Összesen: 564 db hozzászólás
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.03 06:36:45 (79287) |
A Google streetview segít. Keletről indulva: az Orci patak híd korlátján, a körforgalom bejáratánál a villanyoszlopon (+egy felkiáltójeles figyelmeztetés), utána a körforgalom déli oldalán és tovább a falu felé a villanyoszlopokon látható. 2023 nyári felvételek.[ előzmény: (79286) bigmick, 2024.02.02 21:33:19] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.01 21:33:47 (79282) |
Az OSM térképen van egy menüpont: Nyilvános GPS-nyomvonalak
Ha ezt bekapcsolod akkor mutatja a trackeket.[ előzmény: (79279) Kokó, 2024.02.01 16:16:25] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.01 07:48:23 (79275) |
Velem is előfordult hasonló, hogy a térképen lévő út eltünt, benőtte a bozót, de a drasztikus változás azért nagyon -nagyon ritka.
Viszont egy jó támpont lehet ha a túra elött megnézed a tervezett utat az OSM és a turistautak térképen is. Ha mindkettőn ott az út, akkor az a valóságban is ott lesz. Ezért a Garmin-on is mindig ott van mindkét térkép.[ előzmény: (79274) Kincsvadászó Kalózok, 2024.02.01 06:25:34] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.04.04 22:05:41 (79134) |
Próbáld ki, amit én kiválasztottam és volt az adatok közt térkép, az letölthető volt.
Futamok fülre kell kattintani a megjelenő térképre jobb gombbal kattintva, mentés másként, stb.
[ előzmény: (79133) vrobert82, 2023.04.04 21:45:38] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.09 13:36:14 (79105) |
Az szűrő beállításokhoz kapcsolódó egyeztetésekhez írtam egy könyvből idézetet az OFF fórumban. :-)[ előzmény: (79104) bigmick, 2023.03.07 09:57:13] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.08 22:23:42 (79079) |
A MAP60Cx esetén ilyenkor ha névsor szerinti üzemmódra váltok, akkor látom a távoliakat.[ előzmény: (79078) Discover, 2023.02.08 21:03:13] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.31 22:03:51 (78875) |
Az opentopomap Mapsouce alatt működött, a leírás szerint bemásolva a megfelelő könyvtárba. Viszont a GPS kártyára írás közben hibaüzenetet dobottt a Mapsource és elszállt. [ előzmény: (78874) V_Gabor, 2022.01.31 19:37:11] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.11 16:08:57 (78845) |
Valamint a Mapsourcban lévő útpontok, ládapontok favourites.gpx -ként bevihetők. Nagyon könnyű navigálni Kedvenc útpontokra.[ előzmény: (78844) adalbert1977, 2022.01.11 12:30:42] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.06 22:46:30 (78837) |
Az újabb android verziók valóban nem engedik a net.osmand mappa elérését. Viszont az a tapasztalatom. hogy pl. pendriven csatlakoztatva felismeri fájl kezelőből az Osmand típusú fájlokat:
favourites.gpx -l szoktam kedvenc útpontokat bevinni, erre navigálok utazás közben (Mapsourcban készítem a favourites fájlt).
Térképet éppen ma frissítettem, előzőleg törlöm az OSMand alkalmazás menüjével a régit, utána megmutatom a pendrivet és már be is illeszti a megfelelő helyre.
Szerintem így track is bevihető.
A meglévő állományok már az app menüjében kezelhetők.
[ előzmény: (78836) Juju, 2022.01.06 21:30:42] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2021.11.05 13:00:52 (78806) |
Jó lenne tudni, hogy valójában mennyit jelent ez a töltő élettartamban az akkuknál. Az Ikeás LADDA töltő is csatornánként tölt, fix 700mA-rel. Énnálam általában 3,5 évet bírnak ki a NiMh akkuk. Aki ilyen spécibb töltőt használ, az hány évente vesz új akkukat?[ előzmény: (78805) R.Guszty, 2021.11.05 10:50:56] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2021.10.11 15:32:42 (78791) |
A közkutak alkalmazás térképére lehetne egy léptéket, aránymérték vonalat illeszteni?
(Számomra a nyár leghasznosabb alkalmazása volt!)[ előzmény: (78790) petrot81, 2021.10.11 08:50:14] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2021.07.06 21:19:51 (78676) |
Még egy érdekesség, a Garminokban eleve benne van a geoidtól való eltérés korrekció, de az OSMAnd esetén le kell tölteni egy külön magasság korrekciós fájlt (ez is ott van az országok felsorolásánál), így pontos lesz a magassági érték.[ előzmény: (78675) VP, 2021.07.06 19:19:33] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2021.07.06 17:33:52 (78673) |
Ja, ez a Garminra való.
Androidra, OSMAnd-hez:
http://download.osmand.net/list.php
Ezek letöltés, telefonra áttöltéssel működnek, a net.osmand könyvtárba.
Bár az újabb android verziók nem engedik ezekhez a könyvtárakhoz a hozzáférést, akkor wifin lehet letölteni az OSMAnd-be.[ előzmény: (78672) Mr Zerge, 2021.07.06 17:25:58] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2021.04.14 19:25:33 (78598) |
Pontosan így volt a galaxy s10 esetében március végéig. Valamikor az áprilisi android 11-s verzió update tette elérhetetlenné a Android\data\ könyvtártartalmát.
