Összesen: 207 db hozzászólás
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2020.09.29 20:06:58 (78344) |
+1 az IKEA-s LADDA akksikra.
Nálam az OREGON 450-ben 1,5-2 napot is bírnak, bár a fényerő ~ 75%-ra le van húzva.[ előzmény: (78343) V_Gabor, 2020.09.29 18:02:38] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2018.10.10 15:09:19 (77168) |
Valószínűleg ez semmiben nem különbözik attól, mikor én a nagy OMP-ből kijelölöm M.o.-t vagy Erdélyt és külön-külön tolom fel az Oregon 450-re.
Csak azt tudom mondani, próbáld ki![ előzmény: (77167) VP, 2018.10.10 14:30:14] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2018.10.10 14:21:54 (77166) |
Az, hogy tavasszal miért működhetett, ha mindent (valóban és nem csak úgy emlékszel) ugyanígy tettél, nem tudom, de kétkedve fogadom. A vas vas, a szoftver szoftver...
A fájl átnevezés nem befolyásol, a GPS látni fogja. Enélkül a 2. feltöltés felülírja az 1. által létrehozott fájlt, így az "elvész".
Anno zöldfülűként én is itt kaptam a tanácsot, azóta is így frissítek térképet és működik. :)[ előzmény: (77165) VP, 2018.10.10 14:15:10] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2018.10.10 12:05:29 (77163) |
Amennyiben 1 db gmapsupp fájlban vannak a térképek, akkor valószínűleg egyszerre jelölted ki a térképeket és egy feltöltéssel küldted át a GPS-re.
A külön ki-be kapcsolhatósághoz egyszerre csak egy térképet jelölj ki, azt küld is át a GPS-re, majd rögtön nevezd át a gmapsupp fájlt, aztán ezt ismételd meg még 2x. :)
[ előzmény: (77159) VP, 2018.10.10 10:42:33] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2018.07.21 22:02:30 (77057) |
A GC-re és túrázásra használt Oregon 450-t használom bringázásra is a hozzá való gyári kormányra rögzíthető tartóval. Elég nagy a kijelzője, térképet olyat tölthetsz rá, amilyet Te akarsz, a célra megfelel.
Jófogáson vagy itt az apróhirdetés topicban felbukkan néha 1-1 eladó és árban kb. fele egy új EDGE-nek. Nem elvetendő lehetőség.[ előzmény: (77056) clown, 2018.07.21 19:08:37] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.07 09:19:46 (76377) |
Metrikus rendszerben ez a min. érték.
Kisebbet úgy tudsz beállítani, ha a mértékegységet előbb átállítod yard-ra, majd az intervallumot 3-4 yardra. A végén visszaállítod a mértékegységet metrikusra.
A kijelzőn 0,00 km-t fogsz látni, de 3-4m lesz a beállított értéked. :) [ előzmény: (76376) Kiss_Karoly, 2017.08.07 02:08:36] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.21 11:33:06 (76196) |
Adott egy Samsung Galaxy S6 Edge teló, benne SHealth nevű program, ami az aktivitásról (túra, bringa, stb.) képes egy gpx fájlt létrehozni. A fájlt kimentve sem MS-ban, sem BC-ben nem sikerül megnyitni, mert a programok "...nem importálható" üzenettel leállnak.
Valószínűleg a gpx belsejéban lehet a bibi, de ez nekem magas, mint ama farzseb a malacnak. :)
Egy gpx guru ránézne a fájlra, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszi! :) |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2017.02.25 11:46:53 (76032) |
Nekem O450 van, de pár alkalommal fogtam kézben Montanat is. Összehasonlítva a kettőt scele véleményét osztom.
A végső konklúziót úgyis te fogod meghozni. :)[ előzmény: (76028) Ásványvadász, 2017.02.25 08:08:12] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2017.01.11 16:46:28 (75937) |
A 64S menüjét nem ismerem, de gyanítom, hogy hasonlóan működik, mint a többi Garmin.
Én az O450-nél úgy szoktam, hogy túra kezdetekor a "Beállítások/Visszaállítás" menüben lenullázom az "Út adatok"-at, így menet közben ránézve GPS-re, a "Fedélzeti számítógép" mutatja a napi km-t (ha ki van rakva a képernyőre ez az adat).[ előzmény: (75936) ha8lls, 2017.01.10 21:52:59] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.12.29 16:16:49 (75886) |
Akkor idézem az általad kioktatásnak vélt - kérdésedre releváns - részt a V_Gabor által linkelt segítség-gyűjteményből (FAQ):
"Ha a barátod nem segít megtalálni, akkor felesleges ezt kérned a fórumon. Valószínűleg nincs. Amennyiben a forgalmazó/gyártó azt nem tette elérhetővé online, akkor annak megvan az oka.
Ha mégis szükséged van segítségre a GPS-ed kezelésével kapcsolatban, akkor kérdésedet pontosítva tedd fel a fórumban. Ne felejtsd el leírni a GPS pontos nevét/típusát és részletesen a problémádat.
