Mi a mozgó célja? Végig járni a Mária-út magyarországi szakaszát. A láda a lilával jelölt főúton megy, jelenleg keletről-nyugatra az osztrák határ felé.
Hová lehet rejteni? Bárhol a Mária-út mellett, de maximum 10 méterre tőle.
Kötelező tovább vinni? Igen. Hazavinni nem szabad.
Továbbvitel, újrarejtés szabályai: Minimum 1 km-t, maximum 5 km-t kell tovább vinni a Mária-úton.
Mikor lehet újra megtalálni? Két hetente lehet megtalálni, de csak akkor ha közben már valaki tovább vitte.
Esetleges egyéb tudnivalók: -----
[ kötelező vinni | 2 hét | min 1 km | max 5 km | gyalog | csoportfotó ] MOZGÓLÁDA, AMIT KÖTELEZŐ AZONNAL TOVÁBB VINNI
Ellenkező esetben a megtaláltam logod érvénytelenítve lesz!
12 cm x 12 cm x 7 cm-es konyhai doboz, mely jelenleg az M10 Mária útvonalon keletről nyugatra tart.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Ennek a mozgó ládának az a célja, hogy a Magyarországot kelet/nyugat irányban átszelő Mária út fő - lilával jelölt - vonalának magyarországi útvonalát és látnivalóit megismertesse veletek. Ugyan egy vallásos zarándokútról van szó, de ugyanúgy, mint a Franciaországon és Spanyolországon áthaladó Szt. Jakab zarándokúton, itt sem feltétlenül a kegyhelyeken van a fő hangsúly.
A Mária út egy 1350 km hosszú zarándokút mely az ausztriai Mariazell és az erdélyi Csíksomlyó között vezet. Az út zöme magyar területen van ahol az ország változatos földrajzi régióiban a legkülönbözőbb tájakra, falvakba és városokba viszi el az úton zarándoklókat/túrázókat. Míg a Mária út kigondolói a különböző Mária kegyhelyekre alapozták útvonalukat, a Mária út nem kizárólagosan vallásos látványosságai is megérdemlik az útvonalat használók érdeklődését. És bár van ahol a Mária út együtt halad más jelzett utakkal, másutt útvonalaik elválnak és a Mária út követői eddig felfedezetlen érdekességeket, természeti és kulturális értékeket találhatnak.
A ládát a magyar Mária kultusz egyik jelentős emlékhelyén, Máriabesnyőn rejtettem el és innen szeretném, ha a láda először keletre megindulva elvándorolna a magyar-román határra, majd visszafordulva eljutna a magyar-osztrák határra is. Élete során többször elzarándokolhat a végekre, a magyar kesser társadalomnak élvezetet és érdekes túrázási lehetőségeket teremtve.
Kérlek, olvassátok el a leírásban a láda megtalálásának és továbbvitelének a szabályait!
A biztonság kedvéért és az útvonal elvesztését elkerülendő, mielőtt elindul bárki érdemes innen Mária út honlap letölteni a releváns szakasz trekjét. Ezen a honlapon sokféle információt, látnivaló érdekes helyeket, szállást stb. lehet felfedezni. Mára már könyv formában is megjelent a zarándokút több része, a honlap segít, hogy hogyan/hol lehet ezeket megvásárolni.
A megtalálás/továbbvitel szabályai:
1. Fokozottan védett területre csak akkor rejthető, ha a rejtek a Mária útról elérhető anélkül, hogy azt el kelljen hagyni! Védett természeti területeken a turistaút 10 méteres környezetében rejthető el a mozgóláda! A rejtek nem lehet meredek vagy sziklás területen. Legyetek szívesek, tartsátok be az előírásokat! Fontos: a rejtésnél vegyétek figyelembe a geocaching.hu rejtésre vonatkozó szabályait!
2. Ha megtaláltad a ládát, hagyj egy "bocsi cetlit" a láda régi helyén neveddel, telefonszámoddal és a megtalálás idejével, hogy a röviddel utánad érkező ládász fel tudja veled venni a kapcsolatot, ha szükséges.
