Összesen: 206 db hozzászólás
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.27 08:08:41 (5955) |
Ennek - és a többi hasonó, technikai jellegű - fórumnak az a lényege, az az igazi haszna, hogy többeket érdeklő, érintő problémák kerülnek felszínre - és ezekre a felhasználók közös bölcsesség megoldást talál. Majd ezt a megoldást a következő, hasonló jelenséggel találkozó felhasználó mintegy receptként alkalmazza - így újabb kérdés feltevése nélkül, pusztán a korábbi hozzászólások visszaolvasásával, szerencsés esetben a Gyakran Ismételt Kérdések áttanulmányozásával eljut a céljához.
Ennek az alapvető mechanizmusnak a működését gátolja az, ha
- nem tudod/akarod leírni a pontos problémát,
- nem tudod/akarod leírni az eljárásodat, ami a hibásnak tűnő jelenséghez vezetett,
- nem tudod/akarod leírni a módszert, amivel kiküszöbölted a problémát.
A következő kommunikáció zajlott ezen a topikon tegnap délután (kivonat):
Sz.Zsolt77 2014.05.26 14:45:37 (5937)
Felvettem néhány POI-t a múlt héten, de még nem jelentek meg a térképen. Hogy működik ez a dolog? Automatikusan feldolgozza a rendszer ezeket és rákerülnek majd a térképre?
Olvasgattam a fórumot, de erről nem találtam infót.
KÖszi!
Fairy 2014.05.26 15:04:40 (5938) | előzmény: (5937)
Melyik térképkimeneten nézted?
Sz.Zsolt77 2014.05.26 15:36:20 (5939) | előzmény: (5938) Fairy
Húha, lehet, hogy én nem értem a kérdést pontosan :) "Magyarország egyben"-t választom ki.
Letöltöttem közben a T3D-t, ott már látom az újakat, viszont a régiek közül nem mindent, gondolom a T3D nem minden POI kategóriát jelenít meg.
Ráakartam az openmap.eu-ra, itt a régiek fennvannak, az újak még nem, de gondolom ezt az oldalt nem Ti csináljátok.
Fairy 2014.05.26 16:46:26 (5940) | előzmény: (5939) Sz.Zsolt77
Ilyen nem rémlik, hogy "Magyarország egyben"... Esetleg innen ez lehetett?
(T3D maga egy megjelenítést végző alkalmazás - nem térképkimenet. Az openmaps.eu - ha erre gondolsz - felhasználja a turistautak.hu adatait. Ld. az oldalukon levő jogi tudnivalókat/impresszumot.)
Old Eye 2014.05.26 16:52:12 (5941) | előzmény: (5937) Sz.Zsolt77
Hazánk területe térképszerkesztési szempontból 27 tájegységre van osztva, a rajzolók ezekben dolgoznak.
A kimenetek többsége - az OMP is - akkor frissíti saját adatait, ha valamelyik tájegységet szerkesztették. Új POI-k megjelenését, meglévôk módosításait külön nem figyelik.
Sz.Zsolt77 2014.05.26 19:17:42 (5942)
Köszönöm a válaszokat, megvan.. Letöltöttem a térképet, Mapsource-ban minden tökéletesen látszik, ezentúl ezt használom.
Mi volt ezzel a gond(om)?
1. Nem derült ki, hogy mi volt a konkrét problémád, melyik térképkimeneten nem jelentek meg az új POI-jaid. (Ván "néhány" - és ez még nem is az összes.)
2. Nem derült ki, hogy a T3D, az openmap.eu [sic!] és a Magyarország egyben [sic!] hogy került a képbe (hiszen ezek egymástól függetlenül - bár közös adatbázisból - készülő kimenetek).
3. Ha tapasztalatlan felhasználóként nem boldogulsz az oldal használatával, akkor lehet, hogy bennünk (a portálban) van a hiba, mert nem elég részletesek/egyértelműek a leírások, nem elég ergonomikus a felépítés. Ennek megváltoztatásához is a probléma szabatos leírása szükséges.
4. Általánosságban: A Te személyes, egyedi problémád csak annyiban érdekes, csak annyiban tartozik a fórum nyilvánosságára, amennyiben általánosítható tapasztalatokkal jár a megoldása. Ha ilyent nem tartalmaz - vagy a megoldási folyamat jelentős része nem ismerhető meg, mert nem tudod/akarod mások számára is érthető részletességgel leírni - akkor ez nem más, mint egy önző, potyautas-mentalitású élősködés mások idején, energiáján. (Vö. Oké, szuper. A problémát sikerült megkerülni. A megoldás meg le van sz.rva.)
