Összesen: 152 db hozzászólás
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.03 10:05:55 (79256) |
"Ami számomra is rejtély, pedig lassan szükség lesz rá, hogy az általam rögzített track-eket hogy tudom letörölni a készülékről?"
Attól függ, minben mented a trackeket..
Ha .fit-bent, akkor a Garmin\Activities\ könyytárban.
Ha .gpx, akkor a Garmin\GPX vagy a Garmin\GPX\Archive mappában. (Bocs, fejből írom, de kb. itt.)
Érdemes törölni, mert nem csak a szabad hely számít, hanem hogy nány file van a mappában. Jártunk úgy, hogy nem mentette el a tevékenységet (.fit), mert a könyvtárban volt x file már. Töröltünk belőle és jó lett... (Igen, a GPS nem szólt egy szót sem róla, nekünk kellett rájönni... :D )[ előzmény: (79252) Pongi, 2023.10.31 08:02:24] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2023.04.18 07:12:27 (79158) |
De nem is ez baj hanem leginkább az, hogy egy árva szót sem szól a készülék. Csak elegánsan nem menti a tracket... Jártunk mi is így egy 750-el...[ előzmény: (79157) olahtamas, 2023.04.17 23:22:47] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2023.04.01 21:58:51 (79119) |
nyomvonalon is tökéletesen elnavigal, felesleges konvertálni. sőt, ha valami utat megtervezek magamnak, azt mindig nyomvonalra konvertalom és ugy megy a GPS be
[ előzmény: (79117) kovaripeti, 2023.04.01 20:35:21] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2023.04.01 20:15:03 (79116) |
Ja értem.
"200 routes, 250 points per route"
Ez 764 pont. Soha nem fogja látni így szerintem ez miatt.[ előzmény: (79114) kovaripeti, 2023.04.01 20:06:38] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2023.04.01 19:48:08 (79113) |
Oregon 750 simán látja.
A file-t amit küldtél, bemásoltam a GPX könyvtárába, 203 kili és az egész megvolt.
A leírás szerint nálad is mennie kellene:
https://support.garmin.com/en-US/?faq=1Ut7eV6nlp5FV6OtbHmhF6
Próbáld meg hogy törölsz a készülékről GPX-eket, hogy biztosan legyen szabad "memóriája". Pl. a geocaching versenyeken elö szokott fordulni, hogy feltöltjük a készülékre a versenypontokat, de a készüléken egy sem jelenik meg, mert tele van az utvonalpontjai. Persze a készülék egy szót sem szól![ előzmény: (79112) kovaripeti, 2023.04.01 18:42:13] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2022.08.15 20:59:19 (78997) |
Mindegyik felmegy rá, TUHU, OSM.
Főleg azért nem értem, mert mindegyik GARMIN .img-t kezel. Nem is értem.
Ami felmegy Mapsource vagy BaseCamp alá, azt fel is lehet tölteni (ez a két porgi ugye elkészíti és feltölti.)[ előzmény: (78996) szikizso, 2022.08.14 11:44:43] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.14 15:32:47 (78969) |
Nekem is volt ilyen a Dakotával ha jól rémlik, ha a Geomapról letöltött file-t MapSourcén keresztül raktam fel.
Tényleg próbáld ki és másold be a Garmin/GPX-be!
(Útvonalpontként nincs ott a láda leírása ugye. Bár ha van okosteló is, akkor annyira nem is kell.)
[ előzmény: (78968) repulos, 2022.06.14 12:46:16] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 17:10:08 (78965) |
Akkor rosszul lett feltöltve rá.
Másold át a geomapsról letöltött GPX-et a könyvtárba. [ előzmény: (78964) repulos, 2022.06.13 16:28:05] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 15:37:35 (78963) |
Ami még sűrűn előfordul, hogy tele az utvonalpont memóriája. Töröljétek az összes pontot belőle.
De ha a geomapot használod, akkor inkább a letöltött GPX-et másold be a Garmin/GPX könyvtárba!
(Nem túl valószínű de esetleg nézd meg az Útvonalpontok között esetleg...)
Térkép még: https://www.openhiking.eu/hu/
[ előzmény: (78962) repulos, 2022.06.13 15:19:35] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.11 13:41:15 (76338) |
Nem is állítottam. Irónia lett volna, de sajnos te nem értetted, az biztos. :)[ előzmény: (76333) Lipták Roland, 2017.07.11 13:03:41] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.11 12:03:42 (76332) |
Nagyon-nagy +1.
Nevetséges, hogy megint mi folyik itt. Nem is értem, hogy merted a térképedre berakni a többi térképet.[ előzmény: (76319) gusty, 2017.07.11 10:22:52] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 11:14:41 (76218) |
Szerintem most hagyjátok abba ezt a partalan vitát arról, hogy az OMP miért mit csinál. Az ő dolguk. [ előzmény: (76217) Yoss, 2017.05.29 11:12:28] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.23 22:11:47 (76170) |
Én voltam! Azért nagy kő esett le a szívemről! :)
Esetleg a verseny trackjét ha ki tudod nyerni jól, elküldhetnéd, beleteszem a versenyanimációba![ előzmény: (76169) Webber, 2017.04.23 22:07:30] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2016.10.13 08:41:22 (75627) |
Mi ez a hülyeség a nem kell nyomkodni???
