Elhelyezés időpontja: 2015.10.07 15:38
Megjelenés időpontja: 2015.10.07 21:20
Utolsó lényeges változás: 2019.12.27 19:36
Utolsó változás: 2020.08.06 21:38
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+1V)
Elrejtők: Blue Mali & Piroskaa1
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 5200 m
Megtalálások száma: 233 + 3 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.8 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak a turistautakon és az esetleges erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni, azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos.
WAP
2 pontos geoláda.
1-es pont: A megadott koordinátán talajszinten, több törzsű fa tövében kövekkel rejtve, 2x5 cm-es henger, benne a jelszórészlettel, és a 2. pont koordinátájával! Kérek mindenkit, hogy gondosan rejtse vissza, hogy másnak is öröme legyen benne! Köszönöm.
2.pont: Végláda egy kiszáradt tölgy tövében egy mohos tuskódarabbal takarva keress egy 8*15 cm-es fehér geoládát.
A vár része a Várak a Dunazug - hegységben túramozgalomnak. Ne felejtsétek el feljegyezni a közeli fán található három pöttyöt, de az oldalra ne tegyétek ki az olvasható kódot!
A megadott parkolóból a zöld sáv jelzésen indulunk el eddig a pontig N 47° 39,676' E 19° 0,844' 171 m [GCVara+elágazás]. Innen már a zöld háromszög kísér minket a kulcsosházig, illetve a Kis- és a Nagy-Csikóvárig.
Kedves Kesser!
Szeretnélek elhívni Téged a Pomáz felett található impozáns hegycsoportra, ami a Kis- és a Nagy-Csikóvár kettőséből áll. Pomáz felett a meredek emelkedéssel elérhető hegycsúcsok igazi élményt nyújtanak a kirándulóknak/túrázóknak. Kis-Csikóvár oldalából el lehet látni Budapestre, a Hármashatár-hegyre, de feltűnik a Kevélyek csoportja is. A Nagy-Csikóvár oldalából/tetejéről látni Szentendrét, Pismányt, Dunakeszit, a Dömörkapu feletti felhagyott kőbányát, a Pilist (756m), illetve jó időben még a Mátrát is.
Kis-Csikóvár, és Janda Vilmos, a kulcsosház névadója
Kis-Csikóvár Pomáz fölött helyezkedik el a Visegrádi-hegységben, a zöld háromszög jelzésen lehet eljutni rá. Menet közben érintjük a kulcsosháznál fakadó Hajós Ferenc-forrást is.
Janda Vilmos lakatosmester, elkötelezett szakszervezeti munkás volt. Tizenhat évesen az újpesti ifjúmunkások vezetője, majd ugyanabban az évben a Tanácsköztársaság katonája. Munkásmozgalmi, kulturális és természetjáró tevékenységéről volt ismert Újpesten. Emiatt börtönbüntetésre is ítélték. Szabadulása után a Vasas Szakszervezet újpesti szervezetének oszlopos tagja, a Szociáldemokrata Párt képviseletében 1936-ban Újpest várost képviselte. Emlékét nem csupán utcanév őrzi, de a Visegrádi-hegységben, Pomáztól egyórányi járásra lévő Janda Vilmos-kulcsosház is, amelyet az Újpesti Természetbarátok Turista Egyesülete működtet.
Nagy-Csikóvár
A Nagy-Csikóvár a Dunazug-hegyvidéken, a Visegrádi-hegységben található 556 m magas hegy, mely andezitlávából és -tufából épül fel.
Déli lejtőjén két tavacska is kialakult a hajdani kaldera árkában. A kettő közül a Tólak arról nevezetes, hogy közepén tőzegmohaláp található.
A hegy neve a XV. században élt Pomázi Chyko (Csikó) Jánostól származtatható. A Szentendre, Pomáz és (Buda)Kalász vidékén birtokos Kalázy-család kihaltával Pomázi Chyko János a vidék nagy részét erőszakkal birtokba vette, majd a ma Nagy-Csikóvárnak nevezett hegy tetején várat építtetett. Az egykor itt állt várról napjainkban már csak pár kőhányás és egy-két mély árok tanúskodik.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Csikóvár túristaháztól indultam. A multi 2. pontja rejtett, így csak reménykedtem benne, hogy szerencsém lesz. Az első pont könnyen meg lett. Szerintem jól olvasható a koordináta. A második pont jó irányba volt. Kb. 3 km a túristaháztól. A megadott koordináta ponton egy kidölt fát találtam (kép). Ideális rejtekhely lenne, de nem az. Már majdnem feladtam amikor kb. 10 m-re megláttam a láda rejtekhelyét. Nekem a GPS 9 m mutatott. A jelszót nem értem, de rám biztos nem vonatkozik. Vissza a Holdvilág árkon keresztül mentem. Piri (kutya), Zoli Érdről.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést. A gerincen haladva balra fekete volt az erdő, jobbra (az északkeleti oldalon) pedig mindent zúzmara borított, varázslatos hangulatot adva.
Köszönöm a rejtést, megtaláltam.
A körtúrám 5. megállója volt (GCHOLD, GCSFOR, GCVAS, GCKORT) után.
Az első ponton lévő koordináták még olvashatóak de lehet, hogy majd cserére szorul.
Nem volt egyszerű a túrám vége felé még felkapaszkodni a nagy hegyre is de végül csak odaértem.
Saját nézőpontom, hogy nem igazán szeretem az olyan multikat, ahol nem tudni a második pont helyét mert így nehéz tervezni az útvonalat.
De hát ez van nem én vagyok a rejtő.
Mikulás napi ládázás Csobánkától. Nagyon szép helyeket mutat meg a multi pontjai, de ismételnem nem rejtem véka alá a véleményemet, hogy nem szeretem azokat a 2 pontos multikat, amelyeknek a második pontja ismeretlen, mivel a GPS hagyományos geoládaként mutatja.
Köszönöm a rejtést!