Elhelyezés időpontja: 2019.07.23 23:07
Megjelenés időpontja: 2019.07.24 00:08
Utolsó lényeges változás: 2020.05.19 07:24
Utolsó változás: 2021.01.13 20:05
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+3V)
Elrejtők: GSdriver
Felhasználó: GSdriver Nehézség / Terep: 2.0 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1400 m
Megtalálások száma: 157 + 1 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.8 megtalálás hetente
Röviden
Szeged három érdekes fáját mutatja meg ez a klasszikus multi. Egy japánakácot, egy császárfát és egy platánt. Az adott pontokon álló fák közvetlen közelében gravírozott lapokon olvasható a végláda koordinátájának (N46°ab,cde'; E20°f,ghi') három-három számjegye. A láda környéke nagyon mugliveszélyes, ezért kérem, hogy ügyeljen mindenki a körültekintő logolásra, a gondos visszarejtésre, valamint kérem, hogy a rejtekről ne tegyen fel senki képet a ládaoldalra.
A ládába TravelBug NEM HELYEZHETŐ!
Megközelítés
A láda pontjait leginkább gyalog vagy kerékpárral érdemes végigjárni. Aki autóval érkezik, az hétköznap reggel 8 és este 6 óra közt a belvárosban fizető parkolót találhat. Ingyenesen az Árkád üzletközpontban lehet parkolni. Hétvégén és ünnepnapokon a parkolás az egész belvárosban ingyenes.
Az emberi fantázia csodálatos. Ki ne játszott volna azzal, hogy mit lehet felismerni a bárányfelhők múlandó formájában, az éjjeli égbolt csillagainak képében vagy Szilveszterkor a kiöntött ólomban? Nincs ez másképp a fákkal se, olykor megdöbbentő alakokat képesek formázni. Ezek közt azután van olyan, amit bárki könnyen felismer, másokhoz viszont jól jön a kreatívan látók segítsége. :) Jó szórakozást kívánok a multi felkereséséhez!
A bagoly N 46° 14,908' E 20° 8,652' 80 m [GCbkvl-1]
Koordináta részlet: c, f, i (segítség: ttala albát) A Honvéd téri játszótér közepén áll az az öreg odvas fa, melynek levágott, korhadt ágának közepében talált menedékre azután, hogy az eredeti lakhelyét jelentő évszázados öreg japánakácot egy kollégium építése ürügyén 2019. novemberében értelmetlenül elpusztították. Most a játszóteret őrzi sok apróember nagy örömére. A fülesbagoly új lakhelye a szemfüles VP-nek köszönhetően került be a multiba.
A japánakác (más néven: közönséges pagodafa, Sophora japonica) az egyetem főépületével szemben állt. Mindig is szerette volna, ha egy tudós bagoly hozzá költözik, de a törzsén levő hatalmas kinövés miatt még a verebek is messze elkerülték. Egyetlen vígaszát az egyetemisták jelentették, akik a nehéz vizsgák előtt gyakran fordultak hozzá segítségért. Jócselekedeteiért el is nyerte jutalmát, hiszen 2017-ben jóbarátainak, az egyetemistáknak köszönhetően végre teljesült az álma és egy szép szürketollas albérlőt kapott. (Aki esetleg szeretné felkeresni a bagoly eredeti helyét, az itt találja: N 46° 14,871' E 20° 8,451' 80 m [GCbkvl+bejárat])
A katica N 46° 15,052' E 20° 8,661' 80 m [GCbkvl-2]
Koordináta részlet: b, d, h (segítség: nenyér kezssav)
A Dugonics téren található Szeged legöregebb kínai császárfája (más néven: illatos császárfa, Paulownia tomentosa). Bár tavasztájt minden évben csodás lila virágok borítják koronáját, mégse ismerik annyian, mint a Széchenyi teret díszítő magnoliákat. A fa egykoron a kiskörúton (Tisza Lajos körút) haladó 4-es és a Kálvária sugárúton közlekedő 3-as villamosok deltafordulóját őrizte. A tér 2013-ban történt átépítésekor azonban a törzsén levő hatalmas tumor miatt felmentették az állásából és attól kezdve már csak hű társával, a 2001-óta mellette álló Kenyérszegő szobrával (Pátzay Pál alkotása) múlatja idejét. Alig egy évvel később (2014-ben) sok szegedi gyermek kedvencévé vált, amikor kiderült hogy az a hatalmas tumornak vélt dolog nem más, mint egy kicsit nagyra nőtt katicabogár. Kétszeresen is jól járt ezzel az öreg császárfa, hiszen azóta a levéltetvek is messze elkerülik ... :) Ha pedig valaki szereti ezeket a kedves hatlábú és hétpettyes élőlényeket, akkor látogasson el az innen alig 150 méterre levő Szegedi Agora Informatika Történeti Múzeumába, melynek kiállításán - nyitva: 8:00-16:00 (H, Sze, Cs); 8:00-17:00 (Szo); 8:00-18:00 (K, P) - találkozhat a világ legnagyobb robotkaticájával.
