WAP: A ládika a Szentgyörgyi tónál található. A gáton menj végig, majd fel a lépcsőkön. Jobbra kb 2-300 méter gyaloglással a tóparton - nem messze a parttól, de már megfelelő távolságra a horgászoktól - találod a ládát.
Első ládánkat Zalaszentgyörgyön a legnagyobb horgásztónál helyeztük el. Igazából nem egy nehezen megtalálható ládát akartunk, hanem saját lakóhelyünket akartuk kicsit reklámozni - a kezdőknek is könnyen megtalálható módon....
Autóval két irányból közelíthető meg a tó:
1. A falu közepénél a futball pályánál menj fel az Ady Endre utcában - egészen az utca végéig. Itt a parkolóban hagyhatod az autódat. Menj végig a gáton. A többi a WAP-os útmutató szerint.
2. A falu végén a templomnál menj fel az úton - télen inkább a másik útvonalat használd - és az út végén fordulj balra, itt egy parkolóban hagyhatod az autódat. Menj végig a gáton. A többi a WAP-os útmutató szerint.
Kerékpárosok: A Zalaegerszeg - Zalalövő útvonalon a vasút új nyomvonala miatt egy 18 km-es kerékpárút található. Pontosan a felénél a -
N 46° 52,053' E 16° 41,862' 155 m [GCSZTG+elágazás]ponton - fordulj le a falu felé, és menj el a templomig. A templom megtekintése után a mellette lévő úton menj fel, és az út végén fordulj balra, a tóhoz érve menj végig a gáton. A többi a WAP-os útmutató szerint.
Zalaszentgyörgy mint az "Őrség előfutára".
Érdemes kis időt szentelni a Szentgyörgyi és a Zéli tavakra(3 tó is van itt), és környékükre. Zélben ha akarsz lehet szabadtűzön sütni - elötte hívd fel a gondnokot, és beszéld meg vele ( Dávid Zoltán: 30/9862-146). A Széli patak vize a forrásnál igazán finom.
Ha esetleg több időt is itt töltenél, és olcsó szállást keresel, akkor ajánlom az Önkormányzat vendégszobáit -erről a következő telefonszámokon érdeklődhetsz: 92/460-040 v. 30/684-7075 (munkaidőben)
Egy kis történelem:
Az első írásos feljegyzések 1326-tól találhatók. 1403-ban a templom már rég állt. Plébánosát Tamásnak nevezik.
Közben 1523-ban Kanizsai László birtokolta 26 lakott jobbágy telekkel együtt. Az egervári vár tartozéka volt.
1532-ben Bécs ellen vonuló török sereg kirabolja és pusztítja. Ezt követően különböző földesurak birtokolták.
1596-ban ismét 16 porta található és a bírói ház. A Bocskay féle hadjárat után csak egy lakott és 6 elhagyott porta található.
1629-ben a török uralta a falut. Fehérvári pasának adóztak. 1643-ban a portyázó törökök szintén kirabolták és felgyújtották. 1651-ben felépítik az elmenekült jobbágyok a falut.
1664-ben a csata felé vonuló törökök szintén kirabolják a falut és elpusztítják. A templom megmenekül a pusztulástól.1676-ban Széchenyi György kalocsai érsek birtokába kerül vásárlással.
A község területe 1697-ben tiszta úrbéres falu volt.
A földet kétnyomásos módon művelik. 1706. November 6-án és 7-én a Győrvári csata alkalmával szintén kirabolják és felgyújtják a falut.
Ezt követően újra lakott települést alakítanak ki. A kialakítás következtében a Szélvíz patakon már fafűrészelőt telepítenek. Tanítói lakást alakítanak ki, a tanító 6 gyereket a saját lakásán tanítja.
Ebben az időszakban létrehozott településen már kocsma is található. A község külterületén halastavakat alakítanak ki.A XIX.sz. elején 27 házat, 57 adófizetőt és 27 jobbágyot tartanak számon.1830-ban a Szentgyörgyi plébániához tartozik Börönd, Kávás, Zél és Cséb.
A templom védőszentje Szent György lovag. A jelenlegi templom már a XIII. században is állt.
Keresd fel a másik ládánkat is a Kávási Szabó hegyen. Egy kicsi skanzent találsz, no meg gyönyörű kilátást!
GCKVAS