Nincs jelenleg szabály a záróláda-készítésre. Amit a moderátorok elfogadnak, az fog megjelenni.
Nincs szabály arra, hogy engedélyt kellene kérni a tag-ládák gazdáitól. Talán nem is indokolt, hiszen minden rejtőnek az a célja, hogy megkeressék a ládáját, egy kis plusz "marketing" csak segít. Külön etika dilemma, hogy ha valamiért pl. egy kisvasutas láda gazdája meg akarná tiltani a megjelenést a GCKISV-ban, akkor azt hogy is kezelnénk?
Persze nyilván udvarias és természetes, ha a záróláda gazdája előzetesen egyeztet a tag-ládák gazdáival. És az is erősen valószínűsíthető, ha valaki összeüt 10 perc alatt egy "Összes magyar kálváriás láda" záróládát, az még kevés lesz a moderátoroknál.
A piros1 kevésbé izgalmas; az összes szabályzatunkban kinyilvánítjuk, hogy a geocaching nem verseny, azaz csak marginális jelentősége van, hogy ki mennyi eséllyel tud piros 1-es találatot elérni.
A záróláda típus létrehozásával a játékot is szerettük volna színesíteni, bátran ötleteljetek új záróládákról és győzzétek meg a moderátorokat, pl.
- Összes magyar kálváriás láda
- Állatkertes ládák
- Észak-magyarországi várak
- Hídak
- Olyan ládák, amelyek 5 km-es környezetében nincs másik láda
- stb.
- és persze a legjobb valamilyen saját ötleten és sorozaton alapuló záróláda
[ előzmény: (35266) Pongi, 2019.11.05 11:18:30] |