Tőlem talán - sőt, a fröcsögő személyeskedéseid alapján valószínű, hogy - nem vagy képes ezt elfogadni. Ebben az esetben nyugodtan ignoráld az egész eddigi posztomatt - elég, ha figyelmesen elovasod ezt: http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html[ előzmény: (5952) Sz.Zsolt77, 2014.05.26 22:22:26] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.26 21:58:49 (5947) |
Felesleges személyeskedésre semmi szükség. Ingyen kapsz valamit és most tehettél volna a jobbításáért. Nem kívántál élni a lehetőséggel. Nincs itt semmiféle vita - csak száraz tények.[ előzmény: (5946) Sz.Zsolt77, 2014.05.26 21:48:49] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.26 19:48:28 (5945) |
Lehetséges, hogy a turistautak.hu Garmin-kimenetének elkészítésébe - amit több százan/ezren használnak - hiba csúszott. Ezt jó lett volna pontosan feltárni. Ehhez további adatokat vártam Tőled a tapasztalt jelenségről - hogy a problémát a forrásáig vissza lehessen vezetni és ott javítani. Kaptál egy kerülőutat - és számodra "Megoldottá vált a kérdés. Pakolj a buszba! Milyen az érzés?"
Ugye ezért nem vártál dicséretet?[ előzmény: (5944) Sz.Zsolt77, 2014.05.26 19:39:51] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.26 16:46:26 (5940) |
Ilyen nem rémlik, hogy "Magyarország egyben"... Esetleg innen ez lehetett?
(T3D maga egy megjelenítést végző alkalmazás - nem térképkimenet. Az openmaps.eu - ha erre gondolsz - felhasználja a turistautak.hu adatait. Ld. az oldalukon levő jogi tudnivalókat/impresszumot.)[ előzmény: (5939) Sz.Zsolt77, 2014.05.26 15:36:20] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.18 22:22:32 (5918) |
Ahogy a legelső válaszomban is írtam: a pontnév-sablonnal.
És hogy miért nem ilyen alapból? Valószínűleg azért nem ilyen, mert a poi.geo a caches.geo leszármazottja - így a ládaletöltéseknél kialakult "szokásokból" őriz beállításokat. Vagy pedig nincs átvezetve a POI-letöltés összes egyéni sajátossága a kezelőprogramban. [ előzmény: (5917) Kokó, 2014.03.18 21:35:55] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.18 01:29:01 (5908) |
Szó sincs itt vitáról. Ahhoz legelőször szükség lenne részedről egy darab álláspontra. Továbbá nem ártana az annak kifejezésére való képesség.
2014.03.17 22:49:57 (5893)
Azt szeretném megtudni hogy a POI letöltésnél a Neve helyett miért valami kód jelenik meg a térképeken?
2014.03.18 00:55:14 (5907)
[...] Bármilyen szűrést követően a láthatatlan kódok helyett a beszédesebb névnek kellene látszódnia a térképen.
Úgy csinálsz, mintha kérdeznél - és két óra kell, hogy kinyögd, hogy valójában javaslatod van.
------
Ismét felteszem a korábbi kérdéseimet. Egy-egy szóban válaszolj rájuk, kérlek:
1. Letöltötted a pontokat a pontnév-sablon megváltoztatásával?
2. Elkészítetted a MapSource-fájlt a tucatnyi magaslessel?[ előzmény: (5907) Kokó, 2014.03.18 00:55:14] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.18 00:39:56 (5906) |
1. Letöltötted a pontokat a pontnév-sablon megváltoztatásával?
2. Elkészítetted a MapSource-fájlt a tucatnyi magaslessel?
[ előzmény: (5905) Kokó, 2014.03.18 00:27:20] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.17 23:53:41 (5898) |
Azért, mert az útpontok listáját generáló program alapértelmezésben minden pontnak egyedi nevet ad. (Talán a kávézók felől nézve ez nem tűnik "indokoltnak", de ha ide kattintasz, akkor valószínűleg világos lesz.)[ előzmény: (5897) Kokó, 2014.03.17 23:47:01] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.17 23:32:35 (5896) |
Azért, mert bizonyos régebbi típusú készülékeken az útpontok neve nem lehetett hosszabb nyolc karakternél.