A vadkan N 46° 15,233' E 20° 8,974' 80 m [GCbkvl-3]
Koordináta részlet: a, e, g (segítség: lánál mátnáb áldap (kizsivb bédo ahén)) Minden ővele kezdődött. Ő nincs kifestve, de nincs is szüksége arra, hogy kifessék. Szeged főterét, a Széchenyi teret díszíti az az évszázatos platán (más néven: juharlevelű platán, Platanus x acerifolia), ahol ő rejtőzik. A vaddisznókról mindenki tudja, hogy okos, óvatos és ügyes állatok. Mível nem nagyon szeretik a kiváncsi szemeket, így nem könnyű rájuk találni. Ő sem kivétel ezalól, bár ezúttal meglehetősen szokatlan módon a fa lombjában bújt el és csak a Kárász utca felől érkezők vehetik észre.
No és a láda?
N 46° ab,cde' E 20° f,ghi' [GCvkbl-4]
A bagolytól, a katicától és a vadkantól kapott számokat megfelelően behelyettesítve szerezhető meg a 7x7x3 cm-es láda rejtekének a koordinátája. A láda rejtekének közvetlen környékét "fegyveres" ládaőrök vigyázzák. Nem kell azonban félni, a ládászokat nem bántják.
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Szegediként a katicát és a vaddisznót ismertük már, a bagoly és a végén a ládaőr viszont nekünk is újdonság volt. Köszi érte! A végláda nagyon ötletes, okozott nekünk egy kis fejtörést. Többször is a cél közelében járt a kezünk, mégsem vettük észre. Annál nagyobb volt a végén a megtalálás öröme! Köszönjük a rejtést, nagyon tetszett.
TFTC!
Irány Szeged és a legmélyebb pont!
Nekem ez a multi nem jött át, sem a látnivaló, a szegedi ponthalmozást is túlzásnak érzem, a ládahelyszínt sem értem, hogy mi köze a témához, sajnálom. A szuper kivitelű láda valamelyest dobott az élményen.
[Geoládák v3.9.0]
Megtaláltuk.
Három részletben.
Tavaly tavasszal az első két pont lett meg, a harmadikhoz akkor nem fértünk hozzá.
Nyáron a harmadik pont is meglett, de sajnos az első kettő nem volt nálunk.
Mostanra már csak a láda maradt, nagyon jó rejtés.
Köszönjük!
Egy kis gckupa pontgyűjtésre érkeztem a városba, a vége egy 33 kilométeres kör lett. Ha már itt voltam "leszámoltam" az újabban megjelent terméssel is. A 2. ponthoz értem először, itt a koordináta részletet hosszas keresgélés után sem találtam, végül kiderült, hogy leesett és vékony hóréteg fedte. A többi pont könnyen meglett, csak a végláda okozott némi fejtörést, de a fegyveres ládaőr rávezetett a rejtekhelyre. Szépen kivitelezett rejtekhely.
Szegedi séta során találtam meg! Szeged elvben nem ismeretlen nekem, mert Félegyházán Kapus tanár úr a gimnázium 4 évében operabérletet vett és busszal mentünk. Akkor persze iskola után, színház előtt nem sok időnk volt körbenézni. Azóta többször voltam Szegeden. 2 éve születésnapomra Szeged-Palic-Szabadka szecessziós sétát kértem. Fantasztikus élmény volt! Ma egy másik oldalát néztem meg Szegednek. Még mindig vissza kell mennem!