Előzmények
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.20 22:27:10 (68622) |
garmin.openstreetmap.nl-ről, vagy openmtbmap.org-ról szedje le egy térképet,és nézd meg azzal,illetve Openmaps térképpel próbálkozhatsz.
azt kéne kideriteni,hogy global mapszósz bajod van, vagy egyszerűen kifogtál egy sz@r térképszettet.
[ előzmény: (68620) totharpa, 2013.07.20 22:21:48] |
|
totharpa | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.20 22:21:48 (68620) |
Nem kell hozzá semmi, a Mapsource minden külső cserélhető tárat felajánl, amit lát. Sajnos kártyára és pendrive-ra sem hajlandó kirakni a térképet, az üzenet ugyanaz. Pedig még elővakartam egy régi 1GB-os pendrive-ot is, hátha a túl nagy méret a baja, de nem.
A Mapsource-ból is frissítettem a legutolsó verzióra, hiába (először az ajánlott 6.13.7-essel próbáltam).
Most próbálok a MapSetToolkit-tel összerakni egy új IMG-t, de attól egy kicsit fázok, mert olyan beállításokat kérdez, amiről fogalmam sincs.[ előzmény: (68619) yoggi, 2013.07.20 22:11:59] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.20 22:11:59 (68619) |
Nüvinél müködik az a verzió hogy kártyára( fileba) csinálod a térképszettet, próbáld meg azt, ahhoz elvileg még a nüvi sem kell, csak egy SD kártya.
1 próbát megér.
azt nem tudom hogy garmin communicator plugin kell-e hozzá, vagy csak USB driver, de sztem kell. [ előzmény: (68618) yoggi, 2013.07.20 22:08:33] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.20 22:08:33 (68618) |
" A MapSource térkép feltöltésnél a következõ hibát adja:
A térképrészlet megközelítõleg 75.0 MB, de csak 1914.1 MB áll rendelkezésre a célhelyen. Válasszon kisebb térképrészletet, és próbálja újra.
Ezt a hibajelenséget a beinstallált térképek hibás TDB file-ja okozza. Néha elõfordul, hogy a térkép file-ok közül az img-k frissülnek, de a TDB nem. A file létrehozási dátumánál lehet ellenõrizni.
Megoldás:
megvárni a következõ térkép kiadást, hátha abban már frissül a file.
visszatenni az utolsó mûködõ verziót.
Ezt a TDB file-t csak a Mapsoure használja. Ha GPS-be szeretnéd tölteni a térképet akkor egy másik programmal (sendmap, stb ) hibától függetlenül megteheted.
"
[ előzmény: (68617) totharpa, 2013.07.20 21:55:59] |
|
totharpa | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.20 21:55:59 (68617) |
A CN-t még le is szedném, hiszen az csak külföldön kell. Hidd el, a FAQ-ot is végignéztem, a Mapsource és a térképek részt is. Melyik bejegyzésre gondolsz? Lehet, hogy már nem láttam a lila ködtől...[ előzmény: (68616) yoggi, 2013.07.20 21:30:39] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.20 21:30:39 (68616) |
jobbra fent van egy FAQ elirat, arra ráböksz és ott a megoldás a problémára, nekem még sose fordult elő(persze most majd fog) .
citynavigátor helyett tudsz letölteni free térképet garmin.openstreetmap.nl szerintem jók, itthon is teszteltük,meg nemrég Basel/Zürich,igaz nem autóval, de rajta volt minden ami fontos [ előzmény: (68615) totharpa, 2013.07.20 21:24:34] |
|
totharpa | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.20 21:24:34 (68615) |
Besokalltam :(
A csak másolós full IMG nem meg a nüvin. A többi igen, de csak akkor, ha leszedem róla a City Navigatort, kikapcsolni nem elég. De nekem az is kell.
Sebaj, jöjjön a Mapsource. Letöltöm, telepíteném, lehülyéz. Google, kibont, először MSI, majd setup, műxik. Térkép telepít, régió kijelöl, tölteném GPS-re, erre közli, hogy 6MB a térkép, de csak 1200MB hely van! Google, azt mondják okosok, hogy a TDB állomány hibás, akkor csinál ilyet. Rendben, nézzük a többrétegű térképet, abban több TDB is van. Talán mondanom sem kell, a szitu ugyanaz, akármelyik verziót választom. Mapsource makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy 1200 kisebb, mint 6.
Megyek, előkeresem a tájolómat, a léptékvonalzómat, meg veszek papírtérképet :([ előzmény: (68592) yoggi, 2013.07.19 17:43:30] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.19 17:43:30 (68592) |
Érdemes egy mapszószt feltenni és a PC-re installált térképszettekből csak a neked szükséges összeállitást felrakni, javit a sebességén ha nem kell túl sok adattal mahinálni. [ előzmény: (68587) totharpa, 2013.07.19 17:25:32] |
|
totharpa | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.19 17:25:32 (68587) |
Nem, ez a teljes térkép. Mapsource-om nincs telepítve, a frissítés valami .NET4-es keretprogrammal megy.
Ezért próbálkoztam a felmásolós megoldással, de eddig nem sok sikerrel.[ előzmény: (68584) yoggi, 2013.07.19 13:37:51] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.19 13:37:51 (68584) |
Ez a layeres térkép ha jól látom, a beállitásokban kapcsolgathatók a rétegek. Kérdés valóban ez kell-e neki, esetleg a minden egyben verzióval nem jár-e egyszerűbben. Nekem a nüvi 250-n a az utak+szintvonalak jött be a tuhu-s készletből, de azt csak mapsource-n keresztül lehet feltenni egyszerűen. [ előzmény: (68583) Old Eye, 2013.07.19 13:27:55] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.19 13:27:55 (68583) |
Kaptunk egy levelet az info@... címre. Bemásolom. A levélírót meg erre a fórumra irányítom.
Kedves Mindenki!
Letöltöttem a
http://turistautak.hu/file.php?dir=maps&file=turistautak-garmin-loader-gmapsupp.img
linken található fájlt, és bemásoltam a \Garmin mappába,
gmapsupp.img néven.
A térképek között látszik, ki is választható, viszont a térképböngészés során sem turistautak, sem szintvonalak nem jelennek meg.
Nem tudom mit tudtam ezen a "bonyolult" műveleten elrontani, segítséget szeretnék kérni a használatához.
A GPS-em egy Garmin Nüvi 765T, teljes Európa térképpel (gmapprom.img) és egy NaviGuide 6.5 térképpel (gmapprom1.img).
Üdv. és kösz.
totharpa |
|
|
|