Előzmények
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.18 16:36:50 (840) |
A g:hu a gusty féle Geocache API--n keresztül kapja meg a láda koordinátáját.
Ha ez eltér attól, mint ahol a láda van, (és ami a láda web-lapján is szerepel), akkor az adatbázisban van valami gebasz.
Egyébként meg passz.[ előzmény: (838) Norbee97, 2017.07.18 09:10:08] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.18 09:10:08 (838) |
Én arra tudok még gondolni, hogy maga a g:hu szerzi meg rosszul az adatokat, emiatt aki azzal megy, az pokrócot talál, míg aki GPS-sel, az bepötyögi a neten látható koordinátát, és a ládához jut.[ előzmény: (820) Kokó, 2017.07.11 17:12:34] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.11 17:12:34 (820) |
Az utóbbi időben rendszeresen a pokrócra mennek a kesserek. Ez azért érdekes, mert a letöltött koordináta az új helyre mutat. Mintegy 50 méter az eltérés! Még azt tudom elképzelni, hogy a korábbi helyen látható doboz ikon zavarja meg őket, pedig két éve nincs ott doboz.
Más, áthelyezett doboznál is tapasztalható a ládaoldali TuHu térkép hibája. Érdekes módon GCDuha esetében nem tűnik zavarónak a régi ikon.[ előzmény: (793) Norbee97, 2017.06.16 11:16:45] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.16 11:16:45 (793) |
Ez amúgy azért is különös, mert ugye emiatt nem találtam meg a ládát, mert a g:hu is a régi helyre mutat, a térképen is a (-C)-s van a láda aktuális helyén szerintem, bár ezzel Kokóval nem értettünk egyet, pedig nekem az van "balrább", az általa elmondott leírás is annak a környékén van.[ előzmény: (784) Old Eye, 2017.06.14 22:47:41] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 22:47:41 (784) |
Értem. A raszteres a PMR 4/12 (GC412) geoláda egy régebbi állapotát mutatja.
Utánanézek. Most veszem észre, nem jelennek meg az új ládák, pl GCMszv
Lehet hogy a geoládák mint POI-k frissítését kézzel kell indítani vagy automatikus frissítésük elakadt.[ előzmény: (782) Kokó, 2017.06.14 21:09:49] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 21:09:49 (782) |
Hogy érthető legyen a probléma:
A ládaoldali térképen buborékban "H" jelöli a láda valós helyét. Azonban a térképen a régi helyen, a régi nevével jelenik meg a PMR 4/12 (-C) láda ikonja ami viszont már nem létezik! A kérdés az, hogy ezt az adatot honnan szerzi? A ládaoldalon nem találok semmi okot.[ előzmény: (778) Hajo, 2017.06.14 20:14:11] |
|
Hajo | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 20:14:11 (778) |
Lehet, hogy Kokó másra gondolt?
Nekem az a bajom, hogy szinte soha nem jelenik meg a térképen a láda ikonja (és a segédpontok sem). Ilyenkor a térkép alatt a geoláda ikonok tooltip-ű gombon NaN felirat jelenik meg. (Google Chrome 58.0.3029 pl GCBuBe).
Ugyanannál GCBuBe-nél IE-ben megjelennek az ikonok, de csak a térkép felső sávja...
Szóval lehet, hogy Kokó azt szeretné tudni, hogyan jelenhetnének meg az ikonok? :-)[ előzmény: (775) Old Eye, 2017.06.14 19:24:25] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 19:24:25 (775) |
A raszteres a 15. szinttől minden geoládát megnevezésével kirak.
A GC412-t a Garmin kimenetekben POI-ként is megtalálod.
Ez az info, hogy itt egy láda van, nyilván édeskevés a raszterest böngésző felhasználónak, a terepen bóklászó túrázónak, meg kell néznie a ládaoldalt, ha meg akarja keresni.[ előzmény: (774) Kokó, 2017.06.14 18:12:32] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 18:12:32 (774) |
Úgy tűnik lecsillapodott a fórum ezért megismétlem a kérdésem:
Valaki meg tudja mondani, hogy GC412 ládám oldalán hogyan kerül a TuHu térképre a PMR 4/12 (-C) ládaikon?
[ előzmény: (711) Kokó, 2017.06.08 15:08:02] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.08 15:08:02 (711) |
Valaki meg tudja mondani, hogy GC412 ládám oldalán hogyan kerül a TuHu térképre a PMR 4/12 (-C) ládaikon? |
|
|
|