10 cm magas, 5 cm átmérőjű vitaminos doboz, fa odvában. Esős, havas időben legyetek nagyon óvatosak!
Aki GCKUN multiját is tervezi megkeresni, az jobban jár, ha azzal kezd.
A ládába TravelBug nem helyezhető. Megközelítés
Autóval Diósjenő centrumából a Kemence táblát követve N 47° 56,460' E 19° 2,647' 250 m [GCSzB6+elágazás] érhetjük el az ajánlott parkolót. N 47° 56,952' E 19° 1,281' 335 m [GCSzB6+parkoló]
Tömegközlekedéssel a Vácról induló buszok, vagy az óránként közlekedő vonatok valamelyikével lehet eljutni Diósjenőre. (Hétvégén ritkább a menetrend.)
Sétánkon a zöld tanösvény jelzést kövessük a Závoz-nyeregig. Innen egy jelzetlen ösvényen jutunk fel a Kőszirt leglátványosabb helyéig. Saras, csúszós időben inkább fentről közelítsetek! N 47° 57,560' E 19° 0,840' 560 m [GCSzB6+ösvény]Az érdekes sziklaképződmények mellett még pazar kilátásban is gyönyörködhetünk.
Kőszirt
A Börzsöny az Északi-középhegység legnyugatibb tagja a Kárpátok belső vulkáni övezetében. A viszonylag alacsony aljzatból meredeken kiemelkedő, mintegy 600 km2 nagyságú tömbjét három oldalról folyóvíz határolja. Északról és nyugatról az Ipoly, délről pedig a Duna öleli körül. Keleten a Katalinpuszta - Szendehely - Berkenye vonalon a Nógrádi-medence zárja le. Morfológiai szempontból a hegység több részre tagolható; ezek a Magas-Börzsöny, a Déli-Börzsöny, a Nyugati-Börzsöny és az Északi-Börzsöny.
Kialakulásában három egymás után keletkezett vulkán játszott szerepet. Mindegyik tűzhányó az előző beszakadásos kalderájában épült fel, ezért egyre kisebbek és alacsonyabbak lettek. Utoljára a Magas-Börzsöny épült fel, és őrizte meg legszebben vulkáni formáját.
A Kőszírt az első szakaszban keletkezhetett. Jelenleg látható kopár szikláit az időjárás tízmillió évnyi munkássága alakította ki.
Újból erre jártunk a GCH1H2 után. 2018. áprilisában szép időben, ma ködös, téli zúzmarás voltunk itt. Ma is tetszett. A láda összement, és új logbook van benne.
BÚÉK!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.2]
Na ez fullos kilátás volt. Az ereszkedés nem annyira biztonságos, oda kell figyelni. Láda rendben.
Innen Kámor, de mire odértem már mehettem is tovább. Időcsapdába kerültem, a napnyugta is tényszerűvé vált. Sáferkút lett az új cél. Az esti kék ilyen vöröslő Hold mellett tartogatott izgalmakat. Egy ponton szűnni nem akaró kutyaugatás, utána morgó vadmalac, majd valami repülő csirke. Az erdő folyamat zörögte a leveleit és a terméseket, de a végén sikerült megkóstolni a Schaffer-kút vizét.
Megvan, köszi!
Kutyás körtúra Diósjenőről, második kör.
A Závoz-nyeregből kaptattunk fel, már lentről is látszott, hogy jó menet lesz. A kilátás több helyről is remek, a láda környezetéből is. A doboz nincs necces helyen, de a környékén valóban érdemes ésszel mozogni.
A láda rendben.