Egy általános "Hogy működik a ...?" kérdésre nem fog tudni neked senki válaszolni.
Egyébként az ilyen jellegű kérésekre azt szoktuk itt tanácsolni, hogy kezd el nyomkodni, próbálgatni a kütyüt és előbb-utóbb magadtól is rá fogsz jönni a használatára. Amikor megakadsz valamiben, akkor a konkrét problémára kérdezz rá itt. Hidd el, választ fogsz kapni. :) [ előzmény: (75883) gyulaci, 2016.12.29 14:28:07] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.12.18 19:26:54 (75827) |
Dec. 07.-én a GCTOSI keresése közben tapasztaltam hasonlót, de csak a magassági adatokban volt eltérés, a koo-k pontosak voltak.
A GPS-t (Oregon 450) Tiszaalpár közelében kapcsoltam be a kocsiban és kb. -120 m-ről indult a magasság kijelzés, majd szép lassan folyamatosan emelkedve, mire a tanösvényt legyalogoltuk, érte el a 76 m-es magasság értéket. Térkép szerint 90 m lett volna a helyes érték.
[ előzmény: (75824) Mr Zerge, 2016.12.17 12:51:13] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.31 19:13:16 (75512) |
Ez a funkció az Oregon 450-esnél nem volt ismerős számomra. Kicsit utánaolvasva úgy láttam, hogy csak a 6xx sorozattól felfelé van ilyen fícsör.
A fórumokon egyébként sem ajánlják a használatát, mert meredek emelkedőkön a sebesség csökkenése miatt könnyen leállhat a track-rögzítés. :o [ előzmény: (75511) csszi, 2016.08.31 18:14:37] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.31 17:44:07 (75510) |
Tapasztalatom alapján a 4 m-es beállítás nem zárja ki a track "csillagosodását". A GPS jel és a pillanatnyi pozíciód akkor is ugrál, miközben te állsz, így a track nem lesz sima.[ előzmény: (75509) perRetZ, 2016.08.31 17:09:59] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.09 21:54:26 (75389) |
A koo megadása ugyanúgy történik az iGO-ban, nincs különbség. Viszont az iGO alapvetően autós útvonaltervezésre van kitalálva, és az alatta lévő térképek ritkán tartalmazzák azokat a földutakat, amiken esetleg a ládáig lehet (ha lehet) menni autóval. Ezért sokszor tervez másfelé, mint ahol a láda van valójában.
Drive-in ládázásnál ilyenkor jobb előtte megnézni pl. Google Earth-ön, merre visznek a földutak és ezt összevetni a iGO-val. A láda közelében, terepen meg marad a túra GPS és a TuHu vagy OMP.
Mi így szoktuk, ha már drive-in...[ előzmény: (75388) Frentzen, 2016.08.09 21:42:41] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.26 12:01:24 (75335) |
Térkép feltöltéskor a frissen feltöltött térkép "gmapsupp.img" néven kerül elmentésre a kütyün.
Ezt nevezd át pl. "TuHu.img"-re, majd mehet fel rá az újabb térkép (ekkor már nem nevezi át a korábban feltöltött fájlt a GPS), amit majd megint átnevezhetsz pl. "OMP.img"-re.
Ez a trükk. :)[ előzmény: (75331) Hev, 2016.07.26 10:56:17] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.06.29 18:02:45 (75198) |
64s - nyomógombos vs. O600 - érintőképernyős.
Nálam ennél a két lehetőségnél nincs olyan, hogy az egyik "jobb választás lett volna", mint a másik.
Saját tapasztalatok alapján a nyomógombos nekem nem jön be.
Lehet, hogy ha8lls a tapi képernyővel érez hasonlóképpen. [ előzmény: (75196) Yoss, 2016.06.29 14:45:37] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.04.22 11:34:47 (74814) |
A Te embered magpet lesz, de Ő nem annyira aktív a fórumban. Keresd privátban inkább, lehet hamarabb választ kapsz Tőle.[ előzmény: (74813) vrobert82, 2016.04.22 10:38:17] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2016.01.24 08:58:39 (74549) |
Az a "Hungarian.gtt" fájl nem a készülék kezelési leírása, hanem a GPS-ed megfelelő könyvtárába kell bemásolni és a magyarított kezelőfelületet teszi használhatóbbá, kicsit magyarabbá.
(Yoss leírta, hogy nincs olyan, amit itt sokan keresnek.)[ előzmény: (74548) usakal, 2016.01.24 08:36:46] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.25 21:57:53 (74210) |
Útvonaltervezésnél mire van állítva? "Légvonalban"-ra vagy másra beállítva használod?