3. A láda kizárólag a lilával jelölt M01 és M10 nevű fő Mária úton utazhat. A kék, piros, zöld, sárga stb. oldalágakra nem lehet tovább vinni, mert azok zsákutcák.
4. A ládát minden kesser többször is megtalálhatja, de minimum két hétnek kell eltelnie a következő találatig és csak azután, hogy már valaki más továbbvitte.
5. A ládát haza vinni nem szabad és KÖTELEZŐ rögtön a megtalálás után továbbvinni minimum 1000 méterre a Mária úton! E nélkül pont nem jár érte.
6. Hogy minél többen megtalálhassák, 5 km-nél messzebbre ne vigyétek, ha hosszabb túrára mentek, rejtsétek 5 km-en belül!
7. A ládát egyszerre többen is megtalálhatják, feltéve, hogy valaki továbbviszi. Akkor is elegendő csak 1000 méterrel továbbvinni, de a csoportról, még akkor is ha csak ketten vagytok töltsetek föl egy képet logoláskor!
8. A megjelenés napjától a láda keletnek utazzon a magyar/román határig, onnan vissza nyugatnak a magyar/osztrák határig, és így tovább! A láda csak az országon belül utazhat!
9. A ládát csak a gyalogos úton lehet továbbvinni, mivel a kerékpáros variáns útja sokszor teljesen eltér a gyalogúttól! Ha bringával jársz, rejtsd olyan helyre, ami a gyalogos verzió mellett van!
TEENDŐK
1) Miután megtaláltad a ládát és kihelyezted a "bocsi cetlit" először is logolj a honlapon és a logbookba is! Így mostantól Te vagy a ládagazda. Ha többen találták meg a ládát, mindig az logoljon utoljára, aki továbbviszi!
2) Minél előbb állítsd a láda állapotát betegre!
3) Vidd tovább a ládát minimum 1000 méterre - maximum 5000 méterre! Újrarejtéskor mérd be a ko-ordinátákat, és írd be a honlap fejlécébe és a "Megtaláltam" log szövegébe is!
4) Ugyanott ne felejtsd el leírni a rejtés helyét sem és tölts fel egy pár fotót az új rejtek környékéről!
5) Tedd kereshetővé mind az állapotnál mind a leírásban!
6) Találj ki egy új jelszót, amit először írj be a logbookba és a ládaoldalon is változtasd meg a jelszót!
7) A ládaoldalon töltsd ki a megváltozott adatokat, de mobilon ne szerkeszd az oldalt!
8) Ezt a "TEENDŐK" listát kérlek ne változtasd meg!
Jó túrázást, zarándoklást és sok kalandot kíván emiGrant!
SZÉGYENFAL Ez azoknak a kessereknek a listája akik többszöri kérés ellenére nem vitték a ládát tovább, vagy valami más szabályt nem tartottak be és nem törölték a logjukat:
ZoliQua - Blahunka Zoltán
Gratulálok a három dobogós kessernek: 1.Ruttkay - Ruttkay Gábor
2. sogor36 - Csárádi Attila
3. placi75 - Papp Laci
Állapot: kereshető
4 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nagy-Gerecse kerülés, kitérővel a Kis-Gerecse kőfejtőihez.
1,7 km-t vittük tovább. Rejtés az Sandl-hárssal szemben, az út alatt, kidőlt fa törzsvillájában (utolsó kép).
Újabb kincs a tarsolyban. Köszönöm.
A Pusztamaróti történelmi emlékhelytől indulva, mintegy 1300 métert megtéve, a Mária-út mellett, kidőlt öreg fa ágvillájában talajszinten.
