Előzmények

Mr Zergehozzászólásai | válasz erre | 2006.02.27 20:33:27 (6213)
Egyetértek Veled is és Snakeval is a tapasztalataim alapján.
Kiegészíteném azzal, hogy sokan összetévesztik a "profi" bakancsot a keménnyel.
Az én esetemben a Meindl Borneo tipusa elég kemény az egész napos nehéz terepen, sziklán járáshoz, hágóvas már éppen rakható rá. Tehát aki úgy érzi, hogy a Vibram talp kemény, az valószínűleg az üzletben túl kemény bakancsok polcánál volt. Célszerű tanulmányozni a Meindel weboldalát. A B kategória bőven elég a hazai és alpesi túrákhoz, még viaferratara is megfelelő, fogadja a kötözős hágóvasat. Aki kicsit komfortosabb, könnyebbet keres, az inkább az AB kategóriából válasszon (tengerszem.hu).
http://www.meindl.de/
[előzmény: (6212) bregő és andorpapa, 2006.02.27 20:08:15]

bregő és andorpapahozzászólásai | válasz erre | 2006.02.27 20:08:15 (6212)
Szerintem megfelelő kezelés esetén hosszú évekig egyformán jók a Gore-Tex és bőr cuccok is, a hangsúly a "megfelelő, rendszeres, gondos" jelzőkön van, ami persze anyagi áldozatot is jelent (évente többezer HUF impregnálásra), de szerintem megéri. A csúszással kapcsolatban igazad van.

A méretválasztással viszont nem, szerintem nem szabad felülméretezni a cipőt! Főleg a könnyebb túracipők esetén (multisport kategória), hiszen a mai lépők többségénél erőteljesen anatómiai alapokra helyezik a belső kialakítását, márpedig egy méretben nem egyező cipő talpa sem egyezhet a mi talpunkkal. Érdemes inkább túrazoknival próbálni a boltban, több helyen vannak is ilyen célra elhelyezett "kincstári darabok", melyeket az utcai zoknira lehet felhúzni, így tesztelve a méretet.
Az ujjak mozgatása szerintem nem feltétlenül függ össze azzal, hogy nagyobb a bakancs. Érdemes inkább a megfelelő méretre törekedni, ahol a cipő megkötése után nem tud elcsúszni a talp, tehát hosszra kb. jó, de az ujjak nem érnek a cipő orrához, és nem kell őket behajlítani akkor sem, ha lábujjhegyre állunk. Nem véletlen, hogy sok boltban találkozni "mesterséges tereppel", aminek különféle dőlésszögei segítenek a cipő "élesben való tesztelésében".

Bregő előző bakancsával azért szenvedtünk olyan sokat, mert egy kicsit nagyobb volt, mint amekkora a lába. Ilyenkor máshol fog, máshol szorít a fűző, már ez is elegendő lenne a kényelmetlen érzet kialakulásához, arról nem is beszélve, hogy nagyobb cipő esetén könnyen elmozdul a sarok, ami kidörzsölődéshez vezethet (a lábtól elkezdve a zoknin át a cipőig mindenhol), és dörzsölődés nélkül is nehezíti a járást és a stabil lábtartást.
[előzmény: (6209) snake, 2006.02.27 18:02:32]

snakehozzászólásai | válasz erre | 2006.02.27 18:02:32 (6209)
Bakancs- téma

Nekem volt már több is, vibramos, meg nem vibramos, gore-tex, meg nem gore-tex stb.
Annyi bizonyos, hogy olyan, hogy vízhatlan bakancs, nincs! Legalábbis én még nem találkoztam vele, illetve úgy hívják, gumicsizma. Esetleg a magashegyi műanyag bakik, de azok meg baromi merevek, hágovas fölé vannak kitalálva.
Egy új gore-tex pl kibír egy lájtosabb patak átkelést, egy 3 éves már lehet, hogy beengedi a vizet. De akár a talp felől is szippanthatja, ha netán szeggel is találkozik a túrák során. Ha meg felülről megy be a cucc, akkor meg ugye mindegy.

A jégen is csúszik mind, bár lehet, hogy az egyik kevésbé, a másik jobban, DE csúszik! A szlovákoknál van ez a kihajtható szöges talp, annak meg a tartósságáról nem vagyok meggyőződve. Szerintem nem sokszor kell használni ahhoz, hogy bekrepáljon.

Mindezek alapján én szerintem legfontosabb, hogy kényelmes legyen, és a lábnál fél számmal nagyobb, hogy meg tudd mozgatni az ujjaidat, vagy esetleg dupla zokni mehessen bele.
Aztán hogy ez gore-tex, vagy sima bőr- mindegy. Egy idő után ezt is, azt is vaxolni kell.

Jelen pillanatban egyébként egy Tom highlandot és egy Lowa gore-tex- t használok. Az előbbi mindenben elmarad az utóbbi mögött, kivéve a jégen (és minden máson) csúszást. Abban a Lowa a rosszabb. (vibram).

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]