Barbárka a láda megálmodója felajánlotta, hogy a .com-os (eredeti) rejtés helyén kereshető a továbbiakban a dobozka.

A ládába TravelBug
helyezhető.
Megtaláláshoz segítség:
Az étterem rézsűje aljában, esőcsatorna.
Innét az eredeti leírás:
A Fertő-mente talán legnevezetesebb kultúrtörténeti emlékéhez invitálunk benneteket ezzel a ládával, a fertődi Eszterházy kastélyhoz.
A mára várossá lett falu nevezetességének, a kastélynak az építését 1720-ban Eszterházy József gróf kezdte meg. Azután az eredeti terveket jócskán kibővítve, a másodszülött Miklós herceg - akit kortársai a "pompakedvelő" vagy "fényes" jelzővel láttak el - folytatta a építkezéseket. 1762-66 közt osztrák mesterek vezetésével épült meg végül a patkó alakú későbarokk épületegyüttes. Miklós, 1790-ben bekövetkezett haláláig folyamatosan építkezett. Az építkezés munkásainak és a kastély személyzetének letelepítéséből született Eszterháza, melyről 1765-től kezdve történik említés a régi iratokban. Talán mondani sem kell, hogy Fertőd régi szép nevét a politika szele fújta el az 50-es években.
Miklós herceg valóban kiérdemelte a jelzőket, melyekkel kortársai illették, hiszen a XVIII. sz. barokk-rokokó divatjának mintájára építette meg a "mini Versailles"-t operaházzal, bábszínházzal együtt, melyet állandó társulatot működtetett. Híres zenekara élén nem kisebb zeneszerző állt és dirigált, mint Joseph Haydn. (Róla nevezték el a mai zeneiskolát.) Épült itt muzsikaház, külön ház az uraknak és a személyzetnek, több, mint száz ló sorakozott az istállókban a fénykorban. A kastéllyal együtt járt az utak és közlekedés fejlesztése, postakocsi-járat indítása. Ez a fénykor azonban csak Miklós herceg haláláig tartott, utána megkezdődött a romlás időszaka.
Az utódok keveset törődtek az épületegyüttessel, állandó székhelyüket a Bécshez közelebbi Kismartonba (Eisenstadt) tették át. A több mint száz évig tartó állagromlást követően két helyreállításról tudunk: egyik e század elején történt és ismét lakhatóvá tette az épületet.
A második a dicsőséges felszabadító Vörös Hadsereg pusztításának nyomait volt hivatott eltüntetni1957-ben. Ennek során a középső épületszárnyat, a hajdani reprezentáció helyét próbálták korabeli bútorokkal berendezni. A lehetőségek azonban részint az anyagi adottságok, másrészt a nagymérvű pusztítás nyomán korlátozottak voltak. A II. világháború alatt és után nemcsak a szovjet katonák, hanem a környékbeliek is kivették a részüket a kastély javainak elherdálásából. Néhány szép kínai porcelánt környékbeli tyúkudvarokból szedtek össze a muzeológusok. Csirkeitatónak használták őket... A harmadik felújítás jelenleg zajlik, a kastély belső udvara már az új, halvány téglaszínben pompázik.
A felújítás befejezése előtt is érdemes azonban meglátogatni hazánk talán legpompásabb kastélyát, gyönyörű parkját, kovácsoltvas kapuit, melléképületeit, porladó oromszobrait. A parkban nagyon látványos, félgömb alakúra nyírt tiszafák között vezető egyenes sétautak végéről ma is fenséges látványt nyújt a mézsárga épület. Én személy szerint nagyon szeretem a körülötte található gazdasági épületeket is: volna mit tanulniuk esztétikából a maiaknak. Azok a régi raktárak, istállók, magtárak, kocsiszínek éppolyan funkcionálisak voltak, mint a mai vas-beton-üveg-műanyag borzadályok....
A ládát a parkban helyeztük el, a kínai stílusban épült egykori kertilak mellett. Egy időben étterem volt itt. Figyelni fogom, ha ismét nyitnak ott valamit, akkor odébb teszem kicsit a ládikót. Most segítségként csak annyit, hogy közelebb van az épülethez, mint gondolnád és inkább a földre nézz, mint fel.
Néhány hasznos információ: Múzeum nyitva péntek, szombat, vasárnap 10-16 óráig.
Közelben érdekes látnivaló még a fertőszéplaki falumúzeum. Jó kávé és remek étkek a kastély híres kovácsoltvas főbejáratával szemben a jobboldali vendéglőben (egykori őrház).
Jó keresést, kirándulást kívánunk:
Barbárka és Mudman''