Előzmények

vincovahozzászólásai | válasz erre | 2011.10.25 18:55:38 (59696)
Szia! Köszi a választ.

„russa térképek BÁRMILYEN forrásból légvonalban terveznek nálam is.”

Én már azt hittem, csak nálam ilyen. Nálam nem sikerült „img” kiterjesztésekből származó konvertálással sem: img-ből átkonvertáltam rus-ra, aztán egészen furcsa módon ment a tervezés: bejelöltem, hogy navigáljon egy bizonyos pontig a Russa. Erre az odautat légvonalban tervezte meg, a visszautat már félig-meddig az utak figyelembevételével.
Mintha azt adtam volna meg, hogy a célig repülővel megyek, vissza pedig helikopterrel és gyalog, vegyesen. :) . Ugyanígy viselkedett PC-n és PDA-n is, tehát nem memóriagondjai vannak.

Itt a sokak által jónak talált (szerintem is jó a szövegezése) "Russa enciklopédiá"-ból kiderült, hogy a Russának útvonaltervezősen kell működnie, és írják benne, hogy: a 8.3. fejezetben leírtak szerint tudjuk útvonaltervezőssé alakítani a térképeket.
Szóval nekem úgy sem sikerült, többszöri próbálkozásom ellenére sem.

De ha Andorpapának sikerült, akkor nem lehet, hogy mi néztünk el valamit? Írta Andorpapa, bármi probléma van a programmal, ezt a fórumot érdemes felkeresni.

Szóval nem tudja valaki véletlenül, hogyan lehet elérni, hogy az turistautak.hu-ról származó térképeknél ne csak légvonalban tervezzen a Russa?

Előre is köszönöm.

[előzmény: (59670) Kurdi_Robert, 2011.10.24 07:55:01]

Kurdi_Roberthozzászólásai | válasz erre | 2011.10.24 07:55:01 (59670)
Szia,
russa térképek BÁRMILYEN forrásból légvonalban terveznek nálam is. OMP-n volt egy hozzászóló, akinek valamilyen konverzióval sikerült, ő ott img kiterjesztésre hivatkozott (ti. az ottani garmin img-ből újrakonvertálja, vsz. MapEdit-tel).
Navitel-hez na igen, memória kell, na ez egy szűk keresztmetszet pld. pda telefonokon is... meg: az index-file elkészítéséhez háttértár, extrém esetben több(tíz) mega is lehet a térképi indexelés...
esetleg (mondjuk meg fognak kövezni ezért itt, két okból is): garminMobileXT...? kevésbé erőforrásigényes... (meg: kinek a pap kinek a papné...)
3.2.6 navitel már a 3.2.6-os verziójú nm2-es térképeket eszi csak meg. a 3.5.x -ekre írták fórumokon hogy jobban gazdálkodik az eszköz-erőforrásokkal...
lehet Navitel-ről sok érdekességet olvasni a program Hazai Pápájánál, akinek oldalára hivatkozol is, de a nokiaprogik-on is van ilyen fórum... orosz oldal is sok érdekességet tartogat fordítón keresztül...
(ezek a gondolatok viszont egyre kevésbé tartoznak Ezen Fórum hozzászólásaihoz. Ha érted, mire gondolok...)
;)
[előzmény: (59668) vincova, 2011.10.23 23:42:11]

vincovahozzászólásai | válasz erre | 2011.10.23 23:42:11 (59668)
Sziasztok!

Köszönöm a korábbi válaszokat. Elnézést ha olyan kérdéseket teszek fel, ami már itt sokszor ki lett tárgyalva.
- HP hx4700 PDA-ra melyik nav. programot ajánlanátok túrázáshoz (verziószám is érdekel)?
- És pontosan honnan ajánlanátok a térképek letöltését?
- Garmin MapSource progit PDA-ra fel lehet telepíteni?


Próbálkoztam progikkal és térképekkel és vannak kisebb-nagyobb problémák:

Russa (verzió: 1.1 (alverzió: 28.15)) programhoz letöltöttem a térképeket (innen: http://turistautak.hu/russa.php), de meglehet én csináltam valamit rosszul, mivel csak légvonalban hajlandó tervezni, és a úti csomópontokból hiányoznak azok a kis színes jelölők (nem tudom mi a pontos neve), pedig azt hiszem, követtem a „Russa enciklopédiá”-ban leírtakat.
Ha pedig más térképeket konvertáltam „rus” kiterjesztésűre, az ugye minőségvesztéssel jár és habár a csomópontok meglettek ugyan, de úgy is csak légvonalban volt hajlandó tervezni a Russa.

Navitel 3.2.6-ot letöltöttem és az itt található "ntm" kiterjesztésű térképfájlokat nem tudta betölteni.

A peter68.com oldalról töltöttem le a progihoz (3.2.6) való térképeket (nm2 kiterjesztésűeket), de az indexelésnél rendre lefagyott a Navitel. Végül csupán egyetlen 4-5 megás térképfájlt próbáltam betölteni, de annál is lefagyott, pedig szerintem volt elegendő memória.

Nem akarok tovább kísérletezgetni, várnám a tuti tippet. :)

Előre is megköszönöm, ha tudtok hasznos információval szolgálni.



Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]