Összesen: 28 db hozzászólás
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.31 19:14:57 (5727) |
Igen, észrevettem hogy pár POI kis kiegészítést érdemelne a hely "különleges" mivolta miatt. Majd amit tudok, kiegészítek a továbbiakban.
""POI-t a 'bejárathoz' tedd, ne a közepére"" Oké figyelni fogok erre.[ előzmény: (5726) Hev, 2013.08.31 13:32:10] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.26 07:17:24 (5712) |
Köszönöm az eligazítást, olvastam a szabályzatot. De annak ismerete nélkül is tisztában vagyok vele, hogy rengeteg munka van ebben. Én is a bizalom elvét követve töltögetem fel a poi-kat és egyebeket. Remélem eljutok odáig, - az MGKE teljes jogu tagjaként - , hogy az általam feltöltött felrajzolt és egyéb módon rögzített adatokkal, mások nagy megelégedéssel használják majd.[ előzmény: (5708) Hev, 2013.08.25 22:04:33] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.26 07:08:50 (5711) |
Nagyon szépen köszönöm! :) Természetesen magáncélra kell. A "Magyar várak túra" már régi tervünk, a kilátók szintén ilyen célból. A bányák és a külfejtések... hát igen. Mivel szenvedélyes ásványgyüjtő vagyok így néhány ilyen hely is jól jöhet a gps-en alkalom adtán. Egy két bányát még felkeresnék, bár már a számát sem tudom pontosan, mennyi ilyen helyen voltunk.
[ előzmény: (5707) Old Eye, 2013.08.25 21:59:59] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.25 20:15:56 (5706) |
Bryan már korábban elküldte nekem ezt a linket, na de most végre elkezdtem olvasgatni... hát még kis idő eltelik azt hiszem, mire én rajzolni fogok.. van mit tanulni..
Nos amire szükségem lenne, az a Várak, Kilátók, Bányák és külfejtések (feltárás) listája tételenként külön, gpx, vagy gpi formátumban. Ahogy elnézegettem, ez egyelőre nekem nagy falat.. bár lehet hogyha valaki egyszer megmutatná hogy kell, a fejemhez kapnék...
[ előzmény: (5704) Old Eye, 2013.08.25 19:02:09] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.25 17:57:11 (5703) |
POI ügyben tudtok valami változásról? Úgy értem lesz valami előrelépés letölthetőség ügyben? Mert ha nem , akkor valaki elmagyarázhatná - privátban- mivel és hogyan szedjek le poi-kat saját részre. Próbálgattam már azóta, de csak a kedvem fog elmenni tőle. A POI-k kijelőlése még csak menne, de ott már elakadtam, hogy hozzak létre egy új Mp fájlt. Az én mapedit-em nem tud ilyet ( vagy ennyire bénázom) Meg aztán a mapedit szerint nincs annyi kategória a poi-k között, mint ami a tuhu-n van, és a nevek sem stimmelnek.. :-( Vagy nem jó programot használok, vagy tényleg ennyire bénázom... |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.19 13:30:03 (5683) |
Sejtettem hogy ez van, miután elolvastam Fairy által belinkel oldalt. Akkor már csak az az apró kérdésem lenne, ha egyszer az aki hozzáfér nem folytatja a fejlesztést, akkor miért nem adja át olyannak, aki megcsinálná rendesen ?...
Ahogy olvasgattam itt-ott a fórumban, azt látom hogy elég nagy számban vagytok itt olyanok akik kellő szakértelemmel és lelkesedéssel bírnak, és meg tudnák oldani ezt ( és a többi) problémát.
Igaz azt is olvstam már, hogy ezt elérni "mission impossible"... [ előzmény: (5682) Hev, 2013.08.19 12:03:19] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.19 10:13:16 (5681) |
2011.03.15.-én indult az új felület egy része, ha jól olvasom... Occam borotvája :)[ előzmény: (5680) Old Fairy, 2013.08.19 09:54:35] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.19 09:51:57 (5679) |
[...] kerstem olyan pont tipusokat, amelyiknél a legrégebbi bejegyzés 2009-es vagy azutáni pl autópálya csomópontok, itt például nulla darab pontot tölt le. Meg tudná mondani valaki, melyek azok a POI kategóriák, amiket 2009-2010-2011-ben lettek létrehozva?[ előzmény: (5677) -Atys-, 2013.08.19 07:40:13] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.19 09:23:36 (5678) |
Hát sajna lehet hogy ez zsákutca. Elkezdtem letöltögetni random néhány POI tipust. Egy két kivétellel nem érvényes ez az elmélet. A mennyiségi korlát is kizárható, mert valahol csak egyet, valahol meg az öszes pontot leszedi. Viszont ami mindegyiknél egyezik, hogy 2010-es illetve ez utáni pontot nem tölt le egyáltalán. Próbáltam rendszert találni az alapján, hogy melyik kategória lehetett korábbi és melyik későbbi. Pl a megyeszékhelyeket leszedi mindet, a városokat már megfaragja pcit ( a 2011-12-13 bejegyzések hiányoznak) a községlistát is kicsit megvágja 2728 db bejegyzés helyett, 2682 tölt le - és jellemzően szintén az "ujkori" bejegyzések hiányoznak - az utolsó még letölthető bejegyzés 2009-es. Sajna már jojózik a szemem a számoktól.. de csak ki kellene deríteni mi a gond[ előzmény: (5675) -Atys-, 2013.08.18 21:24:36] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.18 21:24:36 (5675) |
Nem hagyott nyugodni ez a dolog. Többszr is letöltöttem a vár listát és mindíg ugyanazokat a pontokat szedi le, számszerint 65-öt. Próbáltam valami összefüggést találni, ezért betöltöttem a letöltött vár lstát a MapSource-be. Nézegettem egyenként az adatokat, és ezzel párhuzamosan a GC.hu adatbázisával hasonlítgattam össze. A következőkre jutottam: Az első rögzítéstől (2002.