A Dakota20-asom, ami jellemzően bringán volt, tehát alig volt kézben, amelyiken alig kell nyomkodni a bekapcsoló gombot, mert a kijelző is feléled koppintásra, kb. 1,5 év alatt bomlott le a komplett gumiborítás, nem csak a bekapcsoló gombnál (az is kilyukadt természetesen). Szerintem nyugodt szívvel elmondhatjuk, ez a megoldás egy kalap sz.r.
Többek között bármelyik GPS szakboltot hívod fel, hogy kellene egy dummy készülék, rögtön tudják, hogy a gumi porladt el...
Tudom, túl sokat használtam, nem kellett volna annyi trekkelnem vele.
[ előzmény: (75626) Yoss, 2016.10.13 08:18:51] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2016.10.10 09:19:41 (75615) |
De ennek nem így kellene működni - és emlékeim szerint nem is így működött (de ebben nem vagyok biztos).
GCKUPA-hoz muszáj letölteni a beteg pontokat is, a rendszer számolja. Én is jártam így egy ládánál, nem értettem, hogy-hogy nem találtam már meg.[ előzmény: (75614) V_Gabor, 2016.10.10 08:58:06] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2016.09.23 16:24:30 (75597) |
Igen. A ponthu-n abban a fórumban lehet megbeszélni a pontcomos dolgokat,nem itt... [ előzmény: (75596) csszi, 2016.09.23 15:38:17] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2016.06.30 10:20:46 (75210) |
Én mindig meglepődők, amikor kezembe kerül egy nyomógombos készülék, hogy milyen hamar át lehet szokni az érintőről. Kézre esik, meg minden, de nálam a képernyő görgetésénél buknak meg az ilyen GPS-ek.
Egyébként meg az O650-es "mindenre tudok kirakni ikont" tudása nagyon ütős (a Dakota20 nem tudott ilyent ugye), imádom![ előzmény: (75208) scele, 2016.06.30 08:12:38] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2016.06.08 12:43:02 (75113) |
Kerékpárosból közvetlenül GPS-be tölthető szerintem nem volt - bár én soha nem használtam, tehát lehet csak elkerülte a figyelmemet.
MapsSource/BaseCam-ből rakd fel a térképet a GPS-re és probléma megoldva.
[ előzmény: (75112) csszi, 2016.06.08 12:26:37] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.30 18:56:47 (75063) |
Én ugyanígy jártam. Ha bármit találsz szólj legalább a postaköltségeket felezhetjük...[ előzmény: (75060) fodor8peter, 2016.05.30 17:29:07] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2014.02.11 21:18:16 (70659) |
Az én Dakota 20-asomon és a 10-esemen is "Úton tartás" van a menüben. Megnéztem. :)[ előzmény: (70658) fodor8peter, 2014.02.11 21:05:35] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.02 08:52:49 (70322) |
Az 'Ilyent szeretnél' ugye azért ilyen, mert 'térkép mozgatás' módban van, akkor mindent levesz a képernyőről.
'Első kép'-en meg azért nincs, mert nem aktív a navigáció, sima térkép módban van. Én próbálgattam az Egyéni beállítást, de ott sem jött össze, hogy a navigációs panelt kikapcsold Dakotán.
[ előzmény: (70321) diego, 2014.01.02 08:43:55] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.01 22:48:49 (70316) |
Ahogy LionDaddy is mondta: 'Beállítások/Térkép/Adatmezők' Itt tudod állítani a mezők számát.[ előzmény: (70311) Old Eye, 2014.01.01 20:59:40] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.16 13:33:35 (70205) |
Autóban, ha bekapcsolod az úton tartást (ami azért navigáláskor célszerű), nem csinál ilyent szerintem.[ előzmény: (70204) yoggi, 2013.12.16 13:28:14] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.16 13:24:16 (70203) |
Én használtam autóban a 10-esemet is, egyszerűen a kormányba szorítva, soha nem 'ugrált'.[ előzmény: (70202) Kisdecso, 2013.12.16 13:18:25] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.05 17:57:07 (70112) |
Etrex 20 vs Dakota 20-ra gondolt Yoss szerintem.
Viszont ha jól rémlik, azt Etrex 20 térkép kezelése baromi lassú, nem?[ előzmény: (70111) scele, 2013.12.05 17:00:20] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.05 15:21:19 (70108) |
Egészen odáig jó, amíg nem akarsz beírni szöveget, ahhoz kicsi a kijelzője, de tényleg működik kesztyűben.[ előzmény: (70107) diego, 2013.12.05 15:18:33] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.24 06:39:50 (70013) |
BaseCamp jól kezeli ezeket, ott geoládaként fog megjelenni a készüléken. Mapsource után kicsit szokatlan lesz, de nem vészes. [ előzmény: (70008) katika, 2013.11.23 20:00:16] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.15 15:48:50 (69974) |
Eneloopok nagyon keveset veszítenek. Mondjuk azt nem értem, hogy a tartalék elemeket miért nem cseréled folyamatosan. Nekem kifogy, megy bele a tartalék. Így minden elem használatban van. Soha nem volt még olyan, hogy a tartalék elem akár csak 3/4-ig merült volna önkisülésben.[ előzmény: (69973) Kakukkos és Hajszál, 2013.11.15 15:35:48] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.15 14:49:12 (69972) |
Mi kis városunkban nincs Aldi... :) Lidl-s is megér ennyit - ha többet nem is -, 1-1 napot elmegy.[ előzmény: (69971) Yoss, 2013.11.15 14:41:14] |
|
|
|