WAP:
A ládát fa tövében, talajszinten találod!
A rejteket NE vedd ki a földből, csak a tetejét kell levenni!
A láda 400 ml-es, henger alakú.
A ládában nincs toll, ezért azt hozzatok magatokkal.
Visszarejtésnél gondosan álcázzátok a ládát, a hely sűrűn látogatott!
A logolást a rejtektől távolabb végezzétek!
A rejtekről ne tegyetek fel képet!
A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Bevezető
Pécsen a kálvária felett lévő kilátóteraszra hívlak benneteket. Panorámában nem lesz hiány:)
Megközelítés
1.parkoló
A ládához közelebbi parkoló:
N 46° 4,825' E 18° 13,811' 189 m [GCNyBK+1parkoló] innen egy könnyed sétával érhető el a helyszin.
2.parkoló
Az Árkád tetején lehet:
N 46° 4,350' E 18° 13,945' 133 m [GCNyBK+2parkoló]. A séta így jóval hosszabb, de sokkal szebb és több ládát is meg tudsz keresni:)
Busszal: A főpályaudvarról induló 33-as járattal lehet megközelíteni. Leszálni az István utcánál vagy az alagútnál kell.
33-as menetrend
Pécsi kálvária
Pécs történelmi belvárosa felett emelkedik a Kálvária-domb. A középkori városfal egykori északi kapuja közelében meredek lépcsősor vezet Krisztus szenvedéstörténetének emlékművéhez. A hely szakralitása és a lenyűgöző belvárosi panoráma megéri a fáradtságot.
A hely első írásos említése 1272-ből származik, ebben a Kálvária-domb még Bertalan-hegy néven szerepel.
Feltehetően a 13. században itt álló Corpus Christi kápolna helyén, a 18. század elején, a jezsuiták kezdeményezésére épültek a stációk, melyek a Megváltó szenvedésének tíz állomásáról emlékeztek meg. A jezsuita rend feloszlása után a Kálvária gondozását a városi plébánia vette át. Az 1812-1817 közötti időszakban a Kálvária-domb teljesen megváltozott. 1814-ben épült az egytornyú kápolna, mely az egyik legkorábbi klasszicista körtemplomunk. A kápolna belsejének dísze a Szent Kereszt oltár, melyet egy nagyméretű, kálváriajelenetet ábrázoló, kései barokk stílusú dombormű díszít. Szintén ekkor készült a Szentsír-barlang is, benne a halott Krisztus szobrával. A 19. század végi újabb felújítási munkálatok következtében a stációk száma tizennégyre nőtt, az addigi homokkő domborműveket öntöttvasra cserélték.
A 2. Világháború után a kálvária vallási funkciója megszűnt. A folyamatos betörések és rongálások eredményeképp a kápolna vallási szertartások tartására alkalmatlanná vált. 1990-ben jött létre a Pécsi Kálvária Alapítvány, a Kálvária megmentésére. A folyamatos felújítási munkálatok eredményeképp a Kálvária-domb 1994-óta ismét a város büszkesége.
Nyolc Boldogság Kilátóterasz
A kálvária bejáratától jobbra induló kiépített úton át a kerítésen majd fel a lápcsőkön egy kis idő múlva érjük el a teraszt.
Pécs egyik, a belvárostól egy könnyed sétával elérhető része, a Kálvária-domb egy ideje elhanyagolt állapotban várta sorsát. A Duna-Dráva Cement Kft. építőipari vállalat (DDC) 2011-ben kereste meg az önkormányzatot azzal, hogy saját költségén és beruházásában sétányt és kilátóteraszt alakítana ki a városra csodálatos panorámát nyújtó dombon.
A munkálatok 2011 végén kezdődtek el a tereprendezéssel, a kilencvenes évek óta természetvédelmi terület megújításával. A szakemberek a tervezés során a botanikai, környezetvédelmi és építéstechnológiai szempontokat egyaránt figyelembe vették.
A projekt során kialakított minimális épített környezetnél a TioCem elnevezésű új cementtípust alkalmazták a szakemberek. Ennek érdekessége, hogy felülete napsugárzás hatására képes a levegőben található szennyezőanyagok megkötésére. A környezettudatos technológiát, az országban elsőként, a pécsi Kálvária-dombon alkalmazta a DDC. A felújítás 30 millió forintba került.
Forrás
Sétány és kilátóterasz
Átadták a kálvária dombot
Videó
Pécsi kálvária (videó)
Ládatörténet:
2017.02.25: A logbookot kicseréltük.
2017.11.03: A ládát kicseréltem.
2023.05.13: A logbookot kicseréltük.
Sikeres megtalálást kívánunk:)