Nekem ma a Spartacus-ösvény túrán produkálta ezt a jelenséget az Oregon 450, mert "túrázás" volt a beállítás. Visszaállítva "légvonalban"-ra, megszűnt az akadozás.[ előzmény: (74209) Bl4st3r & Amy, 2015.10.25 21:45:55] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2015.08.26 21:33:01 (74042) |
Oregon 450-hez keresek kerékpáros tartót, ha van használaton kívül a fiók mélyén, méltányos összeg ellenében szívesen átveszem. Elérhetőségeimen jelezz, légy szíves!
Köszönöm! |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2015.08.16 21:05:12 (74013) |
Letöltve a TuHu-ról a Garminokhoz szükséges u+f+sz telepítő-t és elindítva azt (Win 7 64 bit), egy inkompatibilitásra utaló hibaüzenetet kapok.
Az elmúlt két hétben nem olvastam rendszeresen a fórumot, de azt tudom, hogy korábban még a telepítőt sem lehetett letölteni, csak a zip verziót.
Most már tölthető, de nem működik, vagy én rontok el valamit?
|
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.01 19:20:06 (73868) |
A fórum "apróhirdetés" topicjában rendszeresen vannak eladó készülékek, általában olyan kesserektől, akik feljebb lépnek (vagy ráérő idejük, kedvük csökkent és lelépnek). Ezeket a GPS-eket sem vetném el élből, tapasztalatot szerezni, kipróbálni ezek is jók lehetnek.
Ott is, itt is kérdezhetsz bátran, segítőkész a társaság. :)[ előzmény: (73867) Hofferkék, 2015.07.01 16:37:21] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.01 22:37:34 (73753) |
Pont ez a gondom. :)
A track darabolás, szabás-varrás az megy, de ilyen jellegű - pl. sebesség alapú - szűrést még nem sikerült összehoznom.
Továbbra is várom az ötleteket![ előzmény: (73752) halaszkiraly, 2015.06.01 22:30:30] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2015.06.01 22:03:47 (73750) |
Lehet, láma a kérdés, de eddig sosem jutott eszembe foglalkozni a dologgal:
Adott egy Oregon 450 által mentett túra gpx track-je, amiből ki szeretném gyomlálni a lihegéssel, fotózással, geoláda logolással töltött időt. Magyarul a nettó mozgás idejére lennék kíváncsi.
Meg tudom ezt oldani valamilyen úton? |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.21 23:00:35 (72352) |
Igazad van, log fájlban való adatrögzítést én sem olvastam. Alább csak trend felvételéről szól a link.[ előzmény: (72351) zakany, 2014.10.21 22:39:52] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.21 22:33:36 (72350) |
Szerintem meg igen. A 4.A pontban írnak róla a linkelt oldalon.
Azt írja, hogy 15 percenként gyűjt légnyomás adatokat az Oregon kikapcsolt állapotban és ezt el is tárolja.
A funkció engedélyezése:
Main Menu>Setup>Altimeter>Pressure Trending>Save Always
Ha látni szeretnéd a trendet, a következő beállítások kellenek:
Main Menu>Setup>Altimeter>Barometer Mode>Fixed Elevation és
Main Menu>Setup>Altimeter>Plot Type>Barometric Pressure
Azt javasolja, készíts egy profilt a fenti beállításokkal és éjszakára állítsd erre. (De gondolom nappal is működik.)
[ előzmény: (72347) zakany, 2014.10.21 22:16:39] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.08 21:55:26 (72023) |
A kinézet és megjelenítés milyenségét azonos adattartalom mellett van értelme "vizsgálni", mert ugye ízlések és pofonok..., kinek mi jön be PC-n és a GPS-en?
De az adattartalom vizsgálatához "azonos kinézet"-et rendelni mi értelme van? Olyat meg amúgy sem találsz, mert akkor az egyik térkép olyan lenne, mint a másik. Nyilván a térképszerkesztők is arra törekednek, hogy az általuk készített cucc egyedi legyen.
Az adattartalmat önmagában érdemes nézni szerintem. Minél több valósághű utat, ösvényt, POI-t, stb. tartalmaz a térkép, annál értékesebb a túrázók, kesserek számára.
[ előzmény: (72022) olahtamas, 2014.09.08 21:26:38] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.08 19:17:05 (72018) |
Nem túl sok időm volt a térképek összehasonlítására telepítés után, de most én is megnéztem néhány már bejárt M.o.-i és külföldi részt azonos feltételek mellett.
Valóban megáll az, amit írsz. Az OSM Hiking grafikában jobbnak tűnik és a szemnek talán kellemesebb is, de jelentős hiányosságai vannak a lényegibb jelzett turistautak területén az OMP Hiking-gal szemben.
Mivel jó nagy helyet foglal(t), én már száműztem is a gépemről.[ előzmény: (72016) NagyKG, 2014.09.08 17:56:25] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.06 17:45:26 (72005) |
Feltettem a képet, a link u.a., mint a 71995 hsz.-ben.
Ez kicsit informatívabb, mint a korábbi OMP hiking.[ előzmény: (71998) olahtamas, 2014.09.06 06:56:29] |
|
|
|