WAP
8x10 cm-es henger, konyhai doboz, az ösvényhez nagyon közel, fiatal facsoport tövében, térdmagasságban.

A ládába TravelBug helyezhető.
A ládába utazó ügynök, vándorbogár, geoérme helyezhető. Ha még nem tudod, hogy ezek micsodák, feltétlenül olvasd el
ezt a leírást!
Megközelítés
Autóval érkezve ajánlott parkolni
N 46° 44,544' E 17° 34,225' 102 m [GCFHAL+1parkoló] ponton, a Fonyódot Lengyeltótival és az M7-es autópályával összekötő 6701-es útról letérve. Innen a rejtés könnyedd sétával és bozótharc mentesen elérhető. A sorompóval elzárt út felől induló ösvénykezdettől
N 46° 44,574' E 17° 34,221' 98 m [GCFHAL+Ösvény kezdete] szép és tiszta időben a rejtés felé haladva megfigyelhető a tó élő- és madárvilága is, szép fotókat készíthetünk.
A fonyódi halastórendszer a Balaton és az autópálya között, 145 ha-on helyezkedik el, a Balaton valamikori kiöntésterületén.
Halászat Fonyódon - A kezdetek
A szőlészet mellett a halászat volt jellemző foglalkozás a vidéken. A víztükör holdját a földbirtokos Inkey családtól lehetett bérelni. A legjelentősebb fonyódi bérlő Rosenberg Mihály volt, kezdetben halászbokrokat szervezett, majd később a halászok is bérmunkássá váltak.
A XIX. század hatvanas éveiben 30-35 méter hosszú eresztős hálót használtak, amit délután vittek le a vízre, s másnap reggel mentek a zsákmányért. Egy ideig fogas, ponty, csuka, harcsa, keszeg és garda bőven volt a tóban, ám a nyolcvanas évekre ez a kenyérkereset veszélybe került, mert a rablógazdálkodás következtében erősen csökkent a balatoni halállomány. Jelentős változás következett be a századforduló táján, amikor létrehozták a Balatoni Halászati Részvénytársaságot, amely a negyven víztulajdonostól vette bérbe a halászatot. A kilenc telephely egyike Fonyódon volt. Korszerűsödtek a bárkák, halásztelep épült a Keleti-csatorna mellett, ahol vermet készítettek a hal tárolására. A déli part halastavaira jellemzően altalaja tőzeges, tőzegkorpa-iszapos, állandóan zavaros vize kitűnő ízű halat nevel. A tavak helyén egykor intenzív tőzegkitermelés folyt. Felhagyva a munkálatokkal, az 1954-55-ös években alakítottak ki itt három, közepes méretű (40-50 ha) halastavat.
Halászat Fonyódon - Napjainkban
A horgászpark
N 46° 44,790' E 17° 35,153' 110 m [GCFHAL+Horgászpark] a tórendszer keleti oldalán, mintegy 5 ha.-on helyezkedik el. A területre belépve először a központi épület fogadja a látogatót.Az épülettel szemben található tó 1 ha területű, mely eredeti funkciója szerint a halastavak külső halágyaként szolgál. A horgászpark területén lehetőség van baráti társaságok, cégek horgászversenyeinek megrendezésére is.
A horgászpark további része néhány kisebb tavacskából, valamint három, nagyobb kiterjedésű tóból áll. Az őszi-téli időszakban teleltetőként szolgáló kisebb tavacskákban, a nyári szezonban afrikai harcsára és szürke harcsára lehet pecázni. A másik három nagyobb tóban pontyok, kárászok, amurok alkotják a halállomány jelentős részét, de a ragadozók közül csuka, süllő és harcsa fogására is van esély, sőt a kettes számú szigetes, valamint a mellette lévő hármas tóban különlegességként meg lénai tok és compó is horogra akadhat, színesítve a fogási lehetőségeket.
Külön említést érdemel az a lehetőség, hogy horgászat közben bepillantást nyerhetünk a fonyódi nagyberek változatos élővilágába. A terület kiemelt természetvédelmi oltalom alatt áll. A horgásztavak környékén jelentős nyári lúd populáció neveli fel évről-évre szaporulatát. Néhány, több éve itt költő lúdpár olyan szelíd, hogy szinte karnyújtásnyi távolságból lehet megfigyelni őket. Ezt főleg a horgászok tapasztalhatják meg könnyen, hisz gyakran próbálják meg elcsenni a csalizáshoz használt magvakat, élő csalikat. A nyári lúd mellett több récefajt, köztük a fokozottan védett cigányréce is mindennapos vendég.
A rejtésről és a környezetről
A rejtés kiválasztása sok - sok körbejárás és gondolkodás után is, a régi rejtéstől nem messze került elhelyezésre. Szabadon, talán erről a helyről mutatható be úgy a terület, hogy valamit láthassunk is belőle. A Horgászpark kialakítása után a tórendszer képe megváltozott, a korábban járható és szép utakból, magánutak lettek és így a táj képe is elvadult. Ezért azt kell mondanom, hogy túl nagy élményre nem számíthat a kereső. Talán csak akkor, ha időt és pénzt áldoz arra, hogy a Horgászpark főbejáratán
N 46° 44,988' E 17° 35,517' 123 m [GCFHAL+Bejárat] keresztül tekinti meg az egyébként szép és érdekes látnivalókat (halászat, etetés, lehalászás).
Amennyiben van lehetőség, illetve a
GCFON1 multiláda keresésével fűzi össze a keresést a kesser, a Várhegy kilátóból
N 46° 44,304' E 17° 32,573' 123 m [GCFHAL+Kilátó] Keleti irányban a halastó-rendszerre is remek a kilátás, távcsövőn keresztül nagyon sok minden megfigyelhető.
A horgászpark facebook oldala:
Fonyódi horgászpark
Egyéb források:
a horgászpark web oldala
Ládatörténet
2015.07.19. A rejtést, admin segítséggel az eredeti rejtőktől "vera&zsolt" átvettem. A régi ládaoldal itt tekinthető meg:
Fonyódi halastavak, GCFHAL - 2014
2016.05.17. Új rejtés, új helyen. Ismét kereshető!
2016.07.10. Koordináta pontosítva, Nargoth jóvoltából!
2018.06.01. Új láda, új helyen kihelyezve, ládaoldal aktualizálva.