Elhelyezés időpontja: 2013.06.28 15:20
Megjelenés időpontja: 2013.06.28 15:20
Utolsó lényeges változás: 2020.03.14 08:03
Utolsó változás: 2020.09.19 12:21
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Viktor (30/248-29-nyolcvankilenc)
Felhasználó: oktriv Nehézség / Terep: 3.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 200 m
Megtalálások száma: 356 + 2 sikertelen + 4 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.9 megtalálás hetente
WAP
A geoláda a forrástól kb. 10 méterre ÉNY-ra, ugyanazon az oldalon egy korhadtabb fa odujában térdmagasságban.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
Autóval:
Sopron felől célszerű a parkolóban letenni az autót. N 47° 40,656' E 16° 31,333' 288 m [GCBEFO+parkoló]
és egy kirándulással egybekötni a láda felkeresését a Tolvaj-árok tanösvényen.
Tömegközlekedéssel:
Sopronból helyijáratú autóbusz közlekedik Brennbergbánya felé, a buszmegálló közvetlenül a ládához vezető túristaút kezdeténél.
A környékről
A Soproni-hegység mind növényvilágát, mind pedig az itt élő állatokat nézve különleges, nem egyszer Magyarországon csak itt fellelhető fajok otthona. A várost körülölelő Alpokalja részleteiben is mutat egyedi vonásokat.
Brennberg felé indulva /autóval vagy busszal/, de turistaösvényen a Várhely felől is kellemes sétával lehet eljutni a Tolvaj-árokhoz, az egyik különleges kirándulócélponthoz. Nemcsak azért, mert látványa magáért beszél, a Soproni-hegység egyik legszebb része, hanem azért is, mert a laikusok mellett még a tudomány embereinek is mutat érdekességet. Például a hűvös, csapadékos területre 2008-ban néhány óra leforgása alatt olyan mennyiségű eső zúdult, hogy a völgyben tekergő patak megáradt, kilépett a medréből, majd saját útját járva, teljesen átformálta a völgyet. Ma az új medrében folyik a víz.
Forrást is rejt az árok, 1992-ben készítették az első forrásfoglalást, 2003-ban ezt felújították. Béla-forrás, olvasható a táblán, elnevezését a Természetjáró Egyesület egyik tagjáról, Szeverényi Béláról kapta.
A sokszor emlegetett, sőt, megénekelt soproni fenyves erdők többsége telepítés eredménye, de a Tolvaj-árok lucerdeje az egyetlen őshonos fenyvesfolt a környéken.
A legérdekesebb lakója a völgynek a fekete-sárga farkos kétéltű, a foltos szalamandra. Az őszi hűvösebb napok beköszöntével az erdei talajban búvóhelyet keres, hogy a téli időszakot ott vészelje át. Színe és mintázata egyedi, nincs két teljesen egyforma szalamandra.
Az első hóban, de szép napos időben megleltük.
A bejáratnál apró, fehérbe öltözött, félszemű emberke várt minket, lásd a fotót.
Szalamandra nem volt, de láttunk szarvasokat elegánsan vonulni a dombtetőn.
TFTC
Győriék
Kellemes hosszú hétvégét töltöttünk Sopronban és környékén kitkat0123, Robogo, tabletta és fa-peti társaságában. Sopronban már többször jártam, jó volt újra felkeresni a nevezetes helyeket és felfedezhettük a Soproni-hegység szebbnél-szebb helyeit.
Aszófői túránk után kerestük fel ezt a szép helyet, köszönet a rejtésért.
Kellemes hosszú hétvégét töltöttünk Sopronban és környékén fa-peti, Robogo, tabletta és Liberty társaságában. Nem nagyon ládáztam még ezen a környéken, így nekem minden újdonság volt és nagyon szép helyeket fedeztünk fel.
Asztalfő túra után a hegyről lefelé megálltunk ennél a ládánál is. Gyorsan megtaláltuk a ládát a rejtekében.
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél.
[Geoládák v3.7.6]