08.15. Máré vár), 2008 év végéig feltöltött pontokat szépen sorban leszedi, utána még pár darabot 2009-ből, és az utolsót 2010.08.03.-án rögzitett pontot. Utána egy darabot sem.
És ekkor vettem észre valami furcsaságot. 2010.08.03 után a következő bejelentés 2008.06.22. majd ismét 2010-es bejegyzés
És egészen véletlenül ahol a dátum visszaugrik 2 évet, majd ismét előre 2 évet, attól kezdve egyetlen egy pontot sem szed le. Ez nyilván nem véletlen.. Van olyan aki meg tudná nézni ezt a dolgot "közelebbről"?
( a lista alulról felfelé olvasandó)
Szóládi földvár Szólád Somogy 2010.08.28. 131 -bj- 46° 47,229'
17° 50,641' 104,7
Kerka-vár Lenti Zala 2008.06.22. 171 Fairy 46° 37,584'
16° 33,061' 198,1
Hangony-Birinyivár Hangony B-A-Z 2010.08.03. 335 19izsi73 48° 15,219'
20° 8,870' 133,5
Persze megnéztem más tipusú POI-nál is. Mindenhol tetten érhető egy ilyen "időugrás". Nem vagyok programozó, de nem lehet hogy ez miatt van a hibás működés a letöltésben? |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.18 09:44:44 (5673) |
Hát igen... Számomra az érthetetlen - nyilván technikai okai vannak - mitől függ, hogy például a várakból csak 65 darabot szed le. Miért pont annyit, és miért pont azokat? Aki hozzáértő, nyilván meg tudná nézni, mi a különbség a letölthető 65 és a többi között. Itt gondolok arra, hogy esetleg valamelyik adat eltérése ( vagy nem rögzítése ) miatt marad le a többi pont. Lehet hogy nagyon egyszerűen látom laikusként, nyilván egy ekkora adathalmaz kezelése nem egyszerű feladat, de gondolom nem megoldhatatlan.
Old Eye: köszönöm a segítséget, de már az üres MP fájl létrehozásánál elakadtam. Így ez a "projekt" azt hiszem elmarad... Legalábbis addig biztosan amíg nem lehet normálisan letölteni a kiválasztott POI-kat[ előzmény: (5672) Nargoth, 2013.08.18 09:12:52] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.18 08:03:07 (5669) |
Éjszaka odáig már eljutottam hogy betöltöm a MapEdit-be a turistatérképet, ki is tudom jelölni a POI-kat. Hogyan tovább? A konvertálást szerintem megoldom, csak az a része érdekel, hogyan tudom kimenteni a kijelölt POI-kat. Meg mintha valami felodókulcs is kellene hozzá....
Segítene valaki, mielőtt megeszitek egymást?[ előzmény: (5665) olahtamas, 2013.08.17 21:33:51] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 21:52:16 (5667) |
Letöltöttem megnyitottam.... leválogatnám, na de hogy és honnan. Ha betöltöm a leszedett gpx-et, pont ott vagyok, ahol a part szakad.. most hagytam abba, azt hiszem.. :-([ előzmény: (5665) olahtamas, 2013.08.17 21:33:51] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 21:44:20 (5666) |
Köszi. Klassz... Tehet közel 600 db pontot egyenként szedjek le? (várak, kilátók, bányák, külfejtések) Hát azt hiszem el leszek a hosszú hétvégén... de nem baj, amúgy sem szeretem a tüzijátékot :-I
Nem lehetne modjuk orvosolni a hibát a "kályhánál", kicsit elkeserítő... :-([ előzmény: (5665) olahtamas, 2013.08.17 21:33:51] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 21:09:47 (5663) |
Az előző hozzászólásomat még kiegészíteném annyival, hogy ugyanazt a POI kategóriát, ugyanazzal a beállításokkal letöltöm, három letöltés, három fájl méret. pl a várak lejött már ( sorrendben )
131 kb, 89.8 kb, illetve 122,5 kb méretben is... Valaki, valami ötlet? Mit csinálok rosszul, vagy mi nem jó?[ előzmény: (5650) -Atys-, 2013.08.17 14:44:26] |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 14:44:26 (5650) |
Sziasztok. Van egy apró problémám
Letöltöttem egy pár POI csoportot, konkrétan a feltárás kategóriánál vettem észre a következőt: Már letöltéskor is kicsit keveseltem a méretét ( 6 kb) Majd a letöltött *-gpx fájlt átkonvertáltam *.gpi formátumra, bemásoltam a Gps garmin/poi könyvtárába és megnyitáskor csak 5 pont van benne, a 238 db bejegyzés helyett. Ezt cseppet keveseltem, mert én magam jártam vagy 30-40 külszíni fejtésben, és még tudok vagy 20-at. Gondoltam megcsinálom más POI-val is, hátha csak ezzel van a probléma. Namost ezt a kilátók, várak POI-val is megcsináltam, ezekben ugyan jócskán több van, de még így sem annyi, amennyi a POI adatbázisban. ( pl: várakból 70 db , kilátókból 92 db, az adatbázisban pedig 140 db illetve 326 db van.
Ötlet? |
|
-Atys- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.01 22:38:54 (5629) |
Ha már itt tartunk: Ha bejelentek aegy POI-t, az kb mennyi idő múlva látható? Lehet hogy nagyon bután kérdeztem, de remélem kibogozzátok. Pl: ma feltöltöttem egyet, ha letöltök a Garminra egy frissített térképet, akkor azon látható lesz?[ előzmény: (5628) Bryan, 2013.08.01 22:33:33] |
|
|
|