Előzmények
griffs | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 21:53:11 (27628) |
Nem csipázom a diagrammokat, de szerintem ugyanarról beszélünk. Gondolom azért örökítetted meg, mert kirívó volt az eltérés, de ha jól látom így is 5-10% között.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy ha a műszer 600 m. szintet ír, akkor az nem lehet sem 300, sem 1200. Stabil időjárási körülmények között 5% körül lehet az eltérés, de ha 10%, sem fogok dugába dőlni. Nekem az elfogadható pontosság.[ előzmény: (27627) heyjoe, 2012.02.25 21:37:43] |
|
heyjoe | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 21:37:43 (27627) |
Csak a stabil idő a ritka, amikor a légnyomás nem változik :)
Ezt tavaly tavasszal "fényképeztem", látszólag szép csendes, napsütéses időben. A két bekeretezett rész ugyanaz a domb, csak egyszer egyik, egyszer a másik irányból másztam meg, kb. egy órán belül.
[ előzmény: (27626) griffs, 2012.02.25 20:45:12] |
|
griffs | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 20:45:12 (27626) |
A repülés miatt tisztában vagyok a barometrikus mérés pontatlanságával. Ha jól emlékszem a Kőrishegynél felülírta a hegy magassági adatát a rejtő, mert az ő műszere többet mutatott, mint ami a táblára volt írva:) Viszont tény, hogy mindig azt használom és ha nincs jelentős időjárásváltozás, akkor az érték elég megbízható. Nálam nem nyom a latba, hogy 600 vagy 620 volt a szint. Sokkal nagyobb eltérés, stabil időben, tudomásom szerint nem lehet. Gyakorlatilag 5% alatt.[ előzmény: (27625) heyjoe, 2012.02.25 20:27:13] |
|
heyjoe | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 20:27:13 (27625) |
Pedig se a műszernek, se a programoknak ne hidd el, amit mondanak :)
A pusztán gps-jelből számolt magasságérték nagyon pontatlan, a barometrikus csak eseménytelen időjárásban használható pontosan, jellemzően rövid időszak alatt, egy egész napos menet alatt alaposan el tud mászni, az srtm határait a domborzatmodell felbontása szabja meg.
Tehát, ha számszerűleg szeretnél pontos értéket, ahhoz legfeljebb véletlenül juthatsz, ha viszont csak a túráidat akarod nehézség szerint összehasonlítani, akkor pedig mindig ugyanazt a módszert kell alkalmazni.[ előzmény: (27624) griffs, 2012.02.25 19:52:03] |
|
griffs | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 19:52:03 (27624) |
A gps, külön lapon, tud magasságdiagrammot. Ha nem jelenik meg az a lap, akkor be tudod állítani, hogy megjelenjen. A diagramm felett írja az aktuális magasságot és az össz szintemelkedést. Ebben minden hupli, minden egyes méter felfelé menet szerepel. Amikor a napi számlálókat kinullázod, ez az adat is nullázódik. Induláskor mindig nullázok és nap végén mindent tudok:) A mapsource pontosabban hozza ezeket az adatokat, de én nem szoktam vele babrálni, jelentéktelen az eltérés, hiszek a műszernek.[ előzmény: (27623) Bojsza család, 2012.02.25 19:29:13] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 19:29:13 (27623) |
SRTM elemzése:
útvonal hossz: 8,26 km
max magasság: 305m
min magasság: 211m
szintemelkedés: 87m
szintcsökkenés 103m
a mapszósszal is megnéztem
1,53km úton 74m szintemelkedésem volt...
nemcsoda, ha majd bele haltam... :-) a többi már gyerekjáték volt...[ előzmény: (27621) Bojsza család, 2012.02.25 19:18:17] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 18:56:23 (27619) |
Mapszószban lehet megnézni a diagramját. És ott van fent az a két pici kereszt. Az egyik piros a másik kék. Azokat pakolgasd rá a magasság grafikonra és a két pöcök közti szintkülönbséget rögtön kiadja, meg a távolságot is.
Ha összesítve szeretnéd látni, hogy mennyi az emelkedés, süllyedés, max és min magasság, akkor nem marad más hátra, mint, hogy egy professzionális programot használj. Ez Jekaeff SRTM_HUN nevű progija.[ előzmény: (27617) Bojsza család, 2012.02.25 18:17:27] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.25 18:17:27 (27617) |
.. na meguntam az influenzások ápolását (a családban csak én nem vagyok beteg) leakasztottam a bringát a falról, és elmentem tekerni egyet ebben a szép időben... mondhatni majdnem szívmegállásom volt mire feltekertem a Sörházdombi kilátóhoz.. az tőlünk kb 50m szintkülönbség.. majd gurultam egyet az erdőben.. szigorúan csak lefelé(!!) az tök jó volt... bár én azt hittem, hogy megyek vagy százzal... :-) a track az nem hazudik... csak egy óvatos 30 km/h-s szellő voltam...
tényleg..a track-ből hogyan nézitek a szintkülönbséget azaz mivel.. ?? mármint ami kiírja nekem, hogy ettől idáig ennyi méter felfelé... és hogyan szokták számolni.. veszem azt egy túrára ki van írva egy 600m-es szintkülönbség.. az a felfelé és lefelé összege?? vagy hülyeséget mondok? |
|
|
|