Talajszinten, soktörzsű akácfa ölelésében.
A rejtés megsemmisült, így a javításig nem kereshető.
Javítás várható: 2025. március.

A ládába TravelBug helyezhető.
A ládába utazó ügynök, vándorbogár, geoérme helyezhető. Ha még nem tudod, hogy ezek micsodák, feltétlenül olvasd el
ezt a leírást!
Megközelítés
Autóval érkezve ajánlott parkolni
N 46° 45,101' E 17° 34,143' 102 m [GCFHAL+1parkoló] a Lidl áruház parkolójában. Innen a rejtés könnyedd 7 perces sétával és bozótharc mentesen elérhető. Az ösvénykezdettől
N 46° 45,053' E 17° 34,164' 98 m [GCFHAL+Ösvény kezdete] szép és tiszta időben a rejtés felé haladva megfigyelhető a tó élő- és madárvilága is.
Halászat Fonyódon - A kezdetek
A szőlészet mellett a halászat volt jellemző foglalkozás a vidéken. A víztükör holdját a földbirtokos Inkey családtól lehetett bérelni. A legjelentősebb fonyódi bérlő Rosenberg Mihály volt, kezdetben halászbokrokat szervezett, majd később a halászok is bérmunkássá váltak.
A XIX. század hatvanas éveiben 30-35 méter hosszú eresztős hálót használtak, amit délután vittek le a vízre, s másnap reggel mentek a zsákmányért. Egy ideig fogas, ponty, csuka, harcsa, keszeg és garda bőven volt a tóban, ám a nyolcvanas évekre ez a kenyérkereset veszélybe került, mert a rablógazdálkodás következtében erősen csökkent a balatoni halállomány. Jelentős változás következett be a századforduló táján, amikor létrehozták a Balatoni Halászati Részvénytársaságot, amely a negyven víztulajdonostól vette bérbe a halászatot. A kilenc telephely egyike Fonyódon volt.
A Balatoni Halászati Rt. 1900-ban jött létre, ekkor épült meg a Keleti Bozótcsatorna mellett - ezen a területen - a fonyódi Halásztelep is egy 3000 négyszögöles telken, amelyet a Halászati Rt. 1900-ban vett Basch Fülöptől, a fonyódi puszta e részének akkori birtokosától. Első felügyelője Reé István volt, utóda 1914-ben Schrey Ede, akitől fia, Elemér örökölte a felügyelőséget az 1930-as évek elején.
A fonyódi halásztelepen három hosszú épület, több hatalmas, náddal fedett jégverem állt. A halászzsákmányt a keleti bozótcsatornába bevontatott bárkákból az első nagy épületben osztályozták, majd kosarakba csomagolva szállították a megrendelőkhöz.
A maradék halat a helyszínen kettéhasítva besózták és szárított halként szállították.
Fonyód-Zardavári tórendszer napjainkban
A tóegység Fonyód községterületén helyezkedik el, közvetlenül a 7-es műút mellett. Ismertebb neve Zardavári tóegység.
Tápláló vízfolyása a Keleti-Bozót csatorna, ami összeköttetésben áll a buzsáki tavakkal. A tápláló vízkivétel duzzasztás nélkül gravitációsan történik az I.-es (43 ha területen) onnan a II-es (48 ha területen) és III. tóba (42 ha területen). A lecsapolás ugyancsak a tavakon keresztül lehetséges. Az elfolyó vizet az Ordacsehi Berek Nyugati-Főcsatornájába, fogadja ahonnan szivattyús átemeléssel jut a Balatonba.
A tóban pontyok, kárászok, amurok alkotják a halállomány jelentős részét, de a ragadozók közül csuka, süllő és harcsa is megtalálható.A kettes számú szigetes, valamint a mellette lévő hármas tóban különlegességként még lénai tok és compó is megtalálható.
A séta közben bepillantást nyerhetünk a fonyódi nagyberek változatos élővilágába. A terület kiemelt természetvédelmi oltalom alatt áll. A horgásztavak környékén jelentős nyári lúd populáció neveli fel évről-évre szaporulatát. Néhány, több éve itt költő lúdpár olyan szelíd, hogy szinte karnyújtásnyi távolságból lehet megfigyelni őket. A nyári lúd mellett több récefajt, köztük a fokozottan védett cigányréce is mindennapos vendég.
A rejtésről és a környezetről
A rejtés kiválasztása sok - sok körbejárás és gondolkodás után is, a régi rejtéstől nem messze került elhelyezésre. Szabadon, talán erről a helyről mutatható be úgy a terület, hogy valamit láthassunk is belőle. Az azóta már megszűnt horgászpark kialakítása után a tórendszer képe megváltozott, a korábban járható és szép utakból, magánutak lettek és így a táj képe is elvadult. Ezért azt kell mondanom, hogy túl nagy élményre nem számíthat a kereső.
Amennyiben van lehetőség, illetve a
GCFON1 multiláda keresésével fűzi össze a keresést a kesser, a Sipos-hegyi kilátóból
N 46° 44,661' E 17° 33,030' 185 m [GCFHAL+Kilátó] Keleti irányban a halastó-rendszerre is remek a kilátás, távcsövőn keresztül nagyon sok minden megfigyelhető.
Ládatörténet:
2015.07.19.: A rejtést, admin segítséggel az eredeti rejtőktől "vera&zsolt" átvettem.
Régi ládaoldal - 2014
2016.05.17.: Új rejtés, új helyen. Ismét kereshető!
2016.07.10.: Koordináta pontosítva, Nargoth jóvoltából!
2018.06.01.: Új láda, új helyen kihelyezve, ládaoldal aktualizálva.
2023.06.10.: Új láda, új helyen kihelyezve.