Ha ez számodra nem megfelelő, akkor próbálkozhatsz a pontnév-sablon megváltoztatásával. Például így:
<field name="nickname" deaccent="i"/>[ előzmény: (5893) Kokó, 2014.03.17 22:49:57] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.02.17 21:39:28 (5885) |
Technikailag nincs akadálya - inkább jogi aggályaink vannak. Hiszen korábban a is lehúzhattuk volna az adatokat a honlapról egy kis hekkelgetéssel, de böcsületes tagjaink inkább maradnak a helyszíni felmérésnél. (És csak "ellenőrzésként" csekkolják a menetrendek.hu-t. :-) )[ előzmény: (5884) Zenoo, 2014.02.17 21:31:29] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.22 16:49:47 (5849) |
Ha a pontos háttérinfókra van szükséged - esetleg változtatást javasolnál - akkor célszerűbb lenne közvetlenül hozzájuk fordulni. Személy szerint pgyp, Trackman, Peter68 kollégákat érdemes keresni.[ előzmény: (5847) Ajtony, 2014.01.22 15:36:52] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.22 00:55:13 (5839) |
Ha elég publicitást kap - és ráadásul bigmick is beépíti a g:hu-ba - akkor lehet, hogy a túl sok infó lesz a nagyobb problémánk - nem a túl kevés.[ előzmény: (5838) Old Eye, 2014.01.22 00:52:13] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.21 12:41:37 (5829) |
Nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy a POI-adatbázis nem pusztán a térképszerkesztőké, hanem a geoládászoké is. (Bár az tény, hogy a TuHu számára trekkelők és a térképszerkesztők viszik fel az új POI-k elsöprő többségét.) Az már nem a kesserek "hibája", hogy a közös adatbázisból mi olyan típusokat is kiveszünk és a térképre teszünk, amelyeknek ott nem sok keresnivalója van. (Sőt: ez senkinek nem hibája - pusztán egy örökölt helyzet.)
Azt javaslom, hogy az egyesület fejeseinek meggyőzésére irányuló meddő viták helyett fordítsuk az energiáinkat a saját szűrési mechanizmusaink finomítására. Ez utóbbi sokkal több sikerélménnyel kecsegtet. :-)[ előzmény: (5828) Hev, 2014.01.21 12:04:17] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.20 22:32:37 (5824) |
...vagy mi is szűrhetnénk úgy, hogy a geoesemények ne kerüljenek be a kimenetekbe, ne kerüljenek rá a térképekre. Talán ez még egyszerűbb is lenne, mint a játékosokat "átnevelni". :-)[ előzmény: (5823) Hev, 2014.01.20 22:06:46] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.21 19:05:58 (5780) |
Ja, értem, az a baj, hogy a Név rubrika az üres... Egyszer volt arról szó, hogy az üres Név automatikusan töltve lesz a típussal.[ előzmény: (5779) Bryan, 2013.10.21 18:57:29] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.19 16:55:18 (5687) |
Könnyű kibicként kritizálni. Lépj be az egyesületbe és tégy a változásért - akkor hitelesebben hőzönghetsz! :-)[ előzmény: (5686) R.Guszty, 2013.08.19 16:49:31] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.14 20:08:14 (5470) |
(Lehet, hogy észre sem vetted a kérdést... Idemásolom: "Nem tudnál lassítani egy kicsit?")[ előzmény: (5469) Old Fairy, 2013.05.14 20:06:57] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.14 20:06:57 (5469) |
Jaj, ne csináld már! Azzal gerjeszted, hogy nem a feltett kérdésre válaszolsz (persze, nem vagy köteles), hanem egy rakás hozzászólásban túlragozol egy témát.[ előzmény: (5467) Bryan, 2013.05.14 20:03:19] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.14 19:00:30 (5460) |
Szerintem mindenki tudja - csak lehet, hogy nem úgy hívja. :-))
A recept
Szükség szerint átírom a követekező adatokat:
Típus, Név, Szélesség (lat), Hosszúság (lon), Magasság, Település, Megye, Dátum, Részletes leírás.
Majd az "Adatok feltöltése" gombra kattintok.[ előzmény: (5459) Old Eye, 2013.05.14 18:53:11] |
|
|
|