Előzmények
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2015.12.29 19:09:48 (74445) |
A kérdésed emlékeztet a klasszikus Milyen hosszú a tengerpart? kérdésre, ahol a válasz a mérőeszközöd hosszától függ. Más számot kapsz ha 500000-es térképen mérsz és mást ha mérőszalaggal, míg fokozva a pontosságot az eredmény tart a végtelenhez. Gps témára visszatérve a távolság függ a kusza véletlen hibákkal terhelt gps nyomvonal simításától. A gyalog érzékelhető távolsághoz talán a letöltött track mapsource szerinti hossza állhat közel. Esetleg nézd meg hogy frissítették-e az etrex firmwarét mert a kezdeti változatoknál többek között az úthossz számításnál nem sikerült elfogadhatót alkotnia a garminnak.[ előzmény: (74439) palkova, 2015.12.29 12:00:37] |
|
palkova | hozzászólásai | válasz erre | 2015.12.29 12:00:37 (74439) |
Üdv és BUÉK mindenkinek!
Kaptam egy uraságtól levetett, de kitünő állapotban lévő ETREX Vista HCx kütyüt. amit napi 5-7 km.-es sétáimnál használatba is vettem. Azt vettem észre, hogy az útkomputer (napi kilométer 4.15) és a nyomvonal hossza (6.07 km.) között jelentős eltérés van. Természetesen mind a két helyen az indulás előtt nulláztam, illetve töröltem, tehát tiszta "lappal" indultam.
Mi ennek az oka és melyik a valós érték?
A választ előre is köszönve mindenkinek boldog újévet kívánok:
Kovács Pál |
|
|
|