolyó csöve száraz volt, mint a szám széle. A rejtés sötétben is kereshető. Tudtam, ha megkeresem ezt a ládát, Kosdon csúnya várakozási idő vár rám. Sajnos ez történt. Kb 20 perc volt az eltérés. Mivel rengeteg időm volt, a templom megállóig mentem. Félidőben egy köhögős görnyedt Bt hangszóróval szétfertőzte a megállót, inkább kicsit megnéztem a templom előtti szobrokat. Amúgy felújítás van a templom előtt. Órakor hét perces indokolatlan harangozás borzolta a kedélyem. Végül elértem, amit el kell, csak lassabban.
Megvan, köszi!
Katalinpuszta környékén jártunk ma Maki kutyámmal, kiraktam két mozgót, majd a piroson (illetve a tanösvényt itt-ott rövidítve) sétáltunk el ezért a dobozért. A tanösvénnyel közös szakasz után pár helyen igen jelentős, és a sok eső miatt csatakos a vegetáció a túraúton, ezért visszafelé már a köves utat használtuk. Amin ráadásul találtam egy kis vadászlakszerűséget, ahol jéghideg csapvíz van az udvarban, ebben a párás melegben a legjobbkor jött.
A forrásházban nem volt túl sok víz, és a mellette futó kis patak is alig csordogált.
A doboz a helyén. Az alja végig van repedve, belül minden nedves volt. Kipucoltam, amennyire tudtam, de ez a doboz szerintem már cserére érett.
A tanösvényről eddig még csak hallottam, nagyon hangulatos környék, szívesen jövök vissza máskor is! A láda szép helyen fekszik, de sajnos csak korlátozottan védett az esőtől. Köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.6]