Mai napra jó időt mondtak, így a feleségemmel és legifjabb gyermekünkkel kirándulni indultunk. Jó mókának tűnt, hogy ismét továbbvigyük a Mária úti mozgót, ha már múltkor is mi vittük tovább Péliföldszentkeresztről. Azonban a ládát nem találtuk ott. Szabó famíliával egyeztetve kiderült, hogy pont előttünk vittel el a ládát, még láttuk is távozni motorral, hogy korrigálja a téves irányba történő mozgatást. Megegyeztünk, hogy találkozunk a bajóti országúton és mi visszük tovább a ládát Pusztamarót felé. Létre is jött a találkozó és mi mozgattuk tovább a ládát. Elrejtettük egy nagy fa mögé, nem messze a turistaúttól.
Új rejtés: bicikliút mellett, 7-jelzéses fa mögötti töbtörzsű kis kőris tövében.
Légvonalban másfél km-t haladt (úton többet, de nem akartam a faluban rejteni).
Munka utáni séta keretében gyors átöltözés után Tokod felől először keletre indultunk a dobozért. A felhőszakadásnak már nyoma sem volt az úton, ami kellő meredekségű, hogy ne is tudjon megállni a víz rajta. Kurt Diemberger és könyve, a Titokzatos nagy csúcsokon első fejezete jutott eszembe, mikor útközben egy "kincset" találtam a földön. Aztán jót mosolyogtunk, mikor kiderült a kincs mibenléte...
A doboz pontosan ott volt, ahova a koordináta mutatott. Hátra arc után visszaértünk az autóhoz, Tokodon keresztülvittük autóval, majd a hétvégi házak mentén mindig elvetettük a láda kihelyezését. A végpont célunk a Mogyorósi Kőszikla (GCmogy) újbóli felkeresése volt a ragyogó, tiszta időben, de oda nem visz a zarándokút, ezért a dobozt végül a TUHU-n szaggatottal jelölt út előtt egy Mária út jelzésű fa tövében hagytuk. A kereszt alatti betontömbön üldögélve tálaltam a vacsorát, amit útközben az Emil cukrászdában szereztem.
Szeretem a Getét, így kihasználva a koradélutáni langyos időt, felügettem Csolnokról.
A ládát 1 km-t vittem, rejtés többtörzsű tölgy tövében, közvetlen a Nagy-Gete csúcsa előtt, de még az erdőben.
Utána úszás a Dunában a Táti-sziget felső csücskénél.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Munka után gyors elhatározással eljöttünk ide a Nagy-Gete lábához. Dorog felől a turistaút elején parkoltunk, gyorsan átöltöztem "hétvégi" dresszbe, és indultunk is. A tetthelyen én az aljnövényzetben kerestem a nyomokat, és érdekes módon találtam is, de egyszer csak alattam űr tátongott. Mire észbe kaptam, hogy lejjebb keresgéljek, Anti már rá is bukkant a rejtésre. Nagyon kreatív. Ha már ott voltunk, át is mentünk az alagúton, és folytattuk az utat felfelé. A dobozt egy kidőlt fa alá rejtettük az út mentén.
Följebb mentünk még a keresztig a jó kilátás miatt. Szuper volt.
Most néztem meg, hogy 16 évvel ezelőtt 2007.04.01-én jártunk itt a gyerekekkel.
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget. Mozog tovább.
[g:hu+ 2.10.15]
Már kereshető új helyén
47fok 43,035
18fok 43,689
Lépcső fordulóban, jobb szélső oszlop tövében.
Fogtam!
A Gyilkos-tótól átvittük a Palatinus-tóhoz, jókora zuhé után. Postaláda mögött keresd a kerítés tövében, vadszőlővel takarva! Új koo-k: 47 fok, 43,913' 18 fok 44,167'.
Nap közben a Víz-Virág-Zene fesztivál keretében sárkányhajóztunk a tatai Öreg-tavon. Majd délután geoládázás a Mária úton, a Strázsahegyen és este Telihold úszás volt az ötpróba keretében Esztergomban.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Utoljára majd két évvel ezelőtt vittem ezt a ládát, ideje volt már találkozni vele, főleg hogy erre jártam. Nem túl izgalmas terepen vittem 1,5 km-et.
Rejtek: Turista jelzéses villanyoszlop tövében.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (633 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.