Két állomásos multi, ahol az első ponton talált információból derül ki a végláda helye.
1. pont: a végláda koordinátája (tábla, balra lent, finoman húzd, majd told vissza!).
2. pont: 10x10x5 cm-es doboz sarokban. Jelszóképzés: A táblán talált koordinátapár ezredperc értékei + a végládában található jelszórészlet. (A koordináták utolsó számjegyei (N E sorrendben), azaz két számjegy + egy szó.) Ha a vízmélység Vácnál eléri a 350 cm-t, akkor biztosan nem ússzátok meg száraz lábbal! A ládába TravelBug helyezhető.
Megközelítés
A legközelebbi parkolót a postánál találhatjátok N 47° 49,320' E 19° 2,110' 105 m [GCVT+Parkoló]. Általában találhattok helyet, de a nyári szezon idején - főleg a hétvégi napokon - korán érdemes érkezni.
Verőce a Dunakanyar egyik legnépszerűbb kirándulóhelye. A legendák szerint már Nagy Lajos királynak is volt itt nyaralója, és Mátyás királynak tölgyfája. Az évszázadok alatt több neves ember is megfordult a településen, de igazán maradandó nyomot talán csak Ybl Miklós hagyott. A 19. század második felétől neves építészek kezdték el valóra váltani a tehetősebbek villaálmait. Ezek az épületek csupán nyaralók voltak, de ma mégis a település büszkeségei. Ilyen például Swadló Ferencz nyaralója, amit ma Puffy-villaként ismerünk, vagy az elhanyagolt Madary-villa. Giergl Kálmán a XX. század elején vásárolt házat melyet átalakított.
Liszkay Boldizsár és Sturm Ferenc pedig megtervezte Nógrádverőce új vendéglőjét.
A márványtábla N 47° 49,302' E 19° 2,073' 105 m [GCVT-1] szerint Liszkay Boldizsár, egyéb források alapján pedig Sturm Ferenc nyaralója volt az első épület, ahol támfal épült a Duna partján. Bár a név bizonytalan, a hely biztosnak mondható: az Árpád utca 58 alatti épület dunai oldalára N 47° 49,317' E 19° 1,894' 100 m [GCVT+fal]Ybl Miklós tervei alapján épült egy támfal.A nyaraló leírása: U alakú, földszintes, de az utcafronton tetőtérbeépítéses, nyeregtetős, oromzatos épület. Az utcai front egytraktusos, magas lábazat, sima téglafal. A háromszögletű, lépcsőzetes lezárású oromzatban ablak, alatta hangsúlyos kapu. Díszesen faragott keret, két konzolon nyugvó párkány, felette oromzat. A nyugati oldalon, a kert felé egytraktusos, földszintes, félnyeregtetős oldalszárny tapad a szomszédos épület tűzfalához, végén a kert felé beforduló, oromzatos homlokzatvégződéssel. A keleti oldalon alacsony, félnyeregtetős beépítésben fészersor, mellékhelyiségek találhatók. A kert két oldalát téglafalkerítés határolja, oszlopokkal, ívekkel átboltozva. A kert déli, dunai oldalán lépcsőn lehet lejutni a csónaktároló pincébe. A magas támfalon korlát van. A kertben az egykori szökőkút talapzata megtalálható.
Ahogy újabb házak épülnek a nyugati szélen, úgy a támfal is egyre bővül. Sajnálatos módon az új szakaszon már nem olyan kövekből készül a támfal mint a korábbiak. Az egyszerűbb és talán olcsóbb beton kerül a kert végébe.
A község szinte teljes partszakaszán végighúzódó, 4-5 méter magasságú támfalon több olyan hely található ahol gyalog, vagy akár járművel is elérhetjük a vizet. A nyári szezonban és hétvégi jó időben nagyon sokan sétálnak, horgásznak a parton. Szinte az egész part egy nagy strand. Többen felgyalogolnak a felső csónakleeresztőig és onnan csorognak le a folyóban.
A láda egy sarokban bújt el.
A közel egy kilométer hosszúságú támfal megvédi az épületeket a Duna áradásaitól. Érdekességként az utóbbi évtizedek kimagasló vízszintjeiről egy pincebejáratnál tájékozódhatunk N 47° 49,310' E 19° 2,030' 102 m [GCVT+vízjelek].
A mai szabadnapomat egy 25km-es terepfutással töltöttem, mely során útba tudtam ejteni a környéket, kerestem, és szerencsére meg is találtam a ládát. Köszönöm a rejtésbe fektetett munkát, mely felhívta a figyelmemet erre a helyre! Bővebben később. Tamás [Geoládák v3.12.10]
Mindig is tetszettek az itteni telkek, régi házak mind a főút felől, mind a Duna irányából. Hangulatos itt végigmenni a parton, bár nagy bátorságnak tartom ide építkezni.
Az egyes pont rejtése ügyes!
Az első ponton remek a kihúzható kis jelszó. A dobozkát nekem (a támfallal szemben állva) jobbrább mutatta a rendszer, mint ahol végül meglett. De meglett, köszönöm!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Kutyaséta közben vadásztuk le ezt a ládát, nagyon klassz ez a partrész, még nem jártunk erre korábban. [Geoládák v3.12.10]
Apukámmal Verőcén túráztunk és összeszedtük ezt is. Nem igazán szeretem a rejtett pontos multikat, hiszen nehéz velük tervezni és jól meg lehet szívni őket, na hát Verőcén csak rejtett pontos multi van (ha a Csattogó-Kallót belevesszük akkor nem). Mindegy, megnéztük az első pontot, hamar meglett és a túra végén a kocsihoz visszafele útba esett. Tetszett az Ybl szobor, tudtam csinálni róla képet úgy is, hogy szemben pont megy el egy hajó. A második pontról sokat nem tudok mondani, szép a part és a kilátás, de engem mondjuk nem nehéz meggyőzni, imádom a Dunakanyart és környékét, az egyik, ha nem legjobb hely Magyarországon. Köszönjük a multit!
U.i.: rájöttem, hogy a Csattogó-Kallós multi is rejtett pontos...
Nagyszerű színekkel és fényekkel ajándékozott meg az időjárás ma minket, ehhez szuper helyszínt ajánlott a rejtő, köszönet érte!
Sok sétáló és nagy kődobálás és kacsázások közepette kerestük fel a ládát egy óvatos pillanatban. Szerintem van helye a látnivalók közt, bár bizonyára elfogult is vagyok. :)
Sajnos találkoztam egy "kedves" közelben lakó hölggyel amikor megtaláltam a dobozkát. Erősen fel volt háborodva és ellentmondást nem tűrő hangon elmondta, hogy már többször is kérte a rejtés eltávolítását a magánterületéről. Próbáltam elmondani neki, hogy közterületen volt és hogy milyen sportos játékról van szó, de nem volt fogadókész. Elvette a dobozt és elvitte a közeli Árpád utcába, ahol letette az utca közepére, azt remélve, hogy ezzel megoldotta a "problémát".
Később visszamentem és feltettem a támfal tetejére, hátha túléli a megpróbáltatást. 47°49,305'N 19°02,022'E koordinátán egyelőre megtalálhatjátok.
Mindenképpen új helyet kell neki találni, mert sem az eredeti, sem a jelenlegi hely nem biztonságos!