A református templom nyugati kapuján olvasható évszám szerint 1488-ban épült gótikus stílusban. Sokszögzáródású, támpilléres gótikus teremtemplom. A 16. századtól a reformátusok használták, ezt bizonyítják a 17. századi egyházi edényei is. A templom 1821-1833 között nagyobb átalakításon ment át, akkor bontották le nyugati homlokzatát, ablakait megnagyobbították, a nyugati homlokzat elé a korábbi fatorony helyébe falazott tornyot építettek. A nyugati falba belső kapu került, amely a késő gótika egyik legjelentősebb falusi példája, gazdagon díszített konzolokkal és pálcatagokkal, valamint az építtetők címereivel. Eredeti famennyezetét is lebontották. A szentély boltozata 18. századi. A templom berendezése 1833-ból való.
A templomhajó déli homlokzatát három támpillér támasztja. Balról az első szögben illeszkedik a falhoz. A középső támpillér két oldalán egy-egy keskeny, félköríves zárású, tölcséres bélletű ablaknyílás látható. Egy kisebb, szegmensíves lezárású ablaknyílás a homlokzat nyugati végében a karzat megvilágítására szolgál. A fehérre meszelt homlokzatok a lábazat síkja fölött teljesen egyszerűek, tagozatmentesek. A támpillérek lépcsőit hódfarkú cseréppel fedték le.
A templomhajó lefedése: nyugati végén oromzatos, keleti végén három oldalról kontyolt, hódfarkú cseréppel borított nyeregtető.
Entz Géza a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye műemlékei. II. Szerk. könyvében így írja le a látottakat: "A hajóval csaknem azonos szélességű szentély a nyolcszög három oldalával záródik. Falvastagsága, amely meghaladja a hajó falvastagságát, egyenetlen és kis mértékben eltér a hajó középtengelyétől. Északon kissé kilép a hajófal vonalából, délen viszont visszaugrik attól. Jelenleg délről és keletről összesen három kétosztatú támpillér tagolja. A közöttük lévő falsíkokban egy-egy íves lezárású ablaknyílás van. A keleti homlokfal ablaka befalazott résablak. A szentély északi falától a középkori templom sekrestyéjének falai részben rekonstruált formában láthatóak. A szentély északi falában lévő, a sekrestyébe vezető kőkeretes átjárót kívülről is láthatóvá tették. A sekrestye támpillérszerűen kiképzett nyugati falában egy kis félköríves lezárású, mindkét oldalról bélletes, keskeny résablak van.
A templomhajó északi falának nyugati felénél még egy, a falhoz hegyesszögben illeszkedő támpillér, valamint a sekrestye és e támpillér között egy félköríves lezárású, tölcséres bélletű ablaknyílás helyezkedik el."
Harangtorony
A klasszicista jellegű, 28 m magas torony négyszintes. Az egyes szintek homlokzatait falsávok tagolják. Az alsó szint nyugati homlokzatának középtengelyében nyílik a templom egyetlen, szegmensívvel lezárt bejárata. E fölött szintén íves lezárású, kis ablaknyílás látható. A középső szint nyugati faltükrének közepén kisméretű, kerek ablaknyílás van. A harmadik szint minden homlokzatát, két oldalon, fejezett lizénák határolják. Közöttük, a középtengelyben, egy-egy nagyméretű, félköríves lezárású, vakolatkeretes, zsalugáteres ablaknyílás van. A torony negyedik szintjében a koszorúpárkány az egyes oldalakon megtörve háromszögszerűen felcsúcsosodik. A tornyot a négy oldalnak megfelelően két kis egymást keresztező nyeregtetőre épülő, nyolcszög alapú, fémlemezzel borított, hegyes gúlasisak koronázza.
108 kilométeres e-bike túra: Nyíregyháza-Nyírtura-Tokaj-Nyíregyháza útvonalon.
A mai napra a golfpálya ládáját és a nyírturai templomot választottam. Mivel még túltengett bennem az energia Tokajra is eltekeretem a remek kerékpárútaon, amit már régen ki akartam próbálni.