A láda a víztől kb. 100 m-re, egy kis kiemelkedésen található fakéreggel álcázva N 47° 26,831' E 21° 40,766' 110 m [GCVETO+Láda]. A terep alapesetben 1-es, viszont esőzések után előfordult, hogy csak lábszárközépig érő vízen átgázolva volt érhető.
A helyszín Debrecenből indulva megközelíthető kerékpárral, autóbusszal, illetve gépkocsival a Hosszúpályiba vezető úton.
A gépkocsival érkezők számára parkolási lehetőség a N 47° 27,169' E 21° 41,127' 113 m [GCVETO+parkoló] ponton található.
A ládát 2015 februárjában vetetem át Zolitól. Köszönet, hogy életben tartották ezen ládát. 2015 február 14-én újratelepítettem a ládát. A szöveges leírást kibővítettem, fotókkal illusztráltam
Megközelítés
A Vekeri-Tó Debrecentől mindössze 8 km-re található, Debrecent alig elhagyva Szeged irányába, a 47-es útról balra letérve a Hosszúpályiba vezető úton juthatunk el a csodálatos erdei környezetben fekvő tó partjára, Több nagyobb -díjmentes-parkoló áll a kirándulók rendelkezésére.
Történelem:
A Vekeri-tó létrehozását az akkori FEFAG 1974 januárjában rendelte meg a Tivizigtől.
A pihenőközpontot 1976. április 30-án nyitották meg A nyitás után már menetrendszerű buszok is jártak oda a Nyugati utcától. Ha jól emlékszem a 26-os busz volt, vasárnapokon alig lehetett felférni.. A projekt része volt a csónakház, csónakkikötő is (ez ma is létezik), Néhány évvel később elkészült a 10 méter (!) magas szánkódomb- és sífutópálya, valamint (1980-ra) az úttörő-vándortábor.
Elkezdődött egy kajak-kenus pálya kialakítása is, de ez máig félkész állapotban van, már alig észrevehetően. Néhány helyen térkép alapján a vízfelület egyes részei fellelhetők. A szánkódomb tetején 1985-ben elkészült a 24 méter magas, négyszintes kilátótorony is (már ez sincs meg, 1999 június 22-én leégett). A toronyról gyönyörűen látható volt az egész térség, a távolban Debrecen magasabb épületei is felismerhetőek voltak. Kishajó is közlekedett a tavon mily meglepő a mai vízszintet nézve. Kati kishajót 1988-ban vásárolta meg az erdészet, és 10 éven át szállította a kirándulókat
A Vekeri-tó sok-sok rendezvénynek adott helyet: volt itt EFOTT, Camping világtalálkozó, de pár éve a Campus is itt került megrendezésre. Itt tartottunk a 12. és 17. Kelet-Magyarországi Geokesser találkozót , a IV. Debreceni Navigációs Kupát is!
Jelen:
Manapság a Vekeri-tó a környékbeli tavakkal együtt igen küzd a kiszáradás ellen. Ősszel (2014-ősze) szinte gyalog is át lehetett menni a tó medrén. Most a tél végére (2015 február) valamelyest emelkedett a vízszint. Sajnos igen kevés a csapadék ezen az erdőspusztai homokos környéken A CIVAQUA programnak is része a tó vízkészletének növelése. De ez még csak a pályázatok része . Jelenleg csak kocsival és távolsági busszal lehet megközelíteni. Sajnos kerékpárral még mindig nem megoldott a kirándulóhely biztonságos megközelítése. Csak a keskeny igen forgalmas, gidres gödrös országútón lehet ide kitekerni. Jelenleg a Nyírerdő Nyírségi Erdészei Zrt gondozásában van a terület. A lehetőségekhez mérten szépen gondozott a terület. Folyamatosan nyírják a füvet, pótolják a sérült padokat, Jelentős mennyiségű tűzrakó hely van kiépítve. A tó közvetlen közelébe kocsival nem lehet bemenni. Több nagyobb -díjmentes-parkoló áll a kirándulók rendelkezésére. A csónakháztól kézikocsit lehet kérni, amivel a piknikezést kellékeit kényelmesen be lehet vinni a kiszemelt akár távolabbi pihenőhelyre. Jó időben a csónakház büféje is ki szokott nyitni.
A csónakház mellett játszótér és sportpálya is található. A fákon sok-sok mesterséges madárodú van felszerelve, de a tó parton a vízimadarakról sem felejtkeztek meg. Nekik is készült mesterséges szállás.
2018 október 6: Láda ellenőrzés: Láda rendben, kereshető . Sajnos a tó vízszintje igen alacsony. A Tó környéke, a játszótér rendezett, megér egy kellemes sétát.
Jó vadászatot!
Állapot: beteg
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Mit tehet az ember, ha van egy hét szabadsága? Kitalálja jó előre, hogy elmegy ládázni. Két megyei magassági pontért jöttünk, a többi grátisz találat. Már hazafelé tartottunk, amikor célba vettük Geojézuskát és ezt a ládát. A láda sajnos törött, beázik, a logbook összeregadva, penészes. Sürgős javítást igényel!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.1]
Sajnos a tóban nem sok a víz. Ettől még a hely szép, érdemes volt ide eljönni. A láda maga viszont karbantartást kíván, mert egy 5x10 cm-es lyuk tátong a tetőn. Szerencsére van rajta egy műanyag zsákocska is, így valószínűleg nem fog egykönnyen beázni, de a sérült dobozt érdemes lenne kicserélni. Sajnos nem volt már nálam csereláda, így ezt nem tudtam megtenni.
Köszi a lehetőséget!
Három vagy négy évi aszály után, sajnos ez a tó is majdnem teljesen száraz. Valahol a vegetáció alatt valamennyi víz biztos van benne, mert elég sok brekegést hallottam. A séta nagyon kellemes volt, a láda lassan, de biztosan meglett. Köszi a rejtést!