-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
+
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
kisgyerekkel is megközelíthető
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
+
GPS nélkül is érdemes megkeresni
-
a látnivalóért fizetni kell
A Pilisi Parkerdő Zrt S-3421/2010. ügyiratszámú levelében a geoláda elhelyezését a jelzett turistaúttól távol lévő helyszín miatt kifogásolta, a geoláda elhelyezéséhez nem járult hozzá. A geoláda a területről eltávolításra kerül, megszűnt.
FIGYELEM!!!
Új koordináták!!!
WAP-osoknak: pgdown soxor...
-------------------------------------------------------------------
A javasolt indulópont az autóval/tömegközlekedéssel jól megközelíthető Pilisszántói autóbusz végállomás (itt érdemes leparkolni az autóval érkezőknek). Alternatív starthely: Pilisszentkereszt, temető. Kerékpárral a Kétbükkfanyeregtől érdemes feltekerni - az előző két helyről is lehet, de ahhoz comb kell :).
Bármerről indulsz, irány a tető!
"Stalker"-i környezet. A többit a GPS megmutatja. Az utolsó 3-5 méteren figyelem, "szakadék" :)
2002.03.17-én módosítottam a nehézségi fokokat: N(3->1.5) T(2.5->3) tehát megtalálni nem olyan nehéz, csak a közelébe jutni strapás...
2003.03.22-én Ládakarbantartás-1. Tökéletesen átvészelte a kemény telet a ládánk. Megvan. Pont a helyén. Nagyon gazdag. Mi is kicsit még feltuningoltuk, de a sok ajándktól alig fért bele a ládába a CD :-)
Az új fotókkal remélem sikerült felkelteni az érdeklődését, talán javul a honlapunk megítélése is, és talán még több kedvet csinálni ehhez a nem drive-in cache-hez :-)))
2004.03.14-én Ládakarbantartás-2. Sajnos igaznak bizonyultak a rémhírek: az előző doboz eltűnt. Újabbat helyeztünk ki, feltöltöttük feltöltenivalóval. Sajna csak ideiglenes logbookot helyeztünk ki, mert nem volt nálunk másik. Hóolvadás után lecseréljük, de addig is kereshető :-) és megtalálható a láda. (lehet, hogy az eredeti ládát lemosta az eső a "mélybe", idővel majd csekkoljuk...
2004.06.19. FIGYELEM!!!
A láda nem a helyén van. Sajnos valaki(k) rosz helyre rejtették vissza!!! Az eredeti hely a bozótosban van, mint ez az első/második fotónkból _jól_ látható. Kérem a következő megtaláló(ka)t sziveskedjenek az eredeti helyére visszarejteni. Köszönjük! (A leírások alapján a jelenlegi tartózkodási helyétől kb. 5-7 méterrel északnyugatra az első bokor mélyére kellene visszarejteni), a sziklalépcső alatt 1-2 méterrel. A koordináta is oda mutat :-)
2004.11.16. FIGYELEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Figyelem a láda még kb. 2-3 hétig nem kereshető!!!!
Az elmulot néhány héten átestem 2 kemény műtéten... Még pár hétig gyógyulnom kell...
A láda új helyre fog kerülni, pár tucatnyi méterrel odébb, amit előre egyeztetek a DINP munkatársával :) !!!
2005.02.06. FIGYELEM!!!
A láda feléledt többhónapos álmából. Teljesen új láda, új helyen, dugig ajándékokkal. A mai naptól ujra kereshető. Kicsit máshol, mint eredetileg, ezért figyeljetek az új koordinátákra. Itt BIZTOS nincs (már) szigorúan védett területen :-). A DINP-os sráccal még nem sikerült egyeztetnem, de remélem ez már szerinte is jó helyen lesz :-) Könnyítés: _természetes_ lokális maximumon, kövek (és jelenleg hó) alatt!!! Közel a csúcshoz (ha nem azon)!
2006.04.15. Karbantartás.
Előző megtalálók jelezték, hogy a doboz sajna törött. Ma lecseréltük egy hordócskára :-)
2007.03.17. Karbantartás.
Az előző megtalálók jelezték, hogy a doboz sajna ujra törött. Ma lecseréltük egy lapos dobozra (fotók a logok között a mai dátumnál :-)
---------------------------------------------------------------------------
A láda régi helyének koordinátái (csak, mert _onnan_ szép a kilátás): 47-41,216É, 18-52,458K, 736m