Egy palackból és a ládából (kisméretű 1 literes) álló multi a Vértesben. Jelszó csak a véglédában.
1. pont: Palack a sziklán fent (benne második pont koo-i).
2. pont: Láda (12x12x5cm) jelszóval fa gyökerei között
------------------------------------------------------------
A ládába .com-os TravelBugot kérlek ne tégy !
------------------------------------------------------------
(Alapvetően Janó (eredeti rejtő) leírása következik, kisebb módosításokkal)
A multiládát, nevéhez híven a Vértes egy jellegzetes sziklás részén, Kőhányáspuszta-Vérteskozma-Csákvár háromszögben, a János-völgy közelében rejtettük el családi összefogás keretében.
Első pont:
A palack a megadott koordinátán a sziklán fent van elhelyezve. A szikla csúszához mássz fel. Innen már lefelé nézve láthatod a palackot. 1,5 m-el lejjebb tudsz mászni. Ott a palack a hasadék egy vízszintes részénél. (Szerintem nem nehéz elérni, de lehet, akinek ez már veszélyesnek tűnik. Nekik ott a tartalék pont.)
(Tartalék első pont: A nagy sziklától pár m-re dél felé van egy fa, aminek a hasadékában is van egy tartalék palack.
N 47° 25,888' E 18° 26,334' 372 m [GCVszi+tartalék palack])
Az első ponton a palackban csak a második pont (végláda) koordinátáit találod.
Második pont (végláda):
(Janó eredeti leírása) A ládáig az útvonalválasztás szabad, lehet meredeken, mászva, de kényelmesebben kerülve is, a gps-en kívűl ajánlott a józan paraszti :-) használata is....( nem kell hozzá sziklát mászni mindenáron (!) , de gyerek a nyakban nem ajánlott !)
Maga a láda egy fa gyökerei között várja a megtalálókat.
Szombaton kimentem egyedül egy kis terepszemlére és ládarejtésre, majd vasárnap Brigi és Évi segítségével "próbamegtalálással" fejeztük be.
Először csak egy hagyományos ládára gondoltam, de a helyszínen a multi mellett kellett dönteni., ami alkalmat ad egy hangulatos sétára, szép kilátással (szarvasok, őzek, vaddisznók is gyakoriak) de ha úgy tetszik lehetőséget ad egy kicsit keményebb sziklás terepen való izgalmasabb túrára. Mindenki kiválaszthatja magának a kedvére valót
Az általunk bejárt útvonal:
A vérteskozmai bekötőút 2-es km jelzője után nem sokkal (ahol a műút keresztez egy nyerget) indul jobbra fel (kelet, majd DK felé) a

Sárga sáv jelzésű ösvény, amelynek bejáratát az árokkal nehezítették. Ezen az úton indulva felfelé előbb szép szálbükkösben, később fiatal tölgyesben érhetjük el a

Z sáv jelzést és egy szentképes fát. Tovább a jelzésen a
N 47° 26,188' E 18° 26,197' 433 m [GCVszi+Keresztezodes] pontig, ahol egy kis keskeny ösvény (vadcsapás?) indul be (D-re) jobb felé. Ezen mehetünk az elhanyagolt erdőrészben tovább amíg véget ér a kis ösvény egy kis sziklás tisztásnál.
Hamarosan elérünk egy
N 47° 25,978' E 18° 26,253' 410 m [GCVszi+Kilatas] szép kilátást nyújtó pontot >>>
Pink Floyd: Learning To Fly....
Innen már a gps (és a józan eszünk) segítségével mehetünk tovább a megadott koordinátával jelzett pontig. Innen lesz igazán szép és hangulatos az utunk, ahogy a gerincen kibontakozik a kilátás és elérjük a multi első állomását, egy kis 0,5 l-es palackot a szikla tetején, a hagyományos láda koordinátáival.
(Mindenképpen szép napos, tiszta időben ajánlom, a kilátás ilyenkor az igazi !)
Nem jár érte pont, de a palack után érdemes a gerincen továbbsétálni a
N 47° 25,820' E 18° 26,512' 362 m [GCVszi+Gerinc] kövirózsás szikláig, ahol szép kilátás lesz a jutalmunk.
Vértes:
"A Vértes legnagyobb tömege a Föld középkorában, a triász tenger mélyén rakódott le, mintegy 200 millió évvel ezelőtt. Messziről látható meredek, fehéren izzó sziklák, kopár gerincélek, köves lejtők, sziklás tetők sorakoznak a Vértes peremén. A dolomithegyek táji szépsége, magashegyi jellege, mikroklímája, talajszerkezete a Ca- , Mg-karbonát tartalmú kőzet tulajdonságainak következménye. A mészkővel ellentétben kémiailag alig mállik, fizikai felaprózódása viszont igen erőteljes.
A rögök, tömbök, fennsíkok lapos, 3-400 m magas hátai a Vértesre jellemző ÉK-DNY és arra merőleges törésvonalak mentén hirtelen mély, meredek falú völgyekkel tagolt éles gerincekre, tornyos, sziklás letörésekre hasadtak szét."
Sokszor jártam már itt, és sokszor láttam szarvasokat, őzeket, vaddisznókat a környéken- érdemes csendben és figyelmesen menni. Amikor a koordinátákat írtam fel, akkor is egy szarvascsapathoz volt szerencsénk.
Jó időt, kellemes élményeket és jó kirándulás kívánnak az elrejtők:
Brigi, Évi és Janó
Ládatörténelem:
2013.04.13: A 10 éves évforduló keretében 10 kesser társaságában túrát szervezett Janó, az eredeti rejtő. Jó volt :-)
2016.04.02: Láda és logbook cserélve (Janó)
2016.08.20: A Ládát adoptáltuk Janótól. Azu első ponton levbő palackot cseréltük. A Láda a tavaszi csere után tökéletes állapotban kisebb ajándékokkal feltöltve várja a megtalálókat. Janó iránti tiszteletem jeléül a Ládaleírást lényegében változatlanul hagytam. (Csak apróbb módosításokat végeztem). (Hajo)
2021.11.07: Pár log alapján az első ponton levő palack eltűnt (volna), viszont nem, mert a helyén volt. Mindenesetre tettünk ki friss palackot és egy tartalék palackot is. A végláda rendben volt. A leírás kisebb frissítést kapott.