Fájl kezelésre, SMS kezelésre van egy nagyon jó programom: MyPhoneExplorer, azóta ennek a fájl kezelője sem látja azoknak a könyvtáraknak a tertalmát. Én is arra gondoltam, hogy egy új, nem GP telepítéssel lehet kikerülni a problémát.
[ előzmény: (78597) olahtamas, 2021.04.14 08:05:57] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2021.04.13 15:47:45 (78590) |
Nagy divat ez az előfizetéses hozzáférés, Anno megvettem a flightradar24 pro-t. Ezt kivezette nem régiben a weboldal fejlesztője, helyette van éves előfizetés.[ előzmény: (78583) Juju, 2021.04.11 12:54:42] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2021.04.13 15:37:40 (78588) |
Az Android legutóbbi frissítése letiltotta az android/data könyvtárban lévő programok hozzáférését. Eddig oda szoktam bemásolni a netről letöltött térképeket a net.OsmAnd könyvtárba. Ha nem találok hozzáférést, akkor marad az online (wifis) térkép frissítés, ami limitált az ingyenes verziónál.[ előzmény: (78585) Juju, 2021.04.13 08:11:00] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.06.24 06:51:19 (78242) |
Ma reggel letöltött Mapsource telepítő turistautak és turistautak# verziók települnek, de a Mapsource elszáll ha ezeket a térképeket akarom kiválasztani. |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.05.16 20:07:54 (78131) |
Ma délután a XV. kerületi Pólus közelében, a Szilas patak partján, azon a részen ahol nemrégiben a CITO volt, ment egy ember a patak parti úton, a hátizsákjából kilógó geodéziainak látszó GPS antennával.
Vajon mi célból, és kinek a megbízásából? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.03.25 08:53:51 (78071) |
Mapsourcba feltelepített térképet hogyan lehet átnevezni, hogy a Mapsourcban más néven jelenjen meg? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2020.03.10 13:22:40 (78052) |
Az OsmAnd apphoz letölthető egy 'World_altitude_correction_WW15MGH.extra.zip' fájl amivel a Garminhoz hasonló lesz a magasság érték.[ előzmény: (78051) V_Gabor, 2020.03.10 13:05:32] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.09.26 07:03:16 (77763) |
Én az autós megközelítéskor az OSMAnd-t használom. Nagyobb ládavadászat előtt a kedvenc pontokat használom, jelemzően a parkoló a célpont. Ehhez a Mapsourcban leszúrom a pontokat és a telefonba favourites.gpx fájlként bemásoslom.
Nagyon bevált ez a módszer a nyaralásoknál is, nem kell pötyögni a kis képernyőn, minden bent van a kötyüben, csak ki kelll választani.
Kocsiból kiszállva jöhet a Garmin.[ előzmény: (77753) bigmick, 2019.09.25 14:39:16] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.31 06:26:23 (77714) |
Bizony lehet, hasonló volt nálam is a jelenség rollover után, frisssítés elött. A napi második bekapcsolásra nem talált poziciót.[ előzmény: (77713) izsolt, 2019.08.31 00:10:17] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.30 21:36:14 (77711) |
A rollover után nekem is frissíteni kellett a webupdaterrel. Azóta tökéletes.
Nem cserélném el egy mostani csúcs kütyüre.
Az elemtartó alsó kampóját érdemes egy kis megerősítéssel biztosítani, (lásd a bemutatkozó oldalamon a fotót).[ előzmény: (77709) V_Gabor, 2019.08.30 20:15:33] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.13 13:18:16 (77680) |
Magpet?
Szélvésznek volt most a nyáron valami hasonló gondja, Magpet sem tudta a szervízes rendszerrel feléleszteni.
Új GPS-t kapott Magpetnél.[ előzmény: (77672) lelcache, 2019.08.13 10:44:57] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.06.24 13:20:23 (77605) |
" a képernyő tetején lehet üzemmódot választani " , igen azon üzemmódok közül amik megjelennek:
autós, kerékpáros, gyalogos.
... és ha az egyik nem jelenik meg, akkor azt hogy válasszam ki? :-)
Biztos vagyok benne, hogy ott, akkor valami megdöglött a szoftverben, amin az újra telepítés segített.
( ezért jó ha a párodnál van egy hasonlóan telepített, feltöltött telefon, vagy van papírtérkép :-) )[ előzmény: (77604) BáthoryPéter, 2019.06.24 12:09:36] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.06.24 05:57:51 (77599) |
OSMAnd történet:
Egyik pillanatról a másikra eltünt az app autós üzemmódja (profilja). Egyébként a térkép működött.
A Google Play frissítés nem segített.
A teljes törlés elött a térképeket, kedvenceket átmásoltam másik könyvtárba.
Az app teljes letöltése után térképek visszamásolása, beállítgatások, személyre szabás után újra teljesen használható lett.
Mi történhetett? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2019.04.26 16:45:44 (77485) |
Lásd ebben a fórumban az előző beírásaimat.
Szerintem a rollover week okozza a gondokat.[ előzmény: (77484) 9mcb-jani, 2019.04.26 15:11:06] |
|
|
|